Şimdi Ara

BEYNİM YANDI Acilll yardım (öneri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar izmir çeşme alaçatıda dublex bir evde ıkamet etmekteyim ve evler standart yanyana 10.15 ev varız sag ve solumda genelde keşif için 24000 btu klimalar bulunmakta bende evime hem yaz hem kışın kullanacağım bir klima arıyorum fakat bana klimanın fiyatı değil elektrik faturası daha önemli sizlerden ricam 21000-24000 btu en az yakan max. 7000 tl fiyatlı klima tavsiyesi istiyorum beynim yanıcak araştırmadan fakat halen doğru düzgün bir araştırma bulmuş değilim lütfen en az yakan klima tavsiyelerinizi bekliyorum günlük ortalama 8 saat çalıştıracağım 18:00-02:00 arası çalışacak. ilginiz için şimdiden çok teşekkürler

• Bütçeniz iyiyse alacağınız lider marka belli hocam neden beyniniz yandı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Hocam açık açık yazsanıza,çekinecek bi durum var mı? Benim aklımdan ME geçti, ama siz başka bi marka kastetmiş olabilirsiniz de!

• Yani bu derece serbest bütçe söz konusu ise akla gelen tek marka olur o da ME olur hocam bence çok irdeleyecek bir durum yok.

Model tavsiyesi için de ME yi iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır mutlaka.
  • Aman hocam gayet açık değil mi? Klima sektöründeki lider Mitsubishi Electric'tir. Bütçeniz yeterliyse diğer markalarla macera aramayın.

• ME için krimagine serisini tavsiye ederim 9000 btu ile 22 m^2 odada 4 yıldır kullanıyorum. Burada 9köy'den öneri almıştım.tavsiye ederim. Sarfiyat,bakım vs.. olarak üzmez sizi.
  • AhmetYOL kullanıcısına yanıt
    Sevgili 9Köy, yazmasa da sürekli burada hocam onun kalbi bizimle, misafir olarak da takip ediyor(lar) sağolsun(lar)
    Ticaret kaygısı ile hareket etmeyen nadir üyelerimizdendir kendisi. Bu vesile ile sevgilerimi ileteyim kendisine
  • Ado kullanıcısına yanıt
    merhaba
    sunu düşünüyorum ama toshıbayada aklım gıtmıyor degıl
    Mitsubishi Srk 63 ZS S İnverter Klima ısıtma A+ soğutma A++
    Toshiba RAS 22 S3KV Split Klima Inverter A++
    BU IKISI arasında gidip geliyorum arkadaşlar hangısı daha tasarruflu olur elektrik faturası bakımından ıkısının de fiyatları aynı sayılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: wishnem35

merhaba
    BU IKISI arasında gidip geliyorum arkadaşlar hangısı daha tasarruflu olur elektrik faturası bakımından ıkısının de fiyatları aynı sayılır

sizin baktığınız me değil mhi
    benim önerdiğim altta.
    https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-fh-yeni-kirigamine-duvar-tipi-split-klima-seri.aspx

• quote:

merhaba

Hiç biri. Mitsubishi Electric(ME) SF alın keyfinize bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sevgili 9Köy, yazmasa da sürekli burada hocam onun kalbi bizimle, misafir olarak da takip ediyor(lar) sağolsun(lar)
    Ticaret kaygısı ile hareket etmeyen nadir üyelerimizdendir kendisi. Bu vesile ile sevgilerimi ileteyim kendisine

Ben de çok seviyorum 9Köy üstadımızı. Bana iyiliği çok dokunmuştur. Beni de geçtim genel olarak çok iyi birisidir buradan ben de selam söyleyeyim ona

• merhaba
    sf modellerde 21000 ve 24ooo btu yok
    MSZ-HJ60VA 6200 tl ve heryerde satılmıyor bır model daha var oda 8000 tl cok pahalı
    mhı almayımmı yanı tutmazmı dıyosunuz
  • merhaba
    MSZ-HJ60VA bu modelınde soğutma A+ ısıtma A dıye gecıyor
  • merhaba
    hıcbıryerde (me) satılmıyor bulamıyorum sıtelerde vs sadece fıyat lıstesı çıkıyor vbaska bısey yok mhı var heryerde satılan
  • quote:

merhaba
    MSZ-HJ60VA bu modelınde soğutma A+ ısıtma A dıye gecıyor

GF model olarak var. Ayrıca resim olarak sağ üst köşede 3 çizgi var. Ona tıklayın. Keşfetteam a basın sayfanın altına doğru gidin. En yakın Bayi il ararsınız orada zaten. Sanırım İzmir de oturuyorsunuz İzmir koskocaman yer mutlaka ME bayisi vardır. Siz fiyat alın fiyat size uymaz ise ona göre model önereyim size. İkisi de iyi klimalar kaliteleri hemen hemen aynı ama ME daha iyidir. Ayrıca evinize keşfetteam çağırın incelesinler karar versinler. Ama salonunuz kaç metrekare ona göre de Öner'i sunabilirim az çok. Ama yine de en doğru karar keşfetteam ile çıkar. Bir de ME FH için fiyat alın tüm İzmir ME bayilerinden en ucuz hangisi veriyorsa 7000₺ yi geçmiyorsa FH modelini tavsiye ederim Daikın Ururu Sarara ile FH Türkiye nin en iyi klimalarıdır. FH model en üst. GF FH nin 2 alt modeli HJ en alt modeldir. Ama hepsi de iyidir.
    BEYNİM YANDI Acilll yardım  (öneri)

• Belki yanlış düşünüyorumdur ancak benim fikrim o paralara klima alınmaya değmez bence. Ne kadar kalite ve enerji sarfiyatı farkı olabilir ki ? Elektronik cihazlar da genel olarak şans faktörü var. Kimi zaman sıfır aldığın cihaz bile aynı gün içerisin de bozulabiliyor. Bence bu verilen paralara değmez. Gene de siz bilirsiniz.
  • Aslına bunu liste şeklinde yazsan çok güzel olur.

En üstten en alta doğru bir liste, ME düşünen üyelerin oldukça işine yarayacaktır.

Hatta konu açarsan bundan sonra model soranlara o konuyu referans gösterebiliriz. (ME almaya karar verip de model seçemeyenlere)

İyi araştırılmış ve tarafsız bir konu olacağından eminim tabi
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    Şahsi yaklaşım (kullanıcı) olarak aynı düşüncedeyim, Araba parasına klima hayatım boyunca almadım, almam da.
  • Bencede bu paralara klima olmamalı ama maalesef ki fiyat politikaları böyle. Her segmentin bi' lider firması olup bu firmanın da fiyatları uçuk oluyor.

Tabii ki şans faktörü her şeyde olduğu gibi bu işte de var. Körü körüne savunmak gibi olmasın ama misal karlı ve eksinin altındaki derecelerde bir çok klima defrostla uğraşırken ME kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor.

Soğutma için (bence) gerek yok. Onun dışında bende aynı düşüncedeyim.

• Hocam 7000 TL'ye ısıtma sistemi kurulur yahu üzerine az daha koyar ısı pompası yaptırırsın. Tek bir oda ve ya iki oda için değil tüm evi ısıtırsın rahatlıkla. Çok yüksek rakamlar bunlar. Orta segment de bulunan sağlam cihazlar da var.

Fiyat politikasının böyle olmasının nedeni de bu fiyatlardan satabiliyor olması. Bilmiyorum benim aklıma yatmıyor hala. Bu paralara acıyorum açıkçası. Benim evim de eski LG deluxe var. Hiç bir sıkıntı çıkarmıyor. Annemlerin evin de daha eski sharp on-off klima var. Oda sıkıntısız çalışıyor iş görüyor ikisi de. Biri 4 yıllı diğeri 8 yıllık klima.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.