Şimdi Ara

Beyler WinSxS Silinebilir veya Temizlenebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben Windows 8 Pro 32 Bit kullanıcısıyım 7 GB'lık WinSxS klasöründen bir türlü kurtulamadım.

Beyler lütfen yardım edin, 2-3 çözüm buldum fakat düzeltemedim problemi aynı kaldı cmd'den giriyorum bana Yönetici değilsin diyo silemiyorum dosyayı CMD'nin exe'si nerde tutuluyor bir de onu söylerseniz sevinirim böylece o programı Yönetici olarak çalıştırabilirim.

Şimdiden Teşekkürler

• winsxs in sahibi trustedinstaller dır izinlerden sahipliği değiştirilip yöneticilere tam yetki verilmediği sürece silemezsiniz ayrıca silinmesi de önerilmez ciddi sorunlara yol açar
  • Peki bu şey giderek niye büyüyor bir şey daha diyeceğim bir de System Volume Information diye bir dosya da vardı eski klasörleri filan gösteriyordu her halde o yer kaplıyor mu? Ben daha ona rastlamıyorum XP yüklüyken çok görüyordum hatta bir kere içerisine girmiştim içerde eski yüklediğim oyunların klasörleri vardı fakat açılmıyordu.

Konudan uzaklaşmayalım 3 sorum var
    WinSxS büyüyo git gide siliyim mi kalsın mı?
    Trusted Installer Windows'a mı bağlı?
    System Volume Information Yer Kaplar mı?
  • 1-winxs kalsın.bende boyutu 8.03gb.13 yıldır ilk defa winxs klasörünü sileyim mi diye bir soruyla karşılaştım.ben windows/Prefetch klasörünün içindekilerinin silinebildiğini, bunun haricinde windows dizininde elle silme işleminin sorun ya da sorunlara yol açabileceğini biliyorum.yer sorununuz varsa sistem korumasını tamamen kapatabilirsiniz.veya eski sistem geri yükleme noktalarını silebilirsiniz.en önemlisi "windows hazırda beklet" özelliğini kapatarak 10gb üzeri yer açabilirsiniz.Tuneup Utilities 2013 gibi üçüncü parti yazlımlarla eski güncelleme dosyalarını silerek azda olsa hard diskinize nefes aldırablirsiniz.eğer ssd yüzünden oyunlara yer bulamıyorsanız, oyunlarınızı hdd'nize kurmak bir çözümdür.
    2-evet.trusted installer windowsa bağlı.windows logosu/x menüsünden komut istemi(yönetici) yoluyla komut istemini yönetici haklarıyla çalıştırabilirsiniz.bir dosyanın sahipliğini almak için
    http://8.enpedi.com/2012/11/windows-8-bir-nesnenin-sahipligini-almak.html
    adresini ziyaret edebilirsiniz.sahipliğini aldığınız dosya üzerinde kolayca değişiklik yapabilirsiniz.
    3-http://forum.donanimhaber.com/m_61679586/tm.htm
    yukarıda linkte System Volume Information sorunuzun cevabı verilmiş.

• korop K kullanıcısına yanıt
    Cidden çok teşekkür ettim hacı.
  • cmd.exe ve diğerleri sistem32 klasorunun içindedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.