Şimdi Ara

beyler tarihteki hayvancilik sorusu neydi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ?

• Kurban ?

• Kurban kavramı yüzünden hayvancılık| önem kazanmıştır ulaşım ne alaka didim emin değilim

• bende dini inanc yPtim

• kurban ne alaka yav at türklerde dini motiftir bu yüzden din önemli ancak ticaret yaptım ben..
  • dini yaptım ben
  • Ticaret yaptım bende.

• Gök tanrı inancında kurban olayı varda İslamiyet'te de var çevrenize bir bakın herkes hayvancılıkla mı uğraşıyor? Ulaşım ve yaşam tarzları çünkü göçebe yaşıyoruz ve ulaşım bunlarla sağlanıyor. Ticaret dedim ipek ve baharat yolları için çin le o kadar savaş yaptık bu malları yine hayvanlarla taşıyacağız. Böyle düşündüm ve din yaptım da sevdiğimin sınavı kesin başka düşünmemi istiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 15 Mart 2015; 15:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Gök tanrı inancında kurban olayı varda İslamiyet'te de var çevrenize bir bakın herkes hayvancılıkla mı uğraşıyor? Ulaşım ve yaşam tarzları çünkü göçebe yaşıyoruz ve ulaşım bunlarla sağlanıyor. Ticaret dedim ipek ve baharat yolları için çin le o kadar savaş yaptık bu malları yine hayvanlarla taşıyacağız. Böyle düşündüm ve din yaptım da sevdiğimin sınavı kesin başka düşünmemi istiyordur.

Anlamadim ki bende hangi soruyu sorsam herkes iki soru arasinda bolunmus

• Ticaret dedim

• Ticareti cevap beyler

• din dedim nedeni ise at türklerde dini motifdir fakat hayvancılık demiş burda , yani hayvan besleme olayıyla bir alakası oldugunu düşünmüyorum,
  • Ulaşımda hayvandan başka ne var? Ben de din yaptım. Türkler islamiyete geçince yerleşik hayata geçti ve hayvancılık önem kaybetti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap din kesin olarak.

• Türkler deyince din de olur çünkü, Müslüman olunca kurban kavramı gelişti, her yıl binlerce hayvan satılıyor besleniyor. .ama ticaret yok Hatırlayın ülkede hayvan yok diye dışardan aldık, disari satmıyoruz

Çelişkili yazdım biraz ama neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyanocita -- 15 Mart 2015; 15:29:18 >
  • Ben de ticaret olduğunu düşünüyorum.
  • Lan din inançlarına göçebe yaşam tarzı savaşçılık ve hayvancılık var nasıl din dersiniz. Cevap ticaretti yuh

• Arkadaşlar ben de sizler gibi iki şık arasında kaldım.Babamla bu soruyu tartıştık ve dini anlayış olmasında karar kıldık.Ticaret de hayvancılığın gelişmesinde önemli.Türkler özellikle boylar arasında ve Araplarla yün alışverişi yapıyorlarmış.Koyunu besliyor, yününü satıyor.Yani ticaret önemli bir etken.Ertuğrul Diriliş'i izlediyseniz eğer son bölümde Araplara koyun yünü satıyorlardı Kayı Boy'u.

Dini anlayış ise gelişmesinde değil gelişmemesinde etken
    bknz Maniheist Uygurlar
  • Soru neydi ben cevabı hatırlıyorumda soruyu hatırlamıyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.