DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
Beyler neden çabalıyoruz bukadar
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: chuckchucky Daha Az
1 Kayıtlı Üye
64
Cevap
3
Favori
2.675
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Beyler neden çabalıyoruz bukadar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 15 saat 5 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      04 Nisan 2018 00:43:08
      quote:

Orijinalden alıntı: AlphaFéin

tek amaç çocuk yapmak. onun dışında yaptığın herşey boş. ama çocuğun senin genlerini devam ettirecek

Devam ettirince ne olacak çok mu iyi benim genlerim? Ya da iyi olsa ne anlamı var?

1 Not
      04 Nisan 2018 00:43:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Tarih kitaplarında bir paragrafta olsa adımın geçmesi için.

Geçinec ne olacak be adam öldün öldün

• 04 Nisan 2018 00:45:10

Demek bir şeyler yapmışız bir şeye faydamız dokunmuş ki adımız geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Hugh_Laurie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 Not
      04 Nisan 2018 00:46:19
      quote:

Orijinalden alıntı: wuawwa

Asgari ücret alanlar bile pes etmiyor. Çalışıyor da çalışıyor bir ömrünün gittiğini, yıprandığını farketmeden. Neden peki? Yaşama, çoğalma içgüdüsünden.

Ne yapsın? İntihar mı etsin?
      |
      |

1 Not
      04 Nisan 2018 00:47:32
      quote:

Orijinalden alıntı: semamca_07

Valla bende senin gibi düşünüyorum etrafımdaki ve Türkiye’deki insanlara bakıyorum da herkeste bir hırs ve herşeyi elde etme çabası var.benim hiç anlayamadığım kavramlar bunlar, yani ne bileyim ufak tefek şeylerle mutlu olabiliyorum evimde huzur içinde oturmak veya deniz kenarına gidip manzaranın tadını çıkarmak benim için yeterli karnım doyuyorsa sağlığım sıhhatim yerindeyse daha ne isteyeyim ben ama bunlar insanlar için yeterli değil.özellikle zenginleri hiç anlamıyorum, adamın yüzlerce milyon lirası var mesela hala çalışıyor daha çok büyümek herşeye sahip olmak istiyor, gelmişsin 50 60 yaşına be adam git dünyayı gez insanlara yardım et ne bileyim hayatın keyfini çıkar, tabi bu insanlar benim gibi düşünselerdi muhtemelen zengin olamazlardı sanırım :)

Ben de böyle düşünüyorum güzel yazmışsın
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      04 Nisan 2018 00:54:58
      Amaç mutluluğu elde etmek.Oysa ki mutluluğun elde edilecek birşey olmadığını bir öğrenseler...

|
      |

• Yüzbaşı
      275 Mesaj
      04 Nisan 2018 00:56:47
      quote:

Orijinalden alıntı: Hugh_Laurie

quote:

tek amaç çocuk yapmak. onun dışında yaptığın herşey boş. ama çocuğun senin genlerini devam ettirecek

Devam ettirince ne olacak çok mu iyi benim genlerim? Ya da iyi olsa ne anlamı var?

kabul etsende etmesende tek amacımız bu. ister devam ettirirsin ister ettirmezsin orası sana kalmış
      |
      |

please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
    • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 13 saat kadarı kaldı.
      04 Nisan 2018 01:09:11
      Paranını 10da 9u ticarette imkanı olan ticarete girip keyif sürsün.

• Er
      2 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:27:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ülkücüadam

Kaç para bütce lazım bunun için ne ticareti yapmak lazım önerin nedir

• Binbaşı
      1519 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:28:22

Bir tek ben abartıldığını düşünmüyorumdur umarım

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      Jaqenn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      275 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:33:06
      quote:

Orijinalden alıntı: bjk_kadir03

quote:

bitcoine ilk girenler milyoner oldu şimdi moruq. risk alıp yatırım yabacaksın

please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
    • Er
      2 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:36:20 Konu Sahibi
      quote:

quote:

quote:

Dolar alınır yakında 5 6 lira olucak bak gör

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:38:49
      quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Sorun "amaç" aramak. İnsanın biyolojik olarak tek amacı var oda neslini devam ettirme. Bunun dışında düşünerek amaç arayışında bulunma insanın zeka gelişimi ile ilgili bir arayış.

Gerçekten kaliteli yorum genelde trolluyorum ben bu yorumdan sonra utandım:D

|
      |

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir,fendir.İlim ve fenden başka yol gösterici aramak gaflettir,dalalettir,cehalettir.
    • Yüzbaşı
      275 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:47:02
      quote:

quote:

quote:

quote:

Dolar alınır yakında 5 6 lira olucak bak gör

6 lira bile olsa zengin etmez be moruq. anca kar edersin
      |
      |

please dont love me
      please dont love me
      please dont love me
      please dont love me

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:48:43
      quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Sen bir organizma yığınısın ve bu yığının amacı neslini gelişerek devam ettirmek. Bu geçekte olan durum. Bir de bizim beyin olarak düşündüğümüz şeyler var amaçlarımız bu da beynimizin istediği oyun gibi bir şey, süs yani. Mutlu olmak gibi şeyler zaten hormonal durumlar yani gerçek hayatta bedenimizin oyunu. Evrim mükemmelliğe doğru gider ama evrenin yok olacağını hesaplayamaz. Tek gerçek her şeyin hiçlik ile başlayıp hiçlik ile sonuçlanacak olması. Mutlu olmak senin beyninde olup biten bir şey. İster dindar ol ister birşeyler yap mutlu ol. Önemli olan bu ama sonuç yok işte, sadece bedenini çoğalmak için korumuş oluyorsun hepsi bu.

Hocam evrimsel olarak güzel izah etmişsiniz ben de sinirbilimsel yönden bakayım dopamin bizim hayattaki bir sonraki adımı atmanızı sağlayan temel neurotransmitter.Yani motivatorumuz aslında bir nevi.Sonuç olarak dopaminin nucleus accumbensi uyarıp haz vermesi bize aslında mutlu olmak için yaşadığımızı gösterir nitelikte.Dediğiniz gibi amacımız amacı aramak ve sorgulamak.Hakikati buldum diyen değil arıyorum diyenlerdir doğru konuşanlar bence.evrimsel olarak yani biyolojik olarak 2 amacımız var sadece homo sapiens olarak hayatta kalmak ve üremektir.Ama insan mutlu olmak için kendine bir hedef belirlemeli ve ona doğru çaba göstermeli bu hedef ne kadar ulaşılamaz veya aşırı zor olursa mutsuz olmak o kadar zor olur.Çünkü insan beyni çalışirken mutsuz olamaz bir insan.Belki fark etmişsinizdir boş duran insanlar mutsuz olurlar genelde.Bu hayat illaki bitecek her şey boş deyip nihilizme yönelmek tamamiyle saçmalıktır bence.Dünya dasin bir kere zaten öleceksin ne bu acele.Nihilizm saçmalıktır.Forumdaki arkadaşlara tavsiyem bilimle uğraşın.Bilime en ufak katkınız olursa en iyi insansiniz demektir benim gözümde

|
      |

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir,fendir.İlim ve fenden başka yol gösterici aramak gaflettir,dalalettir,cehalettir.

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:52:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Rummeles

Maslowun ihtiyaçlar piramidine bak insanın yemek barınma gibi ihtiyaçlarının yanında kendini gerçekleştirme ihtiyacı da var

Bu kesin gerekli bir ihtiyaç değil dediğin şey piramidin en tepesindedır zaten sence oraya ulaşan kaç tane insan var demekli o kadar da ilişkili değilmiş.Daha 1.basamağı atlayamayan insanlar var bu dünyada
      Edit yazım hatası mobildeyim kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InScienceWeTrust -- 4 Nisan 2018; 1:54:47 >
      |
      |

• Yarbay
      2517 Mesaj
      04 Nisan 2018 01:58:48
      Okumadan zengin olacağımız kesinse bırakalım okulu kardeş

|
      |

• Yüzbaşı
      540 Mesaj
      04 Nisan 2018 02:09:43
      Aslında tüm canlıların hedefi sonsuz yaşamdır. Bunu sağlayamayacakları için diğer alternatif kendi türünü yaşatmayı seçer.

İnsan olarak siz de bu gayeyi gerçekleştirebilmek için, okur çalışır çocuk sahibi olur ölursunuz. Bu arada ek olarak digerlerine fayda sağlayabilirseniz daha mutlu ölmüş olursunuz. Hoşunuza gitmese de amaç bu. Farklı bir amaç arıyorsanız pozitif bilime yönelin derim türünüze maksimum fayda sağlarsınız.

WiiU-PC NNID:furkanta_resmi Youtube: iFurkan
    • Yarbay
      2633 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Yumurta Gibi Çocuk

04 Nisan 2018 02:10:22
      işte aradığım konu. geriye sarayım 8.sınıfta her sabah 7de kalkıp panik ataklarla okula gitmeye daha fazla dayanamadım bıraktım. liseyi açıktan bitirdim bu sürede evde kendime ayıracak çok zamanım oldu. biraz şans yanımdaydı youtube'un ilk zamanlarında girdim 1 ev alacak kadar kazandım ve gelir kaynağı kanalımı ve internet sitemi r10'da satıp 1 tane daha aldım.

2015'den bu yana 1 evimde oturuyor 1 evimin 750 tllik kirasıyla yaşıyorum. ömür boyu bu böyle devam edecek. öğlen peynir çay yerine pizza yemek, daha iyi giyinmek veya yılda 1 kez tatil yapmak için özgürlüğünüzden feragat etmeyin. kimse öleceğini bilerek yaşamıyor maalesef.

• Çavuş
      53 Mesaj
      04 Nisan 2018 02:12:14
      quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

Aslında tüm canlıların hedefi sonsuz yaşamdır. Bunu sağlayamayacakları için diğer alternatif kendi türünü yaşatmayı seçer.

İnsan olarak siz de bu gayeyi gerçekleştirebilmek için, okur çalışır çocuk sahibi olur ölursunuz. Bu arada ek olarak digerlerine fayda sağlayabilirseniz daha mutlu ölmüş olursunuz. Hoşunuza gitmese de amaç bu. Farklı bir amaç arıyorsanız pozitif bilime yönelin derim türünüze maksimum fayda sağlarsınız.

Güzel açıklama aynen katılıyorum hocam.Platon a göre insanın ölümsüzlüğünü çocuk yaparak bir nevi gerçekleştiriyor mantıklı bence de

|
      |

Reklamlar
paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,597
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.