Şimdi Ara

beyler maaş yetmiyor kredi kartı çıkartsammı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler 1740 lira maaş alıyorum +286 yemek kartı var.ama yetmiyor yaş 19.şimdi inanmayacaksınız ama olay şöle 6 aydır çalışıyorum bahsettiğim maaşı 2 aydır alıyorum ondan önce asgari ücretti terfi aldım şirket içi.ehliyet aldım onun borcunu ödüyorum bu ay 350 lira verdim.daha 550 lirası var emliyete yatacak para dışından bahsediyorum ingilizce kursuna gidiyordum bırakmak zorunda kaldım bi kuru 540 lira.babamın karttan çektirdim ona 2 taksit ödyorum bi taksidi kaldı.üstüme başıma bişeyler alıyorum para kalmıyor ablama kardeşime okul haşlığı veriorum babam yeni emekli olunca maaşı kendi borçlarına yetmiyor sırf emekli oldu diye lise son senem açığa geçtim.şimdi birşey alacağım zaman peşin para yerine kart çıkarsam onunla taksit alsam en azından borcumu aya bçölmüş olurum.daha ay başı gelmedi 380 lira para kaldı nadiren sigaram var başka bişey yok.kafamda deli sorular.

• Kredi kartı başına bela olur bence ama bu kadar durum ciddi ve kötüyse çevrenden birkaç kişiden tavsiye al derim ama kesin onlarda önermez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem0559

Kredi kartı başına bela olur bence ama bu kadar durum ciddi ve kötüyse çevrenden birkaç kişiden tavsiye al derim ama kesin onlarda önermez

Aynen napıcan felan diyolar boşver diyen çok.benim sorunum para biriktiremiyorum para uçuyor abi anlamıyorum biraz rahatıma düşkünüm ona amenna da hani bilmiyom yaw kenara üniye gidene kadar bi 8-10 bin lira koyabilirsem diye çabalıyomda olmuyor.

• hocam kart işine bulaşmanı tavsiye etmem.para biriktirmek istiyorsan her ay maaşı alır almaz bir çeyrek altın alabilirsin.çeyrek altın geçen sene 160 tl idi bu sene 240 tl oldu.çok iyi bir yatırım.hem de altın evde oldugu için zor bozdurursun.yada bireysel emeklilik hesabı açtır.yüzde 25 de devlet katkısı var.yani 200 tl yatırdıgın para 250 tl oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Şimdi cebinde 380 TL kaldıysa sen üniversiteye gidene kadar imkani yok o parayı biriktiremezsin ama eğer mesai yaparım yemeden içmeden kisarim dersen orasını bilemem

• Odeyemezsin

• Kredi kartı çıkarınca maaşın mı artıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Kredi kartı çıkarınca maaşın mı artıyor?

Hocam bişey alınca bölebiliyosun şimdi 200 lirayı 3 e bölsem mi daha çok koyar tek seferde ödersem mi?

• Şimdi bu haldeysen kredi kartı çıkarırsan batağa saplanabilirsin. Kredi kartı ne zaman kullanılır-çıkarılır? Her ay kenara düzenli para atabiliyorsundur ama yüklü alışveriş ihtiyaçların oluyordur o zaman kullanırsın. Sen kenara para atamıyorsun ki, borçlarını-taksitlerini hangi parayla ödeyeceksin? Hiç bulaşma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakapaca37

Şimdi bu haldeysen kredi kartı çıkarırsan batağa saplanabilirsin. Kredi kartı ne zaman kullanılır-çıkarılır? Her ay kenara düzenli para atabiliyorsundur ama yüklü alışveriş ihtiyaçların oluyordur o zaman kullanırsın. Sen kenara para atamıyorsun ki, borçlarını-taksitlerini hangi parayla ödeyeceksin? Hiç bulaşma.

Oda var 😒

• quote:

Orijinalden alıntı: PapyonluLejyon

quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Kredi kartı çıkarınca maaşın mı artıyor?

Hocam bişey alınca bölebiliyosun şimdi 200 lirayı 3 e bölsem mi daha çok koyar tek seferde ödersem mi?

Kardesim sonucta olmayan paranı harcayacaksın kredi kartı sacma bence ha bu benim gorusum param varsa alırım harcarım yoksa almam

• Düzgün harcarsan iyi olur. Benim bu ay kart borcum 1800 TL geldi ama maaşım 4000 TL civarı. Ona göre harca.

• Kredi karti maas degildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş bulaşma derim.Ne işle uğraşıyorsun ?

• Valla hocam kendine limit koyabilirsen Kredi kartı alman yararına olur yok ben dayanamam diyosan bulaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bar0n.

Kardeş bulaşma derim.Ne işle uğraşıyorsun ?

Kayyuma atanan şirketlerden nt deyim hocam asistan olarak başladım şuan danışmanım şimdide millet çekemiyor zaten 6 ayda danışman oldum diye mağaza içi karışık.ulan herşeyde ğst üste geliyor.

• Geçici ise çevrenden samimi olduklarından borç al. Kart tatlı gelir kapattıramazsın.

• PapyonluLejyon kullanıcısına yanıt
    Nasıl buldun işi ? Nerden basvurdun hocam is aramaktayim yardimci olurmusun

• Paranı yasal tefecilere yedirme
  • aç kal ihtiyaçlarını daha da kıs hatta ertele yoksay ama kredi kartı kredi vs alma, seni ve senin gibi milyonlarca kişiyi bu duruma getiren bu durumda olmasına neden olan reva gören her ne kadar ne idüğü belirsiz mahluk varsa hepsinin yedikleri lokmalar boğazında kalsın helal olmasın son damlasına kadar zehir zıkkım olsun gün yüzü görmesinler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.