DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Beyler KİA CERATO CRDi MI?- SEAT CORDOBA TDi MI?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
116
Cevap
0
Favori
26.508
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Beyler KİA CERATO CRDi MI?- SEAT CORDOBA TDi MI?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1741 Mesaj
      13 Temmuz 2006 16:29:33 Konu Sahibi
      Yakın zamanda babamla araba almayı düşünüyoruz.Bütçemize göre dizel araba olarak KİA CERATO 1.5 CRDi ve SEAT CORDOBA 1.4 TDi arasında kaldık.Kia daha donanımlı ama Seat ın da karoseri daha sağlamdır.İkisinin de fyatı aynı.Yorumlarınızı bekliyorum.

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      14 Temmuz 2006 12:40:37
      Cerato derim. Cordoba'nın motoru çok gürültülü, içi dar, ama sağlam araç bence de.

• Yüzbaşı
      828 Mesaj
      14 Temmuz 2006 16:27:30
      SATIŞINI DÜŞÜNMÜYORSAN İKİSİDE İYİ ARAÇLAR AMA SATMAYA KALKARSAN ÇOK ŞANSLI OLMAN VE ÇOK FİYAT KIRMAN GEREKEBİLİR.

serkan
    • Binbaşı
      1218 Mesaj
      14 Temmuz 2006 19:56:29
      seatın karoserinin sağlamlığını gözünüzle gördünümü?

bence cerato daha mantıklı bir araç.seat VW eski teknoloji dizelini kullanıyor ve aşırı gürültülü

• Binbaşı
      1741 Mesaj
      14 Temmuz 2006 19:57:19 Konu Sahibi
      Saolun arkadaşlar bende Kia ya daha yakınım.

• Yarbay
      4342 Mesaj
      15 Temmuz 2006 22:34:06
      seat kalite açısından daha iyi ve daha çekici.ancak arka koltuklar çok dar.ve motoru gerçekten gürültülü çalışıyor.yakıt sarfiyatı iyi ancak mtor 1.4 75 hp tdı.alt devirlerde ölü ancak devirli kullanırsan çok iyi.bazen yolda stop edebiliyor.cerato iyi ve geniş bi araç.donanımı baya iyi.ayrıca motoru çok güzel.bence cordobadan dah sessiz çalışıyor.daha kuvvetli.109 hp olarak biliyorum.o sınıf için gerçekten iyi ve şekilli bi araç.dizel için tercih edilebilir bence.

• Çavuş
      86 Mesaj
      16 Temmuz 2006 00:41:24
      Benim duyduğuma göre cerato alanlar çok memnun gerek konfor olarak gerekte motor gücü olarak birde tipi çok hoş modifiyeye uygun yani ben olsam hiç düşünmem cerato alırdım. Seat alırsan biraz başın ağrır gibime geliyor hele o kötü motoruyla birde servisleriyle.

Starex 140 hp 0-100 km/h 12.8 sn
      http://www.motor-talk.de/t472727/f23/s/thread.html
    • Yüzbaşı
      755 Mesaj
      16 Temmuz 2006 00:48:10
      cerato al derim bende tabi ikisi arasında kaldıysan.. çünkü cerato her yönüyle saettan daha üstündür.. gerek işcilik gerek yol tutuş..

• Yarbay
      3664 Mesaj
      16 Temmuz 2006 11:07:03
      Seat ama arka koltukları çok dar bunu belitmem gerekir.Kalabalık ailen varsa bence vazgeç ikisinden de

• Binbaşı
      1741 Mesaj
      16 Temmuz 2006 13:28:53 Konu Sahibi
      Ya 3 kişi oturacak arabada. Bu arada Kia 102 hp - Seat 90 hp. Bana da Seat dar geldi. Cerato yakın zamanda arabasını yenileyecek mi acaba?

• Yüzbaşı
      400 Mesaj
      16 Temmuz 2006 13:32:55
      Yeni cordoba 1.4 80 hp'lik elden geçirilmiş TDI motoru kullanıyor. Kaliteli konforlu bir araç. Tipi de compakt, derli toplu. Alınabilir. İkinci eli pek hareketli değil yalnız.

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      16 Temmuz 2006 15:09:20
      2.el de elinde patlat ikisini de satamazsın bunu da unutma.(satarsın da ölü eşşek fiatına)

• Binbaşı
      1741 Mesaj
      16 Temmuz 2006 15:11:01 Konu Sahibi
      Baba bu devirde hangi 2. el satılıyo Allah'ını seversen. Zaten araba 4-5 sene kullanılacak. Ondan sonra kim öle kim kala

• Yüzbaşı
      407 Mesaj
      16 Temmuz 2006 17:36:53
      honda toyota reno 2. el gidiyor.Şöyle düşün x liraya honda ya da leon aldın.3 sene sonra honda x-8 milyar leon x-13 milyar.Hesap basit.

• Binbaşı
      1741 Mesaj
      16 Temmuz 2006 19:14:01 Konu Sahibi
      Hesabın doğru ve güzel dostum. Ama Seat Cordoba nın 2. eli var mı merak ediyom? Kia'nın şuan yok bildiğim kadarıyla.

• Yüzbaşı
      332 Mesaj
      16 Temmuz 2006 19:25:56
      Tamamen kişisel tercihim. Dizayn, genişlik, performans, yol tavrı açılarından CERATO

Acitirim, ama önce aynada kendinize bakin, sonra bana..

Forumlarda büyük harf bağırmaktır, küçük yazın.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Temmuz 2006 20:20:46
      Seat gerçekten çok kaliteli ama motoru birazcıcık gürültülü sanırım...

Kia Cerato güzel bir araç....

Ibiza olsa tercihim ibiza olurdu ama Cordoba tip olarak pek hoşuma gitmiyor yani HB si daha güzel...

Opel Astra G
      Renault Clio 1.6 RXT
    • Yarbay
      11040 Mesaj
      16 Temmuz 2006 23:37:32
      quote:

Orjinalden alıntı: yavuzhz

seat kalite açısından daha iyi ve daha çekici.ancak arka koltuklar çok dar.ve motoru gerçekten gürültülü çalışıyor.yakıt sarfiyatı iyi ancak mtor 1.4 75 hp tdı.alt devirlerde ölü ancak devirli kullanırsan çok iyi.bazen yolda stop edebiliyor.cerato iyi ve geniş bi araç.donanımı baya iyi.ayrıca motoru çok güzel.bence cordobadan dah sessiz çalışıyor.daha kuvvetli.109 hp olarak biliyorum.o sınıf için gerçekten iyi ve şekilli bi araç.dizel için tercih edilebilir bence.

ben cerato derim

• Yarbay
      16781 Mesaj
      17 Temmuz 2006 10:03:11
      quote:

Orjinalden alıntı: H-WALKER

Cerato derim. Cordoba'nın motoru çok gürültülü, içi dar, ama sağlam araç bence de.

sağlamlığa bilmiyom ama geriye kalanlara aynen katılıyorum

cerato daha iyi bi tercih olacaktır

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Teğmen
      111 Mesaj
      17 Temmuz 2006 13:58:56
      cerato crdi full kullanıcısı olarak şunu diyıorum ki seatı sakın kıyaslama ceratoyla yani kesinlikle cerato al derim araba dizel olmasına rağmen 2.ve 3ve4 te sanki içinde sonsuz bir güç varmış gibime gelio ama dizel olduğundan dolayı herhalde daha önce fusıon benzinli kullandım onun kalk9ışı daha iiyiyidi kalkışta ve 5.viteste güç tükeniyo gibime gelio

Heyy what's up?
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.