Şimdi Ara

Beyler Hiçbir Şey Satın Alamıyoruz Farkında mısınız? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
5
Favori
31.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
569 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onların DOları varsa bizimde Maharnamız var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallahi bende milleti anlamıyorum bu herkez için geçerli değil ama millet para yok diyor herkezin altında arabası marketlerde arabalar dolu yiyeceği elinde son model telefonu ama para bende para tınne diyor..
    Gerçekten ihtiyacı olan alamayanda çok ama böyle olan daha çok sanki..

Ya araba fiyatları fırladı millet deli gibi saldırıyor bidaha alamam diye.
    Ama hep borç hep borç nereye kadar?

• yigitali1 Y kullanıcısına yanıt

Çoğu hep kredi. Tatile gitmek için bile kredi çekiyor millet

Batsınlar mutlu oluyorum. Onlar yüzünden bu haldeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitali1

Vallahi bende milleti anlamıyorum bu herkez için geçerli değil ama millet para yok diyor herkezin altında arabası marketlerde arabalar dolu yiyeceği elinde son model telefonu ama para bende para tınne diyor..
    Gerçekten ihtiyacı olan alamayanda çok ama böyle olan daha çok sanki..

Ya araba fiyatları fırladı millet deli gibi saldırıyor bidaha alamam diye.
    Ama hep borç hep borç nereye kadar?
    bazı insanlar kuruntulu. bir arkadaşım vardı, maaşı düşük olan ama tüketim hastası biri. adamın evinde bir tane Apple iMac varken bir tane daha almak istedi ve benden de borç istedi. ben de mal gibi verdim. böyle birkaç arkadaşından para toplayıp evine ikinci iMac'i aldı. iki sene geçti adam borcu geri ödeme konusunda laf etmiyor bile. bu süreçte kendi isteği ile iki kez çalıştığı yerden istifa edip iş değiştirdi ama bunları sosyal medya hesabında: "işten çıkartıldım" şeklinde lanse etti. sonra ben baktım adamın parayı vereceği yok, borcu geri ödemesini istedim (benim evimde bilgisayar yok bu arada. her gün işyerinin laptobu taşıyorum eve gelirken) adam borcu istedim diye kendi sosyal medya hesabında 6 ay boyunca isim vermeden beni linç etti. sadece benimle iletişimi kesmekle kalmadı, aynı zamanda "paraya tapan insanlar" gibi aforizmalar paylaşıp durdu 6 ay boyunca. altında yorumların tamamı ise şöyle: "abi adamsın! böyle paraya tapanlarla moralini bozma abim yanındayız"

bu adamın iki televizyonu, iki Apple bilgisayarı, ve arabası var ve kendisi ayrıca borç batağında, ama "para yok" edebiyatını hiç kesmeyen ve ayrıca sürekli alışveriş yapmaya da devam eden bir tüketim hastası kendisi. benim evimde televizyon ve bilgisayar yok, arabam da yoktu o sırada, ama ben borcu yaklaşık 3 sene sonra (döviz cinsinden üçte birine düşmüş değeri ile) talep ettiğimde "paraya tapan" ilan edildim.

sosyal medya yalan dolan. insanlar burada kendi egolarını tatmin ediyorlar. insanlar burada canlarının istediği gibi diğer kişileri linç ediyorlar. arka planda çoğu zaman çok farklı hikayeler oluyor. burası insanların kendi hayallerini gerçekmiş gibi anlattıkları bir yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 23 Haziran 2020; 6:24:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaşadığımıza şükredelim diyorum sonra akp ve onların çocuklarını görüyorum... Çok adaletsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Ben de bugün bu konuyu açacaktım da varmış ama benim açacağım konu şu idi. HER ŞEYİN FİYATINI YURT DIŞI İLE KARŞILAŞTIRMA SAÇMALIĞI/FURYASI

Tabii benim diyeceklerim anlayacak aklı başında insan çok çok az. Konuya gelelim oradaki 10bin dolarlık şeyin sen de 10bin lira olması ekonomini çok çok iyi yapmaz. Şöyle yapmaz çünkü on bin lira on bin dolara eşit olduğunda sen iki bin lira maaş almayacaksın. Bakınız 2001 senesi. Dolar ucuzdu ekonomi süper miydi değildi. Yine haliyle o adamın on bin lirası ile senin on bin liran bir olmayacak. Sabah twitter'da dangalağın biri LA'de ev atmış 23milyon dolar. Bir de boğaz da atmış 23milyon lira. Eee ? yani ( Ki tüm şansızlığına rağmen- trafik, kalabalık, göçmen, betonlaşma vs vs dünyanın en güzel şehrinin boğazındaki ev LA'den on bin kat daha güzel)

Salak salak karşılaştırma yapmayı bırakmak lazım. Arkadaş fiyatları atmış. Alın bakın https://www.ooyyo.com/norway/used-bmw-3+series-for-sale/c=CDA31D7114D3854F111B926FBA7D355B8FA01D7841D38677103EF4/

bu da BMW 320 norveç fiyatları. 6 basamaklı sayılar. Eee şimdi Norveç'in ekonomisi kötü mü ? Değil tabii. ABD'den bile iyi kendi çapında.( Norveç varlık fonunu araştırırsanız anlayabilirsiniz )Bu birim karşılaştırma olayı cidden GERİZEKALILIKTAN başka bir şey değil.

Tabii ülkenin ekonomisi her geçen gün kötüye gidiyor. Gençler çok şeyden mahrum kalıyor, araba almak hatta bisiklet almak için bile çok şey feda etmen gerekiyor gel görün ki birim karşılaştırma olayı da bi bu kadar APTALLIK. Kİ 1 DOLAR=1 TL olduğunda sen zenginleşeceğini düşünüyorsan çok da kurcalama bu işleri :)

Bir doların da 9,60 norveç kronu olduğunu da hatırlatmak isterim

ŞU MESAJI OKUYUP EKONOMİNİN İYİ OLDUĞUNU SAVUNDUĞUMU ÇIKARTAN GERİZEKALILAR BANA MESAJ ATIYOR :) BU MESAJDAN EKONOMİNİN İYİ OLDUĞUNU SAVUNDUĞUMU DÜŞÜNÜYOR :) SONRA BANA AKIL DERSİ VERİYOR :) BU MESAJDAN EKONOMİNİN İYİ OLDUĞUNU SAVUNDUĞUMU ÇIKARTIYORSAN ÇOK DA ŞEY YAPMASAK SANKİ :)

Konu acarak ugrasma hocam

yonetim direkt siliyor

kendi yorumumu katmadan ekonomist ege cansen in yazisini linkledim sadece onu bile sildiler

• quote:

Orijinalden alıntı: mcx

A101 de 500 gr ithal makarna 9.95 ti.
    Dedim dünya gözü ile İtalyan markası yiyelim. Lastik gibiydi 😂 alışamadı tabi benim dile. Belkide fakir gibi pişirmemek lazımdı :)))

Bişi almak istiyorsanız Allah yardımcınız olsun.
    Ne marka aldın ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rummo sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vergi satın alıyoruz.

• Ben geçen aldım.Özel karpal tunnel sendromu için artık almam şart idi.2 yıl baktık aldığım modele.ilk baktığımda 599 falan idi almadım geç dedim idare ederim...Sonra biraz daha baktık bir süre sonra 640 olmuştu yine geç dedim bu kadar vermem aslında dedim.Şimdi 799 oldu ama artık tak etti almak zorunda kaldım.

Yani insanlar gereksinimleri doğrultusunda bir şeyler almak istiyor , her seyi lüks olarak görmemek lazım.Sana göre lüks ama bana göre gerekli olabiliyor o şey.

Ama işte o mouse için 2 ay alsam mı diye düşündüm böyle bir rezillik olamaz !

• Bu millete müstehak. Daha da beter olacağımız günler yakın.

• devrimsel kullanıcısına yanıt

28 hocam

• o fare aslında 8 lira ama bilmeyene 60 lira, yersen kargo ücretsiz. birebir aynı fare. sen gidip onu dükkandan 80 liraya almışsın. farenin suçu yok, suç sende.

Beyler Hiçbir Şey Satın Alamıyoruz Farkında mısınız?
  • En kötüsü de bu ülke hiçbir zaman düzelmeyecek. Çünkü şimdiki iktidarın yaptıkları bizi en az 100 sene etkiler. Milyarlarca borç, yandaşlara yaptırılan betonlar, dış ülkeler ile yapılan anlaşmalar vesayre.

Hükümet değişse dahi vergiler düşmez.

Neden mi?

Devlet neden fazla para gelirken düşük para almak istesin?

Gençliğimizi heba ettiler. Hem her konuda. En azından kelimesini kullanacak bir şey bile bırakmadılar.

Hakkımı helal asla etmiyorum. Kim sorumluysa inşallah en kısa zamanda yıllarca sürünerek geberir!

• aferim gençlerde yavaş da olsa akıllanma, yargılama, sorgulama başlamış.

vakti zamanında babalarınız bunları yapsaydı bu hale düşmezdiniz.

ne mi yaptı babanız;

mesela geçilemeyecek köprü yapıldığında alkışladı. boğaziçi 10 tl, körfez köprüsü 118 tl.

usd 1.7 tl den 7.1 düştü dediler gene alkışladı.

en iyi hastaneler bizde ama vizite 400 tl dedi alkışladı. iyi para kazan iyi beslen hastalanma demedi.

en ucuz otoda ötv diye bişi yoktu şimdi %45 oldu alkışladı.

sizler defter kitap karıştırırken birileri çoktan atandı alkışladı.

benzin 1 liraydı 7 lira oldu, dolarından yüzünden dediler alkışladı.

dolar kimin yüzünden arttı, bilmiyoruz dediler alkışladı.

bir araba 300 bin oldu, eskiden at arabası vardı dediler alkışladı.

ya siz aklınızı kullanırsınız ya da bu devran sürüp gider.

• Umarım senin gibi gençler bu yaşadıklarını unutmaz, 2023 de sandık önlerine geldiğinde "AĞĞBİ YAAĞĞ BEN OY KULLANMIJAM BU ULKEDEN HİJBİŞEY OLMAZ YEAAĞĞ MUHALEFETTE KAFAMA GÖRE ADAY YOK YEAĞĞĞ OY VERMEK NEDİR ABİ ZAMAN KAYBI YEAĞĞĞ BEN ZATEN YURTDIJINA GIDIJEM YEAĞĞ" demez ve oyunu kendine yakın gördüğü muhalefet partilerinden birine basar da biraz olsun nefes alırız. Yoksa benim genç nesilden de pek umudum yok çoğu apolitik sandığa oy kullanmaya gitmeye bile üşenecek insanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 23 Haziran 2020; 9:54:59 >
  • işsizlik sikintisi yok kardeşim genclerimiz is begenmiyor. Neymis efendim 5 yil muhendislik okumus, yabanci dil biliyor diye insaatta tas toplamaya, civi cakmaya gelmezmis.
    Bak ne guzel memleketim imkan vermis sana, hangi universiteyi bolumu kac yilda bitirirsen bitir, ne kadar yabanci dil bilirsen bil yine de insaatta calisabilirsin. Biraz sukredin yaw

• hem zaten 2023e ne kaldi, ilk 10 ekonomi icine girmeye hic olmadigimiz kadar yakiniz

• Sirket aracını değiştiriyoruz araç evraklarını arsivlerken 2014 yılında aldigim motorun faturasını buldum.2015 model honda cbr 250r 8.250 TL evet saka değil 0 olarak bayiden aldigim fiyat.Suan bu motor 36.500 tl aynı dönem kirmizi beyaz 2011 model 600rr da 12.700 e almışım. Baska söze gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.