Şimdi Ara

Beyler cok ciddi araç alımı için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar, yakın zamanda araç almayı planlıyorum, orotpedik rahatsızlığımdan dolayı ötv ve mtv muhafiyetiyle araç alacağım alacağım aracı en az 5 yıl satamayacağım çok zengin biri değilim liste fiyatı 85 - 100 bin lira arası araç alabilirim ancak kafamda olan modeller.
    civic elegance eco otomatik
    civic hb 1.5 turbo
    megane 4 icon dci edc
    corolla advance (*yeni) multidrive S
    ya da az daha sabredip civic d-tec 8 ileri zf şanzıman.

sorum şu siz benim yerimde olsanız ne yapardınız 5 yıl kullanıcaz 5 yıl sonra satıcaz değer kaybetmemesi yakıtı vs dizel mi benzin mi lpg mi. tek maaş yeni evli bir öğretmenim kafa bi oraya bi buraya gidiyo fikirleriniz benim için önemli teşekkürler şimdiden.

• uzakdoğu araçları 5 yıl sonra en çok değer kaybeden markalar olur.

yeriniz de olsam tam otomatik araç alırdım (opel,pug)
  • Hocam merhaba,

Biraz ihtiyaçlarınızdan, genel olarak nasıl kullanacaksınız, günde tahmini ne kadar yol yapacaksınız, zevkleriniz gibi bilgiler verirseniz isabetli öneriler gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En önemli noktanız değer ise kendinize 2-3 araç belirleyin ve o araçların 2012 yılında sıfırı ne kadarmış şuan 2.el 2012 modelleri ne kadar kıyaslama yapın tabi bunda çok risk faktörü var Allah korusun kaza bela araçta kronik olan bir sorun herşeyi etkiler

• Civic hb 1.5 turbo ve Megane 4 icon dci edc arasında kalırdım herhalde. Alternatif olarak Psa grubunun EAT6 tam otomatik modellerine de bakılabilir.
  • Bunlar içerisinden kesinlikle Megane 4 Icon derim ben. Dci motor ve EDC uyumu gayet güzel, vitesin olduğu bölge ve kapıların altları hariç kalite gayet yerinde, donanım ve tasarım mükemmel. Bizde 2012 Megane 3 dCi Sport Tourer var bir tane eskiden ben kullanıyordum şimdi şirket işleri için kullanıyoruz hiç sorun çıkarmadı bize, bu kasanın Station'u gelince bizde almayı düşünüyoruz bir tane onun yerine.
  • Honda civic ya da toyota corolla bunlar en az deger kaybeden araclar hocam, yine de fikrinizi degerlendirecem

• Smartyy kullanıcısına yanıt
    Ilk aracim olacak( soforlugum iyi ama ) cok km yapmam tahminim senede 10k gecmez ama 5 yil kullanmak zorundayim emin olamiyorum o yuzden turbo benzinler icime sinmiyo , sen benm yerimde olsan ne alirsin zevk falan onemlibdegil 5 yil kullanacab ve ortalamanin alti gelirin var butce 85~100 (53~65 otvsiz)

• BlocParty kullanıcısına yanıt
    Megane benm de hosuma gidiyor ama oyak kampanyalari aracin ikinci el degerini oldukca dusuruyo ama civic ya da megane 4 iyice irdeleyip bakacaz tsk. Fikirlerin icin

• Megane 4 derim,pişman etmez hem dizel hem otomatik, arabanın yürütme maliyetleri çok düşük.

• ozgurkutlu O kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi anlatmaya çalışayım,

5 yaşında 50 bin kmdeki dizel araba

5 yaşında 50 bin kmdeki benzinliden çok daha pahalıya gidecektir.

Sıfır alirken dizel farki olacak. Ama ÖTV indirimi olduğu için bu fark ÖTV'li satın alanlara göre daha az olacak.

10 bin kmdeki yakıt+ olarak o farkı iyice azaltacak. Yerinizde olsam dizel bir araç alırım. Önce buna karar verirseniz buradan yürümeye çalışalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smartyy

Hocam şimdi anlatmaya çalışayım,

5 yaşında 50 bin kmdeki dizel araba

5 yaşında 50 bin kmdeki benzinliden çok daha pahalıya gidecektir.

Sıfır alirken dizel farki olacak. Ama ÖTV indirimi olduğu için bu fark ÖTV'li satın alanlara göre daha az olacak.

10 bin kmdeki yakıt+ olarak o farkı iyice azaltacak. Yerinizde olsam dizel bir araç alırım. Önce buna karar verirseniz buradan yürümeye çalışalım.

mantıklı hocam, alacağın opsiyonları bile ötvsiz alıyosun aslında yakıt olayına bakıyorum civic ya da corolla olursa atmosferik motor olacağı için lpg li olacak. dizel otomatik önerilerin ne olur peki.max 100k..
  • Dizel Benzin, kasa olarak da 2 ye indirin seçeneğinizi alacak olan kullanacak olan sizsiniz.

Uzun kullanım testi için en makul seçenek kafanızdaki aracı 2-3 gün kiralayın deneyimleyin iyice. Etrafınızda kullanımızda çok fark ediyor. Bayilerdeki testler aldatıcı oluyor.

Örnek aracım Fluence DCi EDC 100 km'de 7,2 litre yakıyor. Ortalama süratim 38 km. Son 4000 km deneyimim bunun içinde uzun yolda var sıkışık trafikte.

Kime sorarsanın sorun asla 7,2 den bahseden çıkmaz. Herkes 4-4,5 litre der.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam şimdi liste fiyatlarına göre konuşmak olmaz. Ben geçtiğimiz ay gezdim tüm bayileri liste fiyatıyla ilgisi yok çoğunun. İmkânınız varsa belli başlı dizelleri binip incelemeniz lazım. Insignia için bakmak lazım özellikle.

• Ben olsam Megane alırdım. Alternatif olarak 308 bakın derim.

ciddi misin ? benm aramadığım bayii kalmadı liste fiyatından kurus inmiyolar neredeyse.
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    he bi de oyle bi durum var her gün bir arkadasla işe gidiyorum manuel qasqai dci var ortalaması 7.9 lt kimi de 4 yakıyo kullandığın yere kullanım durumuna göre değişiyo demek ki
    Haziranda Insignia geliyor. Eski kasa için bayileri sıkıştırmak lazim. İyi bi fiyat gelirse çok güzel bir arabanız olur. Bu olmazsa sıfır faiz kampanyaları kovalamak lazım. Önümüzdeki ay hareketli geçecektir kampanya vs. Acele etmemek; geç de kalmamak lazım.

insignia kasa mı değiliyor hocam, bir de 2016 ile 2017 arasındaki fiyat farkı tamamen ötv ile alakalı 124k insignia elite ,2017 olunca 143 oluyo artık 126 bine arac yok 125 den sonra 134 e fırlıyo araçlar % 60 ötv ye geciyo sana bir soru bayiilerden nasıl fiyat aldın hocam ne sordun liste fiyatı kactı sana kac dediler belki de benim baktığım markalar indirim yapmıyolardır honda özellikle tok satıcılar
    Citroen indirim yapmayı seviyor hocam. İkinci el değerinden emin olamadığım için önermedim. C4 ve kaktüs iyi araçlar. Ama ÖTV indirimi varken kasa değişimi zamanı iyi bir indirimle dizel otomatik Insignia kovalarim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.