Şimdi Ara

Beyler bilimkurgu fantastik türü kitaplarda baş rolde kadın erkek ayrımı yapıyormusunuz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler herhangi bir bilimkurgu tarzi romana başladığım zaman başrolde kadın varsa bide kitaptaki cogu karekter kadinsa okuyasım gelmiyor mesela kraliçenin kılıcı serisi bir türlü okuyasım gelmiyor nasıl anlatsam saçma olcak pembeyi erkeklerde giyerler normal biseydir giyilir ama kızların sevdiği genellikle kızların giydiği renk o yüzden pek tercih edilmez giyilmez ya ha işte onun gibi bende bu tarz romanları okuyamiyorum bi türlü ilgimi cekmiyo sarmiyo sizdede varmi böyle birsey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsettiginiz seriyi okumadim ama cogu karakteri kadin olan buz ve atesin sarkisi ile kadin karakterlerin on planda oldugu ve neredeyse sadece onlarin oldugu yerdeniz kitaplarinda da acikcasi sikilmadim. Bence ana karakterin kadin olup olmamasindan cok yazarin okuyucu kitlesinin kim oldugu onemli. Herkes icin yazilmis bir kitapsa bence okunabilir; yok eger kitle genc kizlar ise ( mesela ipek ongun kitaplari) o zaman okumak biraz zorlasir diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptekin111 -- 9 Aralık 2017; 14:50:36 >
  • Seri hakkinda belki bir fikir edinirim diye soyle bi baktimda, Goodreads de , seri hakkinda yapilan yorumlarin yuzde 95 i kadinlara ait.

• Genel olarak erkeğin erkek kadının kadın ana karakterli kitaplardan hoşlanması normal bir şey ama bu tip durumlar çoğunlukla bireysel temaların ağırlıklı olduğu kitaplarda oluyor daha genel konuları işleyen kitaplar için çok fark etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 9 Aralık 2017; 15:21:20 >
  • Bilmiyorum belki benim yaptığım da ayrımcılıktır ama bilimkurguda kadınların yan karakter olması daha güzel geliyor bana. Hani mesela tek başına tuz yemezsiniz, ama yemeğe tat veren tuzdur. Kadın karakterler de bilimkurguda öyle bence.
  • Hocam benimde bilimkurguda full kadin gecmesi gibi ana karekterin pek ilgimi cekmiyo

• alptekin111 kullanıcısına yanıt
    Sarai diye bir kitap var abi kitab cok cocuksu ama paso ana karekter bir kadin üzerinde yuzde 95 fln kızlar okuyor buz ve ateş de cok fazla karekter varmiş öyle duydum ama iyi cevirememisler kitabı kitap nasıl dayı güzel mi okuyunca antep fıstık baklava gibi tadı var mı

• dengbej_25 D kullanıcısına yanıt
    İki kitabini epsilondan digerlerini ise ingilizcesinden okudum. Hicbir ceviri orijinali kadar guzel olmaz elbette ama ben cevirinin cok da kotu oldugunu dusunmuyorum. Dediginiz gibi cevirisi hakkinda kotu yorumlar var fakat benim okudugum ilk iki kitapta asiri goze batan, rahatsiz eden bir durumla karsilasmadim. Orneklemek gerekirse arka bahce yayinlarinin cikardigi taht oyunlari cevirisi ile epsilon cevirisi arasinda daglar kadar fark var. Kiyaslandiginda epsilon kotunun iyisi. Okunabilir. Tabiki ingilizcen var ve orijinal dilinden okuyabilecek iken gidip de turkcesini okuyim diyosan sakin yapma derim.

• Yok ingilizcem yok ama hedef ufak bi ingilizce temeli alir almaz ingilizce cocuk kitaplari daha sonra harry ondan full time ingilizce kitaplar ingilisce öğrenmek icin takildigim yabancilar olan sesli chat programi var iste hemde bir suru o iplere girip ingilizce kasiyom konusarak daha bi hos ve verimli oluyor bide ingilizve kursu dusunuyorum ve videolu ingioisce dersleri ondan sonra ingilizce kitaplar boyle planim var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.