Şimdi Ara

Beyler ben Azerbaycan'dayim. Egri oturup dogru konusalim (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
5.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Konu ne hocam ? Özet geçebilir misiniz? Ben de şu an bakü’deyim.  

Orası mı iyi burası mı iyi alım gücü ve geçinme bakımından ?

• hocam benim durumum iyi ama ülkenin haline kahroluyorum.

İnanılmaz bir potansiyel var ve harcanıyor.

Tamamen yönetim sorunu.Allah bu ülkeden ve halkından çalanın burnundan fitil fitil getirsin.

• e_capkan kullanıcısına yanıt

Bence azerbaycan bir tık daha iyi. Azerbaycan da vergi yok denecek kadar az. Giderler çok ucuz o sebeple geçinmek daha kolay türkiye’ye kıyasla ama iki ülkede iyi durumda değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı beyinsizler ya anlamıyor, ya da anlamazdan geliyor.

Döviz kurları uçunca herif başlıyor "amariga dünayı sömürdü" "sen avrupayla kendini kıyaslama" demeye.

Ya kardeşim sömürüyle alakası yok! Onların parasının yükseldiği falan yok!
    Dünyada bir tek senin paran düşüyor!

Sadece dolara euroya karşı değil, nijerya parasına karşı da değer kaybediyorsun!
    Uganda parasına karşı değer kaybediyorsun!
    Nijerya, uganda, gambiya nereyi sömürmüş ki?
    Gambiya parasına karşı değer kaybediyorsun!
    Dünya sabit duruyor, tek düşen sensin.
    Ama anlamıyorsun.
    Çünkü atv seyrediyorsun.
    Atv bütün gün "hağyinler doları yükseltiyor" "dış güçler ekonomimize operasyon çekiyor" diyerek seni kekliyor.
    Sen de inanıyorsun.
    Vah benim güzel ülkeme vah.
    Toprağndan bereket fışkıran ülkemin parası, afrika ülkelerinin paraları karşısında değer kaybediyorsa,
    ya cehalettendir, ya hıyanetten.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hocam bakude nerdesin neler yapiyorsun? Ben de bakudeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Sana ne kardeşim? İsteyen istediği gibi yazar, isterse İ yerine 1 yazar sana ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clusive -- 23 Haziran 2021; 22:4:15 >
  • Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt

Bakü de bahçemiz var ailem onu satmak için geldi, ben de onlarla geldim havamı değişmek için. Temmuzun başı İstanbul’a geri döneceğim.

Qara qarayev’deyim. Ruslan93 var oradaki 9 katlı binalarda kalıyorum. Bahçe de badamdar da.

• Türkiye'nin potansiyeline bir şey olduğu yok. 20 yıldır söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Bizi sallamadınız. Şimdi hepbirlikte bu dik başlılığınızın ceremesini çekiyoruz.

Azerbaycan da, sanırım dünyada uzun süre yaşamayı düşüneceğim en son ülkelerden biri. Azeri kardeşlerim alınmasın. Dost ve kardeşiz de, dünyanın en antidemokratik yönetimlerinden biri Aliyev yönetimi. Bana ters.

Türkiye'nin yıllardır yatırımlarını yanlış yaptığını söylüyorduk. Benzer bir süreç Azerbaycan'da mevcut. Türkiye'de üretim var. Azerbaycan'da petrol var. Bir gün, ABD Rusya'yı dövmek için petrol fiyatını dibe çeker, Azerbaycan'da manat - dolar sabit kalıyor mu görürsün. petrolden gelen parayı betona basarak ekonomi büyütme mallığı var Azerbaycan'da. Türkiye'de de, üretimden gelen parayı betona basma mallığı var.

Anlatamadık bunu bir türlü size. O zamanlar, bu sürdürülebilir değil diyorduk. İllaha kafayı duvara vura vura öğrenmeyin diyorduk. Yok. Bildiğinizi yaptınız. Şimdi kafaları duvara vuruyorsunuz. Siz dağıttınız. Kıç kıspetten çıktı. Biz toplarız. Lafı da olmaz. Kafamıza sıçsanız, etle tırnağız, derdinizi çekeriz. Ama lütfen, rica ediyorum. Artık hatalarınızı kabul edin ve hatalarınızdan ders çıkarın. Yoksa bizim size güvenimiz kırıldı çoktan. Güveni geri inşa edemezsek, ülkede turist gibi yaşarız. Olan gene size olur.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Nedeni gayet açık zenginleşen zenginleşiyor. Hemde çok iyi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Clusive kullanıcısına yanıt

Sen kimsin kardeş? Senin gibi uslupsüz birine uzun uzun cevap verip değersiz vaktine anlam katmayacağım.

• Ben üslubuma dikkat ediyorum, insanların tercihlerine saygı göstermeyenler haricinde... İnsanların nasıl yazacağına veya tercihlerine saygı duymayan şahıslara hitap ederken neden üslubuma dikkat edeyim?!

• senin gibi oy vermeyenler yüzünden bu hale düştük. şimdi de çıkıp utanmadan ağlıyorlar ülke ne hale düştü diye. 20 yıldır gözünüz kapalı mıydı ?

bu saatten sonra da aday beğenmemezlik, onlar gelse ne olacak diye boş konuşanlar olursa her şeyin daha beterini görür umarım. ülkede bakan istifa ediyor dolay nerdeyse 1 lira düşüyor, öyle bir güvensizlik ve istikrarsızlık var ki hükümet değişse 6 ay içinde türk lirası 1.5 kat değerlenir.

• bu arada azerbaycan da bizden çok farklı değil, sadece doğal kaynakları var ve kültürlü ülkesini seven bir aile tarafından yönetiliyor. orda da demokrasi ve özgürlük yok.

yarın azerbaycanın başına düzgün bir parti geçse AB standartında bir ülke olur.

• adam yurtdışı diye azerbaycana gitmiş ağlıyor. ilginç  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.