Şimdi Ara

Beyler Aşağıda belirttiğim Anakart Alınır mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi bayramlar, (Gigabyte B450 Aorus Pro AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200(O.C.)Mhz ATX Gaming(Oyuncu) Anakart ) bu anakart alınır mı arkadaşlar kullananlar var mı?Kronik bir sorunu var mıdır?Bilgi verebilir misiniz?

Teknik Özellikler;

İşlemci ModeliAMD
    İşlemci DesteğiAMD Ryzen
    YongasetiAMD B450
    Soket YapısıAM4
    Ram TipiDDR4 3200(O.C.) / 2933 / 2667 / 2400 / 2133 MHz
    Ram Kapasitesi64GB
    SATA6x SATA3
    RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 10
    M.22 x M.2
    PCI-E Slot3 x PCI Express x16 , 1 x PCI Express x1
    Ethernet (LAN)Intel GbE LAN (10/100/1000 Mbit)
    HDMI1x HDMI
    USB4 x USB 3.1 Gen1, 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C, 1 x USB 3.1 Gen2 Type-A
    Overclock Var
    Wi-Fi Yok
    Kasa YapısıATX
    Garanti24 Ay Garanti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• X570 veya b550 chipset yönelmenizi tavsiye ederim b450 yeni işlemciler için beta olarak destek verecek

• kmlkszhacker kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçem biraz bunlarla sabit,normalde B450 gaming X düşünüyordum, piyasada kalmamış o yüzden buna yöneldim açıkçası,alınır mı sizce?Bir sorun arzeder mi

• Kendileri eski anakartım olurlar. Genel olarak bileşen kalitesi yüksektir, tek eksisi cpu güç beslemesi için kullanılan mosfetler pek kaliteli olmaması. Eğer 1600 - 2600 - 3600 gibi işlemciler kullanacaksanız tercih edilebilir. Daha üstü için vrm soğutucularının etrafında hava akımı oluşturmanız gerekir. 3900x - 3950x gibi işlemcileri throttle yemeden kullanamazsınız (teoride kullanılır ama pratikte verim alamazsınız).
  • Vram yapısı daha kaliteli, 32 mb bioslu, bios flashback özelliği olan msi b450 gaming plus yada msi b450 tomahawxk max modellerinden birini tavsiye ederim. Bu iki modelden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 1600 işlemci ile kullanacağım.Öneriyorsanız almayı düşünüyorum bu kartı gamingX ilk tercihimdi fakat stoklar tükenmiş bu kartı buldum muadili olarak her ne kadar bir tık daha pahalı olsa da.

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Onları da inceleyeyim hocam,fiyat olarak ne kadar farkeder bir bakayım .

• TheKingMerone kullanıcısına yanıt
    İlerde işlemci güncelleme gibi bir düşünceniz yoksa ya da 3600 gibi bir işlemciden daha fazlasını takmam diyorsanız ve aorus pro nun özelliklerini (iyi bir ethernet çipi, iyi bir ses codeci vs) kullanmayacaksanız çok daha basit modellerde işinizi fazlasıyla görecektir. İlla bu anakart olacak derseniz başınızı ağrıtmaz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim,en fazla 3600 e yükselteceğim,3000mhz 16gb dual kit ram ile destekleyeceğim.Ekstra performans takıntım yoktur.Belli başlı oyunları oynayacağım.Sizin bana fiyat olarak bunun muadilinde başka bir öneriniz var mı,yoksa bu fiyata en iyisi bu mudur?

Hocam uzun yıllardır gigabyte dışında anakart kullanmadım. O yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ama kullanmak istediğiniz işlemciler mevcut anakartları zorlamayacağı için bütçenize uygun bir şey alıp geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken usb portları, m2 yuvaları gibi şeyler olmalı. Çalıştırsın yeter diyorsanız gigabyte b450m s2h bile işinizi görür.
    O öneriyi aldım teşekkür ederim,ama Atx bir anakart ekstra RAM slotu bunlar güzel şeyler.3600 serisine yükseltebilmek de cabası,bir kere alıp ilavelere ve yükseltmelere açık olsun da istiyorum açıkçası.Yani anakart değişmeden bir süre daha az bütçe sarfederek yükseltmek benim işime gelir,siz ne dersiniz?

Aorus pro, gigabye ın b450 olarak en iyi anakartı, o yüzden desteğini kolay kolay keseceğini sanmıyorum. 4000 serisinede bir şekilde (kırpılmış bios falan) destek verecektir. Her ne kadar msi ve asusun kartları mosfet açısından daha başarılı olsada, sizin kullanım senaryonuzda aorus pro da sizi üzmeyecektir.
    Teşekkürler çok sağolun bu kartta karar kıldım,bu e-ptt avm mağazası var orada çok uygun fiyatı öbür mağazalara göre sorun olur mu sipariş verilir mi oradan?

Eptt den hiç alış verişim olmadı. Yalnız kabaca baktığım sitelerinde aorus pro göremedim. Yanlış bir şey sipariş etmeyin sakın.
    Hocam ben aorus elite baktım şimdi farkettim hatamı özür dilerim,alacağım kart aorus elite

Çok farklı anakartlar değiller zaten. Sanırım ses ve ethernet çipi biraz daha kötü, m2 soğutucusu tek, bir de arka panelde usb c type çıkışı yok (fan çıkışıda az olabilir). Bunların dışında aynı anakartlar diye biliyorum. Ama tekrar söylüyorum yarın bir gün ucuza 3900x gib bir işlemci bulup takmaya kalkarsanız sizi üzebilir.
    Yok 3600 e kadar kullanacağım,sonra anakart değiştireceğim belki intel de tercih edebilirim o zamana kadar fikrim değişir mi amd devam eder miyim bilmiyorum açıkçası.Ben bu kartı alıyorum öyleyse O.C vs düşünmüyorum 3600 e kadar yükseltme yapacağım sadece günün 4-5 saati iş çıkışı,okul çıkışı oyun oynayacağım,tamamen bu yöndeyim.Almalı mıyım yoksa başka kartlara mı yönelmeliyim?

Gigabyte ın b450 anakartları basit biosa sahip (fazla ayar yok) tak kullan geç anakartlarıdır. Yarın birgün ince ayar çekeyim derseniz değiştirebilecek pek bir ayar bulamazsınız. Anladığım kadarıylada sizde böyle bir anakart istiyorsunuz. Daha uyguna gaming x bulabilseniz onu alın derdim ama elite i alabilirsiniz.
    İlk tercihim gaming X üzerineydi.Fakat piyasada bulamadım o anakartı,stoklar bitmiş sanırım.Gelir mi bir fikrim yok.Biraz daha bekleyeceğim ikinci el satan 1 aylık kullanıcılar var uygun fiyata fakat onlara da ben güvenemiyorum,düşüncelerim bu yönde tamamen

Acil ihtiyacınız yoksa kampanya kovalayın. İndirim ve puan kampanyalarını takip edin. B550 öncesi güzel bir indirim yakalama ihtimaliniz var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.