Şimdi Ara

Beyin yakan bilim belgeselleri (Fizik,Kimya,Biyoloji)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• belgeseller-tv programları genelde bir konu üzerine hiç bilgisi olmayan ya da yeni yeni merak salmış kişilere birşeyler öğretmek içindir, eğer bu dediğim kriterlere uyuyorsanız size Neil deGrasse Tyson'ın sunduğu Cosmos belgeselini tavsiye ederim (orijinali Carl Sagan'a ait )
    Bunun dışında Morgan freeman ile solucan deliği,Morgan freeman ile inancın hikayesi, evrenin ucuna yolculuk gibi belgeselleri önerebilirim
  • Neil deGrasse Tyson kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediklerinizi izledim.
    Böyle çok daha fazla kafa yoran tarzlarda belgesel arıyorum. Hani genelde anlaşılması zor belgeseller. Mesela Kuantum Fiziği hakkındaki izlediğim bazı belgeseller cidden sadece izlemek yetmiyordu sağlam bir şekilde derin düşünüp anlamayı gerektiriyordu benim için ve ben bundan haz duyuyorum. Bu tarzda daha zor anlaşılan belgesel biliyorsanız ve bunu benimle paylaşırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: parda0707

Hocam bu dediklerinizi izledim.
    Böyle çok daha fazla kafa yoran tarzlarda belgesel arıyorum. Hani genelde anlaşılması zor belgeseller. Mesela Kuantum Fiziği hakkındaki izlediğim bazı belgeseller cidden sadece izlemek yetmiyordu sağlam bir şekilde derin düşünüp anlamayı gerektiriyordu benim için ve ben bundan haz duyuyorum. Bu tarzda daha zor anlaşılan belgesel biliyorsanız ve bunu benimle paylaşırsanız sevinirim

malesef bunların dışında aklıma gelen yok hocam, eğer istediğiniz tarzda bulursanız bana da link vs. atarsanız sevinirim
  • Neil deGrasse Tyson kullanıcısına yanıt
    Bulursam paylaşırım tabiki hocam
  • Jim Al-Khalili'nin sunduğu belgeselleri öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.