Şimdi Ara

Beyaz Unibody Macbook A1342 (Kullanıcı Kulübü - Ana Konu) High Sierra Desteği (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
5
Favori
13.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet tabi, özellikle macbooklarla daha da uyumlu çünkü alt kapakları düz ve ızgarasız. Beyaz olan icin aldık gecen hafta, dun gece de kendi 15" retina macbook pro bilgisayarım icin sipariş ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 27 Haziran 2014; 14:53:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nemésis N kullanıcısına yanıt
    Su an telefondan baktım ilk olarak amazon'da çıktı karşıma;

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B004GNL1NC?pc_redir=1403795902&robot_redir=1

Bir de buralarda Comet, Trony vs. gibi marketlerde bulunuyor ama Türkiye'de bulunması daha zor olabilir, fakat Apple Store açıldı artık , oradan temin edebilirsiniz bence, ayrıca sahibinden'de falan sıfır ya da ikinci el olabilir.

Bir de "Other World Computing" Mac icin parca bulabileceğiniz en iyi firmalardan birisi. Direkt aşağıya link ekliyorum ram icin, 25 dolardan başlayan fiyatlarla da kargoluyor Türkiye'ye ;

http://eshop.macsales.com/shop/memory/Apple_MacBook_MacBook_Pro/Upgrade/DDR3_White

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

Hocam bilgisayar yapmak istediğiniz herşeyi yapabilir, hatta ram ve ssd işine girerseniz daha da mutlu olursunuz. Sıfır bulamazsınız çünkü artık üretilmiyor, 2010 modelin temizini bulmaya çalışın ben öyle yaptım, hala kusurları var ama düzeltilebilecek şeyler pek masraf yapmadan.

Nereden satın almamı onerirsiniz hocam ?

• Shipping ile birlikte 150 dolar oluyor, çok pahalı o da. En iyisi sahibindene vs. bakayım.

Hocam siz de ikinci el bölümüne ve sahibindene bakabilirsiniz, güzel ilanlar var, ben forumdan aldım.
  • O zaman ülke icinde ram aramanız gerekli, bir de Ebay'e bakın.

Bilgisayar almak icin sahibinden'e bakabilirsiniz, 800-900 civarına 4gb ramli ve düzgün durumda olanlar denk geliyor.

• Ram kısmı diğer arkadas içindi. Onun üzerindeki mesajı size yazmıştım.

• Arkadaşlar merhaba bendede bu modelden var yalnız rami 2 gb biraz kasıyor sizden rica tavsiye edeceğiniz 2 gb ram ne almalıyım.

• esdarking E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu model icin aslında tam şu özelliklerde bir ram gerekli;

quote:

Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR3) format
    30 mm (1.18 inches)
    204-pin
    PC3-8500 DDR3 SO-DIMM 1066 MHz Type RAM

Yalnız ddr3 1066MHz ram bulmak bugünlerde biraz zor.
    2. el ürünlere ya da 1333MHz olanlara bakabilirsiniz. Internette macbook ram diye arayinca bazı seyler çıkıyor karşınıza. Özellikle sahibinden'de falan çıkma ram'ler mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    Hocam tşk ilgin için macbook incelediğimde benim cihazda 2 adet 1 gb ram mevcut bunlardan birini çıkartıp bir slotta 4 gb 1333 mhz bi slotta 1 gb 1067 mhz takılı kalsa çalışırmı toplamda 5 gb yapıyor ?

• esdarking E kullanıcısına yanıt
    Alıp takacağınız 1333 MHz'lik ram sizin bilgisayarınıza takınca yine 1066 MHz olarak çalışmaya başlayacaktır. Ram'ler geriye dönük şekilde daha düşük hızlarda çalışabilir. Sadece Macbook için değil tüm modeller için geçerlidir bu durum fakat 1066 çalışan ram'in yanına 1333'lük takınca nasıl tepki verir bilmiyorum. Daha önce masaüstü toplarken 1333 MHz ram destekleyen anakarta 1333'lük ve 1600'lük ram taktığımda sorunsuz çalışmışlardı. Fakat Apple forumlardan bir yerde kullanıcılardan birisi sistemin çalışmadığını yazmış. Fakat onun dediğine göre kullandığı ram'lerin zamanlamaları farklı olduğu için uyumsuzluk yaşanmış.

quote:

This may be a little late, but since I tried this just a few days ago:

I had a 2GB stick of 1333 RAM lying around, so I tried upgrading my A1278 Macbook Aluminum (late 2008, 1066 RAM). It didn't work if I attempted to combine it with either of the existing 1066 sticks, in either slot: The machine wouldn't power up at all. But the system booted normally if I removed all 1066 sticks, and booted with the 1333 stick independently. All major system functions seemed to behave as normal.

I suspect there's a timing issue involved with downcycling 1333 RAM to work at 1066 speeds. Maybe if the logic board is handling that issue for one stick, it can't dedicate the correct resources to the other stick. The next time I have reason to buy two 1333 SO-DIMMs, I'll try putting both in the 1066 machine and see if that works. That could be sooner rather than later, if I win an eBay auction for a 2011 MBP carcass and I'm able to get the logic board cleaned and working...
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    Tşk hocam bilgiler için

• Cok faydali ve kaliteli bir konu olmus, onder.t ve diger arkadaslarin paylasimlari icin tesekkurler
  • selamlar :)

macbook 2010 mid kullanıyorum ben de fakat 2 gb oldukça yetersiz gelmeye başladı. İçinden çıkan samsung ram ile aynı özelliklere sahip yine samsung marka 2 gb ram denememe rağmen bip bip sesleri geldi ve açılmadı. Bunun öncesinde de kingston marka ramleri takmıştım sonuç yine hüsran :/
    Ne yapmam gerekiyor açıkcası bilmiyorum. Acaba yosemite beta kurulu diye mi böyle oluyor
  • chestoberry C kullanıcısına yanıt
    Aklıma kısaca 2 şey geldi;
    1) Beta yazılımdan olabilir belki, bu yüzden ilk normal şekilde Mavericks'e geri dönün.
    2) Taktığınız ram'lerin zamanlamaları aynı olmayabilir. (bu daha ağır basıyor bence) Aynı marka modelin farklı zamanlamalarına sahip ram'lerini takmış olabilirsiniz.
  • yosemite yüklüyorum şu an, bakalım nasıl olacak

edit: ssd kullanan birisi bi ara test programı varsa bi teste sokup sonuç koyabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayvan arkadas -- 31 Ekim 2014; 23:51:03 >
  • Bu model en çok kaç gb ram destekliyor?

• içinizden biri İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aslında bunun cevabını ilk mesajda belirtmiştim.

quote:

"Maksimum RAM" Apple 2009 için 4 gb, 2010 için ise 8 gb maksimum değer belirtse de kullanıcılar 2009 için 8gb 2010 için ise 16 gb'a kadar ram takılabildiğini keşfettiler.

Arkadaşlar bir de Yosemite'nin nasıl çalıştığı ile ilgili video da ekledim ilk mesaja.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 19 Ekim 2014; 16:47:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Merhaba, aslında bunun cevabını ilk mesajda belirtmiştim.

quote:

"Maksimum RAM" Apple 2009 için 4 gb, 2010 için ise 8 gb maksimum değer belirtse de kullanıcılar 2009 için 8gb 2010 için ise 16 gb'a kadar ram takılabildiğini keşfettiler.

Arkadaşlar bir de Yosemite'nin nasıl çalıştığı ile ilgili video da ekledim ilk mesaja.

8gb taktığımız zaman stabil mi çalışıyor? Ayrıca hiç bir ekstra bir şeye gerek yok değil mi ? Direk takıp çalıştırabiliriz?

• içinizden biri İ kullanıcısına yanıt
    Evet stabil çalışır, yeter ki ramler uyumlu olsun. Ram'i takması da zor değil, aşağıdaki linkten nasıl olduğunu görebilirsiniz;

https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Unibody+Model+A1342+RAM+Replacement/1666

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar. Bu ısınma sorunu normal bir laptopa göre çok mu daha fazla ?
    Bende mbook 2.1 var siyah olanlardan. Ve felaket derecede ısınıyor. Sırf bu ısınma sorunu için aluminyum kasa almayı düşünüyorum.
    Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuyla ilgili ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.