Şimdi Ara

beyaz ışık uykusuzluk nedeniymiş

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> beyaz ışık uykusuzluk nedeniymiş
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1776 Mesaj
    cep ve pcden gelen beyaz ışık insanları uykusuz bırakıp günde 5 saat uyumasına ve tum gun yorgun gezmesıne neden oluyormuş dr dedi

|
    |
    |
    |
    beyaz değil mavi ışık o
    |
    |
    Geç saatlerde maruz kalınan ışık uykuyu kaçırır. Bilakis gündüz saatlerinde beyaz/mavi ışığa maruz kalmak enerjiyi arttırıyor. Uyku halini engelliyor. Yani zamanında kullanıldığında mantıklı.

Hatta amazonda satılan 10.000lux ışık terapileri var. Günışığını taklit ediyor bir nevi. Sirkadiyen ritim bozukluklarında kullanılıyor. Gecikmiş uyku fazı bozukluğum oldu için biliyorum.

https://www.amazon.com/Carex-Health-Brands-Day-Light-DL2000/dp/B002WTCHLC/ref=sr_1_6_a_it?ie=UTF8&qid=1518910127&sr=8-6&keywords=daylight+therapy
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    || AMD Ryzen 9 3900X 4.250Ghz@1.296v || Gigabyte X570 Aorus Elite Anakart || Asus RTX 2060 ROG STRIX OC || Samsung 860 EVO 1 TB Solid State Drive || Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000MHZ @ 3800MHZ/16-19-16-36 RAM || Corsair Enthusiast 850W PSU || Corsair H100i RGB Platinum Sıvı Soğutma Kiti || Couger Conquer Kasa || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Z5500 5+1 Ses Sistemi || Roccat Kone XTD Gaming Mouse || Sony Playstation 4 Pro 2 TB Upgraded || Sony Playstation VR || Samsung 65Q70R 65" 4K HDR QLED TV || TP-LINK Deco M9 Plus Tri-Band Mesh Sistemi || Apple iPad Pro 12.9'' 128 GB Wi-Fi Gold (1st Gen) ve Apple Pencil || DJI Mavic Air 2 Fly More Combo Drone

• Binbaşı
    1815 Mesaj
    Yani ben şimdi geceleri bu telefon yüzünden mi uyuyamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bknz: f.lux

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mavi ışık Melatonin salınımını baskiliyor dolayısıyla vücut uyku moduna geçemiyor. Kaliteli bir uyku için odada tv nin düğmesinin ışığı bile yanmasın. Mavi ışık için kullanılan filtreler yüzde yüz ise yaramıyor haberiniz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.