Şimdi Ara

Beyaz farlara artık birşey yapılmalı(Cimer'e bildiriyoruz.) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
30.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • +1
  • Hiç söyleme Cumartesi günü memleketten dönüyorum 15 saat yol gelmişim dinlenmeden Bolu taraflarında trafik iyice yoğunlaştı yağmur yağıyor bırak önden geleni arkamda duranların o beyaz farları öyle bi göz alıyorki far ayarını yaptırmayanlarda cabası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ceza yazilsin bak nasil sokuyolar arkama geldimi hic bir seyi goremiyorum

• Selamun aleminyum

asıl sarı farlar ile yolu nasıl görüyorsunuz ya
  • Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    Kendin kullanmıyorsun ancak fikrin var, ilginç !!
    Peki sen ne kullanıyorsun kuzum?
  • Bulancak'ta bir galeriye X5 için kapora vermiştim. Öteki gün gidip bakacaktım temiz ise alacaktım. Galerinin sahibi akşam aradı ben İstanbul'a gidiyorum diye. Dedim geldin mi hallederiz. Adam dedi iki gün sonra geleceğim. Peki dedim. Öteki gün bi baktım ilanı kaldırmış. Aradım niye kaldırdın diye. Dedi ki kapora verdiğin için. 2 gün sonra tekrar aradım. İstanbul'dan geldiysen halledelim diye. Adam henüz dönmedim 1 haftaya uzadı siz bakabilirseniz başka araç bakın dedi. 1 hafta bekledim. Aradım tekrar. İşim gene uzadı siz başka araç bakın dedi. Bende dedim kesin satmıştır bu şerefsiz. Gittim o hafta Captiva aldım. Aldığım gün aradım onu ne oldu bizim iş diye. Dedi onu sattım kusura bakma. Kaporam ne olacak dedim. Helal et dedi. Çayeli'den Giresun Bulancağa gaz bastım 300TL için. 450TL aldım döndüm. Eşek gibi de verdi. Bu da böyle bir galeri anısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

Önüne bakacak zaten. Önüne bakarsa hiç bir sorun teşkil etmiyor o farlar. Ben kendim kullanmıyorum ama önüne bakarak sürersen bir sorun olmuyor

Alıntıları Göster
    yapma yaw?

daha iki gece önce yolumda giderken arkamdan gelen çin malı ledli bir accent era'nın ışığı aynadan gözüme sekti. kör oldum sandım. dörtlüleri yaktım sonra önüme geçti, selektör çaktım arkasından kaç kere anlamadı bastı gitti.

önüme bakıyordum ve rahatsız oldum. buna ne diyeceksin? bu arada kullanmadığınız bir şey için nasıl fikriniz olabiliyor?

• Çok etkileniyor benim gözler. Miyopdan olabilir bilmiyorum. Uzunları, dörtlüleri, yakıp beddua ediyorum bir güzel. Farla hava atmak nedir anlamıyorum. Ne kadar güzel farın olursa olsun karşına geçip baksan 1 dakkada kör olursun zaten. Far değiştiren, şerit led le uğraşanları anlamıyorum. Elekrikden yansa araba ne olacak. Güvenilir mi çin mallarına.
  • Aracım Transporter ve H4 led ampul takılı. Led ampuller ile 3 . kez muayeneden geçtim sıkıntı olmadı. İlk muayende görevliye sormuştum "geçer mi?" diye. Işık şiddeti izin verilenden fazla değil ise ve far ayarı düzgün ise sorun olmaz dedi. Bir aracın arkasında seyir halinde iken kısa farlarım adamın aynasından gözüne girmiyor. Trafikte de karşıdan gelenler bana gözleri kamaştığı için sellektör yapmıyor.
  • konu sahibi halojen farlar tarih olunca ne yapacak acaba?
  • Beyaz çoraptan kurtulduk, beyaz fardanda kurtulabiliriz.

• Arkadaşlar; Bu konu ve başka bir kaç durum ile ilgili destek almak amacıyla, "Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği" ne mail attım.
    Lütfen siz de bu derneğe bir ileti gönderin ve destek isteyelim. Kısa içerikli de olsa sorunumuzu yazalım ve yardım isteyelim.
    turkiyetrafik@gmail.com
    http://www.trafik.org.tr/

Dernek başkanı İhsan Memiş.

Not : İsteyen olursa, benim gönderdiğim maili özelden paylaşabilirim. Aynı metni gönderebilirsiniz.

Bu ve diğer olumsuz durumların listesi;
    * Fabrikasyon olmayan ve ayarsız beyaz farların yasaklanması ve trafik denetimi ile cezai işlem uygulanması
    * Gerekmediği halde ön ve arka sis farlarını açan sürücülere denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Gürültülü egzost kullanan araçlara karşı denetimin arttırılması ve cezai işlem uygulanması
    * Müzik yüksek sesle seyreden araç sürücülerine denetim arttırılması ve cezai işlem uygulanması

@berkbozkus
    @CaptainTeeemo
    @crow in cornfield
    @VideSupra
    @ataince
    @ottoman984
    @kaya0
    @Vladicius
    @musty578
    @oguzhanc64
    @jac0B0
    @buffon42
    @akyurt
    @corolla124
    @tropeus77
    @Mr.Walter White
    @ilhan_28
    @PoloClassic75
    @karagozgilh
    @erdem09
    @road warrior
    @Storm Raider
    @anadoluparsı
    @erka1907
    @ism72
    @Jeremy Klakson

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 22 Ağustos 2019; 14:17:41 >

• Ben önlem olarak uzunları yakıyorum böylelerini görünce + araç içerisinde küfür ederek te sakinlik sağlıyorum.Güzel oluyor tavsiye ederim.Motorlu çakarlılar da dahil bu kategorinin içine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan - Juan

2 beğeni fazla alacam diye atmadığın takla kalmamış. Önce mesajımı iyi oku , omuzlarının üzerinde taşıdığın şeyi bir çalıştırmayı dene daha sonra

Alıntıları Göster
    2 değil 200 beğeni almış arkadaş.
    bence saçmaladığını kabul et, kasma

• Katiliyorum zenon beyaz adı her neyse, kardeşim ben senin araban bilmem ne şekilde gözükecek diye mal gibi yaktigin farları çekmek zorunda değilim, polisler de dediğiniz gibi işlerini yapıp saçma sapan şeylere ceza yazana kadar bu gibi şeylere ceza yazsa keşke

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece merceksizler değil, çoğu orjinal mercekliler bile gözü alıyo.
    Merceksiz zenon veya ledlere ceza verilsin, orjinal mercekli ledlere dokunulmasın mantığına karşiyim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bi de kisalari en uste 5 e alip geziyolar ya hafifte yuksekse arabasi.. cehennemlik olay
    isiklarda soylesen o ayardan haberi bile yoktur mongol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.