Şimdi Ara

Beyaz eşyaları yaklaşık %30 indirimle aldım. (revizyonlu ürün)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
18.114
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni beyaz eşyalarımı, arkadaşımın tavsiyesiyle revizyonlu olarak aldım.
    Arçelik resmi bayisinden satılıyor. ürüne göre güncel katalog fiyatından
    yaklasık %30 falan indirim yapıyorlar.

Revizyonlu ürünler. kullanıma etki etmeyecek dikkat cekmeyecek hafif kusurları var.
    Mesela aldığım buzdolabının kapısı fabrikada yenisiyle değiştirilmiş (sonuçta orjinal)
    LED Tv aldım onun da arkasında biraz boya ciziği gibi bir şey var.
    çamaşır makinesinin, tahliye filtresinin oldugu kısmında nohut kadar bir cukur var.
    bunlar zaten kullanırken olabilecek seyler.

ürünleri ankara öveçlerde resmi bayiden aldım.
    Ürünler garantili. Kurulumunu arçelik servisi yapıyor.

ev eşyalarını uygun fiyata almak isteyenlerin işine yarayabilir.
    kücük ev aletleri ve klimalarda da aynı indirimler geçerliymiş.

Edit: Teşhirden revizyona giden ürünler değil. üretilirken olusan sorunlar sebebiyle tekrar revize edilen ürünler.
    Edit: Bayi ismi BEFA ticaret. Ankara öveçlerde. telefon numarası: 0312 479 72 33
    Bayi ismi ve iletişim numarası vermek forum kurallarına aykırıysa isim ve no silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollum2 -- 15 Şubat 2018; 14:0:40 >

• Fark ödeyip garanti uzattığımız şu zamanda üreticinin 1 yıl garanti vermesi düşündürücü buzdolabı gibi ürünler uzun kullanım ömrü olduğundan küçük farklardan kaçmaktansa sıfır revizyonsuz tam garantili ürün almayı tercih ederim. Paylaşım için teşekkürler. İllaki işine yaran vardır.
    ürün kutuları diger eş ürünlerle birebir aynımı?
    garanti süreleri diğer eş ürünlerle aynımı?
    garanti şartları diğer eş ürünlerle aynımı?

6,7 sene önce televizyonunu aldım arçelik, kutusundaki yazılar siyah idi garanti süresi digerlerinden farklı 1 yıl yazıyordu, kutu üzerinde revizyonlu üründür çıkartması vardı,

televizyon 1 ay içinde sıkıntı çıkardı ve değişim istedim, cevap revizyonlu ürünlerde değişim yok tamirat var
    1 sene içinde 5 sefer servise gitti garanti binitcede çöpe
  • Adres nere dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üst kapısı değişen + boyalı hasar kayıtlı buzdolabı

arka tamponu kamyon çarpmasından dolayı çizik televizyon

çamaşır makinesi yeni kasa honda civic gibi göçüklü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

üst kapısı değişen + boyalı hasar kayıtlı buzdolabı

arka tamponu kamyon çarpmasından dolayı çizik televizyon

çamaşır makinesi yeni kasa honda civic gibi göçüklü

alemsin hocam
    Yürüyeni sağlam 2020ye kadar muayeneli :)
  • teşhirden mi revizyona gitmiş ürünler
  • revizyonlu üründen kasıt çok ama çok geniş bir anlam içeriyor.Parça değişikliği vs den ziyade bu ürünler genelde ya iade ürünleri oluyor yada tüketici mahkeme heyetleriyle alındıktan bir süre sonra arıza yapmış ve iade edilmiş ve haliyle kullanılmış eski model ürünler olabiliyor. Aslında bu ürünlerin içinde internetten alınıpta 30gün sonra iade edilen sadece kutusu jelatini açılmış ve 1-2defa ya kullanılmış ya kullanılmamış ürünler denk geliyor, onlar denk getirilse daha cazip tabi ama alırken ne çıkacağı biraz muamma. Gerçi garantiside var demişsiniz başınıza sıkıntılı bir durum gelse kanunen hiçbir hak talep edemiyorsunuz çünkü alırken mağaza size ben bu ürünü arızalıdır yada revizyonludur diye sattım diyebiliyor iş hukuka düşerse. Ha kendisi bayi olarak garanti verdiyse o da başka mesele.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    hayır tamamen sıfır ürünler. bunu sordugunuz iyi oldu konuya ekleyeyim
  • dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    uyarılarınız icin tesekkür ederim hocam. Onu özellikle sordum. teşhirden ya da kullanımdan dönüp elden gecirilen ürünler değil. Ürünleri aldığım yer spotcu değil resmi bayi. 1 yıl Arçeliğin resmi garantisi altında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollum2 -- 15 Şubat 2018; 13:57:17 >
  • Bu kadar detaylı yazıp firma ismi niye vermediniz? Unuttunuz mu acaba?
  • Chembond kullanıcısına yanıt
    Yasak olabilir diye yazmadım hocam.
  • gollum2 kullanıcısına yanıt
    Neden olsunki? İndirim bulduğun firmayı paylaşmışsın, firma senin değilse sorun olmaz. Yoksa tahmin yoluyla mı bulucaz
  • Chembond kullanıcısına yanıt
    haklısın, paylaştım hocam
  • ürün kutuları diger eş ürünlerle birebir aynımı?
    garanti süreleri diğer eş ürünlerle aynımı?
    garanti şartları diğer eş ürünlerle aynımı?

6,7 sene önce televizyonunu aldım arçelik, kutusundaki yazılar siyah idi garanti süresi digerlerinden farklı 1 yıl yazıyordu, kutu üzerinde revizyonlu üründür çıkartması vardı,

televizyon 1 ay içinde sıkıntı çıkardı ve değişim istedim, cevap revizyonlu ürünlerde değişim yok tamirat var
    1 sene içinde 5 sefer servise gitti garanti binitcede çöpe
  • alperenugur kullanıcısına yanıt
    sizinki çok şanssız bir durummuş hocam. zamanla göreceğim artık. garantileri dediğiniz gibi 1 yıl.
    ben arkadasın yönlendirmesi ile aldım. memnun oldugunu dile getirdi.
    diğer detaylar icin bayiyi arayıp sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollum2 -- 15 Şubat 2018; 15:2:43 >
  • Ben de Beko'da buldum böyle revizyonlu uucuz bir ürün. Normalde 3 yıl garanti verdiği ürüne sadece 1 sene garanti deyince almadım..
  • Hocam örneğin 1900lük buzdolabını 1600e aldım. Kronik bir problemi olsa 1 yılda belli olur. Sonra çıkabilecek nispeten büyük bir arıza olursa da 300tllik indirime sayarım diye düşündüm ben de. :)

• İnternet sitesi var mi?

• Çamaşır makinesi, klima ve bulaşık makinesi aldık. Hepsi de 1 seneyi doldurmadan servis yüzü gördü. Klima ve çamaşır makinesi parça değişimi yapıldı. O yüzden 200-300 lira fark var ise mümkün mertebe elinizde bie kozunuz olsun. Yoksa 2 defa servis gelirse o paranın kat ve katını servise ödersiniz.

• Revizyonlu fırın aldım. Turbosu pancar motoru gibi ses veriyor xd Garanti suresi daha kısa olabiliyor dikkat.

• Fark ödeyip garanti uzattığımız şu zamanda üreticinin 1 yıl garanti vermesi düşündürücü buzdolabı gibi ürünler uzun kullanım ömrü olduğundan küçük farklardan kaçmaktansa sıfır revizyonsuz tam garantili ürün almayı tercih ederim. Paylaşım için teşekkürler. İllaki işine yaran vardır.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.