Şimdi Ara

Beyaz eşyada ÖTV Yıl Sonuna Kadar 0'landı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 32
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • shopsiemens (6 mesaj) berk768 (5 mesaj) mustafada (2 mesaj) Led Zeppelin (2 mesaj) Kartal Göz (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (31 mesaj) Mobil (7 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (2 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Beyaz eşyada ÖTV Yıl Sonuna Kadar 0'landı.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2137 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/bakan-albayraktan-onemli-aciklamalar25

Bakan Albayrak'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

*BDDK’yı yeniden kurgulayacağız.

*Ekonomide tüm göstergelerde pozitif gelişme sağladık.

*Ekonomide tüm göstergelerde oldukça pozitif gelişmeler sağladık. Enflasyonla topyekün mücadele kapsamında bugün itibariyle programa destek veren STK ve firma sayımız 2.500'ü aştı. Tüm
    REKLAM

powered by TagOn

Türkiye çapında müthiş bir rakama ulaştık. Ben bu önemli sürece destek veren firmalarımıza tek tek teşekkür ediyorum."

* Özellikle sağladığımız güçlü koordinasyonun yanı sıra kredi faizlerinde 1 aylık süreçte çok ciddi pozitif sonuçlar alıyoruz. Yüzde 40-50'lerin konuşulduğu süreçten bugüne geldiği nokta yüzde 30'ların altına, mevduat faizleri de yüzde 20'lerin altına inmeye başladı. Bu çok güzel bir süreç. Yeterli mi değil. Reel ekonomi açısından baktığınızda finansman, finansmana erişim çok önemli.

* Bankalarda yakaladığımız bu sürecin piyasaya olumlu yansıdığını görüyoruz. Vatandaşlarımızın sorun yaşamamasını ben bizzat kişisel olarak takip ediyorum. Bankalar ile sorun yaşayan vatandaşlarımız için oluşturduğumuz 0850 222 2335 nolu çağrı merkezini çok önemli görüyorum. Bizzat bakanlığımız ve ben takip ediyoruz. Gerek para politikaları, gerek maliye politikaları noktasındaki gelişmelerimiz çok başarılı sürüyor.

* Türkiye için olumlu sürecin başladığını çok net ifade edebiliriz. Bizim 7/24 çalışma tempomuz var. Aynı şekilde güven artırıcı adımları atmaya devam edeceğiz. Bugün aynı noktada bu çerçevede baktığımızda tüm kamuoyuyla açıklama paylaşacağız. Gerek kurdaki etkiyle daralan sektörlerimizi canlandırmak için şunları yapacağız.

* KDV ve ÖTV indirimlerini devreye aldık. Konut satışlarında KDV oranlarında yüzde 18'den 8'e indirim uygulaması devam edecek. 1 Kasım itibariyle yıl sonuna kadar devam edecek. 2. kamu araçlarında yüzde 4'ten 2'ye indirimi devam edecek. KDV'de yüzde 18'den 8'e araçta da devam edecek. Beyaz eşyada da yıl sonuna kadar KDV'yi sıfıra indiriyoruz.

* 1600 CC'de TV'de 15 puan indirime gideceğiz. Ticari araçlarda KDV'de ise yüzde 18'den yüzde 1'e indiriyoruz. Çok önemli adımlar ekonomimizin daha hızlı ilerlemesi için yıl sonuna kadar bu adımları işleyeceğiz. Bire bir ben takip ediyorum.

Eylül enflasyonu için en kötüsünü geride bıraktık demiştim. Adım adım iyileşmeyi sağlayarak bu tren devam edecek. Birileri Türkiye için kriz çığırtkanlığı yapsa da ekim ayı enflasyonu ile inşallah ne kadar güçlü bir süreç ve pozitif gelişmelerle teker teker bu olumlu gelişmeleri göreceğiz.

* Eksiklerimizi performanslarımızı hayata geçiriyoruz. Vergi mevzuatının sadeleşmesi ve vergi süreçlerinde daha etkin metotların sürprizlenmesi için tüm bu adımlar hayata geçireceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shopsiemens -- 31 Ekim 2018; 16:53:27 >

|
    |

• Maksat enflasyon sepetindeki ürünler düşük gözüksün, ona göre az zam versinler.
    O yüzden sadace yıl sonuna kadar
    Yersen
    Geçici olarak ötv düşse ne olur, taksit sayısını kısıtlayıp insanda alım gücümü bıraktılar.
    Resmen milletle dalga geçiyorlar.
    Oh super haber. Asfalt ve beton yemekten sıkılmıştık, simdi belki biraz ucuzdan beyaz esya alir menuyu degirtiririz. cok sevindim bu habere. Canim ne zamandir camasir makinesi yemek istiyordu.
    Hiç hayra alamet değil. Bu düşüşler enflasyonu frenlemek için. Yılbaşında işçi, memur ve emekli maaşları enflasyon oranına göre zam alacak, enflasyonu düşük gösterip emeğin karşılığını düşürecekler. Yılbaşından sonra zamlar katlamalı olunca da alım gücü kuş olacak.
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj
    beyazeşyada kdv değil ötv sıfırlanacak
  • Firma Yetkilisi
    2137 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Haklısınız düzelttim hemen.
    |
    |
    mustafada kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    26632 Mesaj
    ne kadardı? daha 2 gün önce buzdolabı + bulaşık makinesi aldı evdekiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 31 Ekim 2018; 16:55:28 >
  • Yüzbaşı
    962 Mesaj
    Evlenecek olanlar için güzel haber

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    116 Mesaj

%6,7 imiş.
    |
    |
    b0Ni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    285 Mesaj
    Yazın başında çamaşır makinesi alınıyor hoop ÖTV indirimi haberi geliyor, devlet anamız bize ötv iadesi yapacak mı acaba?
    |
    |
  • Yarbay
    5159 Mesaj
    Beyaz eşyada ötv olması başlıbaşına saçmalık zaten.
  • Firma Yetkilisi
    2137 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar şuan eldeki mallar ÖTV li alındığından. bayiler markalardan gelecek bilgiyi beklerler.
    Adam elindeki mala koruma alabilicekmi daha o belli değil.
    Çok sakat bir durum yani :):):)
  • Yüzbaşı
    364 Mesaj
    Büyük lütuf.

Ulan ÖTV, yani ozel tüketim vergisi. 1000 tane evin 990 tanesinde olan buzdolabı, nasıl olur da özel sayılır. Hiç mi sormazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma Yetkilisi
    2137 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kime neyi soruyosun allah aşkına :D:D:D
    trt katkı payını sorabiliyormuyuz hayır pay abi bu illaki paylarını alacaklar ahahah
    |
    |
  • Yarbay
    9449 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: woddy

Büyük lütuf.

Ulan ÖTV, yani ozel tüketim vergisi. 1000 tane evin 990 tanesinde olan buzdolabı, nasıl olur da özel sayılır. Hiç mi sormazsiniz
    Meyve suyu bile ÖTV li

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7996 Mesaj
    merak etmeyin, indirim size yansimayacak
    |
    |
  • Binbaşı
    1377 Mesaj
    beyaz eşya , özel tüketim mi?
    |
    |
  • Yarbay
    4042 Mesaj
    Neden yılbaşına kadar peki ? Enflasyon düşük gösterilip ona göre maaş verilecek. 2019 da güzel bir yıl bekliyor bizi bol zamlı
  • Yüzbaşı
    365 Mesaj
    tv beyazeşya mı sayılıyor?
  • Yarbay
    13212 Mesaj
    1400 devir 9 kg profilo lar kaça düştü şimdi (CMG), 1999 fiyat veriyordunuz ?
  • Yüzbaşı
    714 Mesaj
    Beyaz eşyada ötv kadar saçma bir şey olamaz

Ne yapalım ? Buz dolabı yerine gıdaları toprağamı gömelim ??

Fırın yerine sokakda yakacağımız odun ateşinde mi yemek pişirelim ??

Olmazsa olmaz nasıl olabiliyorda özel tüketim oluyor ??

Zamlı ürünleri satamadılar saçma vergiden kısıp birde öyle deneyelim demişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 31 Ekim 2018; 18:29:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    246 Mesaj
    Maksat enflasyon sepetindeki ürünler düşük gözüksün, ona göre az zam versinler.
    O yüzden sadace yıl sonuna kadar
    Yersen
  • Yüzbaşı
    424 Mesaj
    Eskiden buzdolabı yoktu, buzdolabı ülkemizi şuan ki iktidar sayesinde geldi. Bu yüzden ötv mevcut.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,063
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.