Şimdi Ara

Beyaz eşya ve mobilyadaki vergi indirimi 30 Eylül’de sona erecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyaz eşya ve mobilyadaki vergi indirimi 30 Eylül’de sona erecek

Yerli ekonomiyi canlandırmak ve vatandaşların alım gücünü arttırmak amacıyla beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, mobilya ve konut sektörüne vergi indirimi getirilmişti. Bu vergi indirimleri 30 Eylül tarihinde sona erecek.

Vergi indiriminin bitmesinin ardından beyaz eşya ve elektrikli ev aletlerindeki ÖTV sıfırdan yüzde 6,7’ye, mobilyadaki KDV yüzde 8’den yüzde 18’e yükselecek. Ayrıca 150 metrekareden büyük konutlardaki KDV yüzde 8’den tekrar yüzde 18’e çıkacak.

Vergi indirimi, piyasaları canlandırmak adına Şubat ayında Bakanlar Kurulu kararıyla getirilmişti. Normal şartlarda 30 Nisan’da sona erecek vergi indirimi, sektördeki durumdan dolayı 30 Eylül’e kadar uzatılmıştı.

Vergi İndirimi Uzatılmayacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yaptığı açıklamada vergi indirimlerinin sektörlerde canlanma yarattığını ve amacını karşıladığını ifade etti. Ağbal açıklamasında “Hatta talep öyle canlı ki firmalar bu defa kendileri fiyat artışlarına gittiler. O açıdan şu anda Türkiye ekonomisinin büyümede yakaladığı ivme, iç talepte gösterdiği performans bu indirimlerin devamını gerekli kılmıyor." dedi.

• Oooh yarasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • indirim mi? bindirim olarak yansıdı
  • Bence yılbaşına dek uzayacak...
  • "Yerli ekonomiyi canlandırmak ve vatandaşların alım gücünü arttırmak amacıyla"

Öyle mi yoksa seçim için mi...

• İyi oldu sona ermesi. Umarım %20 vergi artışı da gelir.

• bir bakanımız en son "kurban bayramı asla 10 güne çıkmayacak ,bizim tatile değil çalışmaya ihtiyacımız var" dedikten sonra ,tatil 10 güne çıkartılmıştı
    diğer konu ise bu ülkede vergi indirimleri her zaman firmaları kazandırmıştır (sözde indirim ayaklarıyla)
  • Beyaz eşyalara özel tüketim vergisi koymak da ayrı bir kafa,bunların neyi özel de birde üstüne ayrı vergi istiyorsun.
  • Örneğin buzdolabı gibi beyaz eşyaların bir çoğu zaruri ihtiyaç haline gelmiş. O yüzden düşük vergiler uygulanmalı.

• Zaten vergi indirimi vatandaşa yansımadı, mesela gübre deki vergileri de kaldırdılar ne oldu firmalar haftasına zamları yapıştirdi, bu nasıl vergi indirimi şimdi vergi indirimi bitti ayağına vergi kadar daha zam yaparlar.Niye denetlenmiyor özel sektör.Kelebekten taksitle koltuk aldım elimde vergi indiriminden önceki broşür var daha ucuz.

• Vergi indirimi gelince ucuzlayan bir şey görmedik ama şimdi vergi geri gelince zamlara hazır olun. Bunun devletle de alakası yok. İnsanımız kansız. En ufak fırsatta birbirine geçirme peşinde olan milyonlarca insanın yaşadığı toplumu da ancak böyle iktidarlar yönetir.

• Elmastan gemi ve yat yakıtından ötv alınmıyor ama temel ihtiyaçlardan ötv alınıyor, şaka gibi ülke.

• lanet olsun artık %18 olsun böyle lanet bi sistem görmedim

aylık 1.000.000 tl ciro yapan bi firmada çalışıyorum malın kdv li girişi tamamen %18 çıkışı %8 kdv den%10 zarar var

bu nasıl bi saçma sistemdir boya 18 mdf 18 sunta 18 çivi 18 tiner 18 herşey 18 olarak alıyorsun satarken %8 imalatçı firmaya giren %10 bu ülkede kaçtane imalatçı firma var o firmalarda çalışanlar var yazıktır düşürdünüz alt maddeleri de düşürün o zaman arakdaş artık birsin 18 olsunda kurtulalım komple işsiz kalacak yoksa fabrika
  • Saçma sapan konuşmayın.Beyaz eşyalar lükstür ve ihtiyaç olunmayan şeylerdir daha çok vergi alınmalı, bunlar hep özel tüketim.Ama Yat almak herkesin hakkı ve ihtiyacı ondan özel tüketim vergisi almak saçmalık olur.Sonra bu hükumet vergi almayıp ne yapacak passata binecek halleri yok ya mantıklı düşünün biraz.

• Halk aptal olunca adamlar dalga geçiyor. Kimse demiyor ulan beyaz eşya lüks mü ötv koyuyorsun. Alım gücüymüş alım gücümü bıraktınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz eşya ve mobilyadaki vergi indirimi 30 Eylül’de sona erecek
  • bu ülkede yaşamak bile vergiye tabi tutdular. yaşamak lükse kaçıyor artık...!!!

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Onlar kendileri de ne yaptığını bilmiyor kardeş!

• Vergi indirimli oturulabilir bir kanepe 1780 TL.Bakalım 30 undan sonra bindirimli hali ne olacak
  • Allah razi olsun ya... Bide indirim yapiyor gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.