Şimdi Ara

Beyaz eşya seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evlilikten dolayı beyaz eşyalara ihtiyaç duyuyorum ankastre dahil.

inox ve bosch olsun istiyoruz.
    kendim seçip hesapladığımda toplamda 16. 000 gibi bir fiyat çıktı. Sizce fiyat çok mu yüksek ?
    Sizin tavsiye edeceğiniz marka model önerilerini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim bir an önce almayı planlıyorum.

• ben konu açınca cevap alamıyorum garip bir şekilde
  • Merhaba, maksimum bütçenizi ve kriterlerinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Hangi ürünleri alacaksınız ve istediğiniz özellikler neler? Buzdolabı için kombi mi yoksa gardrop tipi mi düşünüyorsunuz? Buzdolabının konulacağı yerin ölçüleri neler? Bu ve diğer cihazlar için aradığınız özellikleri detaylandırırsanız yardımcı olmaya çalışırım, diğer arkadaşlar ve kullanıcılar da daha sağlıklı yorum yapabilirler.
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    MErhaba,

İlginize teşekkürler 15 bin tl ye kadar çıkabilirim ama gerçekten bu paraya çıkmama değermi merak ediyorum. 15 bin tl verip 10 yıl kullanmak mı 7 bin tl verip 5. yıl değiştirmek mi mantıklı yada 15 bin tl verdiğim cihazların ek özellikleri donanım ve yetenekli buna değer mi ?
    Mümkün olan en iyi ürünleri aşırıya kaçmadan en uyguna maledebilmek istiyorum
    Bütün ürünleri Bosch düşünüyoruz bütün ünlerinde Bosch başarılı mı ?

Bütün ürünler inox olsun istiyoruz.
    Buzdolabı kombi tipi inox düşünüyoruz. yükseklik 2m. en 80 cm
    bulaşık makinesi inox veya ankastre iyi yıkasın yeterli sayıda programı olsun yeterli. Tavsiye edeceğiniz ek özellikler varmı şu özellik olsa güzel olur gibi.
    çamaşır makinesi inox 9 kg sessiz ve güzel yıkasın İDos özelliği olmasına gerek var mı yada bu özellik kullanışlı mı ?
    Fırın zaman ayarlı 3 tarafı kendini temizleyen özellikli olsun diye düşündük temizleme özelliği işlevsel ve gerekli mi?
    Davlumbaz bacalı iyi emiş gücüne sabip olsun yeterli
    Ocakta 1 gözü vok olsun cam olsun yeterli

Umarım açıklayıcı olabilmişim sorularınız olursa cevap verebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extinct -- 1 Mayıs 2018; 21:8:15 >

• Ayırdığınız bütçe ile oldukça donanımlı ve kaliteli cihazlar alınabilir. Karar size kalmış, fakat fiyatına göre performansı ve kalitesi iyi olan cihazlar tercih ederek, hem uzun süre sorunsuz kullanmış olursunuz hem de paranız cebinizde kalmış olur. Almanya üretimi Bosch cihazları gözüm kapalı önerebilirim. Türkiye üretimi olanları ise Profilo markasıyla daha uyguna temin edebilirsiniz. BSH (Bosch Siemens Profilo) grubu ürünlerini tercih ederken denk modelleri 3 marka arasından en uygun fiyata almanız en mantıklısı.Ayrıca beyaz renk düşünüyor olsaydınız Miele markasını mutlaka ilk sırada değerlendirmenizi tavsiye ederdim. Çünkü her ürün grubunda inox modeli yok ve olanlar da oldukça pahalı. Önerilerime gelecek olursak;

Buzdolabı;
    Liebherr CNPesf 4613 Comfort (Liebherr Miele markasına da buzdolabı üreten bir firma. Bence buzdolabı konusunda en iyi marka.)
    Profilo BD3176I3AN (BSH grubu, kriterlerinize uyan en uygun fiyatlı ürün.)

Bulaşık Makinesi;
    Siemens SN535S00IT (Çelik tabanlı, Türkiye üretimi ve en uygun fiyatlı ürün.)
    Bosch SMI67MS00T

Çamaşır Makinesi;
    Sürekli sıvı deterjan kullanacaksanız I-DOS mantıklı bir seçenek.
    Profilo CMG12SDTR(En uygun fiyatlı model)
    AEG L87495XFL
    Hotpoint-Ariston FCPR 10431 (Whirlpool üretimi en sessiz cihaz.)
    Bosch WAW2856XTR

Fırın;
    Kendi kendini temizleme özelliğini kullanmadığım için yorum yapamayacağım.
    Hotpoint-Ariston FI5 851 C IX HA
    Siemens HB634GBS1

Ocak;
    Profilo OB36H5B80L
    Siemens EG6B5HB60O
    Hotpoint-Ariston PKLL 641 D2 IX HA

Davlumbaz;
    Siemens LC67BC532

Çok fazla seçenek var. Fikir vermesi açısından mümkün olduğunca farklı ürünler yazmaya çalıştım. Bu ürünleri inceleyip size uygun olduğunu düşündüğünüzü alın derim. Böylelikle bütçenizin çok daha aşağısında iyi ürünler bulabilirsiniz. Profilo ve Siemens olarak yazdığım ürünlerin denk modelleri Bosch markası olarakta bulunabilir. Fakat üstünde Bosch yazdığı için aynı ürüne daha fazla fiyat ödemek pek mantıklı değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAN@ -- 1 Mayıs 2018; 22:30:15 >

• duruma göre Bosch muadili Siemens'e göre daha ucuz da olabiliyor, günlük kampanyaları veya bayii pazarlığını yapın derim.
    ilginiz için teşekkürler.

Ama yinede kafamda model belirlemekte çok zorlanıyorum.

Sizin verdiğiniz ürünlerin fiyatlarını toplayınca arada fazla bir fark oluşmuyor toplam fiyatı biraz daha düşürmek istiyorum.
    Profilo marka buzdolabında nem oranını kontol edip meyve sebzeleri taze tutma özelliği var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: extinct

ilginiz için teşekkürler.

Ama yinede kafamda model belirlemekte çok zorlanıyorum.

Sizin verdiğiniz ürünlerin fiyatlarını toplayınca arada fazla bir fark oluşmuyor toplam fiyatı biraz daha düşürmek istiyorum.
    Profilo marka buzdolabında nem oranını kontol edip meyve sebzeleri taze tutma özelliği var mı acaba
    Evet, bu modelde nem ayarı yapılabilen meyve sebze çekmecesi mevcut. Fiyat araştırırken nereyi baz aldınız bilmiyorum ancak akakçe üzerinden bir örnek verirsem, çamaşır makinesi için güncel olarak Profilo CMG12SDTR modeli 1575 TL ,Bosch WAW2856XTR modeli ise 3049 TL. Bosch yerine Profilo modelini seçerseniz 1474 TL sadece çamaşır makinesinden tasarruf etmiş olursunuz. Fiyatı arttıran etkenler arasında inox olması da var tabii.

peki bu çamaşır makineleri eş değer özellik temi devir farkı var gibi gördüm leke çıkarma ve idos özelliğinin muadili var mı profiloda
  • extinct kullanıcısına yanıt
    Hayır birebir ürünler değiller. Zaten yukarıda da belirtmiştim sizin kriterlerinize uyan en uygun fiyatlı ürün diye bu yüzden ele aldım. Bosch Almanya'da üretilen daha üst bir seri. Fakat Profilo temel düzeyde ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar. Zaten incelerseniz görürsünüz ki iki makinenin de kazan yapısı, deterjan çekmecesi vs. aynı. Tabi teknik bakımdan birebir denk değiller tekrar hatırlatayım.Fiyatına göre sundukları oldukça iyi. I-DOS modeli Profilo markasında E-DOZ olarak geçiyor. Profilo CMI140DTR diye aratırsanız görürsünüz. Fakat sadece beyaz renk seçeceği mevcut.
    Hbg636bs1 den daha uygun bir fırın olarak hbg43s350q öneririm (Almanya değil ispanya uretimi) kendi kendini temizlemesinin artısı spray idi yağ çözücü idi uğrastırmıyor. 600/700 TL yüksek oluyor fiyatlar bu özellik varsa. Yalnız bu söylediğim modelin turbo programı yok.olmayan hbn551e1t (yerli,1180tl,kendi kendini temizleme yok,turbo) ikisinde de indirim söz konusu ve güzel modeller
    Çamaşır : wat2448str dusunebilirsiniz yerli gayet iyi bir model(alman ile aynı motor,1200 devir) Alman olanlar genelde 1400 devir,leke seçimi, tazeleme gibi fonksiyonlardan dolayı yüksek oluyor. Yalıtım anlamında yerlilerden daha sessizler . Arkadaşın yazdığı waw2856x gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isayldrmmm -- 4 Mayıs 2018; 17:58:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komple Bosch al , rahat et.
  • Komple Bosch al , rahat et.
  • Tekrar merhaba,

Aşağıda 3 markaya ait bir liste yaptım görüşlerinizi alabilir miyim ?

Sırasıyla
    Profilo
    Bosch
    Siemens

Buzdolabı
    BD3176I3AN
    KGN56VI30N
    KG56NVI30N

Ocak
    OG26P5B60D
    PGP6B5B60O
    EO6C6HB11O

FIrın
    FRMA705
    HBJ558YB0T
    HB557JYS0T(HB43GS556)

Davlunbaz
    DVB6R450
    DWG66CD50T
    LC66GCD50T

Bulaşık makinası
    BM6482MA
    SMS67NI00T
    SN236100JT(IT)

Çamaşır makinası
    CMG14XDTR(beyaz)
    WAt286HSTR
    WM14T6HSTR

Beyaz eşya seçimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extinct -- 8 Mayıs 2018; 0:52:35 >

tekrar merhaba,

ürünlere karar verdim görüşlerinizi alabilir miyim

BOSCH
    Soğutucu KGN56AI32N
    Ocak POP6C6B11O
    Fırın HBJ558YS0T
    Davlumbaz DWK065G60T
    Bulaşık m. SMS67NI00T
    Çamaşır m. WAT28682TR

Hepsi için aldığım fiyat 11.500 tl fiyat nasıl acaba?
  • quote:

tekrar merhaba,

BOSCH
    Soğutucu KGN56AI32N
    Ocak POP6C6B11O
    Fırın HBJ558YS0T
    Davlumbaz DWK065G60T
    Bulaşık m. SMS67NI00T
    Çamaşır m. WAT28682TR

Ürünler güzel. Fiyatta iyi sayılır.

Hiç ekleyeceğiniz bir şey yok mu =)
  • Beyaz eşya seçmek çok kolay dükkana gidin hepsine böyle mesafeden bakın en beyaz olanı en iyisidir hemen götürün.

• quote:

tekrar merhaba,

BOSCH
    Soğutucu KGN56AI32N
    Ocak POP6C6B11O
    Fırın HBJ558YS0T
    Davlumbaz DWK065G60T
    Bulaşık m. SMS67NI00T
    Çamaşır m. WAT28682TR

marka modelde önce size önereceğim şey bu ankastrelerin beyaz cam modellerini almanız olacaktır. özellkle cam ocak siyah alırsanız hergün lekelerden dolayı kafayı yersiniz. beyaz cam ocak kesinlikle tavsiyemdir. ve döküm demirli olan modeli öneririm. bende ve annemde siemens döküm demirli beyaz cam ocak var modelini Siemens EP612PB210 öneririm.

davlumbaz ise simfer cam beyaz 8640 Ankastre Davlumbaz f/p kesinlikle önerim olur kullanan olarak.

diğerlerine gelince çamaşır makinesi ben de araştırmaktayım. mevcut olan bosch memnunuz fakat 6kg oldugu için büyük istiyoruz.

• cam ocak güncel modeli siemens EP6A2PB20O beyaz..
    fırın olarak da kullandıgımız Siemens HB331E0T tek geçerim..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.