Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamam şimdi oldu.. ben SMS58N02TR a 5 programlı diye bakıyordum :(
    evet haklısınız ama söylediğiniz makine mesela şuan Hepsiburada.com da 1500 TL olarak görünüyor.. ve gerçekten benim bulaşık makinesi için olabilecek bütçemin çok üzerinde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: matttias

tamam şimdi oldu.. ben SMS58N02TR a 5 programlı diye bakıyordum :(
    evet haklısınız ama söylediğiniz makine mesela şuan Hepsiburada.com da 1500 TL olarak görünüyor.. ve gerçekten benim bulaşık makinesi için olabilecek bütçemin çok üzerinde..

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS58N02TR.html

suda uygun http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS68L02TR.html

tabanları celıkolmalı
    bu cıhaz bayılerde 1300 e bulunabılır cok guzel makıne 15 20 sene gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 3 Eylül 2013; 12:17:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

Arkadaslar bnde bugun beyaz esyalar icin carsiyi talan ettim ama kafam karisti baktiklarim yani acikcasi boch a bakamadim aklimdaydi bi o kaldi kisaca urunleri ve fiyatlari yazicam yardimlariniz icin tesekkurler
    Buzdolabi:
    -SAMSUNG RL62ZBSW no-frost kombi 1899 tl
    -ARCELİK 2395CNMY nofrost kombi 1680 tl
    Çamasir makinasi
    -SAMSUNG WF180WPC 999 tl
    -ARCELİK 7103HE 999 tl
    Bulasik makinasi
    -SAMSUNG DWFG520w 1099 tl
    -ARCELİK 6231 900 tl (tam emin degilim)
    Kisaca toplam
    Samsung=3997 tl 333*12 taksit
    Arcelik=3275 tl 327*10 taksit
    Gonlumden gecen samsung ama fiyat bakimindan ve sanirim servis agi ve kullanis bakimindan arcelik mantiklisi fiyatlar bu sizce uygunmudur yoksa baska altarnatifler varmi kiraciyim ve tayinim cikior arcelik doguda kullanma yonunden daha mantikli geldi

Merhaba..

Bana sorarsan Arçelik senin açından servis açısından daha faydalı olabilir..
    Bende buzdolabı olarak aslında aynı modele bakmayı düşünüyorum..

Çamaşır ve Bulaşık makinesi olarak belki muadillerini bulabilirsin mesela ben Profilolara bakıyorum bayağı da kafam yattı gibi ama onlar konusunda Alllah korusun servis ihtiyacın olan bir durum olursa Doğu da servis açısından sıkıntı olabilir belki.. Sonuçta beyaz işi şans işi.. Olmaz diye bir şey yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: matttias

Merhaba değerli üstadlar.. Evlilik arifesindeyim ve malum beyaz eşyaları toparlamam gerekiyor.. Ayrıca belirteyim çok ta zamanım kalmadı..

Özellikle @lordford50 @candogan62 @lazpanyol @ZEITGEIST @@CAN@ ve diğer uzman arkadaşlar bu konuda sizlerden yardım istiyorum..

Öncelikle belirtmeliyim ki bütün ürünler açık mutfak olacağından dolayı sessizlik önemli bir kriter.. Ayrıca kullanımlar 2 kişilik bir aile için olacaktır.. İnternet üzerinden alışverişe pek sıcak bakmadığımı belirtmek isterim.. Ürünleri gidip görerek almak tercihimdir.. AEG, Electrolux, LG, gibi markaları da çok rahat olarak bu şekilde bulamayacağımdan dolayı pek bakmadım ama yine de onlardan da tavsiyelerinizi alabilirim.

Buzdolabı olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 2000 TL ye kadar)

• No-frost
    • Kombi tipi
    • Beyaz
    • Genişlik 70 cm
    • Yükseklik 192 cm

Aklımda olan modeller ise;

Samsung - RL4352KBAWW
    Siemens - KG57NAW25N
    Bosch - KGN57AW25N
    Arçelik - 2395 CNMY

Buzdolapları konusunda Bosch ve Siemens’in kronik ses ve gürültü problemleri kafamı karıştırıyor. Samsung’un ise Çin ve Tayland üretimi olması canımı sıkıyor. Ayrıca servis konusunda da çok problemli gibi duruyor. Arçelik’ten ise çok tavsiye göremedim maalesef.

Çamaşır makinesi olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 850 - 1250 TL ye kadar)

• 7 kg kapasite
    • Beyaz

Arçelik – 7103 HE
    Bosch – WAQ20460TR / WAY20560TR
    Siemens – WM10Q460TR / WM10Y560TR
    Profilo - CM1000DTR / CM1001ETR / CM1220ETR

Çamaşır makinesi konusunda kaliteli olarak değerlendirilen makineler 8 kg olarak duruyor. Sanırım bu da mevcut motorların fırçasız olması ile alakalı olsa gerek. Ama gereksiz yere de çok para vermek istemiyorum her ne kadar yeni teknoloji de olsalar.. Yukarıdaki modeller hem 7 kg hem 8 kg.. 7 kg lıklar sanırım hep fırça motorlu, 8 kg lar ise fırça motorsuz.. (Bosch ve Siemens için) Profilolar da ve Arçelik te ise hepsi fırça motorlu..

Bulaşık makinesi olarak tercih kriterlerim; (Bütçe 600 - 1000 TL ye kadar)

• Beyaz

Arçelik – 6220T / 6230 HT / 6242 HY
    Bosch – SMS20E02TR / SMS30E02TR / SMS43E02TR (SMS43D02TR) / SMS53E02TR
    Siemens – SN22E200TR / SN23E200TR / SN24D230TR (SN24E230TR) / SN25E230TR
    Profilo – BM2020EA / BM3120EA / BM4221EG (BM4222EG) / BM5220EG (BM5221EG)

Bulaşık makinesi konusunda çok bir isteğim olmasa da forumda okuduklarım biraz kafamı karıştırdı ve 2, 3, 4 ve 5 programlılar arasında çok gidip geliyorum. 2 program yeter gibi geliyor ama onlarda da hızlı program mevcut değil. Birde tam olarak bulaşık makinelerinde neye dikkat etmeliyim bilemedim. Çelik tabanlı yada plastik tabanlı gibi kriterler var.. Yukarıdakilerin hangisi çeliktir ya da plastiktir bilemiyorum.. (Yukarıda bazı modeller de parantez içlerindekilerin diğerlerinden farkını tam olarak çözemedim. )

Vakit ayırıp, değerli yorumlarını paylaşan üstadlara şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar..

Öncelikle @lazpanyol ve @@CAN@ arkadaşlarımızın ilgileri ve cevapları için teşekkür ediyorum..

@candogan62, @lordford50 ve @ZEITGEIST arkadaşlarımızında görüşlerini bekliyor ve rica ediyorum..

Aklımda bir şeyler şekillenmeye başladıysa da onlarında fikirlerini duymak güzel olur..

Şimdiden teşekkürler..

• mart ayında şanlıurfa samsung plazadan peşin olarak aldığım bulaşık ve buzdolabını 16.08.2013 günü kurulmasıı için evime istedim ve 444 77 11 arayarak kurulumu için servis istedim aynı gün mega soğutma tarafından yetkililer geldi buzdolabımda sıkıntı çıkmadı ancak bulaşık makinesi kutusunda herhangi bi darbe belirtisi olmamasına rağmen ürün defolu çıktı servis fotoğraflarını çekti gerekli işlemleri yaptı ve değişmini istedik servis bana yaklaşık bi hafta içinde değişir demesine rağmen 20 gündür hiçbir gelişme olmadı müşteri hizmetlerini arıyorum değişim aşamasında diyorlar servisi arıyorum merkezden onay gelmedi diyor ürünü aldığım yeri arıyorum bizlik bi durum yok servisle görüşün diyor herkes topu başkasına atıyor bu yüzden dolayı samsungu tavsiye etmiyorum
  • matttias M kullanıcısına yanıt
    buzdolabı ;
    yükseklik 195 cm kurtarırsa arçelik-beko alınabilir.
    nofrost olmayabilirse bosch-siemens-profilo da alınabilir.
    http://www.makroreyon.com/urun/beko-b-9477-ne-alttan-sogutuculu-no-frost-buzdolabi.aspx
    http://www.arceliksatici.com/Arcelik-2398-CNI-A-FULL-NOFROST-KOMBI-TIPI-BUZDOLABI%2CPR-901.html
    .
    çamaşır;
    8 kg bosch-siemens Y serileri 1600 tl nin üzerinde olduğu için,
    1300-1400 tl ye aeg-electrolux 8 kg inverter motorlu makineleri alınabilir.
    http://www.evaletlerim.com/Electrolux-EWF1286LEW-TimeManager-SteamSystem-Camasir-Makinesi%2CPR-7021.html
    http://www.evaletlerim.com/Aeg-Lavamat-L75270FL-Protex-SilentSystem-Camasir-Makinesi%2CPR-5355.html

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

buzdolabı ;
    yükseklik 195 cm kurtarırsa arçelik-beko alınabilir.
    nofrost olmayabilirse bosch-siemens-profilo da alınabilir.
    http://www.makroreyon.com/urun/beko-b-9477-ne-alttan-sogutuculu-no-frost-buzdolabi.aspx
    http://www.arceliksatici.com/Arcelik-2398-CNI-A-FULL-NOFROST-KOMBI-TIPI-BUZDOLABI%2CPR-901.html
    .
    çamaşır;
    8 kg bosch-siemens Y serileri 1600 tl nin üzerinde olduğu için,
    1300-1400 tl ye aeg-electrolux 8 kg inverter motorlu makineleri alınabilir.
    http://www.evaletlerim.com/Electrolux-EWF1286LEW-TimeManager-SteamSystem-Camasir-Makinesi%2CPR-7021.html
    http://www.evaletlerim.com/Aeg-Lavamat-L75270FL-Protex-SilentSystem-Camasir-Makinesi%2CPR-5355.html

Cevap için öncelikle teşekkürler @lordford50

Buzdolabı olarak şuan 2398 CNIY modeline kaydım.. Eğer yükseklik kısmını halledebilirsem o olacak.. Bayide 2000 TL (5 ay ertelemeli ve 11 taksit) gibi bir fiyat var..

Bulaşık ve çamaşır makinesinde ise inverter motorlu makineler evet çok güzeller farkındayım ama bütçe olarak o kadar çıkmak istemiyorum..
    Onlarda da Profilo düşünüyorum..

BM5221EG 790,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)
    CM1001ETR 930,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)

Fiyatlarını aldım ve bana makul geldi.. Şuan öncelikli sıradalar.. Sizce nasıl ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NS6501

merhaba longford50;

1 aylık süre boyunca yazdıklarınızı takip ettim ve yorumlarınızı oldukça benimsedim..

sonuç olarak ;

1-sms43d08tr bulaşık mak
    2-waq20460 tr çamaşır
    3-kge58al30n buzdolabı
    4-hbn331e2t ankastre set

bunlarda karar kıldım %90 sizin ekleyeceğiniz bir şey varmı?

teşekkür ederim şimdiden

benim yazdıklarım sonucu bunlara karar kıldıysanız gerçekten çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum.
    bulaşık,
    profilo 6480 veya 5380 tercih edilebilir.
    bosch-siemens tercih edilecekse N veya M serisi iyidir.
    .
    çamaşır 20460 seslidir ama tercih edilebilir.
    profilo 1001 etr veya 1201 dtr tercih edilebilir.
    1300 tl electrolux 1286 da çok iyidir.

bosh 20460'a göre profilo 1001 dahamı sessiz? Teşekkürler.

• 3lü set için forumdan edindiğim bilgiler ışığında aşağıdaki modelleri seçmeye karar verdim, olumlu olumsuz veya alternatif model için dönüş yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Bosch WAY20560TR
    Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
    AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
    Samsung RT59QBPN1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajaxkit

3lü set için forumdan edindiğim bilgiler ışığında aşağıdaki modelleri seçmeye karar verdim, olumlu olumsuz veya alternatif model için dönüş yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Bosch WAY20560TR
    Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
    AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
    Samsung RT59QBPN1

Merhaba..

Samsung buzdolabına bende bakıyordum ama dün incelerken kullanma kılavuzunda okuduğum bir ibare benim kafamı biraz karıştırdı..

İfade aynen şöyle;

"Buzdolabı kapağını ters çevirmeden önce, buzdolabının fişini prizden çektiğinizden emin olun.
    Samsung, kapak açılma yönünün değiştirilmesi işleminin yalnızca Samsung onaylı Servis tedarikçileri tarafından yapılmasını önermektedir.
    Bu, ücrete tabidir ve müşteri tarafından ödenir.

Kapak açılma yönünün değiştirilmesi girişimi esnasında oluşacak herhangi bir hasar, cihazın imalat garantisi kapsamına girmemektedir.
    Bu koşullar sonucunda talep edilecek onarım, ücret karşılığında gerçekleştirilir ve müşteri tarafından ödenir."

Hem kapıyı servis değiştirsin deniyor, hem para isteniyor, hemde herhangi bir hasar olursa bu işlem sırasında garanti kapsamına girmiyor.. Bu nasıl iş anlamadım ama daha işin başında böyle bir durum olursa o servisten ne beklenir bilemiyorum.. Ayrıca destek hattını da aradım bu ücreti merak ettiğim için ne kadardır diye sormak için.. Destek hattı cevap veremedi ve servisimiz bilir dedi!! :))

Bilginize..

• Arkadaşlar LG GR-S632GSRB model buzdolabı hakkında pek bilgi bulamadım.
    Ayrıca pek satan yer de göremedim. Nasıl bir modeldir tecrübe etmiş biri var mıdır?
    Ne güzel istanbul değil mi :)

Samsung'un servis konusunda sıkıntılı olduğunu hemen her başlık altında okuyoruz zaten, ama ona alternatif bir buzdolabı da bulamıyorum.

Bu konudaki alternatiflere şiddetle ihtiyaç var.
  • ajaxkit kullanıcısına yanıt
    Evet istanbul..

Benimde bu ibare ve destek hattının cevabı üzerine biraz gözüm korktu.. :))
    Yardımcı olmak isterdm ama ben genelde kombi model buzdolaplarına bakıyorum..
    tamamdır
    2398 CNIY 2000.00 TL
    BM5221EG 790,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)
    CM1001ETR 930,00 TL (3 ay ertelemeli ve 12 taksit)
    ( AYNI FİYATLARDA AEG-ELECTROLUX 5 proğramlı çelik tabanlı bulaşık makinesi de bulunabiliyor.)
  • quote:

3lü set için forumdan edindiğim bilgiler ışığında aşağıdaki modelleri seçmeye karar verdim, olumlu olumsuz veya alternatif model için dönüş yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Bosch WAY20560TR
    Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
    AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
    Samsung RT59QBPN1

çamaşır ve bulaşık harika, belki çamaşır da aeg 88489 tercih edilebilirdi ama sorun değil.
    buzdolabı r134 gaz yerine r600 gaz olsaydı daha tasarruflu olurdu.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Electrolux un aşağıdaki modellerine baktım ama tabanlarının çelik olup olmadığı bilgilerini bulamadım :((

Electrolux ESF6200LOW
    Electrolux ESF6210LOW
    Electrolux ESF6500LOW (gerçi bunlar biraz daha pahalı gibi)
    Electrolux ESF6510LOW (gerçi bunlar biraz daha pahalı gibi)
  • quote:

quote:

-ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    Bosch WAY20560TR
    Bosch WAS20763TR

-BULAŞIK MAKİNESİ
    AEG F77023M0P

-BUZ DOLABI
    Samsung RT59QBPN1

çamaşır ve bulaşık harika, belki çamaşır da aeg 88489 tercih edilebilirdi ama sorun değil.
    buzdolabı r134 gaz yerine r600 gaz olsaydı daha tasarruflu olurdu.

Doğruyu söylemek gerekirse gaz oranıyla hiç ilgilenmemiştim. Siz söyledikten sonra kabataslak baktım, r600(a) buzdolaplarını voltaj düşüklüğü yaşanan yerler için önermiyorlar. (burada da voltajların pek sağlıklı olduğu söylenemez)
    Araştırmaya devam edeceğim, aklınızda alternatif model marka varsa kesinlikle öğrenmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dae-su Oh

Arkadaşlar LG GR-S632GSRB model buzdolabı hakkında pek bilgi bulamadım.
    Ayrıca pek satan yer de göremedim. Nasıl bir modeldir tecrübe etmiş biri var mıdır?

LG nin buzdolapları iyidir.
    teknomarketlerde bulunabilir.
    servis ve yedek parça sıkıntısı her uzakdoğu markasının klasik sorunu zaten.
  • lordford50 sayın abim pm attım
    aeg-electrolux lerin hepside çelik tabanlı olarak biliyorum.
    pahalı dediğiniz modellerde Kir ve yük sensörleri sayesinde otomatik yıkama proğramı vardır. 900 tl felan verilebilir.
    ama 5 proğramlı plastik tabanlı profilo da işinizi görür.
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.