Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adrianinho

Merhaba aşağıdaki iki dolap arasında kaldım.yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Profilo BD2056W2NN
    Bosch KDN56AW35N

%15-20 daha tasarruflu olan 56aw35n daha mantıklı .
    fakat bunların ikisininde gece buz kırma sesi çok fazladır.
    yeriniz 5 cm daha genişse aynı fiyata arçelik-beko grubu; Grundig GRND 5680 alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS6501

merhaba longford50;

1 aylık süre boyunca yazdıklarınızı takip ettim ve yorumlarınızı oldukça benimsedim..

sonuç olarak ;

1-sms43d08tr bulaşık mak
    2-waq20460 tr çamaşır
    3-kge58al30n buzdolabı
    4-hbn331e2t ankastre set

bunlarda karar kıldım %90 sizin ekleyeceğiniz bir şey varmı?

teşekkür ederim şimdiden

benim yazdıklarım sonucu bunlara karar kıldıysanız gerçekten çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum.
    bulaşık,
    profilo 6480 veya 5380 tercih edilebilir.
    bosch-siemens tercih edilecekse N veya M serisi iyidir.
    .
    çamaşır 20460 seslidir ama tercih edilebilir.
    profilo 1001 etr veya 1201 dtr tercih edilebilir.
    1300 tl electrolux 1286 da çok iyidir.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    O sesten çok müzdariptim.Grundige yöneldim.Çok teşekkürler.
  • Uzun araştırmalarım sonucu bu modellerde karar kıldım.ARkadaşlar.

bulaşık makinesi
    Bosch SMS53M48
    Bosch SMS58M88TR(Tercihim)
    Bosch SMS58M98

Buzdolabı
    Bosch KDN56AI32N
    Bosch KDN64VL20N(Tercihim)

çamaşır makinesi
    Bosch WAS247X1TR
    Bosch WAY247X0TR(tercihim)

LED TV
    samsung f 6500

Toplam 8000 TL civarları tutuyor.
    Alternatif önerileriniz varsa değerlendirebilirim.Aslında başka markalarada yönerebilirdim ama Eşim bosch istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdoksan -- 20 Ağustos 2013; 18:50:41 >
  • Merhabalar

Buzdolabı (En az 575 lt - Soğutucu kısmı en az 400 lt)
    Çamaşır Makinesi (9 kg)
    ankastre Bulaşık Makinesi (3-5 program fark etmez)
    Ankastre Davlumbaz
    Ankastre Fırın
    Ankastre Ocak

Alacağım ürünler bunlar. Bütçem maksimum 7500 TL

Beko'da bu fiyatlara gayet özellikli ürünler(620 lt bozdolabı vb.) alınabiliyorken normal olarak Siemens'te bu fiyata standart ürünler alınabilir. Bazılarına göre saçma bir soru olabilir ama evlilik arifesinde olan birine 2x2 yi sorsanız doğru cevabı veremeyebilir. Bu sebeple sizden yorum rica ediyorum.

Siz olsanız bütçe doğrultusunda standart Siemens ürünleri mi alırsınız yoksa standart özelliklerin üstünde Beko mu alırsınız ?

hocam 1250 TL ye kadar alınabilecek en iyi F/P ürünü önerebilir misiniz? forumu okumaktan kafam allak bullak oldu herkes farklı bişi sözlüyor ama kim en doğrusunu söylüyor bilemiyorum. cihazı internetten almayı düşünüyorum. Marka takıntım asla yok tek amacım makina cicili bicili işe yaramayan özelliklerden ziyade iyi yıkasın kalıntı leke bırakmasın iyi kurulasın yeterli. yani yapması gerekeni yapsın. Tavsiyelerinizi şiddetle bekliyorum. kısaca cvp yazarsanız çok sevinirim eylül 1 de düğünüm var bu işi mutlaka çözmeliyim yoksa kayınpeder kızı vermekten vazgeçecek şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es_umit -- 21 Ağustos 2013; 1:13:03 >
  • herkese selamlar,

klasik olacak ama yakında düğünüm var ve beyaz eşya seçme işi bana kaldı:( forumu günlerdir okuyorum ama işler okudukça daha da karışıyor:) tercihlerim hakkında görüş rica ediyorum. candogan62 üstada pm attım ama sanırım burdan cevap alabilirim kendisinden.

çamaşır makinesi; electrolux EWF1408WDL ile LG F1495BDS9 arasında kararsızım. ama gördügüm kadarı ile forum daha electrolux cu. LG bizim hanıma cok estetik geldi. bu iki makineden hangisini önerirsiniz? yada 3bin TL bütceye kadar çamasır makinesi budur dediginiz baska bir model var mı?(burda sanırım daha cok miele 5872 önerisi gelecek) biliyorum miele beyaz eşyanın mercedesi derler ama bende ona ısınamadim:( LG F1495BDS9 alırsam hata mı yaparım? neden?

buzdolabı; hemen hemen tercihimiz belli; sharp sj-gc700v gümüş. başka önerisi olan var mıdır acaba?

bulaşık makinesi; aeg F99009M0P düşünüyoruz. burda da başka önerisi olan varsa rica ediyorum.

özellikle çamasır makinesi konusunda cok kararsızız ama LG cok estetik geliyor göze. ama estetik gelmesi iyi olduguna anlamına gelmiyor. sizlerden yorum bekliyoruz. tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: agesilaos

herkese selamlar,

klasik olacak ama yakında düğünüm var ve beyaz eşya seçme işi bana kaldı:( forumu günlerdir okuyorum ama işler okudukça daha da karışıyor:) tercihlerim hakkında görüş rica ediyorum. candogan62 üstada pm attım ama sanırım burdan cevap alabilirim kendisinden.

çamaşır makinesi; electrolux EWF1408WDL ile LG F1495BDS9 arasında kararsızım. ama gördügüm kadarı ile forum daha electrolux cu. LG bizim hanıma cok estetik geldi. bu iki makineden hangisini önerirsiniz? yada 3bin TL bütceye kadar çamasır makinesi budur dediginiz baska bir model var mı?(burda sanırım daha cok miele 5872 önerisi gelecek) biliyorum miele beyaz eşyanın mercedesi derler ama bende ona ısınamadim:( LG F1495BDS9 alırsam hata mı yaparım? neden?

buzdolabı; hemen hemen tercihimiz belli; sharp sj-gc700v gümüş. başka önerisi olan var mıdır acaba?

bulaşık makinesi; aeg F99009M0P düşünüyoruz. burda da başka önerisi olan varsa rica ediyorum.

özellikle çamasır makinesi konusunda cok kararsızız ama LG cok estetik geliyor göze. ama estetik gelmesi iyi olduguna anlamına gelmiyor. sizlerden yorum bekliyoruz. tesekkurler

ek olarak aeg nin sitesinde açmıyor:( aeg in en üst modeli şu an L98699FL midir arkadaslar?

• quote:

herkese selamlar,

oncelıkle hayırlı olsun

camasırda butcen mıele ye yetıyorsa baska bır marka yanından gecmez
    buzdolabında sharp hıtachı tarafından yapılmakta olup hıtachının kendısını tavsıye ederım
    bulasık mak aeg veya yıne elektrolux tercıh edılebılır

lg samsung vestel senı uzebılır dızayn olayında evet goze hos gelıyorlar ama kalıte olayında cok uzaklar bırde teknık servıs sıkıntısı cektıgınızde lanet edıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: cyhnsr

quote:

herkese selamlar,

oncelıkle hayırlı olsun

camasırda butcen mıele ye yetıyorsa baska bır marka yanından gecmez
    buzdolabında sharp hıtachı tarafından yapılmakta olup hıtachının kendısını tavsıye ederım
    bulasık mak aeg veya yıne elektrolux tercıh edılebılır

lg samsung vestel senı uzebılır dızayn olayında evet goze hos gelıyorlar ama kalıte olayında cok uzaklar bırde teknık servıs sıkıntısı cektıgınızde lanet edıyorsunuz

tesekkurler yorum icin; electrolux EWF1408WDL, LG F1495BDS9 veya aeg L98699FL arasında hala kararsızım. bu üçlüden tercihiniz hangisi olurdu? bunların yerine miele tercih edilmeli biliyorum ama ben bu üçlüden hangisinin tercih edilmesi gerektiğini merak ediyorum yinede. ayrıca miele 5872 ile 5874 arasındaki tek fark buhar mı?

• Arkadaşlar Miele olmadığı sürece yabancı marka almayın, gidin üst model vestel arçelik alın aynı işi görür, bosch alıp kazıklanan arkadaşları anlamıyorum, parayı basınca Vestel'de, Arçelikde iyi ürün üretiyor.

Mesela buzdolabı, en önemli parçalarından biri nedir? Kompresör, en iyi kompresörü dünyada hangi marka üretiyor, EMBRACO tabikide, LG de kompresörü embraco dan alıyor Vestelde(high end dolaplarda)

Yani işin kısası, alacaksanız 5-6 bin sayın miele alın, yoksa gereksiz beyaz eşyada 1000-2000tl verip adi gavur malı almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 24 Ağustos 2013; 12:39:20 >
  • quote:

herkese selamlar,

LG dense alman AEG-ELECTROLUX tercih edilmeli.
    lg servis ve yedek parça tedariğinde çok sıkıntılı.
    combi kurutmalı çamaşır makinesindense üst üste monte edilebilen inverter 8 kg çamaşır makinesi (88489) ve ısı pompalı kurutma makinesi tercih edilmeli.
    aeg 99009 veya aeg 99019 iyidir merak etmeyin.

• Bosch WAK20210TR hakkında bilgisi olan varmı? Bu çamaşır makinesini almayı düşünüyorum ama boschun kendi sitesinde bile bu ürünle ilgili bilgi yok..Bayilerde yeni seri olduğu ve WOQ20361 modeli ile aynı özellikte olduğu söyleniyor. Tahmin olarak...Bu makine ile ilgili bayidekilerde bilgi sahibi değil. Tambur hacmini sordum bilgi veremediler...Yardımcı olursanız sevinirim..
    Bu dolabın bir önceki kodu KG 57 NP 72 ne idi.Bu ürünü 1 hafta önce aldım tavsiye üzerine aldım.Kampanyada idi
    Galleriadaki Sıemens bayisinden aldım.Çok da ilgilendiler.tELEFONLARI 0212-560 40 00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalı Zafer -- 30 Ağustos 2013; 13:16:43 >
  • sonunda siparişimi verdim yarın evimde olacak sekilde anlaştık ;)

BUZDOLABI:KGE58AW30N (BOSCH) 1400.00

BULAŞIK MAKİNASI:SMS58N02TR (BOSCH) 1400.00

ÇAMAŞIR MAKİNASI:EWF1286LEW 1286 (ELECTROLUX ) 1400.00

FIRIN:ANKASTRE CLASİC SET-3 BEYAZ (BOSCH) 1400.00

cok sıkı pazarlıklar sonucu,bosc caycım ve 1 kahve takımı hediyesiyle beraber toplamda:5600 tl ye mal oldu ;)
  • Şu sıralar kardeşimi evlendireceğiz için beyaz eşya araştırma görevi bana düştü. Biz kardeşimi iki türlü evlendirdik, ev de aldık. O yüzden beyaz eşya da ekonomik gidelim dedik.
    1000 tl'nin altında buzdolabı alanlar için profilo 2047'yi tavsiye ederim. Kurdan dolayı zam yapmamışlar, Ağustos liste fiyatı 899 tl idi ve 800 tl'ye aldık.
    A++, 405 lt, low frost, led aydınlatmalı bir ürün. İç kalitesi standart. Siemens ve Bosh ile aynı platform malum Çerkezköy'de üretim.

http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/BD2047W3VV.html

Beyaz eşya bakarken baumax'da A sınıfı, 400 küsur lt Regal vardı, fiyatı 700 tl idi, taksitli tabi.

• Kiraladığım ev için en 80cm, boy 187cm derinlik 65cm gibi bir alan ayrılmış durumda buzdolabı için. Bu nedenle daha önceden karar verdiğim buzdolabı tercihini değiştirmek zorunda kalıyorum :( Beğendiğim dolaplar ya uzun yada geniş çünkü.

Bu ölçüler'den 3-4 cm daha küçük dolaplara bakmak lazım sanırım. Bu ölçülerde ve 2700 civarı bütçe ile tavsiye edeceğiniz buzdolapları neler olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barpar

Bosch WAK20210TR hakkında bilgisi olan varmı? Bu çamaşır makinesini almayı düşünüyorum ama boschun kendi sitesinde bile bu ürünle ilgili bilgi yok..Bayilerde yeni seri olduğu ve WOQ20361 modeli ile aynı özellikte olduğu söyleniyor. Tahmin olarak...Bu makine ile ilgili bayidekilerde bilgi sahibi değil. Tambur hacmini sordum bilgi veremediler...Yardımcı olursanız sevinirim..

WAK20210 modeli hakkında bilgi vereyim. Makinenin kapağı önceki 7kg tipinde, ama dışı beyaz, içi siyah çerçeve ile kaplı.
    Panel ise 6kg seri ile birebir aynı. Tambur hacmi 58lt. Siz çift su girişli modeli tercih etmişsiniz. WAK20200 ise tek su girişlidir.

WAQ20460TR yerine WAQ20461TR çıktı. Bu modelin öncekinden tek farkı Kuş tüyü programı yerine Yorgan programı yazmış olmaları. Tambur ise 63lt.

Kısacası 63lt ve yorgan yıkanabilecek dokunmatik panelli makine istiyorsanız WAQ20461TR, 58lt ve tuşlu panelli makine istiyorsanız WAK20200TR.

WAQ20361TR modeli de artık WAQ20480TR oldu bilginiz olsun. Artık yeni modelde sıcaklığın programla birlikte seçilmesi gibi bir saçmalık olmayacak. Sıcaklık WAQ20461'deki gibi sıcaklık menüsünden seçilecek. Yani işin özünde WAQ20461TR ile WAQ20480TR tamamen aynı makineler. Bilmeyen ikinci modele üzerinde 8kg yazıyor diye boş yere fazla para verecek :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Carmella

Arkadaşlar Miele olmadığı sürece yabancı marka almayın, gidin üst model vestel arçelik alın aynı işi görür, bosch alıp kazıklanan arkadaşları anlamıyorum, parayı basınca Vestel'de, Arçelikde iyi ürün üretiyor.

Mesela buzdolabı, en önemli parçalarından biri nedir? Kompresör, en iyi kompresörü dünyada hangi marka üretiyor, EMBRACO tabikide, LG de kompresörü embraco dan alıyor Vestelde(high end dolaplarda)

Yani işin kısası, alacaksanız 5-6 bin sayın miele alın, yoksa gereksiz beyaz eşyada 1000-2000tl verip adi gavur malı almak.

Bence sığ bir yorum yapmışsınız. Beyaz eşyalarda detaylara dikkat ederseniz işin boyutunun çok daha farklı olduğunu görebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.