Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
10.554
Cevap
84
Favori
1.479.674
Tıklama
Giriş
    82 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: andy anderson

quote:

Orijinalden alıntı: ryyn11

arkadaşlar 1-2 güne beyaz eşya alacagım..fikirlerinizi söylerseniz sevinirim..fiyatlarınıda yazıyorum sizce uygun mu??
    buzdolabı:samsung RL62ZPN 1.800 tl ye düşürdüler
    ocak:bocsh pph616b21e 850 tl
    fırın:bocsh hba43s460e 1320tl
    çamaşır mak:bosch was 28840 tr ecologixx 8 i-dos 2050 tl

arkadaşlar acil cevap??

i-dos pek kullanışlı birşeye benzemiyor bence.tabi tercih sizin.aynı özellikli makinenin i-dos olmayanı 200 300 lira daha ucuz.

i-dos olmayan makineyi al.was serilerini çok öven arkadaşlar var yada siemens s serisini.aradaki 200 300 lira farkıda dolap parasına ekle.sharp sj-pt 59 al.ben burdaki dostların tavsiyesi ile aldım.çok güzel bir dolap.hiç ses gelmiyor desem yeridir.
    |
    |

• Yüzbaşı
    532 Mesaj
    plasma TV ve klima alacağım. indirimlerden faydalanmak ama acele de etmemek adına( taa haziranda bu ürünlerin nakliyesini talep edeceğimi hatırlatarak) sizce bu ürünleri almak için en doğru zaman nedir? yani şimdi mi almak lazım haziranı mı beklemek lazım?? özellikle lordford ve candoğan62 beyler, yardımcı olursanız sevinirim. çünkü gördüğüm kadarıyla piyasayı 2006 dan beri bilfiil takip ediyorsunuz. teşekkürler.
    |
    |
    candogan bey hep buzdolabında samsung diğerlerinde bosch demişti oyuzden baktım..i dos larda bir kere deterjanı atıyorsun 20 yıkama yapıyor..ve toz bölmeside var..?bu arada digerleri uygun mu??
    |
    |
    |
    |
    eger ıdos olmazsa was 24763 düşünüyorum ne dersiniz??
    |
    |

Orijinalden alıntı: mna

Tasarruf kampanyasından 2 gün önce Bosch inox A++ "KDN56AI30N" buzdolabının siparişini vermiştim. Aldığım mağaza fiyat listesi üzerinden %10 indirim yaptı. 2200 Tl ye pazarlığı bitirdik ama mağaza 1 ay sonraya gün verdi elinde ürün olmadığı için. Bu arada Kampayalar çıkınca Metal Glass Door
    KDN56SM30N olan modelin fiyatı 2500' e inmişti. Özellikleri ve içi aynı olduğu için siparişi iptal ettirmedim.
    Buzdolabı geldi ama pekte memnun değilim. Ses olarak çalışırken sadece fan sesi geliyor. 42 Db ses seviyesi deniyor ama insan dikkat edince gürültü yapıyor gibi geliyor. Arçeliğin kampanyasındaki Orbitali almadığıma pişman oldum gibi. Belkide bu konuda fazla hassasım muhtemelen Arçeliktede buna benzer bir ses gelir.
    Ses olayının dışında gerçekten güzel bir tasarım var. Dışarıdan soğukluk ayarını yapıyorsunuz ve buzdolabının fişini çekmeden kapatma düğmesi var.
    Çamaşır makinasınıda Bosch'un kampayasından 1400 Tl ye Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR aldım. 2-3 gün sonra gelecek bakalım.

Ben yeni buzdolabı ve çamaşır makinası alacaklara mevcut kampanyalara göre
    1-Arçelik 5088 A+++ Siyah Orbital Buzdolabı
    2-Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR

tavsiye ediyorum. iyi akşamlar

İkisinide kampanyalarından almış olarak çok memnunum. Bu konuda hiç bilgi sahibi değildim candogan ve forumdaki diğer arkadaşlar sağolsunlar bu konuda çok doğru bir tercih yapmamnı sağladılar. Bende önceleri buzdolabını Bosch düşündüm ama arçelik açık ara önde

• Teğmen
    202 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: toprakyalin

quote:

Orijinalden alıntı: mna

Tasarruf kampanyasından 2 gün önce Bosch inox A++ "KDN56AI30N" buzdolabının siparişini vermiştim. Aldığım mağaza fiyat listesi üzerinden %10 indirim yaptı. 2200 Tl ye pazarlığı bitirdik ama mağaza 1 ay sonraya gün verdi elinde ürün olmadığı için. Bu arada Kampayalar çıkınca Metal Glass Door
    KDN56SM30N olan modelin fiyatı 2500' e inmişti. Özellikleri ve içi aynı olduğu için siparişi iptal ettirmedim.
    Buzdolabı geldi ama pekte memnun değilim. Ses olarak çalışırken sadece fan sesi geliyor. 42 Db ses seviyesi deniyor ama insan dikkat edince gürültü yapıyor gibi geliyor. Arçeliğin kampanyasındaki Orbitali almadığıma pişman oldum gibi. Belkide bu konuda fazla hassasım muhtemelen Arçeliktede buna benzer bir ses gelir.
    Ses olayının dışında gerçekten güzel bir tasarım var. Dışarıdan soğukluk ayarını yapıyorsunuz ve buzdolabının fişini çekmeden kapatma düğmesi var.
    Çamaşır makinasınıda Bosch'un kampayasından 1400 Tl ye Bosch Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi WAS20763TR aldım. 2-3 gün sonra gelecek bakalım.

Ben yeni buzdolabı ve çamaşır makinası alacaklara mevcut kampanyalara göre

tavsiye ediyorum. iyi akşamlar

İkisinide kampanyalarından almış olarak çok memnunum. Bu konuda hiç bilgi sahibi değildim candogan ve forumdaki diğer arkadaşlar sağolsunlar bu konuda çok doğru bir tercih yapmamnı sağladılar. Bende önceleri buzdolabını Bosch düşündüm ama arçelik açık ara önde

Bulaşık makinesini ne renk aldınız?
    ben de bu dolabın cng 2488 +++ olanını almak istiyorum. Ama bulaşık makinesi uyumlu olarak bir tek arcelik bir modeli var. renk uyumu olarak inox model bu dolabn yanın da sırıtır mı?
    |
    |

• Yarbay
    5733 Mesaj
    quote:

idos da was serisinden arkadaşlar..was 28840 diye geçiyor kodu..neden idos degil ben anlamadım hala??
    eger ıdos olmazsa was 24763 düşünüyorum ne dersiniz??

ürün kodu was28840tır. Idos adı ise bu makinenin bir özelliği...ürün katologlarında ve sitesinde idos ismini görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro
  • Çavuş
    48 Mesaj
    merhaba arkadaşlar;

Bende bu bir kaç ay içinde düğün hazırlıklarını tamamlamak zorundayım

çamaşır makinesi için anladığım kadarıyla bosh - simens 1 numara

benim çamaşır makinası için ayırıdığım bütçe 1500-1750 arası bosh was 24461 sanırım şu an için en iyi model başka önerisi olan var mıdır acaba? Örneğin elektrolüks eskiden çok iyiydi acaba halen öyle mi

Bir de şuanda kafamı en çok kurcalayan konu şu ankastre setler. Böyle adam aklıllı bir bilgiye ulaşamadım gitti. Nerdeyse 850'den başlıyor 6000tl ye kadar gidiyor.

Markalardan özellikle ankastre için önerisi olan var mı?

Bosh-Siemens marka olarak kaliteli ama çok pahalı geldi Nerdeyse muadil diyebileceğim diğer markalar özellikle gözle kontrol edildiğinde bir fark göremediğim SİLVERLİNE markası var inanın gidip mağazada baktım gerçekten çok kaliteli duruyor ve daha dijital. Tabi bu göz içeriğinde ne var malzeme kalitesi nasıl bilmiyorum. Adam fırınlardan bazısısın İTALYA üretimi olduğunu söyledi diğer ürünler MERZİFONDA üretiliyormuş. Ne dersiniz güvenip alayım mı Lütfen bari burda bir bilgiye ulaşayım.

Yine internette özellikle İCF var acaba bu nasıl bir markadır. Hiç showrooma gidip incelemedim.

Kafamda 2500-3000tl arası 3lü set için bir miktar var ama öyle kararsızım ki? Lütfen bu konuda da forumdaki tecrübeli üyeler bir yardım etsin LÜTFEN yardıma çok ihtiyacım var bu konularda....
    |
    |

• Yarbay
    3516 Mesaj
    LG nin çamaşır makinalarına da bir bakın derim ben.. O fiyatlara LG 1402 FDS5 modeli gerçekten çok iyi... Buharlı yıkama fonksiyonu var..
    |
    |
    verdiğiniz model iyi görünüyor fiyatıda iyi. Ancak makinayı banyoda kullanacam acaba kaporta kalitesi nasıldır. Bosh'LAR gerçekten kaliteli bir kaportaya sahip paslanma gibi bir problem olsun istemiyorum.

Aslında aklımda Elektrolüks ve SAMSUNG yok değil ama FORUMU MAŞALLAH bosh bosh bosh diyor kararsız kaldım.

Samsungtada görünüm ve işlev olarak iyi özellikte makinalar var ama işte şu malzeme kalitesi varya insanı korkutuyor.

Birde FORUMDA hiç SAMSUNG marka makinalarla ilgili bir bilgi yok neden acaba piyasaya yeni girdiği için mi acaba...
    trakia_

quote:

Orijinalden alıntı: Cheerful

verdiğiniz model iyi görünüyor fiyatıda iyi. Ancak makinayı banyoda kullanacam acaba kaporta kalitesi nasıldır. Bosh'LAR gerçekten kaliteli bir kaportaya sahip paslanma gibi bir problem olsun istemiyorum.

Aslında aklımda Elektrolüks ve SAMSUNG yok değil ama FORUMU MAŞALLAH bosh bosh bosh diyor kararsız kaldım.

Samsungtada görünüm ve işlev olarak iyi özellikte makinalar var ama işte şu malzeme kalitesi varya insanı korkutuyor.

Birde FORUMDA hiç SAMSUNG marka makinalarla ilgili bir bilgi yok neden acaba piyasaya yeni girdiği için mi acaba...

Merhaba;

Ben Kadıköy'de Gürsey Elektronikten Beyazeşyalarımı aldım.Smasung düşünürseniz kendilerini size tavsiye ederim.Ben Samsung WD0804W8N aldım.Hem yıkama hem kurutma özellikli.Eco Bubble ve Airwash teknolojisine sahip bir makine ve eşim şuana kadar çok memnun.Çok sessiz çalışan ve güzel yıkayan bir makine.Ayrıca ürnün motoruna 10 yıl ürünün kendisine de 7 yıl garantisi mevcut.Banyom geniş ve makine ile duşa kabin hayli mesafede.Ayrıca yine makine için makine dolabı da mevcut olduğundan makinenin küflenip paslanması için herhangi bir neden yok.Makineyi düşünürseniz tavsiye ederim.İlk izlenim olarak oldukça memnunuz.Kurutma özelliğini henüz denemedik.Ancak kurutma ve yıkama özellikli makinelerde gemel olarak tavsiye edilen kurutma özelliğinden sonra makinenin temizlenip;kapak laztiklerinin nemli bir bezle silinmesi.Çünkü eğer kurutma özelliğinden sonra siyah renkli giysileri yıkarsak kurutmadan sonra makine temizlenmediği için kalan tozlar giysilere yapışabiliyormuş.Ama dediğim gibi kurutma özelliğini denemedik.
    |
    |

• Yarbay
    3516 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cheerful

Lg de Direct Drive dedikleri bir teknoloji var... Motor kasnakları biraz farklı standart makinalara göre doğrudan tek bir parça ile kazana bağlı.
    Bu sayede sarsıntı ve ses minimum düzeyde... makinanın çalıştığı bile anlaşılmıyor , en ufak bir sarsıntı yok...

Su buharı ile yıkamaya destek oluyor.. suyu buhara dönüştürmek için bir buhar jeneratörü var Bu dönüşüm sonrasında Daha sonra bu buhar,bir püskürtme sistemi ile içeriye püskürtülüyor.

Kasa olarak da oldukça sağlamlar... Bosch milletin efsanesi olmuş... Bundan 20 sene önce piyasada tekel olmuşlardı...
    Ancak artık eski havaları yok.. Çok daha uygun fiyata aynı işi hatta aynı fiyata daha iyisini yapacak muadil markaların modelleri var piyasada...

• Yüzbaşı
    389 Mesaj
    profilo 4011 esl elektro turbo fırın aldım geçen hafta. daha çok fazla deneme yapmadık ama fırının altı iyi ısıtmıyor. keklerin üstü pişip kabarırken alt hafif hamur kalıyor. yarım saat sadece altı ısıtıp sonra alt-üst açıp atıyoruz gene aynı. altı 250 derecede yarım saat ısıttım elimle kontrol ettiğimde öyle 250 derecelik bi ısıymış gibi gelmedi bana (ne kadar anlaşılır onu da bilmiyorum). davul fırın yarım saat açık kalsa içi çok fazla ısınıyor elinizi içinde gezdiremiyorsunuz...

bugün servisi çağırdım geldi arkasını açtı baktık. üstte çift ısıtıcı altta tek ısıtıcı var. tabi izocama sarıldığı için görünmüyor ama kablolardan öyle anlaşılıyor. acaip saçma geldi bu bana. ben hiçbir fırının üsttü pişirme sorunu yaşadığını duymadım. neden böyle yapılmış bunu bilen varmı. serviste çok deneyimli değil. siteden mekanizmasına bakacam yarın dönerim dedi. acaba alttaki ısıtıcının gücü daha mı fazla. ama ne olursa olsun alt iyi pişirmiyor.

• Çavuş
    85 Mesaj
    Selamlar.
    Benim değişik bir sorum olacak. Ailem derinliği 57 cm olan bir bulaşık makinesi almak istiyor. Eski tarihli sayfalara baktığımda, Profilo ve Bosch'ta 57 cm'lik tavsiye edilen makineler vardı ama üretimden kaldırılmışlar (Örnek: Profilo BM 3003). Fakat bugün Profilo ve Bosch bayilerini aradığımda, ellerinde 57 cm derinliğe sahip bulaşık makinesi olmadığını söylediler.
    Ailem, hem özellikleri hem de 57 cm derinliğe sahip olması nedeniyle Arçelik 6242 HY modelini almak istiyolar. Bu başlıkta gördüğüm kadarıyla kimse Arçelik tavsiye etmiyor.

600-1000 TL arası 57 cm derinliğe sahip başka bir bulaşık makinesi önerebilir misiniz?
    Veya Arçlik 6242 HY modeli hakkında neler söyleyebilirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiwrc -- 7 Şubat 2012; 19:48:35 >
  • Er
    12 Mesaj
    arkadaşlar 3 makine arasında karasız kaldım..devir sayısı önemli mi??
    1-was 20763 tr(1000 devir)
    2-was 24763 tr(1200 devir)
    3-was 28840 tr(1400 devir) idos

evleniyorum 1-2 gün içinde almam lazım en kısa sürede cevap yazarsanız sevinirim..

arkadaşlar 3 makine arasında karasız kaldım..devir sayısı önemli mi??
    1-was 20763 tr(1000 devir)
    2-was 24763 tr(1200 devir)
    3-was 28840 tr(1400 devir) idos

evleniyorum 1-2 gün içinde almam lazım en kısa sürede cevap yazarsanız sevinirim..

Devir sayısı özelliklede kurutma makineniz varsa önemlidir.Ancak yoksa pekte önemli değil ancak 1000 devirle 1400 devir arasında büyük farklar var 1000 devirde sıkılmış çamaşır kışın 2 günde kurursa 1400 devirde sıkılmış çamaşır 1 günde kurur.Benim çamaşır makinem Miele 1600 devir. Perdeler ve Narin çamaşırlar hariç her çamaşırı 1600 devirde sıktırırım kurutma makinesinede çok yararı oluyor, 1000 devirde sıkılmış çamaşırı 2 saatte kuruturken 1600 devirde sıkılmış çamaşırı sadece 1-1,5 saatte kurutuyor.Eğer kurutma makineniz varsa 1400 devir alın eğer yoksa 1000 devir yeterli ancak yinede çabuk kurusun derseniz 1400 devir alın derim.
    |
    |

• Yarbay
    13560 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: reber65

profilo 4011 esl elektro turbo fırın aldım geçen hafta. daha çok fazla deneme yapmadık ama fırının altı iyi ısıtmıyor. keklerin üstü pişip kabarırken alt hafif hamur kalıyor. yarım saat sadece altı ısıtıp sonra alt-üst açıp atıyoruz gene aynı. altı 250 derecede yarım saat ısıttım elimle kontrol ettiğimde öyle 250 derecelik bi ısıymış gibi gelmedi bana (ne kadar anlaşılır onu da bilmiyorum). davul fırın yarım saat açık kalsa içi çok fazla ısınıyor elinizi içinde gezdiremiyorsunuz...

bugün servisi çağırdım geldi arkasını açtı baktık. üstte çift ısıtıcı altta tek ısıtıcı var. tabi izocama sarıldığı için görünmüyor ama kablolardan öyle anlaşılıyor. acaip saçma geldi bu bana. ben hiçbir fırının üsttü pişirme sorunu yaşadığını duymadım. neden böyle yapılmış bunu bilen varmı. serviste çok deneyimli değil. siteden mekanizmasına bakacam yarın dönerim dedi. acaba alttaki ısıtıcının gücü daha mı fazla. ama ne olursa olsun alt iyi pişirmiyor.

Keki cam kapta pişimemeye özen gösterin. Cam altta ısı yoğunlaşmasını engelliyor.

Kek kalıbını tel ızgara üzerinde alttan 2. ray üzerine sürerek 170'C de alt+üst kademelerini açıp 90 dakika kadar pişirirseniz sorun yaşamazsınız. Profilo'nun en alt model turbosundan en üst model ankastresine kadar değişik modellerini akrabalarıma aldırdım. Pişirdiklerine şahidim. Yani kullanma kılavuzundaki pişirme önerisine dikkat ettiyseniz cihazda sorun var demektir.

HızlıCevap
Reklamlar
haberler
SEO
SEO
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
30,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.