Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deeppassion

beko nun dedigim modellerinde bunlar yok mu? elmas kazan vs bisiler diyolarlar..ama hic anlamadigim icin bir yorum yapamiyorum...eco bubble vs...???? :S
    dumur olmus durumdayım....
    birde neden beko degil?

çamaşır makinesi tercih; sessiz,tasarruflu dayanıklı fırçasız inverter vb motor olmalı.
    beko da malesef bu motorlar yok ve gerçek 8 kg değil ,
    bu kadar ısrar ettiğinize göre çok uygun fiyatla buldunuz her halde . 999 tl den bir kuruş fazla etmez.
    bulaşık ve çamaşır makinesinde kullanıcı memnuniyetsizliği had safhada olan arçelik beko yerine bosch siemens; WAS ve S serileri tercih edilebilir.
    arçelik çamaşır ve 6 proğramlı beko bulaşık makinesi kullanıcısı olarak söylüyorum.
    LCD TERCİHİNİZ ÇOK İYİ . LGnin 5500 serileri her zaman bir numaradır. bendede 2 yıl önceki 5500 serisi var.
  • bulaşık makinesi illede arçelik beko grundig altus grubu olacaksa;
    teknosa daki 899 tl ye GRUNDIG GDF 9500 10 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ değerlendirilebilir.
  • candogan bey benimde mesajlarımı okuyup yanıtlarmısınz??
    buzdolabı 3 kapılı düşünüyorum fiyat 4 e kadar
    digerleride orta hallice düşünürum..lütfen kararsız kaldım brkaç model söylerminiz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

bende ev kuracagım beyaz esya icin beko dusunuyorum....ne dersiniz?
    Buzdolabı: D 9485 NEXK A+ INOX
    bulasık Mak: D1 4001 EI 4 program
    camasır Mak:D3 8101 E
    Degerlendirirseniz veya bunlara benzer tavsiye edeceginiz bu fiyat aralıklarında neleri tercih edersiniz?
    tesekkur ederim simdiden...

Buzdolabı tecih edilebilir ancak çamaşır ve bulaşık makinelerini kesinlikle tavsiye etmem.

Bulaşık makinesi yerine Bosch SMS58M88TR, SMS54M48TR, Profilo BM6284 olabilir.

Çamaşır makinesinde de Bosch WAS20461TR veya aynısı olan WM10S461TR öneririm.

CANDOĞAN ÜSTAD bugün electroworldde gördüm lg 1200 tl profilo teşhir 890 tl teşhiri.lg güzel alınabilirmi . ama profilo 48 db miş sesi çok mudur?hangisini alım.profilo çelik kazan

profilo :::http://www.profilo.com.tr/beyaz-e%C5%9Fya/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/BM6224.html?source=browse

lg :::http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/bulasik-makinesi/LG-D1420WF.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 24 Ocak 2012; 20:16:50 >
  • fiyatlar biraz uygun evet...ne alırsam alayım fiyatlar uygun olacak kısmen...anlamamam sundan kaynaklanıyor hic bir fikrim yok:) elmas kazan la celik kazanın farkı nedir? direct driver ne ise yarar? bulasık makinesinde 6 program vardır ancak kacı kullanılıo...ben zannetmiyorum ki bayanlar kristal le cam ı ayrı ayrı yıkasın:)) camasırlarda evet beyaz renkli ayrımı olur ama camasır mak. de zannetmiyorum.bence camasır ve bulasık mak. de kısa promların olması kafi gibi geliyor...tek anlamaya calisipta anlamadıgım hareketli parcaların ozellikleri...bunların dayanıklı olması onemli sanırım..bu yuzden elmas kazan vs gibi ayrıntılar, kullanılan malzeme makinelerin omrunu uzatıyor sanırım...ha samsung un ecobubble ozelligi varmıs 5 dk kopuk uratiyormus..digeri 8 kg yıkayıp 5 kg kurutuyormus gibi seyler tamamen kullanımla alakalı, ya da kullanabileceginizle alakalı... servis devamlılıgı ve parca fiyatlarında beko nun iyi oldugunu duydum...ama saglamlık ve devamlılık konusunda bir fikrim yok...kullanıcılar hep farklı seyler soyluyorlar..sanırım beyaz esya sans isi....
    Tv'de simdilik LG47lw5500 karar verdim ama OLED cıkarsa hic dusunmeden alirim mayısa kadar vaktim var:)))
  • Bende yaklaşık bir aydır beyaz eşya için araştırma yapıyorum.

Çamaşır ve bulaşık makinesi candogan ve lord beyler sayesinde(çok teşekkürler çok kıymetli yorumlar) kafamda oturdu gibi.
    ÇM: Siemens WM10S763TR ama hala S461 ile farkını anlamadım:(
    BM: Siemens SN26M882
    Bayiden aldığım fiyatlar ÇM: 1380 BM:1350 fiyatlar iyi gibi ama BM daha ucuz inox 3 çekmeceli önerileriniz olursa çok makbule geçer.

Buzdolabında ise hala kararsızım Candogan üstadında aldığı KG58EAL30N ile KD56NAI30N arasında kaldım arada 600 TL fiyat farkı var.
    Ustalardan yorum bekliyorum Hydro fresh çekmecesi ve no frost ugruna değer mi sizce?

Herkese şimdiden çok teşekkürler.
  • kaya2109;
    farklar,
    büyük LCD ekran
    Otomatik leke çıkartma programı (16 farklı leke için)
    Yük tanımlama ve deterjan miktarı önerme
    durulama sensörü
    bağımsız ısı ve devir seçimi..
    ....
    gibi farklar var.
    90 tl fark bütçemi çok sarsacaksa , zaten 1309 tl ye kılı kırk yararak çıkabildim diyorsam was20461, 10s461 alırım,
    ama enaz 7 yıl , büyük ihtimallede 10-15 yıl kullanacağım makine için 90-100 liranın süzümü olur ,
    nereye 100 lira vermiyoruz ki, bir aylık sigara parası bile değil , 1-2 gece sinemaya gitmeyi veririm,
    bir hafta sonunu da evde geçiririm 100 lira cebimde kalır deyip 1399 tl ye was20763 , 10s763 alırdım.
    ...............
    bulaşık makinesi tercihiniz iyi. fakat sıkı pazarlıkla 1250 tl ye indirilebilir. 58m88 - 26m882.
    ...............
    buzdolabı nofrost düşünüyorsanız arçelik %50 kampanyasındaki 2100 tl olan 2488 CNG modeli düşünülebilir.( 0.56 kw.)
    yeriniz 82 cm genişliğe elverirse 1600-1800 tl ye Samsung RL62.. modelleri değerlendirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 25 Ocak 2012; 12:14:51 >
  • Mevcut Bosch indirimini göz önüne alarak 1500-2000 TL aralığında Alman üretimi, buzluğu üst kısımda yer alan bir buzdolabı tavsiye edebilir misiniz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

kaya2109;
    farklar,
    büyük LCD ekran
    Otomatik leke çıkartma programı (16 farklı leke için)
    Yük tanımlama ve deterjan miktarı önerme
    durulama sensörü
    bağımsız ısı ve devir seçimi..
    ....
    gibi farklar var.
    90 tl fark bütçemi çok sarsacaksa , zaten 1309 tl ye kılı kırk yararak çıkabildim diyorsam was20461, 10s461 alırım,
    ama enaz 7 yıl , büyük ihtimallede 10-15 yıl kullanacağım makine için 90-100 liranın süzümü olur ,
    nereye 100 lira vermiyoruz ki, bir aylık sigara parası bile değil , 1-2 gece sinemaya gitmeyi veririm,
    bir hafta sonunu da evde geçiririm 100 lira cebimde kalır deyip 1399 tl ye was20763 , 10s763 alırdım.
    ...............
    bulaşık makinesi tercihiniz iyi. fakat sıkı pazarlıkla 1250 tl ye indirilebilir. 58m88 - 26m882.
    ...............
    buzdolabı nofrost düşünüyorsanız arçelik %50 kampanyasındaki 2100 tl olan 2488 CNG modeli düşünülebilir.( 0.56 kw.)
    yeriniz 82 cm genişliğe elverirse 1600-1800 tl ye Samsung RL62.. modelleri değerlendirilebilir.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Makinem artık S763

Buzdolabı yerini henüz bilmiyorum :) mayıs da düğün var mart sonu nisaan başı gibi evi tutarım sanırım.

Aslında no frost takıntım yok ama o modelin tasarımıda hoşuma gitti bi de şu hydrofresh çekmece özelliğinin detayları ve kullanılırlığı kafamı karıştırıyor.?

Son olarak biraz önce aynı ürünler için spot fiyat aldım toplam da 1500 TL fark var garantisi + dan önceki 3 yıl uzatılamıyor yani.
    Spotta ürünün orjinalliğini nasıl anlarım acaba ya da ne gibi bi sıkıntı ile karşılaşırım acaba?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Lord bey ve candoğan bey sizleri şahsen tanımasamda son bir ay içinde çok şey öğrendim.
    Aslında size bi yemek ısmarlamak isterdim.
  • BOSH markalarda devam eden tasarruf fırsatlarını ve maximum karta 10 taksite kadar uzayan ödeme planlarını inceleyebilirsiniz!

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Kampanyalar/ddt.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya2109

Bende yaklaşık bir aydır beyaz eşya için araştırma yapıyorum.

Çamaşır ve bulaşık makinesi candogan ve lord beyler sayesinde(çok teşekkürler çok kıymetli yorumlar) kafamda oturdu gibi.
    ÇM: Siemens WM10S763TR ama hala S461 ile farkını anlamadım:(
    BM: Siemens SN26M882
    Bayiden aldığım fiyatlar ÇM: 1380 BM:1350 fiyatlar iyi gibi ama BM daha ucuz inox 3 çekmeceli önerileriniz olursa çok makbule geçer.

Buzdolabında ise hala kararsızım Candogan üstadında aldığı KG58EAL30N ile KD56NAI30N arasında kaldım arada 600 TL fiyat farkı var.
    Ustalardan yorum bekliyorum Hydro fresh çekmecesi ve no frost ugruna değer mi sizce?

Herkese şimdiden çok teşekkürler.

ist.da iseniz tekcarsı da bm 1200 civarında
    kargo ucretsiz-kendileri getiriyor-kapıda odeme imkanı flan var
    daha once urun aldım sorun yasamadım
  • kaya2109
    ek garanti neden yapılamıyor anlamadım.
    ürünün bayiden veya netten veya spotcudan alınmış olmasının önemi yok,
    faturası varsa yani 3 yıl garantisi varsa, ücret karşılığı servisler ek garanti yapıyor.
    bu arada samsung RL 62ZBPN. ve RF67VBPN deki soğutucu ve dondurucunun birbirinden bağımsız
    Twin Cooling (İkiz Soğutma) sistemi çok daha önemli bir özellik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz87

BOSH markalarda devam eden tasarruf fırsatlarını ve maximum karta 10 taksite kadar uzayan ödeme planlarını inceleyebilirsiniz!

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Kampanyalar/ddt.pdf

bu fiyatlara bayiler baska kartlara da taksit yapıyor
    yani maximum olması muhim degil
    begenirseniz arka tarafta bi sekilde hallediyorlar,10-12 taksit
    bi tek erteleme yok diger kartlarda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendizz -- 25 Ocak 2012; 17:02:02 >
  • Bulaşık makinesinde şu 3 model arasında kaldım.
    teknik özellikleri hemen hemen aynı, sizce belirgin bir özellik farkı var mı? özellikle kullanan var mı bir de? kullanan arkadaşların görüşlerini ve lordford50 ve candogan62 arkadaşların önerilerini bekliyorum. ben akımda biraz daha meyilliyim bir tanesine ama, görüşlerinizi öğrenmek isityorum.

1.Siemens SN26M882EU
    2.Bosch SMS58M88TR
    3.PROFİLO BM 6284

buzdolabımı belirledim.lordford50 sağolsun..

sırada çamaşır makinesi, ki bence en onemlilerinden biri, var. onu da bu akşam araştırmaya başlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bursafabricus

quote:

Orijinalden alıntı: M.M.K.

quote:

Orijinalden alıntı: bursafabricus

meraba iyi akşamlar, bekar evi için buzdolabı ve çamaşır makinesi bakıordum şöyle boyutları küçük olan candoğan bey tavsiyeleriniz nelerdir?? arçelik veya beko düşnüyordum ama buradaa özellikle arçelik çamaşır makinesi konusunda pek iyi şeyler söylenmemiş. yardım edersneiz çok sevinirim

selam

Altus markalı beyaz eşyaları tercih edebilirsin, fiyat ve servis konusunda çok uygunlar. (arçelik servisleri ilgileniyor)

zincir marketlerde satışta

Soğutucu AL 370 A 465 lt A enerji NF (yaklaşık 950 tl)
    Çamaşır AL 291 E 6 kg 1000 d/d A+ enerji (yaklaşık 600 tl)

altuslara pek güvenmiorum arçeliklerden öneriniz nedir??

Selam

Karar sizin ama Arçelik, Beko ve Altus hepsi aynı işletmelerde üretiliyor.

Arçelik 430 lt A+ 5223 NH Perakende 1099 tl (kampanyada)
    Arçelik 6 kg 1000 d/d A++ 6103 H model kodu Perakende 920 tl (kampanyada)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

Bulaşık makinesinde şu 3 model arasında kaldım.
    teknik özellikleri hemen hemen aynı, sizce belirgin bir özellik farkı var mı? özellikle kullanan var mı bir de? kullanan arkadaşların görüşlerini ve lordford50 ve candogan62 arkadaşların önerilerini bekliyorum. ben akımda biraz daha meyilliyim bir tanesine ama, görüşlerinizi öğrenmek isityorum.

1.Siemens SN26M882EU
    2.Bosch SMS58M88TR
    3.PROFİLO BM 6284

buzdolabımı belirledim.lordford50 sağolsun..

sırada çamaşır makinesi, ki bence en onemlilerinden biri, var. onu da bu akşam araştırmaya başlayacağım.

Bosch ve Siemens birbirinin tamamen aynısı zaten. Aralarında teknik veya kalite anlamında bir fark yoktur.

Profilo ise bir alt modele tekabul ediyor.

Bosch-Siemens Almanya, Profilo İspanya üretimi.

Bosch ve Siemens'te yoğun yıkama performansını düşük tüketimle sağlayan intensive eco programı var. Profilo'da ise 40'C hassas program mevcut.

Bosch ve Siemens'te çatal bıçaklar için tepede 3. sepet var, alt sepette daha fazla alana sahipsiniz. Dilerseniz üst sepeti çıkararak alt sepette normal çatal kaşıklıkla da kullanabilirsiniz.

Bosch ve Siemens tüketim açısından daha tasarruflu, ancak program süreleri de Profilo'ya göre daha uzun.

Profilo plastik, Bosch ve Siemens çelik filtreli.

Bosch ve Siemens daha sessiz çalışıyor. Profilo 48, diğerleri 46dB.

Tercih sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Merhaba;

Smasung RSG5FURS buzdolabını aldık.Ancak benim hatunun kafasına takılan bir durum oldu.Bildiğiniz üzere su pınarı ve buzmatik kısımlarının kullanılabilmesi için buzdolabını ya çeşmeye bağlamak ya da motorlu bir pompa alarak su damacanasına bağlamak gerekiyormuş.Hatunun kafası baya bir canı sıkıldı.O eski buzdolabı gibi supnınarının bir su tankı olduğunu ve suyu oraya doldurarak buzmatik ve su pınarının kullanılacağını düşünüyormuş.Bunun için pratik bir öneriniz var mı?Nasıl kola ve pratik bir şekilde bu problemi çözebilirim?Bu şekilde kullananlar fotoğraflarını paylaşabilir mi?

Önerileriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Arçelikde 8821 SBS NF ve 5847 NFY çift kapılı no frost modelleri var.

bu ürünlerde hazne soğutcu kapısının üzerinde. ayrıca bir yere bağlamana gerek yok
  • quote:

bende ev kuracagım beyaz esya icin beko dusunuyorum....ne dersiniz?
    Buzdolabı: D 9485 NEXK A+ INOX
    bulasık Mak: D1 4001 EI 4 program
    camasır Mak:D3 8101 E
    Degerlendirirseniz veya bunlara benzer tavsiye edeceginiz bu fiyat aralıklarında neleri tercih edersiniz?
    tesekkur ederim simdiden...

seçimlerin gayet iyi

D 9485 NEXK için yerin müsaitse kaçırma derim. 84 cm genişlikte yerine sığarmı bilmiyorum

bulaşık şık tasarım slim görünüş

çamaşırı beyaz almışsın herhlade yeri farklı
  • Bence böyle durumlarda en iyisi tezgah altı su arıtma sistemi kurarak temiz su çıkışını buzdolabına bağlamak.
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.