Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (389. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: corcovic

quote:

Orijinalden alıntı: corcovic

Merhaba arkadaşlar uzun süredir fırın araştırıyorum 3 model arasında kararsız kaldım kağıt üzerinde pek bir farkları yok ama ayrıntılarını bilmediğimden size danışmak istedim HB23AB540 HB33AU550 HB43AT540E bu modeller bana cazip geldi ama aralarında fiyat farkları baya fazla arada farka değer mi hangisini almam gerekir ?

Tavsiyesi olan yok mu ?

eco clean temizleme sistemi ve pizza proğramı gibi ekstraları var.
    ama hepsi de multifonksiyon olduğu için fazla para vermeye gerek yok.
    biz ankastre olmayan inox bosch un en pahalı 8 proğramlı fırınını aldık . fırın bölümünden hanım pek memnun değil.
    bir şey pişirmek için 2-3 proğram değiştiriyor; 10 dk alt-üst pişirme, 10 dk 3D pişirme, 10 dk alttan ızgara vs.
    yoksa alttan pişiremiyor, veya pişirsede kabartmıyor vs. hanımlar daha iyi bilir ..ben tam anlatamıyorum.

O zaman bunların pahalısıda aynı ucuzuda aynı bari param cebimde kalsın çok saol

• quote:

Orijinalden alıntı: M.M.K.

quote:

Orijinalden alıntı: bursafabricus

meraba iyi akşamlar, bekar evi için buzdolabı ve çamaşır makinesi bakıordum şöyle boyutları küçük olan candoğan bey tavsiyeleriniz nelerdir?? arçelik veya beko düşnüyordum ama buradaa özellikle arçelik çamaşır makinesi konusunda pek iyi şeyler söylenmemiş. yardım edersneiz çok sevinirim

selam

Altus markalı beyaz eşyaları tercih edebilirsin, fiyat ve servis konusunda çok uygunlar. (arçelik servisleri ilgileniyor)

zincir marketlerde satışta

Soğutucu AL 370 A 465 lt A enerji NF (yaklaşık 950 tl)
    Çamaşır AL 291 E 6 kg 1000 d/d A+ enerji (yaklaşık 600 tl)

altuslara pek güvenmiorum arçeliklerden öneriniz nedir??

• merhabalar bende yeni evime beyaş eşya alacağım ve aklımda birkaç marka ve model var tabi bazı sorularla beraber

TELEVİZYONDA KARARIM KESİN PLAMZZA eğer 3d ise PANASONIC 46ST33 değilse 46GW30E

BUZDOLABI ise şu anda incelediğim tek bir model var BOSH KGE58AL30N ama bide sizden öneri rica edeceğim alternatif olarak
    no frost özellikli inox olması şartıyla buzluk altta olacak şekilde A++ 2000-2200 TL YE KADAR OLABİLİR!

ÇAMAŞIR MAKİNESİ aslında aklımdaki marka kesin ama o kadar model içinden bir türlü çıkamadım yani BOSH A+++ yada SIEMENS A+++ modellerinden bir tanesi olacak ama o kadar farklı ve birbirine benzer fiyat aralıklarıyla modeller varki bir türlü karar veremedim.
    Yeni evleneceğimden dolayı 2 Kişiye yetecek 2 günde bir kullanılacak bir makine arıyorum ama 1000-1200 devir arasında karar veremiyorum ne farkı olacak en azından bize getirisi götürüsü ne olur o açıdan. Ayrıca genelde modeller A/A/C verimliliğinde yani C kısmı sıkma programında harcayacağı miktar bildiğime görede çamaşır makineleri en çoka sıkmada enerji harcıyorlarmış A/A/B olanlardada fiyat bir anda uçu veriyor zaten A/A/A yada hiç rastlamadım.
    Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim
    BOSH Markalarda S serisi olmak şartıyla 20461 / 20763 / 24461
    SIEMENS markalarda ise 10S461 / 10S763 / 12S763 aralarında bir türlü emin olamadım.

BULAŞIK MAKİNESİ nde ise fazla bir bilgi sahip dahilim yanlızca kendi yaptığım araştırmada A+++ sınıfının çok pahalı olduğu mesela bu sınıfın en ucuz modeli SMS69T58EU 1700-1800 TL civarında
    A++ sınıfının en ucuzu ise çelik olmak şartıyla SMS58M88TR 1300-1400 TL arasında
    aynı şekilde siemens ürünlerde bosha benzer fiyat ve özelliklerindeler
    yani bulaşık makinesinde sizin önereceğiniz hangi sınıf ve hangi model olacaktır?

biraz karmaşık oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler.

• 4000 tl ye tasarımı da kullanımı da "offf" dedirtmeyecek beyaz eşya lazım.ilk etapta bulaşık, çamaşır makinesi(kurutmalı da düşünebilirim) ve buzdolabı alacağım. hacimleri küçük olsun... öneri getirebilirseniz çok sevinirim. forumu da okuyacağım.bir referans noktası olarak önerilerinizi kıyas aracı olarak kullanacağım.teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ammocihe -- 24 Ocak 2012; 0:44:55 >
  • Yeni evlenecek olan arkadaşlara duyurulur...
    Bugün 36 ay taksitle, bulaşık ve çamaşır makinasını tasarruflu ürün kampanyası dahilinde olmak üzere şu ürünleri aldım.

BOSCH KGE58AW30N buzdolabı 1600TL.
    BOSCH WAS20461TR çamaşır makinesi 1320TL.
    BOSCH SMS53M48TR bulaşık makinesi 1120TL.
    Demirdöküm DT2 65 S Titanium Termosifon 350 TL. (Bosch bayisi demirdökümde satıyordu, bosch termosifon alma çok pahalı dedi ve bu modeli önerdi).

Hepsine 4.500 TL fiyat aldık ve 36 aya böldürdük, fazla zorlanmak istemiyorsanız bol taksitle alın. Peşinde çokda düşmüyorlar; nedenide ürünler kampanyalı olduğundan %5 in üstüne çıkan indirimleri unutun peşin alırım süper indirimde yaptırırım zannetmeyin, fazlada umutlanmayın...
    150 200 fazla verin bol taksitle alın, zorlamayın fazla bütçeyi. Borçlar biriktimi haliniz sağdaki gibi olur kafayı vurursunuz duvarlara...

Gelelim 36 ay taksit olayına; Bosch da en fazla 12 taksit olabiliyor, 36 aya böldürebilmemizin sebebi aynı bayinin vestelde satması ve axess kart kampanyası olmasıydı, ordan çektirdik kartı hop 36 ay. Buda aklınızın bi kenarında olsun, allah yardımcımız olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 24 Ocak 2012; 1:29:26 >

• quote:

wolfram39;
    çamaşır makinesi 700-900 tl bosch WAE serisi, siemens E serisi, profilo CTR ve BTR serisi 6-7 kg ,sesli eski tip motora sahip ama sağlamdır.
    fiyatına göre alınabilecek en kaliteli (sesli) makinelerdir.
    ( 5 kg WAA serilerine bulaşmayın.)
    .......................
    arkadaşım 999 tl ye WAE20464 kampanyada iken almıştı.
    diğer seçenekleri 1000-1100 tl civarı 7 Kg. 1200 Devir(sessiz fırçasız inverter motor, yapıştırma kazan) ve
    LG F1248QDP 7 kg kapasite, 1200 rpm, A++ Enerji Sınıfı, ( 6 Motion Direct Drive Motor)
    sonra bu iki modelden birini almadığı için ses yönünden pişman oldu.
    ........................
    benim tavsiyem gerekirse kurutma makinesini bir süre erteleyip;
    1400 tl bosch- siemens WAS20763 - 10S763
    1300 tl bosch- siemens WAS20461 - 10S461
    1100 tl LG F1248QDP (7 yıla kadar garanti uzattırılamıyor)
    1000 tl AEG Lavamat 75270 FL Protex (yapıştırma kazan)
    sırasıyla bu modellerden birini alırdım.

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
    tümünü değerlendirip karar vereceğiz..

• LORDFORT CEWAPLADIĞINIZ İÇİN TŞK EDERİM ÇOK SAOLUN FAKAT ÖNERDİĞİNİZ ÜRÜNLER BENİ ÇOK TATMİN ETMEDİ AÇIKÇASI

GÜZEL ÜRÜNLER FAKAT MEMNUN KALABİLECEĞİMİ SANMIYORUM. BİDE BUZ DOLABINDA NORMAL ÇİFT KAPILI BUZLUK KISMI ÜSTTE OLAN BOSH MARKA ÇİFT KAPILI

ÖNEREBİLECEĞİNİZ MODEL WARMI ONLARI ÖNERSENİZ. SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

4000 tl ye tasarımı da kullanımı da "offf" dedirtmeyecek beyaz eşya lazım.ilk etapta bulaşık, çamaşır makinesi(kurutmalı da düşünebilirim) ve buzdolabı alacağım. hacimleri küçük olsun... öneri getirebilirseniz çok sevinirim. forumu da okuyacağım.bir referans noktası olarak önerilerinizi kıyas aracı olarak kullanacağım.teşekkürler.

2100 tl buzdolabı, arçelik 2488 CNG ( 0.56 kw. ) A%60 tasarruflu.
    elektrik faturamızın büyük bir kısmını buzdolabı sarfiyatı oluşturmaktadır.
    1100 tl çamaşır , 7 kg LG F1248QDP ,
    ( 1300-1400 tl bosch siemens 8 kg WAS ve S serisi, was20461,10s461,was20763,10s763)
    1100-1200 tl bulaşık, bosch siemens 58m82 ve 26m282.
    ( 1000 tl nin altında bulaşık , PROFİLO BM6224.)
  • Herkese kolay gelsin arkadaşlar
    samsungdan buzdolabı için RT55KZRSW beyaz için 1400 inox için 1500 TL
    samsung çamaşır makinası WF8802LSV beyaz için 1100TL fiyat aldım bonusa 10 taksit yaparız dedi peşinde sadece 50 ser TL iniyor sizce nasıl değerlendirirseniz sevinirim.
    Herkese çok teşekkürler.
    Siemensden önerileriniz varsa tavsiye lerinizi bekliyorum tanıdık siemens bayii var uygun verecek gibi ama modeli kafamda belirleyemedim henüz.
    Siemensten buzdolabı Çamaşır makinesi Bulaşık Makinesi önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

4000 tl ye tasarımı da kullanımı da "offf" dedirtmeyecek beyaz eşya lazım.ilk etapta bulaşık, çamaşır makinesi(kurutmalı da düşünebilirim) ve buzdolabı alacağım. hacimleri küçük olsun... öneri getirebilirseniz çok sevinirim. forumu da okuyacağım.bir referans noktası olarak önerilerinizi kıyas aracı olarak kullanacağım.teşekkürler.

2100 tl buzdolabı, arçelik 2488 CNG ( 0.56 kw. ) A%60 tasarruflu.
    elektrik faturamızın büyük bir kısmını buzdolabı sarfiyatı oluşturmaktadır.
    1100 tl çamaşır , 7 kg LG F1248QDP ,
    ( 1300-1400 tl bosch siemens 8 kg WAS ve S serisi, was20461,10s461,was20763,10s763)
    1100-1200 tl bulaşık, bosch siemens 58m82 ve 26m282.
    ( 1000 tl nin altında bulaşık , PROFİLO BM6224.)

çok sağolasın lordford50

• Merhaba;

Smasung RSG5FURS buzdolabını aldık.Ancak benim hatunun kafasına takılan bir durum oldu.Bildiğiniz üzere su pınarı ve buzmatik kısımlarının kullanılabilmesi için buzdolabını ya çeşmeye bağlamak ya da motorlu bir pompa alarak su damacanasına bağlamak gerekiyormuş.Hatunun kafası baya bir canı sıkıldı.O eski buzdolabı gibi supnınarının bir su tankı olduğunu ve suyu oraya doldurarak buzmatik ve su pınarının kullanılacağını düşünüyormuş.Bunun için pratik bir öneriniz var mı?Nasıl kola ve pratik bir şekilde bu problemi çözebilirim?Bu şekilde kullananlar fotoğraflarını paylaşabilir mi?

Önerileriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz87

merhabalar bende yeni evime beyaş eşya alacağım ve aklımda birkaç marka ve model var tabi bazı sorularla beraber

TELEVİZYONDA KARARIM KESİN PLAMZZA eğer 3d ise PANASONIC 46ST33 değilse 46GW30E

BUZDOLABI ise şu anda incelediğim tek bir model var BOSH KGE58AL30N ama bide sizden öneri rica edeceğim alternatif olarak
    no frost özellikli inox olması şartıyla buzluk altta olacak şekilde A++ 2000-2200 TL YE KADAR OLABİLİR!

ÇAMAŞIR MAKİNESİ aslında aklımdaki marka kesin ama o kadar model içinden bir türlü çıkamadım yani BOSH A+++ yada SIEMENS A+++ modellerinden bir tanesi olacak ama o kadar farklı ve birbirine benzer fiyat aralıklarıyla modeller varki bir türlü karar veremedim.
    Yeni evleneceğimden dolayı 2 Kişiye yetecek 2 günde bir kullanılacak bir makine arıyorum ama 1000-1200 devir arasında karar veremiyorum ne farkı olacak en azından bize getirisi götürüsü ne olur o açıdan. Ayrıca genelde modeller A/A/C verimliliğinde yani C kısmı sıkma programında harcayacağı miktar bildiğime görede çamaşır makineleri en çoka sıkmada enerji harcıyorlarmış A/A/B olanlardada fiyat bir anda uçu veriyor zaten A/A/A yada hiç rastlamadım.
    Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim
    BOSH Markalarda S serisi olmak şartıyla 20461 / 20763 / 24461
    SIEMENS markalarda ise 10S461 / 10S763 / 12S763 aralarında bir türlü emin olamadım.

BULAŞIK MAKİNESİ nde ise fazla bir bilgi sahip dahilim yanlızca kendi yaptığım araştırmada A+++ sınıfının çok pahalı olduğu mesela bu sınıfın en ucuz modeli SMS69T58EU 1700-1800 TL civarında
    A++ sınıfının en ucuzu ise çelik olmak şartıyla SMS58M88TR 1300-1400 TL arasında
    aynı şekilde siemens ürünlerde bosha benzer fiyat ve özelliklerindeler
    yani bulaşık makinesinde sizin önereceğiniz hangi sınıf ve hangi model olacaktır?

biraz karmaşık oldu ama yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler.

Sn. Lordford50
    bana da tecrubelerinizden yararlanarak yardimci olursaniz sevinirim. Bu hafta ici bir karar vermem gerekiyor.
    Saygilar.

• bende ev kuracagım beyaz esya icin beko dusunuyorum....ne dersiniz?
    Buzdolabı: D 9485 NEXK A+ INOX
    bulasık Mak: D1 4001 EI 4 program
    camasır Mak:D3 8101 E
    Degerlendirirseniz veya bunlara benzer tavsiye edeceginiz bu fiyat aralıklarında neleri tercih edersiniz?
    tesekkur ederim simdiden...
  • brkylmz87.
    buzdolabı nofrost istemiyorsanız belirttiğiniz modelden şaşmayın.
    no frost istiyorsanız
    2100 tl ye arçelik 2488 CNG, A%60
    2100-2300 tl arası samsung RF67VBPN, A+
    ve daha uygun fiyatla 1800 tl RL62ZBPN, A+
    .....................
    çamaşır makinesi bosch-siemens, WAS ve S serileri. tercihen 763 serisi. 1399 tl ye was20763 ve 10s763 tercih edilebilir.
    kurutma makinesi alacaksanız veya kurutma probleminiz varsa (nemli bölgede yaşıyorsanız)
    çamaşır makinesini 1200 devirden aşağı almayınız, tercihen 1400 devir.
    bosch-siemens in 1400 devirleri bütcenizi aşıyorsa veya 1400tl ye 1000 devir varken
    aynı makinenin sadece devir farklı olan modeline 500-700 tl fark verecek kadar enayi değilim diye düşünüyorsanız;
    LG nin 1200-1500 tl ye 1400 devir 8-9 kg 6 motion DİREKT DRİVE motorlu makinelerini F1479 ve F1481
    (ek garanti yapılamadığını göze almak kaydıyla) değerlendirebilirsiniz.
    keşke DARTY nin 1550 tl ye siemens 14s763 modeline yetişebilseydiniz.
    7 kg düşünüyorsanız 1100 tl civarı LG F1248QDP.
    .....................
    bulaşık makinesi
    1200-1250 tl civarı siemens 26m882 ve bosch 58m88. sessiz 46 db. ve 10 lt su tüketimi.

• deeppassion
    çamaşır makinesi tercih; sessiz,tasarruflu dayanıklı fırçasız inverter vb motor olmalı.
    bulaşık ve çamaşır makinesinde arçelik beko yerine bosch siemens tercih edilebilir.
    1300tl WAS20461
    1399 tl WAS20763
    7 kg düşünüyorsanız 1100 tl civarı LG F1248QDP. 6 MOTİON DİRECT DRİVE fırçasız sessiz motor
    1200 tl civarı 58m88 - 26m282
    1000 tl civarı kirlilik sensörlü profilo BM6284

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Ocak 2012; 16:35:44 >
  • BOSCH KGE56AW30N buzdolabı
    BOSCH WAS20461TR çamaşır makinesi

Ben buzluk altta olsun istemediğimden 56AW'yi düşünüyorum. İç hacmi ve görsellik benim açımdan tamam. Zaten her ikisi de Alman üretimi diye biliyorum. Özellikle indirimle birlikte buzdolabı 58AW'den daha da uygun fiyata gelecektir herhalde. Bosch bayisi ve evdekiler, buzdolabını da diğer beyaz eşyaları aldığımız yerden alma konusunda ikna etmiş durumda. Bunlar üzerine ekstradan "şunu unutmayın, dikkat edin" şeklinde yorum yapacak olan arkadaşlar var mıdır?

Bir de asıl sorum BOSCH SMS53M48TR bulaşık makinesi üzerine. SMS58M'nin tabanı çelik diye biliyorum, acaba SMS53M'nin de tabanı da öyle midir yoksa plastik midir? Bunun dışında aralarında ne gibi bir fark var acaba? Yoksa ben mi modelleri karıştırdım bilemedim. Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

• beko nun dedigim modellerinde bunlar yok mu? elmas kazan vs bisiler diyolarlar..ama hic anlamadigim icin bir yorum yapamiyorum...eco bubble vs...???? :S
    dumur olmus durumdayım....
    birde neden beko degil?
  • birde bekoda mavi ısık teknolojisi var..fotosentez yaptırıyormus...ne dersiniz?
    tv de LG 47lw5500 modelini dusunuyorum birde...
  • KDN56AW30N modelini kastettiniz sanırım. Ben olsam bu modeli tercih etmezdim. Buzdolabı yerlidir.
    Çamaşır makinesi ithaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeppassion

bende ev kuracagım beyaz esya icin beko dusunuyorum....ne dersiniz?
    Buzdolabı: D 9485 NEXK A+ INOX
    bulasık Mak: D1 4001 EI 4 program
    camasır Mak:D3 8101 E
    Degerlendirirseniz veya bunlara benzer tavsiye edeceginiz bu fiyat aralıklarında neleri tercih edersiniz?
    tesekkur ederim simdiden...

Buzdolabı tecih edilebilir ancak çamaşır ve bulaşık makinelerini kesinlikle tavsiye etmem.

Bulaşık makinesi yerine Bosch SMS58M88TR, SMS54M48TR, Profilo BM6284 olabilir.

Çamaşır makinesinde de Bosch WAS20461TR veya aynısı olan WM10S461TR öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 387388389390391
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.