Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
79
Favori
1.507.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim dün yazdıklarım neden silinmiş acaba.

Candoğan hocam ben kullanılmış Siemens XL 54060 model bir çamaşır makinesi buldum.Önerirmisiniz.Yoksa biraz daha bütçemi artırıp yeni bir model mi almalıyım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Samsung WF-8700LSV kullanan var mı acaba bu makine için önerileriniz nelerdir.

Ne kadara buldunuz? 700-800TL arası ise düşünülebilir.

hocam bir firmanın elinde teşhir ürünü kalmış 650TL gibi bir fiyata veriyor.makina kore malı görünüşüde hoş.Ne dersiniz.Ellerinde tek kalmış.
  • Arçelik in başlattığı %50 tasarruflu ürünlerde yaptığı %50 indirim kampanyasından önerebileceğiniz modeller varmı?

çamaşır makinesi olarak kampanya dahilinde olan 8124 hse modeli nasıldır?

klima olarakda 12070 modeli hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok mutlu oluruz, teşekkürler.
  • Arkadaşlar,

Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Teknosa'dan hediye çekim var. Dolayısıyla ordan almam şart
    Bulaşık makinesi (inox) ve çamaşır makinesi (minimum 8kg ve sessiz) ihtiyacım var. Genelde LG, AEG electrolux ve Electrolkux modelleri bol.

Ben şu modelleri belirledim ancak memnun kalırmıyım bilmiyorum

Bulaşık makinesi :
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030169/lg_d1419mf_5_prg_titanyum_bulasik_makinesi
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030171/aeg_electrolux_f45000m0_4_prg_inox_bulasik_makinesi
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030111/aeg_electrolux_f80873_m_bulasik_makinesi

Çamaşır MAkinesi :
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/camasir_makinesi/1322/115020314/lg_f1402fds_9_kg_1400_devir_camasir_makinesi
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/camasir_makinesi/1322/115020361/lg_f1481_td_8_kg_1400_devir_camasir_makinesi
    (bu "6 motion Direct Drive" imiş normal "direct drive" a göre farkını bilmiyorum)

Birde bol miktarda AEG-Electrolux ve Electrolux modeli var ama onları hiç bilmiyorum. LG dan daha iyi diyebileceğiniz modeli varmı çamaşır mak. için ?
  • quote:

FRS4011ESL modeli iyidir.
    2 sene kadar evvel FRS4011GSL modelini arkadaşıma 610TL gibi ucuz bir rakama almıştık, şikayetini duymadım.
    Pişirme programları yeterli.
    Tek eksi yönü tepsi raylarını sıkı yapmışlar. Tepsiyi tam paralel tutarak raylara oturtup itmek gerekiyor. Bunun dışında fiyatına göre epey iyi bir fırındır. Mağazadan bakıp almanızı öneririm.

sayın candoğan bey önerdiğiniz fırın elektroturbo. bende bosch hgv 74D350T modelini buldum beyaz 3 göz gazlı ve multifonsiyonel fırın olarak. arada 500 liraya yakın bir fiyat farkı var. multifonksiyon ve tabi marka farkı için değermi sizce bu para.
    ayrıca bosch ile profilo arasında kalite farkı fazlamıdır muadil ürünlerde.
    son olarak boschun bu modeli nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reber65 -- 8 Ocak 2012; 14:16:05 >
  • racerant,
    AEG ELECTROLUX L84950A3 1400 DEVİR 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ. inverter motor.
    AEG ELECTROLUX F80873 M BULAŞIK MAKİNESİ . sessiz 41 db.
    7 yıla kadar ek garanti yaptırılabilir.
  • subsonic,
    bulaşık ve çamaşır makinesini aldığın ile kaçtığın bir olsun, arkana bile bakma , performans/fiyat çok iyi,
    buzdolabı, nofrost istemiyorsan seçtiğin model bir numara ama 1400 tl ye kadar indirmeye çalış.
    1500-1700 tl civarına çıkıyorsan başka markalardan nofrost' ta düşünülebilir.
  • Enerji Bankanlığının teşviki ile firmalar beyaz eşyalarda %50 indirim yapacakmış.Bunu ilk başlatan Arçelik oldu.Acaba diğer markalarda da bu geçerli mi?Veya diğer markalar bu indirimi nezaman yapacakalar?Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.
  • quote:

Çamaşır makineleri arasındaki farkları daha evvel konuşmuştuk diye hatırlıyorum.
    SMS58M88 inox, SMS58M82 beyaz modeldir. Bunun dışında aynılar.
    Siemens'teki muadilleri WM10S461TR, WM10S763TR. Bulaşıkların da SN26M288TR, SN26M888TR. Fiyat araştırması yaparken bu modellerin fiyatını da araştırmayı ihmal etmeyin.
    Seçtiğiniz fırın fena değil, siyah seçmeniz ısıdan sararmaması için iyi olur.

Ocakta fiyat/performans modeli olarak Profilo OC53DG (doğalgazlı), OC53 (LPG'li). Yanlış alsanız bile ilk kurulumda gaz dönüşümü ücretsizdir. Muadili Bosch/Siemens modellerine göre epey uygundur. İleride ankastre mutfağa geçerseniz alttaki çerçevesini sökerek ankastre gibi tezgaha gömme şansınız var.

Aspiratör evinize göre değişmektedir. Mümkünse davlumbaz almanız iyi olur. Koçtaş'ta Pera marka davlumbazlar iyidir. Markanın aslında pek önemi yok. Yağ tutacak çıkıntıları olmaması ve emişinin 450m3 üzerinde olması yeterlidir. Marka olarak bildiklerimiz de genelde fason yaptırıyorlar zaten. Sürgülü aspiratör istiyorsanız Felix öneririm.

Buzdolabında Bosch'un fiyat/performans oranı iyi değil. Derin dondurucusu küçüktür. Kesinlikle alınmaz da diyemem, çok beğendiyseniz dşünülebilir. Ancak eksi yönlerine dikkat edin. Grundig'in 4680I modeline Teknosa'da bakabilirsiniz, o daha cazip fiyat olarak. Çocukların derin dondurucu içine girme ihtimali bence çok düşük. Hem derin dondurucu çekmeceli olduğundan zor girerler, girseler dahi çekmeceyi kapatamazlar, çekmeceyi kapatsalar kapıyı kapatamazlar. -18'C soğuk alana da zaten girmezler o da ayrı konu :)

Siz hatırladığım kadarıyla kombi tipi istiyorsunuz. Samsung RL62ZBSW veya inoxu olan RL62ZBPN modellerine mutlaka bakın. Ses düzeyi, enerji verimliliği konusunda çok iyi bir üründür. Sadece fazla geniştir, her eve sığmaz.

Arçelik'in üstten donduruculu modellerinden kesinlikle uzak durun. Malzeme kalitesi berbat ve çok pahalılar. Kombi tipi modelleri fena değil, aynı üretim olan Grundig almak daha cazip.

Electrolux'te de konusu geçen ürün %100 no frost değildir. Bütçeniz elveriyorsa ENB52810X ve Frigidaire FBM5100 modellerinin fiyatlarını da araştırın. Bunlar da çok geniş, tasarruflu ve kaliteli ürünlerdir.

Ben yine KGE58AW30N modeli konusunda da ısrarlıyım :)

Başka iyi bir kombi tipi buzdolabı almanız mümkün değil.

Size bilinçli olarak yazmamazlık etmedim, lütfen yanlış anlamayın. Sık vakit bulamadığımdan yazmışken detaylı yazayım dedim :)

Candoğan hocam öncelikle şunu belirteyim, tekrar tekrar söylüyorum eminim benim gibi onlarca insan vardır sizden cevap bekleyen ve cevap veremediğiniz durumlarda sizi anlıyorum (istemsiz bir çemkirme durumu gelişebiliyor ancak empati yapınca insan anlayabiliyor.)
    Tekrar tekrar söylüyorum verdiğiniz emekler için çok teşekür ederim Allah razı olsun.

verdiğiniz ürünlere gittik baktık
    setüstü ocak tamam
    aspiratör tamam
    buzdolabı
    hocam gittik modellere baktık. samsunglar çok itici geliyor iç dizayn resmen sıfır. lg lerde herşey mükemmel ancak sebzelik kısmının arka tarafında motor var galiba bu sebeple sebzelik kısmı daraltılmış.
    eğer grundig in beyazı var ise o olabilir ancak sadece inoxu var ise onuda siliyoruz

hocam artık hiç biri olmazsa denize düşen yılana sarılır misali 2270tlye 2488 düşünüyoruz?
    http://www.hepsinialalim.com/Arcelik-2488-CNG-No-Frost-Buzdolabi,PR-722.html

ne dersiniz fiyatının hakkını verirmi?
  • bahsettiğin grundiğin bir üst modeli zaten 2488 i al kullan gözün arkada kalmasın. 203 kw.
    elektrik faturalarımızın büyük bölümünü buzdolabı oluşturuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

bahsettiğin grundiğin bir üst modeli zaten 2488 i al kullan gözün arkada kalmasın. 203 kw.
    elektrik faturalarımızın büyük bölümünü buzdolabı oluşturuyor.

Hocam kusura bakmayın sizi unuttum sizede yardımlarınız için çok teşekkür ettim Allah sizdende razı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel_crazy

Candoğan hocam öncelikle şunu belirteyim, tekrar tekrar söylüyorum eminim benim gibi onlarca insan vardır sizden cevap bekleyen ve cevap veremediğiniz durumlarda sizi anlıyorum (istemsiz bir çemkirme durumu gelişebiliyor ancak empati yapınca insan anlayabiliyor.)
    Tekrar tekrar söylüyorum verdiğiniz emekler için çok teşekür ederim Allah razı olsun.

verdiğiniz ürünlere gittik baktık
    setüstü ocak tamam
    aspiratör tamam
    buzdolabı
    hocam gittik modellere baktık. samsunglar çok itici geliyor iç dizayn resmen sıfır. lg lerde herşey mükemmel ancak sebzelik kısmının arka tarafında motor var galiba bu sebeple sebzelik kısmı daraltılmış.
    eğer grundig in beyazı var ise o olabilir ancak sadece inoxu var ise onuda siliyoruz

hocam artık hiç biri olmazsa denize düşen yılana sarılır misali 2270tlye 2488 düşünüyoruz?
    http://www.hepsinialalim.com/Arcelik-2488-CNG-No-Frost-Buzdolabi,PR-722.html

ne dersiniz fiyatının hakkını verirmi?

Arçelik'in no frost modelleri alınabilir düzeyde kalitelidir. Sadece iç gövde kalitesi vasat ve iç gövdenin renkleri itici. Bunun dışında tasarruf yönünden düşünülebilecek güzel bir üründür. Aslında aynısının Beko'su olsaydı çok daha iyi olurdu. Beko'nun iç plastik parçaları daha iyi oluyor. Ayrıca beyaz cam kapılı model de çıkarmışlar. Ancak kombi tipi değil maalesef.
  • quote:

Arçelik'in no frost modelleri alınabilir düzeyde kalitelidir. Sadece iç gövde kalitesi vasat ve iç gövdenin renkleri itici. Bunun dışında tasarruf yönünden düşünülebilecek güzel bir üründür. Aslında aynısının Beko'su olsaydı çok daha iyi olurdu. Beko'nun iç plastik parçaları daha iyi oluyor. Ayrıca beyaz cam kapılı model de çıkarmışlar. Ancak kombi tipi değil maalesef.

anladığım kadarıyla grundig beyaz modeli yok ve bekoya yönelmemi mi istiyorsunuz?
  • Beyaz Grundig ve kombi model Beko maalesef yok :)

Arçelik bu eksileri bilinerek yine de tercih edilebilir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreY

Arçelik in başlattığı %50 tasarruflu ürünlerde yaptığı %50 indirim kampanyasından önerebileceğiniz modeller varmı?

çamaşır makinesi olarak kampanya dahilinde olan 8124 hse modeli nasıldır?

klima olarakda 12070 modeli hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok mutlu oluruz, teşekkürler.

arçelik çamaşır makinesine bulaşma. bosch waS, ve siemens S serisi iyidir.
    bahsettiğin kampanyadan; kurutma makinesi ve 2488 buzdolabı alınabilir.
    clima hakkında fazla bilgim yok ama 2000 tl gerçek fiyatını bulmuş, 3000 tl şişirme idi zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

racerant,
    AEG ELECTROLUX L84950A3 1400 DEVİR 8 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ. inverter motor.
    AEG ELECTROLUX F80873 M BULAŞIK MAKİNESİ . sessiz 41 db.
    7 yıla kadar ek garanti yaptırılabilir.

Tavsiye için teşekkürler, tavsiye ettiğiniz bu modeller için çok sağlam ve kaliteli diyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dostsevket

Cok tesekkurler cevap icin
    motor kömürünü nasıl değiştirmem gerektiği hususunda yardımcı olursanız sevinirim
    Kömürü ayrıca servisinde mi almam lazım

Birde bosch tam kurutmalı WVH28420EU model sizce kullanışlımı
    yoksa WAY28760TR ye ilaveten kurutma makinası almakmı daha iyi

Ayrıca şu arçelik reklamları var %50 imdirimli diye kırmızı renkli makinalar ekranda görünüyor
    Bunlar nasıl acaba

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGLL_trTR400TR400&q=carbon+brush&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=589&ion=1&wrapid=tlif132594525816110&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=qlEIT4rNMYTj8APJypDNAQ#um=1&hl=tr&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGLL_trTR400TR400&tbm=isch&sa=1&q=beko+carbon+brush&oq=beko+carbon+brush&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=18022l18644l0l18881l5l5l0l0l0l4l218l1051l2-5l5l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=518cb2455b1cbda9&biw=1366&bih=589

Kömürler yukarıda göründüğü gibidir. Servise gidip model kodunu vererek isteyin. Tüketici haklarına göre vermek zorundalar. Vermezlerse çağrı merkezine şikayet edin. 2 tane alacaksınız, yani çift olarak.

Makinenin kayışını söktükten sonra motoru çıkarın. Kömürlerin vidalı olduğunu göreceksiniz. Vidaları sıkarak çıkarın ve kömürün aynı yönde olacak şekilde değiştirip motoru yerine takın.

Bosch'un kurutmalı makinesi 4kg kurutma kapasitelidir. Enerji konusunda pek verimli değildir.

Bence WAY28760TR ile ısı pompalı kurutma makinesi almanız daha doğrudur.

Arçelik'in kırmızı çamaşır makinesi çok şık, ancak rulman, amortisör gibi parçaları çok kalitesiz. Programdan programa geçmek isterseniz makineyi resetlemek gerekiyor. Kullanışlı ve kaliteli bir cihaz değildir.

Kırmızı kurutma makinesi düşünülebilir.

Candogan bey way28760 model yok ancak
    way24760 1200 devir var ne dersiniz
    alayimmi... birde bosch kurutma hangi model
    tavsiyeniz olur acil cevap lutfen ayrica i.dos
    modeli ile onerdiginiz model arasindaki fark
    nedir. i.dos modelinide onermeyi uygun
    goruyormusunuz
  • Tşk ederim çamaşır makinesini düşünmeyelim o zaman profilo yada bosch bakıcam artık.
    Buzdolabınıda siyah olmasından dolayı eledik, kurutma makinası düşünmüyorum sadece klima kaldı arçelik kampanyasında :)
    Arçelik inverter klima 12070 modeli (12.000btu) için önerisi olan varmı? fiyatı %50 kampanyası ile 1500 tl ye geliyor .

Bir arkadaş daha sormuş kimse yanıtlamamış fakat bu %50 tasarruflu ürün indirimleri diğer markalarda sıçrarmı? nisanda evlilik var beklemekmi lazım? biran önce almakmı ? yorumlarınız bekliyoruz...
  • değerli candogan62
    bir arkadaşımın ankastre bağımsız fırına ihtiyacı var, 24 saat programlanabilir, inox, dokunmatik ve teleskopik tepsi raflı istiyor.
    önerilerinizi belirtirseniz çok seviniriz.
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: reber65

quote:

FRS4011ESL modeli iyidir.
    2 sene kadar evvel FRS4011GSL modelini arkadaşıma 610TL gibi ucuz bir rakama almıştık, şikayetini duymadım.
    Pişirme programları yeterli.
    Tek eksi yönü tepsi raylarını sıkı yapmışlar. Tepsiyi tam paralel tutarak raylara oturtup itmek gerekiyor. Bunun dışında fiyatına göre epey iyi bir fırındır. Mağazadan bakıp almanızı öneririm.

sayın candoğan bey önerdiğiniz fırın elektroturbo. bende bosch hgv 74D350T modelini buldum beyaz 3 göz gazlı ve multifonsiyonel fırın olarak. arada 500 liraya yakın bir fiyat farkı var. multifonksiyon ve tabi marka farkı için değermi sizce bu para.
    ayrıca bosch ile profilo arasında kalite farkı fazlamıdır muadil ürünlerde.
    son olarak boschun bu modeli nasıldır?

candoğan bey bu konuda yardım edebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 381382383384385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.