Şimdi Ara

Beyaz egsoz dumanı neden olur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Soguk havalarda ilk çalıstırmada normal çig mazot atıyor.
  • hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    Benzin kokusu gelmiyordu ama suya benziyordu. Kokusuz renksiz felan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Konuyu biraz dağıtmış gibi olacağım kusuruma bakmayın arkadaşlar ama bunun için yeni bir konu açmak istemedim. Aracımı yeni aldım, bugün Egsozdan su geldiğini gördüm. Sebebi nedir bilgisi olan var mı. Servise gitmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

yanma esnasında su da çıkar açığa. normal yani.
  • Cevap için teşekkürler

• Conta yakmış gibi geldi bana sanki yanma odasına su girmiş gibi

• Gktupc G kullanıcısına yanıt
    arkadaşın dedıgı gıbı wurt un enjeksıyon temızleyıcısını kullanmak yararlı olur mu? İlk defa kullanılan araçlarda daha buyuk sıkıntılar olusturabılır dıye yorumlar okudum forumda
  • Daha önce kullanılmamışsa zararlı olabileceği bir çok forumda yazıyor ben de aracimin geçmişini bilmediğim için atmiyorum

• ermanerz kullanıcısına yanıt
    Ürün hakkında bi bilgim yok fakat motorun içine sıkacağınız koyacağınız şeye dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Konuyu biraz dağıtmış gibi olacağım kusuruma bakmayın arkadaşlar ama bunun için yeni bir konu açmak istemedim. Aracımı yeni aldım, bugün Egsozdan su geldiğini gördüm. Sebebi nedir bilgisi olan var mı. Servise gitmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Su akması normal hocam. Motor ısınmadan egzoz felan soğuk metal olduğundan terleme yapıyormuş o akan su o su imiş. Hatta sağlıklı motorlarda kışın egzozdan hafif su gelmesi normaldir derler.
  • Dizel araçlarda beyaz duman iyi yanamayan mazotun, enjektörlerin veya pompanın arıza belirtileri olabilir, enjektörler sorun varsa yapabilir.

Soğuk havalarda beyaz duman gayet normal... Egzos ısınınca içindeki rutubet nem buharlaşır...

Devamlı varsa böyle bir durum ozaman motorun su eksiltmesi lazım... Motor suyunu gözlemleyin birde motor yağına bakın... motor yağı balçık gibi mi yoksa normal mi?

Bu yazdığım ikinci durum yoksa sıkıntı yok zaten isterse mor duman atsın problem degil..

Kış aylarında 7 lt yakması gayet normal...

Sizin araçtaki sıkıntı beyaz değil mavi duman olabilir... Elinizi değdirmeden egzosun çıkışına getirin sonra elinizi ovuşturun kayganlık varmı birde kokusuna bakın yanmış yağ gibi kokuyormu... eğer böyle bir durum varsa araç yağ eksiltiyor demektir...

bu seferde yağı gözlemleyin 10binde bir olması gereken yağ seviyesinden aşağıya iniyorsa segmanlarda yada pistonlarda kaçak var demektir...

Üst kapak vs bu araçlarda 1000 liraya falan mümkünatı yok çıkmaz 3bin 4 bin liraları bulur birde motorun km zaten fazla hazır açmışken motorda yapalım derler bir bakmışsın 6bin lira bulmuş... ee enjektörü var bunun bin lirada o tutar... mazot filtre yağ bakımı vs 500 lirada o tutar... dizel böyle işte...

siz bana yukarıda yazdıklarıma cevap yazın bende ne sorun var yada yok söyleyeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 23 Şubat 2016; 18:12:28 >

• sissil S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam super açıklamışsın sağol.. simdi baktım araca araç boştayken beyaz duman yok gaza basınca var normal.mi bu

• ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok teşekkürler

Kayganlık ve kokuda hissedebildigim kadarıyla yok

motor soğukken radyatör suyuna bakın eksime varmı yada suyun renginde bir tuhaflık varmı ( genelde mavimsi yada pembemsi olur katkılardan dolayı)

motor yağ çubugunu çekip bakalım motor yağı kayganmı yoksa çamur gibimi...

bu duman olayınada şöyle bakalım motor harareti 60 derecenin üzerine çıksın ondan sonra deneyelim ...

dediğim gibi bu yukarda yazanlardan herhangi biri olmak zorundaki dumanın rengini kesinleştirelim...

eğer duman siyah çıkıyorsa zaten bunların hiçbiri değil sorun egr valfi ile alakalı yada en kötü enjektör ki yükte siyah duman atması bu km lerde gayet normal...
    Radyatör suyuna baktım tan yarısına kadar dolu ne kadar olmalı ?

• Bir arkadaşın dizel megane II vardı arkasından gittiğimde hep beyaz duman atıyodu sorun turbodanmış turbo değişti düzelmişti.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.