Şimdi Ara

Beyaz duman atma sorunu (Videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , arabadan anlayan bir büyüğüm yada arkadaşım olmadığından sizlere sormak istedim.

LPG'li aracımda böyle bir duman atma mevcut. Geçenlerdede farkettim , park ettikten 1 saat sonra tekrar test ettiğimde sorun yoktu. Bugün yine dikkatimi çekti. Aracı 1 hafta önce aldım başıma açmadığı dert kalmadı. Araç önceden conta yakmış sorunu halledilmiş. Bir problem var mı sizce?

Bu da radyatör suyu , kahverengi rengi. Antifrizden mi bilmiyorum

Beyaz duman atma sorunu (Videolu)

Su, yağ eksiltme, hararet problemim yok.

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• suya yağ karışmış. conta onarıldıktan sonra radyatör suyu değişmemiş ve o zamandan kalma olabilir, gerçi böyle bir usta yoktur herhalde. düzgün bir ustaya ya da özel servise gidin. araçta sorun var.
  • Adam gibi bir ustaya götürün aracı
    Soğuk havada buhar atması motor ısınana kadar normal
    Ama sizin soğutma suyuna yağ karışmış. Sorun olduğu açık
    Bu şekılde kullanma ustaya götürün
  • Şimdi birşeyi daha farkettim, motor fanı çalışınca beyaz duman kesiliyor , sonra tekrar başlıyor. Sorun büyük sanırım uykumu kaçırdı vallahi

• O çıkan şey su buharı. Araba su da eksiltiyordur muhtemelen. Silindir kapak contası işlevini yitirmiştir muhtemelen.

• Hocam ben sana o paralara araba alınmaz demedim mi?

Eski külüstür arabalar hep sorun çıkartır. Ve işin kötü tarafı , sen bu arabayı satmak istesen millet burun kıvıracak.

Yani alel acele gidip aldın , satmaya kalksan elinde kalacak. Çıkardığı masraflar da cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Hocam ben sana o paralara araba alınmaz demedim mi?

Eski külüstür arabalar hep sorun çıkartır. Ve işin kötü tarafı , sen bu arabayı satmak istesen millet burun kıvıracak.

Yani alel acele gidip aldın , satmaya kalksan elinde kalacak. Çıkardığı masraflar da cabası
    1500 masrafı var 22500e aldım temizleride 25000 civarı. Yapabilecek birşey yoktu araca ihtiyacım vardı.

Bu arada lpgde ilk çalıştırmada bu kadar beyaz duman normalmiş , 20km yol sonunda baktım duman yok. Radyatör suyunada yağ karışmamış pasmış o.

• Eto'o bitmiş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.