Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihbaz

murat arkadaşımızın konularına abone oldum resmen,daha önce önerileriyle masaüstü pc için kasa toplamıştık sıfırdan.şimdide bu ürün için kargo dahil 160tl şeklinde hepsiburada.com üzerinden sipariş geçtim bende :)

şuan kulandıgım modem oldukca eskidi,yenisini alma vakti gelmişti.loopcom un LP-AL2014P e veda hazırlıkları başlamıştır :D

hadi hayırlı olsun gelince görüşlerini iletirsin.
  • usb hub destekliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpow3r

usb hub destekliyor mu ?

düz mantık olarak desteklemesi lazım ama 5-10 liralık olan hublara sakın güvenip modeme felan bağlama onlar patlıyor veya usbyi bozuyor aman diyim. benim kullandığım hub yüzünden bir kere bütün evin elektriği gitti patlama gibi birşey oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga164

Onerebilecegin bir hub varmi hocam ?
    2 harddiski ya da 1 harddisk 1 yaziciyi kullanabilirmiyiz hub ile ?

hayır kurcalama tek hdd bağla zaten hepsini besleyeceğide şüpheli o kadar çok şey beklemeyin yahu f/p ürün alıyorsunuz sonuçta fazlasını istiyorsan git N55U al veya 66U al
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga164

Ana konu oldugundan sorduk sadece yahu olabiliyor mu diye.Zaten hub ile ugrasacagima dedigin gibi n66u alirim rahat ol sen

öylesi daha iyi olur her cihazın gücü bellidir.

hub fikride genel olarak hep sağlıksızdır zaten yazıcı ve hdd gibi cihazları bağlayarak riske atma mouse , flash bellek felan anca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 19 Mayıs 2014; 17:50:19 >
  • Katiliyorum birden fazla diski baglamayin yeterli guc alamazsiniz muhtemelen, diger bir konu da bence harici guc beslemesi bulunan disk kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modemi kurdum şimdi,yan odada çekmiyor wifi.bu normal mi? :)
  • quote:

modemi kurdum şimdi,yan odada çekmiyor wifi.bu normal mi? :)

Değil.

Duvar çokmu kalın yahu ters yere mi düşüyor onun dışında bir sorunu varmı çektiği yerde kopma donma vs.

• diger odalarıda dolaştım,bitek sag çaprazdaki odada çekmiyor.demekki o oda dışında kullanıcaz,orada bi engel var sanırım ama anlamadım :)
  • quote:

diger odalarıda dolaştım,bitek sag çaprazdaki odada çekmiyor.demekki o oda dışında kullanıcaz,orada bi engel var sanırım ama anlamadım :)

kardeş bazı yerlere dediğin gibi sinyalin gitmesi çok sancılıdır duvar kalınlığı çelik kapı vs. araya ne kadar çok şey girerse o kadar aza düşer sinyal kalitesi.

birde sonuçta f/p bir monitör bu o kadar çok şey beklememek gerekiyor o zaman 230 TL ye N55U alırdın o belki çekerdi ama işte para farkı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 22 Mayıs 2014; 1:11:53 >
  • ilk o odada denemiştim,çekmeyince bi sorun var sandım ama dedigim gibi digerlerinde çekiyor yani sorun yok sadece yanlış alarm.çekmedigi o oda da zaten mutfak,çekmesede olur yani :)
  • quote:

ilk o odada denemiştim,çekmeyince bi sorun var sandım ama dedigim gibi digerlerinde çekiyor yani sorun yok sadece yanlış alarm.çekmedigi o oda da zaten mutfak,çekmesede olur yani :)

nasıl diğer odalarda kopma sorunu felan varmı yoksa tam hızmı?
  • Bende sipariş verdim bakalim.n66 u yi adet etmiştim.ondada dahili 3x2 dbi anten var.ama umdugum kapsama alani yoktu.bunda 2x2 dbi harici anten var.elimde 2 tane 5 dbi ama anten var sorun değil.ama is sadece antenle bitmiyor.cihazin cikis gücü ve cipseti önemli.Mesela realtek cipset sinyal seviyesini sisiriyor ama ralink cipset dusuk gorunmesine ragmen daha stabil oluyor.alfa rtl8187-alfart3070 ve ubiquiti wifi station ext (atheros) usb adaptorlerini kullandim.bunlarin icinde en stabili suphesis atheros cipli olandi.uzakliga gore sinyal dbm az gorunuyordu ama sorunsuz baglaniyordu.ben herhangi bir bilgi bulamadim tahminim 100mw cikisa sahip bu cihaz.inşallah sorun yasamam.

• 2 DBI anteni var sinyal gücü zayıf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Datamaniazz

2 DBI anteni var sinyal gücü zayıf.

Maalesef biraz öyle ama yapacak birşey yok bir üst versiyonunu nasıl satacak ? Anteni değiştirilebilir. Birde bu paraya varmı daha iyisi sence ? :)

• Daha yuksek kazancli anten ile mesafe artacak ise sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

ilk o odada denemiştim,çekmeyince bi sorun var sandım ama dedigim gibi digerlerinde çekiyor yani sorun yok sadece yanlış alarm.çekmedigi o oda da zaten mutfak,çekmesede olur yani :)

nasıl diğer odalarda kopma sorunu felan varmı yoksa tam hızmı?

diger odalarda sorun yok.hızı,çekimi gayet güzel.
  • Ayni cihazi kullaniyorum ve 2 duvar arkasinda bile sadece bir dilim azalma oluyor. Her 2 duvarda da icleri dolu dolap oldugunu belirteyim.

Cihazlariniz 802.11n destekliyorsa sadece bu modu etkin hale getirin. Kullandiginiz wireless cihazlarin driverlerini guncellemek de etki ediyor.

WPA2 security kullanmanin da hizi artirdigini okudum, ben de bu modda kullaniyorum.

Wireless channel degerini de degistirerek denemelisiniz.

Channel width degerini de Auto 20/40 MHz degerinde tutmak oneriliyor.

Cihazi yuksek bir yere koyun diye bir oneri de okudum, benimki dolap ustunde, bunu da denemekte fayda var.

Son olarak 5GHz antenli cihazlarin daha guclu olmayacagini bilmelisiniz. Frekans yukseldikce sinyal daha kisa mesafede zayifliyor.
  • xargs kullanıcısına yanıt
    katkılarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Mayıs 2014; 1:18:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Bende sipariş verdim bakalim.n66 u yi adet etmiştim.ondada dahili 3x2 dbi anten var.ama umdugum kapsama alani yoktu.bunda 2x2 dbi harici anten var.elimde 2 tane 5 dbi ama anten var sorun değil.ama is sadece antenle bitmiyor.cihazin cikis gücü ve cipseti önemli.Mesela realtek cipset sinyal seviyesini sisiriyor ama ralink cipset dusuk gorunmesine ragmen daha stabil oluyor.alfa rtl8187-alfart3070 ve ubiquiti wifi station ext (atheros) usb adaptorlerini kullandim.bunlarin icinde en stabili suphesis atheros cipli olandi.uzakliga gore sinyal dbm az gorunuyordu ama sorunsuz baglaniyordu.ben herhangi bir bilgi bulamadim tahminim 100mw cikisa sahip bu cihaz.inşallah sorun yasamam.

Modemler standartin ustune cikmaz
    Sadece kablosuz icin alip cok buyuk beklenti icine girmemek gerek
    Konumlandirma onemli

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.