Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmin

quote:

Yardım talebidir!!!!! N17U Ksnlosuz router ayarlaı ???Sevgili dostlar formu zamanında parça okumuştum.Ancak bugün inanın zaman kısıtım var ve bir ayar bilgisine ihtiyacım var.N17U kullanıcısıyım.İnternet altyapısı olmayan bahçe evimize vodafone wi fi cihazı aldım.Ancak bu cihaz kablo bağlantıya müsait değil.Sadece wi fi ile bağlanıyorsunuz.Oysa benim Kamera sistemi için ethernet çıkışına ihtiyacım var.Bu nedenle bu modemi bahçeye götüreceğim.Ancak kablosuz olarak router kullanma imkanı var mı tam bilemedim.Konunun girişinde kablo bağlantısı ile router ayarları var ancak kablosuz nasıl yapılır çok aradım bulamadım.Özetle 4.5 G Wi Fi cihaza kablosuz N17U bağlantı kurduktan sonra N17U dan da rj45 ile kablo internet bağlantısı almak istiyorum.Modemi nasıl ayarlayacağımı detaylı anlatabilecek üstadlarıma şimdiden sonsuz teşekkür ediyorum.Sağlıcakla ve umutla kalın.Saygılarımla

Üstadlar yok mu yardım eli😣

İstediginizi asus router ya da repeater lardaki repeater modu ile yapabilirsiniz, repeater olarak tanimladiginizda eternet portundan da internet saglarsiniz. N17u da wds uzerinden yapabilirisiniz ama 4.5g cihazinizda bu destegin olacagini sanmiyoru. Bu arada baska bir secenek n17u+vodem veya n17u+usb den telefon baglayarak olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ADSL bağlantısı için Asus DSL-N12E tavsiye eder misiniz? Fiber yatırımı yapılacak bir lokasyon değil. 3 katlı müstakil ev için 16 Mbps interneti ısınma yapmayacak ve düzgün çekecek modem arıyorum. Bütçe max 200 ama bu kadar bile veresim gelmiyor aslında makul olan 150 falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

ADSL bağlantısı için Asus DSL-N12E tavsiye eder misiniz? Fiber yatırımı yapılacak bir lokasyon değil. 3 katlı müstakil ev için 16 Mbps interneti ısınma yapmayacak ve düzgün çekecek modem arıyorum. Bütçe max 200 ama bu kadar bile veresim gelmiyor aslında makul olan 150 falan

Hayır etmeyiz, N16 veya 2.el N17U kovalayın.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Yeri değil ama kafamda ki diğer model Tp-link Archer D50 tavsiye edilir bir modem mi?
  • quote:

Yeri değil ama kafamda ki diğer model Tp-link Archer D50 tavsiye edilir bir modem mi?

TP Link'i modemde komple tavsiye etmiyoruz, puanları genellikle hep 1-2 yıldız düşüktür çünkü kalitesi bellidir o yüzden ucuzdur.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Bir şeyi daha sormak istiyorum söylediğiniz modemlerde ki Gigabit LAN/WAN özelliğinin ne gibi bir faydası var? ADSL için kullanacağımı da tekrar belirtmek isterim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir şeyi daha sormak istiyorum söylediğiniz modemlerde ki Gigabit LAN/WAN özelliğinin ne gibi bir faydası var? ADSL için kullanacağımı da tekrar belirtmek isterim.

Bunları google.com.tr'den rahatlıkla bulacağınızı biliyorsunuz, o zaman bulunuz lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

quote:

Yardım talebidir!!!!! N17U Ksnlosuz router ayarlaı ???Sevgili dostlar formu zamanında parça okumuştum.Ancak bugün inanın zaman kısıtım var ve bir ayar bilgisine ihtiyacım var.N17U kullanıcısıyım.İnternet altyapısı olmayan bahçe evimize vodafone wi fi cihazı aldım.Ancak bu cihaz kablo bağlantıya müsait değil.Sadece wi fi ile bağlanıyorsunuz.Oysa benim Kamera sistemi için ethernet çıkışına ihtiyacım var.Bu nedenle bu modemi bahçeye götüreceğim.Ancak kablosuz olarak router kullanma imkanı var mı tam bilemedim.Konunun girişinde kablo bağlantısı ile router ayarları var ancak kablosuz nasıl yapılır çok aradım bulamadım.Özetle 4.5 G Wi Fi cihaza kablosuz N17U bağlantı kurduktan sonra N17U dan da rj45 ile kablo internet bağlantısı almak istiyorum.Modemi nasıl ayarlayacağımı detaylı anlatabilecek üstadlarıma şimdiden sonsuz teşekkür ediyorum.Sağlıcakla ve umutla kalın.Saygılarımla

Üstadlar yok mu yardım eli😣

İstediginizi asus router ya da repeater lardaki repeater modu ile yapabilirsiniz, repeater olarak tanimladiginizda eternet portundan da internet saglarsiniz. N17u da wds uzerinden yapabilirisiniz ama 4.5g cihazinizda bu destegin olacagini sanmiyoru. Bu arada baska bir secenek n17u+vodem veya n17u+usb den telefon baglayarak olabilir

Üstad iigi ve bilgilendirme için çok teşekkürler.Cevabınız öncesi yaptığım küçük bir teyit ile bu kablosuz 4.5g modemlerin piyasadaki basit TP link routerler ile entegre edilerek kablolu çıkış alınabidiğini öğrenmiş bulunuyorum.Bu da bu 4.5g modemlerde wds özelliğinin bulunduğunu göstermez mi sizce.? O halde TP LİNK in yaptığını biz N17U ile nasıl yapacağız noktasında adım adım yönlendirmelere ihtiyacım var.Sağduyunuza sığınarak sizden destek rica ediyorum.Lütfen...Saygılarımla

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Sayın Yücel52 Merhaba.Sıkı bir hort olacak ancak sağduyunuza sığınarak var konunun son sayfalarında yardım çağrım var ancak doğru cevap alamadığım için konuyu da gördüğümden size de sormak istedim. Ben bu işi wi-fi 4.5g modem üzerinden yapmak istiyorum.Wi-fi modemden kablosuz sinyali alarak N17U yu dağıtıcı olarak kullanmak ve bundan kablolu bir çıkış almak istiyorum.N17U da bu ayarları nasıl yapabilirim Adım adım destek olabilirseniz minnettar olacağım.Saygılarımla

• DSL-AC52U için kapsamlı yeni FW yayınlanmış

quote:

Version 1.1.2.3_224
    ASUS DSL-AC52U Firmware version 1.1.2.3_224 (This product supports both Annex A and Annex B)
    New features:
    - Now supports AiProtection/ Parental Control App & Webs filter features with signature update mechanism.
    - Support Dual WAN Failover Guest Network control feature(WAN > Dual WAN > Guest Network Terminate Switch).
    - Now supports Access Log feature, display client info(IP, MAC, Hostname, Connection started/ finished time) with auto-backup to USB function.
    - Support DOMAINS.GOOGLE.COM DDNS Service.
    - Support URL Filter for Guest Network.
    - Support auto-detect Germany ISP Deutsche Telekom: BNG service for IPTV.
    - Support allow specified IP address to access device, via SSH, Telnet or UI.

Security improvements:
    - Prevent Brute Force/Dictionary attacks, now SSH/Telnet/UI would block attempted logins, 5 failed attempts leads to malicious access blocked for 5 minutes(LAN/WAN counter separated)/ with related syslog output.
    - Check referrer of some web pages in GET command.
    - Remove WLAN key in wps_info() for ensure security.
    - Smartsync: Verifies the authenticity of the server's certificate.
    - Smartsync: Set iptables rules only accept packages from local IP to smartsync port.
    - Update SSH dropbear version to 2016.74/ integrate with Protection Server.
    - SSH Authkeys length extended to 1023.

DSL:
    - DSL driver updated - v5.5.2.7.
    - DSL Log > INP display fine tune.
    - Modify QIS > UK ISP BT - Infinity 2 to BT - Infinity.
    - Update YouView IPTV Box settings for UK ISP Talk Talk.
    - Further enhance G.INP control for UK ISP Sky Broadband.
    - Support Turkey ISP Turk Telekom - Tivibu IPTV service. (thanks to the support from Tecnics / Emre Kalay)
    - ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated,
    Add Kuwait ISP Fasttelco
    Modify Russia Балашиха ISP Домолинк (0/35)
    Add Russia Балашиха ISP Домолинк(35/33)
    Add Spain ISP Ocean
    Add Turkey ISP Superonline
    Add Nepal NTC
    Add Germany ISP Deutsche Telekom (VLAN ID 7)
    - VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated,
    Add Iran ISP Shatel
    Add Australia ISP Belong

Bug fixes and Enhancements:
    - Download Master updated: v3.1.0.101.
    - Update AiCloud to v2.0.2.3/ fixed fail to get wan_ip in dual-wan mode.
    - Fixed ATM/PTM default QoS badnwidth value display as NaN issue.
    - Support swap approach once AiProtection enabled.
    - OpenVPN Server: change to more secure default cipher setting.
    - Fixed Guest Network > Access Intranet Disable, guest clients still could access AiCloud issue.
    - Fixed possible USB Application page hang(stuck with upgrading) issue.
    - Fixed USB disks mounted via hub, cannot add download task/ add the USB notify function to the programs when partitions are mounted/unmounted.
    - Fixed possible no UI warning message when upgrade with invalid firmware issue.
    - Fixed possible OpenVPN Server fails to work after system reboot issue.
    - Fixed various UI related issues.
    - Fixed possible WiFi Tx hang issue.
    - Fixed NAS devices UPnP failed to work issue.
    - Fixed Ethernet WAN connection problem with 802.1Q enabled.
    - Fixed possible WiFi Guest Network SSID disappear issue.
    - Remove option 42 in DHCP request option in non-default route WAN.
    - Fixed kernel: ICV Error.
    - Fixed OpenVPN Server cannot be used after system reboot.
    - Fixed Samba related issue.
    - OpenVPN Server support generate TLS 2048 bits certificate/key.
    - Fixed WebHistory filter rule issue/ caused by ACCEPT from Network Services Filter(IP Filter) before Web History rule.
    - Fixed setting such as static IP/http/https/both and port change leads to system hang(web server crash).
    - Fixed some issues that may cause TigerVPN OpenVPN service fail to work.
    - Fixed it is hard for client to connect to OpenVPN Server in Load Balance mode/ cannot connect to openvpn server on LAN side issues.
    - Add "Auto select channel including channel 12, 13" checkbox for 2.4GHz auto channel selection.
    - Fixed dnsmasq does not respond to the query from OpenVPN.
    - Fixed LAN can't access Internet after terminating VPN client connection.
    - Fixed tunnel 6in4 not work in bridge mode issue.
    - Fixed various SmartSync/ ftpclient related issues.

https://www.asus.com/Networking/DSL-AC52U/HelpDesk_Download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 30 Mayıs 2017; 13:18:20 >

• quote:

Sayın Yücel52 Merhaba.Sıkı bir hort olacak ancak sağduyunuza sığınarak var konunun son sayfalarında yardım çağrım var ancak doğru cevap alamadığım için konuyu da gördüğümden size de sormak istedim. Ben bu işi wi-fi 4.5g modem üzerinden yapmak istiyorum.Wi-fi modemden kablosuz sinyali alarak N17U yu dağıtıcı olarak kullanmak ve bundan kablolu bir çıkış almak istiyorum.N17U da bu ayarları nasıl yapabilirim Adım adım destek olabilirseniz minnettar olacağım.Saygılarımla

Pm

• arkadaşlar resimde de görüyorsunuz sistem saat dilimi yerel ayarınızdan farklıdır diyor tam olarak bu nedir?
    benim yaptığım programlanan bir zamanda download işlemi başlar mı? DSL-N14U

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • Torrent managerda yapmam gereken ayar var mı?

100 mbps bağlantım olmasına rağmen torrente 50 mbps'yi geçemedim. Normal speed test 90 mbps'yi geçmekte.

Aranıza yen katıldım rt-66u b1 ile. Önceden belki yazılmıştır fakat bulamadım.

Bu konuda ne yapabilirim? Saf hızı alabilmek için?
  • selami023 kullanıcısına yanıt
    Yönetim kısmında saat ayarları var. +3 olması lazım gerçi bu yaz kış saati benim de kafamı karıştırdı ama böyle yapınca uyarı vermiyor bende.
  • Arkadaşlar Merhaba,

ben N16 modem aldım sıfır. Ayarları yaptıktan sonra hız testlerinde bazı farklı değerler alıyorum. bu değerler NORMAL midir???

Modem de kablo ile 70 mps alıyorum
    Modemden 2 metre mesafede 60-68 arası alıyorum.

3-4 metre mesafede 50 ye düşüyor
    90 m2 evde arka odada 20-30 arası alıyorum

bu değerler NORMAL midir???
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4libu

SNR Down 6.5 dB
    SNR Up 16.9 dB
    Line Attenuation Down 17.8 dB
    Line Attenuation Up 12.2 dB
    Data Rate Down 13309 kbps
    Data Rate Up 797 kbps
    MAX Rate Down 14424 kbps
    MAX Rate Up 1065 kbps
    POWER Down 19.3 dbm
    POWER Up 12.1 dbm
    CRC Down 29395

sanırım bu değerler
    biraz araştırdım SNR değeri 6db altında olmaması lazımmış
    peki ne yapmam gerekiyor senelerdir bu şekilde kopmalar oluyor en sonunda modemi değiştirdik sorun hala devam ediyor ttnet i mi aramam gerekiyor ?

internette biraz araştırdım spiltterı ve kabloları değiştirin yazıyordu kutudan çıkan yeni kablo ve splitterı taktım çok az oynama oldu

SNR Down 6.9 dB
    SNR Up 17.1 dB
    Line Attenuation Down 19.8 dB
    Line Attenuation Up 12.1 dB
    Data Rate Down 13312 kbps
    Data Rate Up 797 kbps
    MAX Rate Down 15040 kbps
    MAX Rate Up 1061 kbps
    POWER Down 19.3 dbm
    POWER Up 12.0 dbm

hocam bu değerleri modemin hangi bölümünden baktınız acaba? asus n17u satın aldım, bulamıyorum malesef

• bende n16 var, arayüz aynı mıdır bilmiyorum ama solda sistem günlüğüne tıklayın, açılan sayfada da dsl günlüğüne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth hede -- 2 Haziran 2017; 15:40:38 >
  • darth hede kullanıcısına yanıt
    tesekkurler hocam buldum sayenizde. turknet adresten sorgulayinca 50mbps cikiyor. suan aldigim hiz 30mbps. modem arayuzunde max hiz 42mbps yaziyor. ekran goruntusu asagida. ben hiz artisi icin destek kaydi olusturdum. benim alabilecegim hiz modem arayuzunde yazan mi(42mbps), yoksa turknetin dedigi mi(50mbps)?

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 2 Haziran 2017; 16:20:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hattınızın maksimum ulabilir hızı 41 Mbit ve SNR'ın çok düşük. Hattınız, 41 Mbit kaldırmayacaktır ve kopmalar yaşayacaksınız. Bu nedenle; 35 Mbit ile sorun yaşamıyorsanız. Tarifenizi yükseltmeyin, sorun yaşayabilirsiniz.
  • Kiryakov K kullanıcısına yanıt
    hocam SNR'i nasil arttirabilirim. eve giden kablolarla bir ilgisi var mi, yani kablolari değiştirsem düzelir mi?
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.