Şimdi Ara

Bestseller Uğur KOŞAR Kitaplarını Kesinlikle Almayın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
25.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence böyle bilmişlik taslayacağına neden böyle yaptığımı bir daha oku , anlama kabiliyetin gelişir .. Sana diyoruz ki ; kitaba başka isim vererek(din dışı bir isim) dine aykırı şey yazarsa onun yanlışlarını da dinimize göre söyleriz, o adamla tartışırız veyahut. Şu an bir ateistle müslümanın tartışması gibi . Ancak Allah ismini verip Allah'ın kesinlikle buyurmadığı bir şeyi kitabında göstermesini biz burada onaylamayız, UYARIRIZ. İstediği ismi koysun (ateistse , deistse ) Biz burada Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabından yola çıkarak Dawkinsimi karalıyoruz ? Ama Allah ismini verip bunları yazamaz .
  • ----------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 5 Mayıs 2015; 16:55:36 >
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Yazıları baştan beri okumanı öneririm . Ayrıca bu düşmanlığını attıktan sonra tartışalım senle. Hadi kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilhop

Yazıları baştan beri okumanı öneririm . Ayrıca bu düşmanlığını attıktan sonra tartışalım senle. Hadi kolay gelsin
    --------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 5 Mayıs 2015; 16:55:19 >
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Ben sana satanist kitap okuyamazsın felan demedim . Bu kitabı da alamazsın demiyorum ama almamalısın, almayın diye nedenlerini sayarak uyarıyorum.Delillerini gösteriyorum .Kimsenin şuuru ben de toplanmadı ben Kuran da yazanlara bu arkadaşımız zıt gitmekte diyorum. Yanlışlarını gösteriyorum . Ancak hala anlamamakta ısrarcısınız sanırsam
  • quote:

Ben sana satanist kitap okuyamazsın felan demedim . Bu kitabı da alamazsın demiyorum ama almamalısın, almayın diye nedenlerini sayarak uyarıyorum.Delillerini gösteriyorum .Kimsenin şuuru ben de toplanmadı ben Kuran da yazanlara bu arkadaşımız zıt gitmekte diyorum. Yanlışlarını gösteriyorum . Ancak hala anlamamakta ısrarcısınız sanırsam
    ---------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 5 Mayıs 2015; 16:54:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

El İlah daki El takısı belirteçtir. İngilizcedeki The takısı gibi. Nesnenin belirli olduğunu belirtir; "o olduğu malum olan Tanrı" yani "Tek Tanrı". Türkçe bir Altay dili olduğu için böyle bir takıya sahip değildir. O yüzden direkt ilah manasında Tanrı demekte sakınca yoktur.

Din alimi falan mısınız ? Böyle kesin cümlelerle fetva veremezsiniz , önce gidin İslamiyet hakkında iyice bir araştırma yapın. İslamiyet içerisinde İlah manasında Tanrı demekte sakınca VARDIR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.Burak.E

quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

El İlah daki El takısı belirteçtir. İngilizcedeki The takısı gibi. Nesnenin belirli olduğunu belirtir; "o olduğu malum olan Tanrı" yani "Tek Tanrı". Türkçe bir Altay dili olduğu için böyle bir takıya sahip değildir. O yüzden direkt ilah manasında Tanrı demekte sakınca yoktur.

Din alimi falan mısınız ? Böyle kesin cümlelerle fetva veremezsiniz , önce gidin İslamiyet hakkında iyice bir araştırma yapın. İslamiyet içerisinde İlah manasında Tanrı demekte sakınca VARDIR.

Alıntıları Göster
    ------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 5 Mayıs 2015; 16:54:35 >

• Emr-i bil maruf nehyi anil münker . "İyiliği emret kötülükten münezzeh et,nehy et" meali yaklaşık olarak bu . İşte bu yüzden milleti uyarıyorum

2.si Ben de okuduğum yazıya göre Allah kelimesi herhangi bir kökten gelmemiştir. El İlah'ı döndürsene bir (çekimlerini yapsana) Allah nasıl yapacaksın ? Biz Tanrı ile Allah arasındaki farkı söyledik kardeşim. Sakıncalarını da söyledik . Sadece dil bakımından bakma olaya . Bana biri tanrı dese benim diyeceğim şeylerden biri hangi tanrı olur yani belirli bir tanrı olmaz . Çünkü tanrı kavramı o kadar çoğul ki ; Ve samimi söylüyorum ki ben Tanrı deyince Allah anlamadığımı en azından direk bağdaştırmadığımı söyleyebilirim . Ama neyi kastettiklerini bilirim tabii ki yani burayı da yanlış anlama . Biz doğruyu yanlışı belirttik . Gerisi size kalmış, ayrıca Allah demek de zor olmasa gerek.Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesilhop -- 5 Mayıs 2015; 11:49:38 >
  • quote:

Emr-i bil maruf nehyi anil münker . "İyiliği emret kötülükten münezzeh et,nehy et" meali yaklaşık olarak bu . İşte bu yüzden milleti uyarıyorum

2.si Ben de okuduğum yazıya göre Allah kelimesi herhangi bir kökten gelmemiştir. El İlah'ı döndürsene bir (çekimlerini yapsana) Allah nasıl yapacaksın ? Biz Tanrı ile Allah arasındaki farkı söyledik kardeşim. Sakıncalarını da söyledik . Sadece dil bakımından bakma olaya . Bana biri tanrı dese benim diyeceğim şeylerden biri hangi tanrı olur yani belirli bir tanrı olmaz . Çünkü tanrı kavramı o kadar çoğul ki ; Ve samimi söylüyorum ki ben Tanrı deyince Allah anlamadığımı en azından direk bağdaştırmadığımı söyleyebilirim . Ama neyi kastettiklerini bilirim tabii ki yani burayı da yanlış anlama . Biz doğruyu yanlışı belirttik . Gerisi size kalmış, ayrıca Allah demek de zor olmasa gerek.Kolay gelsin
    Hatta bunu da sildim.
    ---------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 5 Mayıs 2015; 16:58:01 >

• Konuyu acan arkadasa tesekkur ediyorum inananlar için bir uyarıda bulunmus inanmayanlar gelşp burada ifade özgurluğunden karalamadan bahsediyorlar ey kardeşlerim inanana göre bunlar yanlıstır ve uyarılması gerekmektedir elbette sizler bunları normal görebilirsiniz önemli değil maksat burada kimseyi karalamak değil istemeyen okumaz zaten ama bir müslüman için yaptığı sey gayet doğru boş yere muhalefet olmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim Allah Razı olsun uyardığın için.Meditasyon olayı ayrı saçmalık zaten.
    Bu kitapları alırken ne yapmamızı önerirsin?
  • Popüler olan kitaplara ayrıca dikkat edin . Kitapları alırken Kuran'a ve/veya hadise ters düşecek bilgiler veriyor mu diye bir araştırmanızı öneririm.Mesela bu arkadaşımızın ters düşen yazılarını paylaştık. Ama evinizde Riyazü-s Salihin , Kütübis Sitte gibi hadis kaynaklarının bulunmasını öneririm . Oradan okudukça hadis bilginiz de gelişir .Kuranı tefsiriyle birlikte okumaya çalışın çok daha iyi anlarsınız tefsir kitabı alacaksanız da müfessirini iyice araştırın.Kuran tefsiri için çok önerdiğim bir şey video izlemektir. Mesela youtubeda Nouman Ali Khan ismini aratırsanız güzel videoları vardır tefsir yaptığı videolar vardır . Youtubedaki Mekteb-i Suffa kanalını da ayrıca öneririm içinde güzel dini videolar vardır.Aynı olay youtubedaki videolar için de geçerlidir . Araştırın mutlaka insanları.

Kısaca : Hadis kaynakları ve Kuran bizim yol göstericimizdir . Eğer Kurana ve hadise ters düşen yazılar olursa bir yazarın kitabında , yazara çarpı atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesilhop -- 7 Mayıs 2015; 18:25:44 >

• Tamam kardeşim sağol önerilerin için . Onlara da bakarım İnşallah
  • bu new age akımı çok tehlikeli. islam ı sulandırıyorlar..tarnrı sevgidir..cehennem yok.tanrı bizi hertürlü seviyor gibi sinsi fikirler yayıyorlar
  • yesilhop Y kullanıcısına yanıt
    İki sohbet dinleyen veya kitap okuyan atina binip langir langir savunmaya geciyor bu pek komik. Bu kitabi okumadim, okumayi da dusunmuyorum ki yazari hakkinda en ufak bir bilgim bile yok cunku kisisel gelisim kitaplarini sevmem. Ben Musluman da degilim zaten.

Fakat soyle bir nokta var bu deli ediyor insani. Sen Hristiyansin sana saygi gosteremem!! Sen Hindusun inege tapiyorsun ocak disisin!1!!1! Gibi soylemler global dunyada pek ise yaramiyor artik. İnsana insan oldugu icin verilen degerden nasibini almamak ne kotu.

Ayrica Allah mi? Tanri mi? Yaratici mi? Brahma mi? Vs..

Bu anlayis helvayi put yapip yemekle ayni anlayis bence. Allah Arapcadir, Tanri Turkcedir ve Tengriden gelir, God İngilizcedir. Anliyor musun? Bence ahirete gittigin zaman Tanri sana bana neden Allah Demedin!? Diye sormayabilir ama yeryuzunde neden insanlara saygili davranmadigini sorabilir.

• tipik din istismarcısı - milyonları cukkalıyorlar, al bu islamı terapi kitapları yazarlarını vur hint-uzak doğu kitapları yazarlarına
  • Elfriede kullanıcısına yanıt
    Ben Kuran'a göre hareket ediyorum kardeşim. Benim yol göstericim Kurandır . İslamda insana verilen değer konulu bir başlık açarım eğer çok istersen ancak kısa bir olay anlatayım en azından bir misal olur . Mekke'nin fethinden sonra Peygamber Efendimiz (s.a.v) Mekkeli müşrikleri öldürmek yerine onları serbest bıraktı ki onlardan vakti zamanında çok zulüm görmüştü. İslam'da Hristiyana saygısız davranın mı diyor bana bir kanıt göster . İnsana insan diyen din İslam'dır unutma . İnsanı köle konumundan almıştır. Kadın'ı toprağa gömülmekten kurtarmıştır.

Allah'ı en güzel isimleriyle zikretmeliyiz . Ben Tanrı kelimesini sakıncalı görüyorum . Nedenini de açıkladım daha fazla tartışmaya girmek istemiyorum . Ancak Allah demek varken Tanrı deme isteği neden acaba ?

Şimdi Kurana göre hareket ettiğimin kanıtı 2 sohbet dinleyerek değil unutma bunu. NEDEN TEK DİN İSLAM

“Şüphesiz ki Allah katında tek din İslam’dır…” (Al-i İmran 19) .
    “Kim İslam’dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de hüsrana uğrayanlardandır.” (Al-i İmran 85)
    “Kitap Ehli de inanmış olsaydı, elbette kendileri için hayırlı olurdu. İçlerinden iman edenler vardır, fakat çoğunluğu fıska sapanlardır. (Al-i İmran 110)
    “Allah, kimin göğsünü İslam’a açmışsa, artık o, Rabbinden bir nur üzerinedir” (Zümer 22)
    “Allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü İslam’a açar; kimi saptırmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar. Allah, iman etmeyenlerin üstüne işte böyle pislik çökertir.” (6/125)
    Şu ayetler yeter herhalde, daha ayet var tabii ki ben bir kısmını aldım.

• yesilhop Y kullanıcısına yanıt
    Yazdigin onca sey ilgimi cekmedi ne yazik. Sadece Tanri Turkcedir ve ben Arap sevicisi degilim, Arapca konusmak istemiyorum bu olabilir anladin mi? Zaten Musluman degilim daha fazla uzatmamiza gerek yok. Bundan sonraki yazdiklariniza cevap alamayacaksiniz.

Sevgiler...

• O adam daha ilk kitabını çıkardığında ben almayın etmeyin diyodum.Aaa olurmu ne güzel dini kitap diye bana saydırıyolardı.Şimdi herkes uyarı peşinde.Geçmiş olsun zaten adam hayatının primini yaptı kitabı bir senenin en çok satanlarında tepede.Tv de programdan programa koştu.Şimdi millet onun peşinde randevu kovalıyo

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.