Şimdi Ara

BESLENME PROGRAMI için makroları hesapladım ama yanlış oldu sanırım bakar mısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Günde 2000-2200 kalori civarı bir ihtiyacım var gibi hesapladım. Amacım yağ yakmak ve mevcut kas kütlesini korumak mümkünse geliştirmek. Makroları hesaplayınca günde 68 Gr yağ , 130gr protein , 287gr karbonhidrat çıktı. Bu kadar karbonhidrat normal mi ?
    Bu arada ağırsağlam'daki hesaplamalara göre buldum ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• yağ yakmak için günlük 2000 kl altına inmeslisin sanki bence. üstadlar daha iyi cevaplayabilir
  • french press kullanıcısına yanıt
    Hocam günlük ihtiyacım 3000kalori olarak çıktı bende 1000kalori kesik attım. Haftada 1 kilo vermek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhaan

Up

Yas, boy, mevcut kilo, yaklasik yag orani, kac gun antreman?

• quote:

Hocam günlük ihtiyacım 3000kalori olarak çıktı bende 1000kalori kesik attım. Haftada 1 kilo vermek için.

TDEE 3000 olmasi icin insaat iscisi olamk lazim. Hesap yanlis muhtemelen.

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    3000 kcl ile yağ yakamazsın aksine yağlanırsın
  • Alx kullanıcısına yanıt
    21 , 1.83 , 96 , yağ oranım yüzde 31gibi birşeydi. 5,6 gün antrenman. Ayrıca millet günde 5000 kalori alıyor bulk döneminde. 3bin kalori ihtiyacı çok değil bence.

• quote:

21 , 1.83 , 96 , yağ oranım yüzde 31gibi birşeydi. 5,6 gün antrenman. Ayrıca millet günde 5000 kalori alıyor bulk döneminde. 3bin kalori ihtiyacı çok değil bence.

Bu sekilde bile TDEE 2800-2850 cikiyor. Ortalama haftada 0,5kg vermek icin 2500 kalori tuketmen lazim. Haftada 1kg iyi bir hedef, ama kuvveti koruyamazsin. Hormonlar alt ust olacak bir sure sonra. Onerim gunde 2500 ile baslayip, haftalik degisimleri izlemek ve kademe kademe dusurmek. Vucut ani degisimlerine uyum saglayior kolay kolay. Yag orani %15’e yaklastigi zaman kilo vermeyi yavaslatmak lazim. %10 civarindayken (ulasabilirsen tabi) haftada 0,3-0,4 olmali.

Bulk’ta 4gunden fazlasi gereksiz, 5000 kalori de oldugu gibi. Sismanlanmaktan baska bir sey degil. Kaslar salona gidilmedigi gunlerde gelisir. Ve kas olusturmak icin cok degil de yeteri kadar yemek lazim. O da %10-15 fazlasi. Ustune ne koysan yaga gider, neyse, konumuz degil.

Cut icin 3 kisa gun ideal, kuvvet kazanmak ve agirliklari dusurmemek icin. Off gunlerinde 30-60dk acik havada hizli yuruyus (6km/saat) on numara oluyor, hem agirlik calismasindan iyilesmeyi hizlandiriyor, hem vucudu fazla strese sokmuyor. Iyi bir antreman ile agirliklar arttirilabilir bile.

Makrolar: 190-200gr protein, 65-75gr yag, kalani karb.

• Alx kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.