Şimdi Ara

Besin Takviyesi Fırsatları Ve Sohbetleri (1297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
31.979
Cevap
664
Favori
2.289.759
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende Arzum Foodie var. Yumurta bile yapıyor. Böyle bir şey alabilirsin. 🙂 Öteki türlü ya konserve ton vb alman lazım, ya da hindi ya da tavuk füme.
  • iandi İ kullanıcısına yanıt
    Evet katiliyorum, beslenme kismi sporun en onemli bileşeni, bu konuda tecrübeli arkadaslar deneyimlerini aktarabilir ya da begendikleri/uyguladiklari yotube videolarını paylasirsa bizler de faydalaniriz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Seradonin kullanıcısına yanıt

Ufkum genişledi. Böyle bir aletin varlığından hiç haberim yoktu. Ama çalıştıgım işyerinde mikrodalga oldugu için bana pek gerek yok gibi. Bölmeli cam saklama kabı aldım. Yarın için göğüs eti bulgur pilavı diğer gün ıspanak ızgara köfte ayran diğer gün ton balıklı makarnaBesin Takviyesi Fırsatları Ve Sohbetleri Ama hep aynı şeyleri yemekten bıkkınlık geldi alternatif tarif lazım Besin Takviyesi Fırsatları Ve Sohbetleri Bu arada vestel mix go aldım kahvaltıda protein shake yapıyorum her sabah. Herkese de öneririm kahvaltı sorununu ortadan kaldırdı. Tek sıkıntı her gün süt içiyorum ve süt için son yapılan araştırmalar çok olumlu değil gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iandi

Ufkum genişledi. Böyle bir aletin varlığından hiç haberim yoktu. Ama çalıştıgım işyerinde mikrodalga oldugu için bana pek gerek yok gibi. Bölmeli cam saklama kabı aldım. Yarın için göğüs eti bulgur pilavı diğer gün ıspanak ızgara köfte ayran diğer gün ton balıklı makarna Ama hep aynı şeyleri yemekten bıkkınlık geldi alternatif tarif lazım  Bu arada vestel mix go aldım kahvaltıda protein shake yapıyorum her sabah. Herkese de öneririm kahvaltı sorununu ortadan kaldırdı. Tek sıkıntı her gün süt içiyorum ve süt için son yapılan araştırmalar çok olumlu değil gibi.

afiyet olsun hocam. kahvaltı yerine yaptığın protein shake tarifini verebilir misin?

• maietnigri M kullanıcısına yanıt

Sağolasın:) Ben az az bayaağı karıştırıyorum tadına alıştım. Lor yulaf muz ceviz çiğ badem fındık haşlanmış yumurta muz kabak çekirdeği içi tahin keçiboynuzu pekmezi yarım ölçek protein tozu bitter çikolata süt. Genel olarak bunları karıştırıyorum ama arada dondurulmuş ıspanak, çok az haşlanmış brokoli havuç da koydugum oluyor. Elimde o gün hangileri varsa artık. 500ml yapıo 400ml civarı kahvaltı kalan 100ml civarı da spordan bir bucuk saat önce içip bitiriyorum. Sabah erken saatte asla kahvaltı yapamıyorum midem almıyor ama bunu çalışırken yavas yavas içebiliyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: iandi

Selamlar. Yeri değil biliyorum ama sohbet bölümü de oldugu için buraya danışmak istedim. Emşnim iş yerine evden yemek götüren rkadaşlar vardır. Ben genelde pazar günü yemekler hazırlar perşembeye kadar götürürüm ama aynı şeylerden sıkılmaya başladım. Önceden hazırlayıp dolapta bekleyince tadı çok bozulmayacak protein oranı yüksek yemek tavsiyesi verebilecek var mı:)

Selamlar, sizin dediğiniz çalışanlar veya az vakti olanlar için 'meal prep' olayını türkiye youtubeda da epey meşhur. Yemek.com kanalının meal prep videolarını tavsiye edebilirim. Hem lezzetli tarifleri var, hemde sporculara güzel öğünler mevcut. Ben extra olarak tabi 100 gr fazla göğüs koyuyorum öğünlere

• Geçenlerde konuya yazmıştım bime gelen fakir sport smoothie aleti kaçırdım sonra trendyoldan aldım. Zannedersem bu aletler uzun süre kullanılmıyormuş baya şikayet okudum hatta bir yerde firmada çalışan kişi bu aletler 10 saniye çalıştırılır 5 saniye bekletilir demiş.. Ne kadar doğru bilmiyorum ama aklınızda olsun , motoru yakan dişleri yiyen çok var. Açıkçası verilen paraya göre zayıf buldum aleti.

Neyse , benim tarif 100 gram yulaf üzerine kaynar su döküp 10 dakika bekletip suyu süzülüyorum. 200 ml süt 200 ml su bir muz 1 ölçek vanilyalı protein tozu 1 yemek kaşığı pekmez 6 adet de bimde satılan donmuş frambuaz.

Normalde çiğ olarak sadece bıldırcın yumurtası içiyorum , tavuk yumurtasını pişiriyorum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama yumurtayı çiğ içince yarıya yakın proteini sindiremiyormuşuz bu konuda dikkat etmek gerekiyor. Belki bu aletlerde çiğ yumurta çok parçalandığı için sindirim oranı artıyordur araştırmak lazım, Arnold boşuna kırmamıştır o kadar yumurtayı.

• Pandemiden dolayi su an stoğu olmayan yeni parti Optimum nutrition gold whey 2.3 kilo urun 600 ila 700 tl arasinda olabilir,saka yapmıyorum ciddiyim. Weider premium whey de 700 tl civari olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silveraction -- 12 Nisan 2021; 13:21:10 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bucephalas B kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim haftaya buradaki tariflerdenbyardım alacağımBesin Takviyesi Fırsatları Ve Sohbetleri 

• Ufak bir indirim imkanı sunayım.
    Trendyolun dolap diye uygulaması var, onu hiç indirmeyin Trendyol üzerinden ikinci el bölümünü açın. 40/25 TL indirim olabilir (daha önce hiç kullanmamış olmanız lazım)
    Aramaya "yesil bebek muz" yazın 40 TL kargo ücretsiz 4 kilo muz var , onu alabilirsiniz. Muz daha yeşil evde 1 hafta elma ile bekletilmesi gerekir. Başka bize yarar pek bir şey yok. Yani 4 kilo muz 15 liraya evinize kadar gelir, satan kişiyi tanımam, ben aldım memnun kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Ufak bir indirim imkanı sunayım.
    Trendyolun dolap diye uygulaması var, onu hiç indirmeyin Trendyol üzerinden ikinci el bölümünü açın. 40/25 TL indirim olabilir (daha önce hiç kullanmamış olmanız lazım)
    Aramaya "yesil bebek muz" yazın 40 TL kargo ücretsiz 4 kilo muz var , onu alabilirsiniz. Muz daha yeşil evde 1 hafta elma ile bekletilmesi gerekir. Başka bize yarar pek bir şey yok. Yani 4 kilo muz 15 liraya evinize kadar gelir, satan kişiyi tanımam, ben aldım memnun kaldım.

Muzlar Anamur mu hocam ne kadar büyüklüğü? Bir de nasıl gönderiyor kutuda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Ufak bir indirim imkanı sunayım.

Tesekkurler 7kg 60tl ilan açtırdım 60/30 Çek ile 30tlye geldi.

• Johny Constantine kullanıcısına yanıt

Kutuda geliyor hocam zaten daha olgunlaşmamış olduğu için yemyeşil ve sert yani ezilme gibi durumu pek yok ama kutu özel değil market kutularını kesiyorlar herhalde. Evet Anamur muzu , süpermarketlerde satılan büyük muzlar gibi değil yerli diye satılan muzlardan ufak olanları. Gelince 1 tane sarı golden elmayı ortalarına koyup gazete ile sarıyorsunuz, 4-5 dal geleceği için 4-5 elma gerekiyor. Sonra da poşetleyip 1 hafta bekletiyorsunuz ara ara kontrol edebilirsiniz veya yeşil iken hepsi aynı anda olmasın diye bir kısmını ayırabilirsiniz.

Doğrudan üreticiden günlük olarak geliyor, portakal filan da var denemedim ama çok sulu lezzetliymiş. Kargo dahil (9tl ) komisyon dahil (%10) marketten daha uyguna geliyorsa bunları almak daha mantıklı olacak.

Başka satıcıda limon da varmış baya iyiymiş parafinsizmiş , onlardan da biraz alıp fazlasını dondurucuya koymayı düşünüyorum. Doğal limon kabuğu bazen yulafa, çaya gerekiyor. Onlar da gelince güzelse ve market fiyatından uygunsa konuya yazarım.

• sahbazpower- kullanıcısına yanıt

Umarım paylaştığımıza değer memnun kalırsınız.

Galiba Vodafone indirimi ile aldınız (veya dolap indirimli varsa) . Diğer arkadaşlara da bilgi vereyim Vodafone kullanan varsa yanımda uygulamasında 60/30 indirim içeren link var onu da kullanabilirsiniz galiba bir kere hakkınız var.

Yalnız dikkatli olun dolap uygulamasında birden fazla üyelik açmayın hemen ban atıyorlar ve bir daha o cihazdan giriş yapamıyorsunuz.

Ek olarak Trendyol 40/25 indirimi için önce dolap uygulamasını kurmamış olmanız lazım, Trendyol üzerinden alın yoksa dolap üyeliğiniz ile aynı mail adresi ile trendyola girerseniz Trendyol ikinci el bölümüne geçince sizi hemen dolap uygulamasina atar 25/40 düşmez.

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Çek satıştan aldım 3tlye hocam
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Sen bu beslenme işini iyi biliyorsun cidden. 👍
  • Kapandi salonlar 1 ay :(

• Seradonin kullanıcısına yanıt

Hocam supplementler artık lüks oluyor gün geçtikçe daha da olacağa benziyor, yavaştan doğal besinlerin kalitelisine geçmeye başladım.

Aynı uygulamadan üreticiden 10 tane yapraklı enginar aldım, tanesi 5 e geldi kargo komisyon dahil. Bunları bulgurlu sebzeli belki kuşbaşı tavuklu dolma yapsam tanesi 10 liraya gelse güncel fiyatlarla 10 liralık supplementden büyük ihtimal daha faydalı olacaktır, belki biraz protein miktarı daha düşük daha kalitesiz kalır. İkisini de birlikte yapana ne mutlu. Artık daha çok hızlı ihtiyaç durumlarında supplement kullanırım.

• Patladık 1 ay :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay ne yapacağız :(

• 
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.