Şimdi Ara

Beşiktaş - Yeni Stad Projemiz (Aynı Zamanda Rugby Oynanacak!! ISTANBUL 2020!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
5.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beşiktaş - Yeni Stad Projesi ve Haberleri (ANA KONU)

İstanbul 2020 planına göre stadımızın olduğu yer rugby stadı olacak beyler. Aynı zamanda yeni stadımızda rugby'de oynanacak..

Dolmabahçe'den bir yere gitmiyoruz..

http://www.istanbul2020.com.tr/tr/plan.html

Beşiktaş - Yeni Stad Projemiz (Aynı Zamanda Rugby Oynanacak!! ISTANBUL 2020!)

Fikret Orman : Stadımızı aynı yere yapmayacaksak neden başka yerde oynayalım ki ? İnönü'de oynarız.. Stadı aynı yere yapacağız ki , başka stadda oynamak istiyoruz.

Fikret Orman : İstanbul'da 3 stad , 5 kulüp var. İllaki bir stadda oynayacağız.. Stadlar kimsenin tapulu malı değildir. GSGM aittir.

Fikret Orman : İstanbulspor'da zamanında inönü'de oynamak istedi. Biz istememiştik ama idari karar ile oynadılar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• En önden yerimizi alalım
  • Hayırlı olsun yeni konumuz umarım yakın zamanda yeni stadımızın projeleride düşerde bu yeni konuyla bareber paylaşıyor oluruz!!
  • Konunuzu ve stat heyecanınızı baltalamak gibi olacak ama söylemeden edemeyeceğim. O stat yıkılırsa aynı yerde yapılmaz. Geçmişte biz de Mecidiyeköy'de her türlü izni almışken, gereken parayı bulmuşken bir türlü aynı yerde stadı yapamadık. Sürekli işi yokuşa sürdüler. Sonra bizi şehir dışına attılar.

Beşiktaş'ta aynı bizim durumda. Sizin bizden bir de kötü durumunuz var ciddi borç içindesiniz.

Kısaca söylemek gerekirse İnönü stadının arazisini size yedirmezler, daha doğrusu o kadar değerli bir araziden devlet ve bürokrasi para kazanmamazlık yapmaz. Mecidiyeköy 1 milyat tl ye satıldıysa İnönü 1 milyar dolara satılır.

Bizim başımızdan geçtiği için sizi uyarmak istiyorum. Ha birde apar topar yenileme çalışması yapılan Olimpiyat stadını da göz önünde bulundurun. Belki birşeyler çağrıştırabilir.

Şimdilik sağlıcakla kalın, yeni stadınıza umarım erkenden ve istediğini şekilde kavuşursunuz.

• @Roohans

Bahsettiğiniz korku bendede var. Ya stadı yaptırmazlarsa diye düşünmeden edemiyorum ?

Ama illaki birgün o stad yıkılacak ve yapılacak.. Orada kalması için elimizden geleni yaparız. İnönü stadı Futbolun tarihidir , futbolun başladığı yerdir..
  • ya yazdım, cevap kabul etmiyor falan dedi konu. allahalla... Neyse geç te olsa, Mesajımız bulunsun...

ama anlamadığım konu, Burada Yeni yapılacak mabedimizi mi tartışacağız, yoksa arenanın sahibi forum üyelerinin bize "arenada oynamayacaksınız" demelerini mi dinleyeceğiz.?

bence burada sadece BJK inönü stadı konuşulsun... Arena tartışmaları başka yerde yapılsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

ya yazdım, cevap kabul etmiyor falan dedi konu. allahalla... Neyse geç te olsa, Mesajımız bulunsun...

ama anlamadığım konu, Burada Yeni yapılacak mabedimizi mi tartışacağız, yoksa arenanın sahibi forum üyelerinin bize "arenada oynamayacaksınız" demelerini mi dinleyeceğiz.?

bence burada sadece BJK inönü stadı konuşulsun... Arena tartışmaları başka yerde yapılsın.

Konu hepsi için.. Ama bu tarz tartışmalara izin verilmeyecek.

Bu arada eski ana konu sahibine pm attım. Dönüş yaparsa bu konuyu ona devredeceğim..

• bizim fiko haziran 15 e kadar proje tamamlancaktı demişti hani nerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onder1911

bizim fiko haziran 15 e kadar proje tamamlancaktı demişti hani nerde

3 senedirde mayısta kazmayı vuruyorduk..

Dur adama biraz daha zaman tanı..
  • Bu işte çok büyük bir bit yeniği var ve kimse bunun farkında değil bence.

Öncelikle demodelik ve deformasyon açısından İnönü stadı bence Ali Sami Yen'le kıyaslanamaz. Ali Sami Yen çökmek üzere olan bir staddı. İnönü stadı ise özellikle son dönemde renevasyonlar geçirdi. Hatta hali hazırda yeni bir tribüne de sahip. Ali Sami Yen'den çıkmak kaçınılmazdı, hatta yıkılması da kaçınılmazdı ama İnönü'nün daha bir 10-15 senesi var. Hatta kademeli olarak tribünler yıkılarak tıpkı Saraçoğlu gibi stad çok rahatlıkla yenilenip kapasitesi arttırılabilir.

Benim şahsi fikrim oraya stad yapılmayacak. Devlet ve devletin ihale verdiği firmalar orayı indiregandi yapacaklar. Kimse demesin ki bir Beşiktaş'ız orayız kimseye yaretmeyiz. Olay çıkartırız vs. O protesto yapılıp söz geçirilen dönemler bitti. Türkiye artık dikta ile yönetiliyor. Sesini çıkaranın sesi kesiliyor. İsyan eden susturuluyor, protesto yapanın biber gazı gözbebeğine sıkılıyor. Bu ülkede ne hukuk, ne sözleşme, ne protokol kısaca hiçbirşey işlemiyor. Daha doğrusu işlerine gelen yerlerde işliyor işlerine gelmeyen yerde tek bir ağızdan çıkacak laf ile veziri rezil ediyorlar.

Şu an Bjk dönüşü olmayan yola girdi. Aynı Gs gibi maalesef devletin kucağına oturdu. Devlet nereyi gösterirse orada oynayacak. Çünkü şuan lafını geçirebilecek maddi olanakları yok. Gs 4 sene önce nasıl istemeye istemeye Mecidiyeköy arazisini devlete teslim ettiyse aynısının çok daha kötüsü Bjk içinde geçerli. Çünkü mevcut İnönü stadı arazisi herhalde Dünya'nın en değerli arazileri arasındadır. İstanbul'un en pahalı arazisi orası kesin zaten.

Sonuç olarak taraftar herşeye hazırlıklı olsun. İnşallah Bjk camiası için hayırlısı olur.

Not : TTArena'da Gs'den başka bir takımın evsahibi olmasını kesinlikle istemiyorum. Böyle bir şey kabul edilemez. Sizin başınıza gelseydi emin olun ki aynı duyguları siz de hissederdiniz.

• Kartaltepe Spor Kompleksi.

Beşiktaş'a hayırlı uğurlu olur inşallah. Bu TT Arena'da Beşiktaş'ın oynama işine açık konuşmak gerekirse ben de pek sıcak bakmıyorum ama onun dışında yeni stad projelerinin falan yapılması çok güzel olur, çok sevinirim. Zaten bana göre bu Arena'da oynama olayı tamamen manüplasyondan ibaret. O kadar konuşuldu edildi, geçenlerde Ünal Aysal, böyle bir konuşma hiç geçmedi gibisinden konuştu. Fazla takmamak lazım.

Umarım bir an önce başlanır ve biter. Gerçi şu deplasman yasağı yüzünden rakip takımların stadına 10 metre yaklaşamıyoruz ama neyse.

Dipnot : Kapasiteyi 50.000'den fazla yaparsanız 3 güne stad yıkılır söyliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Güven

Kartaltepe Spor Kompleksi.

Beşiktaş'a hayırlı uğurlu olur inşallah. Bu TT Arena'da Beşiktaş'ın oynama işine açık konuşmak gerekirse ben de pek sıcak bakmıyorum ama onun dışında yeni stad projelerinin falan yapılması çok güzel olur, çok sevinirim. Zaten bana göre bu Arena'da oynama olayı tamamen manüplasyondan ibaret. O kadar konuşuldu edildi, geçenlerde Ünal Aysal, böyle bir konuşma hiç geçmedi gibisinden konuştu. Fazla takmamak lazım.

Umarım bir an önce başlanır ve biter. Gerçi şu deplasman yasağı yüzünden rakip takımların stadına 10 metre yaklaşamıyoruz ama neyse.

Arena bizim olacak güven..

Şaka bir yana ne işimiz var Seyrantepe'de , Beşiktaş'tan - Kadiköy 20 dk ya..

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

quote:

Ya benimde anlamadığım işte o.

Yani Saraçoğlu daha yakın zaten size, beşiktaştan 20 dakikaya ordasınız, TT arena çok daha uzak. Metro çekilmiyor, biz zaten isyanlardayız. Anlamadım bu işi

• quote:

Orijinalden alıntı: Devil1106

quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

quote:

Ya benimde anlamadığım işte o.

Yani Saraçoğlu daha yakın zaten size, beşiktaştan 20 dakikaya ordasınız, TT arena çok daha uzak. Metro çekilmiyor, biz zaten isyanlardayız. Anlamadım bu işi

Bizde anlamadık ki.. Anadolu yakasında Beşiktaşlı yok sanıyorlar..

• korkuyorum beyler
  • Kasimpasa Stadı ya da Besiktas'a yakismayacak bir stada gitmedikten sonra Inonu'den cikmak cok buyuk hatadir, Aslantepe'ye gidildigi gun bu is bitmis demektir, ne bir daha oradan cikariz ne de Inonu arazisini geri alabiliriz. Bu kadar acik ve net, Aslantepe'ye gittigimiz an o stad 2 takimin stadi olur ve Inonu arazisi bir kac sene sonra birilerine peskes cekilir. Ben kesinlikle Aslantepe'ye gidilmesini stemiyorum, Galatasaraylilarin yerinde olsam "Yatak odanizi bir baskasi ile paylasir misiniz?" slogani ile bir kampanya baslatirdim! Stadi bir takimin mabedidir, paylasilamaz!
  • kafamı kurcalayan bir soru var; takım yeni bir yapılanmaya gidiyor ve malumunuz küçülme adı altında gençlşiyoruz. haliyle bir adaptason süreci olucak ve ilk başlarda takım kapasitesinin altınde performans göstericektir, anlayışla karşılamak gerek. peki bu yeni stad olayı, gidip yabancı ve alakasız bir stad da maç yapmak takımın bu performans düşüşlüğüne daha da köstek olur mu yani takım performansına yansır mı ? ne bileyim ben olsam rahat edemezdim 1 sene daha mı inönüde kalsak ne...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

kafamı kurcalayan bir soru var; takım yeni bir yapılanmaya gidiyor ve malumunuz küçülme adı altında gençlşiyoruz. haliyle bir adaptason süreci olucak ve ilk başlarda takım kapasitesinin altınde performans göstericektir, anlayışla karşılamak gerek. peki bu yeni stad olayı, gidip yabancı ve alakasız bir stad da maç yapmak takımın bu performans düşüşlüğüne daha da köstek olur mu yani takım performansına yansır mı ? ne bileyim ben olsam rahat edemezdim 1 sene daha mı inönüde kalsak ne...

Yok hacı yok yeter artık yapılsın biran önce kaç senedir aynı mevzu o bi seneler daha olmasaydı şimdiye bitmişti stad !!

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

kafamı kurcalayan bir soru var; takım yeni bir yapılanmaya gidiyor ve malumunuz küçülme adı altında gençlşiyoruz. haliyle bir adaptason süreci olucak ve ilk başlarda takım kapasitesinin altınde performans göstericektir, anlayışla karşılamak gerek. peki bu yeni stad olayı, gidip yabancı ve alakasız bir stad da maç yapmak takımın bu performans düşüşlüğüne daha da köstek olur mu yani takım performansına yansır mı ? ne bileyim ben olsam rahat edemezdim 1 sene daha mı inönüde kalsak ne...

Stad degistirmek icin en uygun zaman. Gecen 2-3 senedeki Inonu'de olusan anlamsiz baskiyi yeni bir takim kaldiramaz. Bu acidan bakilinca stad degisimi icin daha uygun bir zaman olamazdi. Takimin kendine guven kazanmasi icin baski altinda olmamasi gerekyor, son 2-3 seneki Inonu baskisi zaten bu kotu durumun olusmasinda en onemli aktordur.

• kimse sıkıntı yapmasın o stat ya orda yapılacak ya da hiç yapılmayacak... arena muhabbetiniz de baygınlık verdi artık...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.