Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
42.235
Cevap
204
Favori
2.306.987
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]
Giriş
      171 Mesaj
      09 Mart 2015 18:00:41
      |
      |

• Teğmen
      171 Mesaj
      09 Mart 2015 18:06:51
      .
      |
      |

• Yarbay
      3830 Mesaj
      10 Mart 2015 14:26:47
      quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

En fazla 45.000 olur.
      Ayrıca, 41.903 kişilik kapasitenin eksik oldugu düşüncesine katılmıyorum.
      Büyüklük, yaptıgın stadın içinde ki koltuk sayısına bağlı değildir bana göre.

Futbol bir endüstri olmuşsa her bir koltuk çok önemli. Senin rakiplerinin stadı 10 bin kişi fazla ve her sene ciddi fark doğuyor hasılat olarak. Her maç olmasa da yılda 3 derbi maçta artı 4-5 Avr. maçında full çeksen (ki derbilerde 100 bin civarı bilet talebi oluyor İnönü deki son derbi maçta 375 bin taleple rekor kırmıştık) elde edeceğin geliri düşünsene. Misal Liverpool maçında bir maçta 5 milyon TL girdi kasamıza. Eski İnönü de oynansaydı ne kadar olurdu hasılat?

Tamam kapasiteden ziyade atmosfer önemli orasına katılıyorum ancak söz konusu Beşiktaş taraftarıysa Liverpool maçında Zulumpiyat Stadı nı 70 bin kişi ne hale getirdi gördük.O atmosfere bile hayran kaldı adamlar. O açıdan, stadın kapasitesinin artması bizim atmosferimizi etkilemez.

Şu stad 50 bin civarı yapılmalı ilk fırsatta. Hem gelir olarak hem de psikolojik olarak rakiplerinin gerisinde kalmamak için ;)

"Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
      Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
      M.Akif ERSOY

• Yüzbaşı
      627 Mesaj
      10 Mart 2015 15:33:09
      quote:

Orijinalden alıntı: çerkez

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

En fazla 45.000 olur.
      Ayrıca, 41.903 kişilik kapasitenin eksik oldugu düşüncesine katılmıyorum.
      Büyüklük, yaptıgın stadın içinde ki koltuk sayısına bağlı değildir bana göre.

Futbol bir endüstri olmuşsa her bir koltuk çok önemli. Senin rakiplerinin stadı 10 bin kişi fazla ve her sene ciddi fark doğuyor hasılat olarak. Her maç olmasa da yılda 3 derbi maçta artı 4-5 Avr. maçında full çeksen (ki derbilerde 100 bin civarı bilet talebi oluyor İnönü deki son derbi maçta 375 bin taleple rekor kırmıştık) elde edeceğin geliri düşünsene. Misal Liverpool maçında bir maçta 5 milyon TL girdi kasamıza. Eski İnönü de oynansaydı ne kadar olurdu hasılat?

Tamam kapasiteden ziyade atmosfer önemli orasına katılıyorum ancak söz konusu Beşiktaş taraftarıysa Liverpool maçında Zulumpiyat Stadı nı 70 bin kişi ne hale getirdi gördük.O atmosfere bile hayran kaldı adamlar. O açıdan, stadın kapasitesinin artması bizim atmosferimizi etkilemez.

Şu stad 50 bin civarı yapılmalı ilk fırsatta. Hem gelir olarak hem de psikolojik olarak rakiplerinin gerisinde kalmamak için ;)

Kapasite olayına katılmıyorum açıkçası bence gayet yeterli kapasite. Zaten konum olarak daha da arttırlamıyor kapasite diye biliyorum. Ayrıca Liverpool örneği çok uçuk bir örnek bütün sezon sadece Liverpool gibi takımlarla maça çıkmıyoruz. Bunun Başakşehiri,Konyası,Balıkesiri de var. Zaten önemli maçlar haricinde olimpiyat stadının hali ortada buna ister passolig de ister başka bişey. Oyüzden 50-55 bin kişilik stad yapıp 30 bin kişi gelceğine 42bin kişilik stadda 30 bin kişinin gelmesi çok daha iyi bir etki verir. Ayrıca stad kapasitesiyle büyüklük fln olaylarına hiç girmeyelim bence. Chelsea,Liverpool gibi takımların halen stadlarnın kapasiteleriı 40-45 bin civarında bu adamlar bilmiyor mu yani şu stadı 60-70 bin kişilik yapalım da daha çok gelir elde edelim diye?Ki bu adamlar her maçını kapalı gişe oynayan takımlar bizim ülkede ki gibi maç seçen taraftara sahip değiller. Mesela Juventus Delle Alpi yi bıraktı daha ufak kapasiteli bir stada geçti.
      Kapasite işine fazla takılmayın arkadaşlar 42 bin gayet yeterli bir kapasite.

Playstation 4 | Psn: Batwoonee

• Teğmen
      171 Mesaj
      10 Mart 2015 15:40:37
      Localarımız çok değerli boğaz kenarında ofis gibi kullanılacak ve konser etkinlikleriyle Türkiye'nin en çok gelir getirecek stadı Beşiktaş Vodafone Arena olacaktır. Dünyanın en büyük 2. takımı Milan'da 80 bin kişilik San Siro'dan çıkıp 48 bin kişilik stad yaptıracak

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/competitions/serie-a/11389423/AC-Milan-unveil-plan-for-new-225m-48000-stadium-inspired-by-Arsenals-Emirates.html
      |
      |

• Teğmen
      171 Mesaj
      10 Mart 2015 16:34:23
      .
      |
      |

• Çavuş
      57 Mesaj
      10 Mart 2015 16:49:09

aynısı olmazsa çok pis söverim okadar bekledik böyle güzel olsa bari
      |
      |
      Bahsedilenler: Negatiwe

• Teğmen
      171 Mesaj
      10 Mart 2015 18:40:58
      .
      |
      |

• Yarbay
      3830 Mesaj
      10 Mart 2015 18:53:59
      quote:

Orijinalden alıntı: Batwoone

Kapasite olayına katılmıyorum açıkçası bence gayet yeterli kapasite. Zaten konum olarak daha da arttırlamıyor kapasite diye biliyorum. Ayrıca Liverpool örneği çok uçuk bir örnek bütün sezon sadece Liverpool gibi takımlarla maça çıkmıyoruz. Bunun Başakşehiri,Konyası,Balıkesiri de var. Zaten önemli maçlar haricinde olimpiyat stadının hali ortada buna ister passolig de ister başka bişey. Oyüzden 50-55 bin kişilik stad yapıp 30 bin kişi gelceğine 42bin kişilik stadda 30 bin kişinin gelmesi çok daha iyi bir etki verir. Ayrıca stad kapasitesiyle büyüklük fln olaylarına hiç girmeyelim bence. Chelsea,Liverpool gibi takımların halen stadlarnın kapasiteleriı 40-45 bin civarında bu adamlar bilmiyor mu yani şu stadı 60-70 bin kişilik yapalım da daha çok gelir elde edelim diye?Ki bu adamlar her maçını kapalı gişe oynayan takımlar bizim ülkede ki gibi maç seçen taraftara sahip değiller. Mesela Juventus Delle Alpi yi bıraktı daha ufak kapasiteli bir stada geçti.
      Kapasite işine fazla takılmayın arkadaşlar 42 bin gayet yeterli bir kapasite.

Tabi ki Liverpool maçı gibi olmayacak her maç. Ama sezon boyu 30bin kişiye de oynasak 50 binlik stadda atmosfer ve akustik olarak pek kayıp olmaz hatta bilet fiyatlarını daha ucuz yaparak aynı hasılatla çok daha fazla taraftarını stada alırsın. Yalnııız, Gs ve Fb derbilerinde hatta Avr.da senede 1-2 maçta full çekersen dünyanın parasını kaldırırsın. Önemli maçlarda bilet talebi kapasitenin 2-3 katı oluyor değil mi?

Liverpool, Chelsea, Juve gibi kulüplerle kıyaslamanı da çok yanlış görüyorum. Neden dersen o ülkelerde taraftarı olan bir çok kulüp var ve daha çok yerel futbol takımına destek sözkonusu. Bizdeki gibi BJK-GS ve FB nin milyonlarca taraftar potansiyeli onlarda yok. Adamlar hep kendi şehirlerinin ve semtlerinin takımlarını destekliyor. Nüfus olarak da bizden geriler zaten.

"Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır.
      Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır."
      M.Akif ERSOY

• Yüzbaşı
      455 Mesaj
      10 Mart 2015 20:09:42
      stad kapasitesi artırılabilecek şekilde yapıldı. tabi gerekli izinler alınabilirse. Şuan için bu kadarına izin veriliyor.

• Teğmen
      171 Mesaj
      10 Mart 2015 21:16:24
      |
      |

• Yarbay
      4209 Mesaj
      10 Mart 2015 21:52:58

@yeniinonustadi twitter
      |
      |

• Yarbay
      10540 Mesaj
      11 Mart 2015 01:14:45

Arkadaş verdiğin cevaba aynen katılıyorum. Bu arada arkadaşın verdiği Juve örneği büyük hata olmuş çünkü Juventus takımı isim olarak İtalyanın en büyüklerinden biri olmasına rağmen ülke genelinde de Torino şehri genelinde en az taraftarı olan kulup. Torino şehrinde en fazla taraftar Torine takımına ait.

Uzun zaman öncesine kadar ben de Torino da en fazla Juve taraftarı vardır sanıyordum ama İtalya Ligini biraz takip edince Torino taraftarının daha fazla olduğunu öğrendim. Ülkemizdeki Spor programlarında ve kanallarında ne zaman İtalya futbolu ile ilgili belgeseller yayınlansa Torino tarfatarının daha fazla olduğu söylenir. Hatta gezi programlarında bile futboldan söz edildiğinde bu bilgi aktarılır.
      |
      |
      çerkez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2119 Mesaj
      11 Mart 2015 17:12:15
      Vodafone Arena 11 Mart 2015 Fotoğrafları 12:30

Vodafone Arena 11 Mart 2015 Fotoğrafları 13:30
      |
      |

• Yarbay
      4209 Mesaj
      11 Mart 2015 20:15:05

www.mustafavmms.com

@yeniinonustadi twitter
      |
      |

• Yarbay
      6376 Mesaj
      12 Mart 2015 09:32:43
      Sadece otelin damından çekilen fotoğraflara bakarak yorum yapmamak gerekiyor. Görüldüğü gibi içerde de boş durulmuyor.
      |
      |

Siyah-beyaz devam.
    • Teğmen
      171 Mesaj
      13 Mart 2015 13:33:31
      Prekast'da son düzlüğe girilmiştir

|
      |

• Teğmen
      171 Mesaj
      13 Mart 2015 17:34:45
      Otopark bitti bitiyor

|
      |

• Teğmen
      171 Mesaj
      13 Mart 2015 18:40:18
      Kule Vinçten Numaralı

|
      |

• Yüzbaşı
      311 Mesaj
      14 Mart 2015 12:18:51
      Her şey çok güzel ama yine de verilen desteklere ve alınan paralara rağmen inşaat bir türlü istenilen hızda gitmiyor. bizden sonra hemde toki nin mütahidlerinin yaptığı stadlar bizden hızlı gidiyorlar. bunun nedenleri ne tam açıklama da yapılmıyor ama umarım stad yarım kalmaz nedense bu stad inşaatı yıllar ca sürecek gibi.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.