Şimdi Ara

Beşiktaş defansif olarak kötü saçmalığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BJK

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Yedekler olmadığı müddetçe savunma konusunda Avrupa'nın en iyi takımılarından biriyiz.

/>

haahhahhhahahahah
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Defansif olarak kötüsünüz, dün Antep son vuruşları yapabilseydi galip bile gelebilirdi.

Dün Antep tüm pozisyonlarını gol yapsa yine Beşiktaş galip gelirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker

Elenmen icin 2 gol yemen gerektigi lizbon macında 3 gol yiyerek defans yapamadıgınızı göstermis oldunuz zaten

Yenilen gollere degil,verdigin pozisyonlara bakacaksın,besiktas fenerbahce'den 2 kat fazla rakibine pozisyon veriyor

Zaten bizim yedigimiz 18 gol'ün 10 tanesi as defans oyuncularımızın olmadıgı maclardı

bu kadar saçma bir yorum görmedim
    yazmak icin yazma kardeşim

bende diyorum tolga kaledeyken o kadar gol yedik
    olmasaydı 10 golde kalırdık

böyle bir mantık var mı
  • Daha 2 takım arasındaki oyun anlayışını ve sistemini kavrayamayan insanlar gelip "Beşiktaş'ın defansı kötü yeaahh" diyor. Acaba bu arkadaşlar önde oynayan, takımın saha içindeki mesafesini kısaltan, önceliği ani pres ve top kapma olan ve tek ön libero ile oynayan bir takımla, geriye yaslanan, takımın saha içindeki mesafesi uzun olan, üç ön libero ile oynayan takımı birbirlerinden ayırt edemiyorlar.

Bu şekilde oynayan takımlar genelde bu tip pozisyonları verirler. Bakınız Barcelona, Bayern gibi takımlar da bu şekilde pozisyon yerler. Tabi Beşiktaş bir Barcelona falanda değil. Haliyle az daha fazla pozisyon vermesi doğal. Kaldı ki yenen gollerin çeyreğinden fazlası bireysel bariz hata. Tosic 2 gol kendi kalesine attı rakibe bir asist yaptı, Tolga keza aynı şekilde, Günay desen Gs maçında oda bu şekilde bariz hatayla gol yedirdi.

Şimdi diyeceksiniz ki hata olacakta gol olacak evet hata var hata var. Mesela yan top olur takım iyi yerleşmez adam paylaşmaz yersin golü. Bu bir hatadır ama hatalar ürünüdür ve zincirleme reaksiyon söz konusudur. Ama birde defansın en gerideyken topu rakibe kaptırması veya kalecinin yumurtlaması (A.Hisar, Lizbon ve Gs maçları) tekil hatadır. Zincirleme reaksiyon görülmez. Düşünün bir takım yediği 18 golün 4,5 tanesi en az bu şekilde yemiş.

Ayrıca Beşiktaş rakip takım atak yaparken pas arasına girerek hücumları başlamadan kesmeye yönelik oynuyor. Ön alandaki pres, beklerin orta saha çıkması ve Oğuzhan-Sosa'nın pas arasına girip rakipten top çalması bunun en güzel örneği.

Bizim oyun şablonumuz bu ve buna göre defans oyuncuları alındı. Marcello rakibi döndürmeyen, çabuk alan kapatan, iyi yer tutan ve zamanlaması fena olmayan bir oyuncu, Alexis'de çok hamleli, iyi yer tutan çabuk ve çevik bir oyuncu. Bizim sistem için ideale yakın stoperler. Geniş alanda oynayabilirler.

Fener'e bakalım, Kajet iyi yer tutan, zamanlaması iyi tek hamleli stoper. Alves'te sert, tek hamleli ve zamanlaması iyi oyuncu. Bu oyuncuları Beşiktaş'a koysanız kesinlikle daha fazla gol yer. Çünkü bu oyuncular geride duran ve defansı öne çıkartmayan takımlarda iş yaparlar. Bu adamlar kötü mü tabiki de değil. Ama bu tür sisteme uymazlar. Nitekim sezon başı Fener böyle oynamak istedi ama verim alamadı. Hatta ve hatta bekleri bile öne çıkartmadan oynamaya çalıştı. Fakar stoperler bu sisteme uygun olmadıkları için araya çok adam kaçırdılar. Shaktar maçı bunun en güzel örneği mesela.

Toparlamak gerekirse oyuncuları değerlendirirken bulundukları sistem ve oyuncu özelliklerine göre değerlendirin. Tabi hangi sisteme uydukları da önemli. Takım planlaması yapılırken buna göre oyuncu seçilir. Sen kalkıp defansı ağır ve tek hamleli oyuncularla kurarsan gol yeme rekoru kırarsın.

• Beşiktaş'ın defansı kötü olsa ne olacak,bu ligde hala çok iyi defans yapmanın matah bir şey olduğunu sanan Vitor Pereira fanları var.Bu ligde hücum yapan kazanır,savunmayla şampiyon olan çok azdır.

Ayrıca bizim 18 gol yememize bahane olarak savunma oyuncularımız yoktu diyenlerin adamların kalesinde Tolga'nın olduğunu bizde olsa sol bek rotasyonuna girmeyecek adamların sol bekte oynamasını göz ardı ediyor.

Volkan-Gökhan-Kjaer-Alves-Caner-Topal-Souza ile mi yoksa Tolga-İsmail-Ersan-Rodolfo-Beck-Oğuzhan-Atiba ile mi 18 gol yemek başarıdır dersiniz tabiki de 2.si başarıdır.Bizim bazı taraftarlar uyusun hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elder Wand

Beşiktaş'ın defansı kötü olsa ne olacak,bu ligde hala çok iyi defans yapmanın matah bir şey olduğunu sanan Vitor Pereira fanları var.Bu ligde hücum yapan kazanır,savunmayla şampiyon olan çok azdır.

Ayrıca bizim 18 gol yememize bahane olarak savunma oyuncularımız yoktu diyenlerin adamların kalesinde Tolga'nın olduğunu bizde olsa sol bek rotasyonuna girmeyecek adamların sol bekte oynamasını göz ardı ediyor.

Volkan-Gökhan-Kjaer-Alves-Caner-Topal-Souza ile mi yoksa Tolga-İsmail-Ersan-Rodolfo-Beck-Oğuzhan-Atiba ile mi 18 gol yemek başarıdır dersiniz tabiki de 2.si başarıdır.Bizim bazı taraftarlar uyusun hala.

Tolga neyse de İsmail'in sol bek rotasyonuna giremeyeceği, Rodolfo ve Atiba'nın savunmasının 18 gol yemesinin başarı olduğunu ima etmen garip olmuş. Saydığın adamların hepsi mükemmel bir uyum içinde takır takır topunu oynuyor. Ersan ve Beck daha iyi olabilirdi ve Oğuzhan ne alaka onu da anlamadım. adam defansif orta saha değil.

• Tolgaya laf atıyorsunuz da ben akhisar maçı dışında hatalı gol yediğini hatırlamıyorum ama bizim volkan yediğimiz gollerin yarısında hatalı, yaptığı saçma sapan çıkışlarını saymıyorum bile volkan sizde olsa şu an 25 üstü gol yemiştiniz.

• Lig için konuşuyorum bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Furiosa

Lig için konuşuyorum bu arada

Ya bizi 2 sezondur Avrupa'da yakması sabırları taşırdı. Asıl mesele o.

Üstteki yorumda kendini mi haberdar ettin?
  • Değiştir yok mecbur öyle yaptım

bizimki de Lig de bizi mahvediyor tolga ve volkanin kurtarış istatistikleri ni koysun biri tolga 2 ye katlamıştır volkani.

• Anlatmak istediğimi anlamamışsın.

1)Hasan Ali ve Caner varken İsmail anca 3.tercih olur rotasyon derken onu kast ediyorum
    2)Sizin orta ikiliniz Oğuzhan-Atiba bizim de Josef-Topal.Maksat sayı eşitliği olsun diye yazdım
    3)Rodolfo ve Atiba iyi olabilir ben Rodolfo ve Atiba kötü diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum.
    4)Fark zaten o.Savunmadaki ve orta sahadaki oyuncularınızın defansif meziyetleri ve defansif kalitelileri bizimkilerden düşük olmasına rağmen aynı gol sayısını yedirmek,o uyumu yakalamak ve takır takır oynatmak başarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elder Wand

Anlatmak istediğimi anlamamışsın.

1)Hasan Ali ve Caner varken İsmail anca 3.tercih olur rotasyon derken onu kast ediyorum
    2)Sizin orta ikiliniz Oğuzhan-Atiba bizim de Josef-Topal.Maksat sayı eşitliği olsun diye yazdım
    3)Rodolfo ve Atiba iyi olabilir ben Rodolfo ve Atiba kötü diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum.
    4)Fark zaten o.Savunmadaki ve orta sahadaki oyuncularınızın defansif meziyetleri ve defansif kalitelileri bizimkilerden düşük olmasına rağmen aynı gol sayısını yedirmek,o uyumu yakalamak ve takır takır oynatmak başarıdır.

Dediklerine katılmıyorum. Hasan Ali, Caner ve İsmail bugünkü performanslarını sürdürsünler İsmail 1. olur ne 3.sü

Ayrıca sizin oyuncularınızdan sadece Kjaer ve Gökhanı bizimkilere kıyasla önde görüyorum. Onun haricinde defans özellikli oyuncularınızın bizimkilerden daha üstün defans yaptıklarını düşünmüyorum. Hele Atibayı da eklemişsin hayret ettim o derece. Atibayı bugün koy senin takımına bir tane de Sosa tipli 10 numara koy açık ara şampiyon olurdunuz. Geçiniz efendim sizin defans bizimkinden iyi değil.

• Her maç 4 attıktan sonra 2 yesen nolucak takmayın bu kadar

• 1)Caner neyse de, Hasan Ali kim yahu Allahını seversen

2)Torba dolsun diye elmayla armutu karşılaştırmanı okumam benim için zaman kaybı. Oğuzhanın gol ve asist sayısı sizin herhangi bir amcnizden den daha fazla.

3)"Volkan-Gökhan-Kjaer-Alves-Caner-Topal-Souza ile mi yoksa Tolga-İsmail-Ersan-Rodolfo-Beck-Oğuzhan-Atiba ile mi 18 gol yemek başarıdır dersiniz tabiki de 2.si başarıdır"
    bu cümle sizin futbolcularınız kalitesiz ama bizim kadar iş görüyor demek. Atiba ve Rodolfo kötüdür demesende açıkça ima etmişsin.

4)Sizin defansif kabiliyetiniz diye bir şey yok, siz 6 kişiyle savunuyorsunuz biz 5 kişiyle savunuyoruz. Sizin 6 adamla yaptığınızı biz 5 adamla yapabiliyoruz.
  • Hala anlamak istemiyorsun ki beni kendi çapında laf sokmaya biz sizi döveriz ekiekieki diyip duruyorsun

1)Hasan Ali gayet iyi oyuncu İsmail'den de iyi denebilir.İsmail'i illa son 2 3 aya bakarak daha iyi demek doğru değil.Son 3 4 seneye genel durumlarına bakmak gerelir.

2)Yahu ne diyim yalan mı?Bizim defansif oyuncular total kalitede sizin önünüzde onu diyorum sen gidip konuyu Atibadır Rodolfodur 1'e 1 çekişmelere sokuyorsun.

3)Ben bizim defansif kabiliyetimiz var demedim,oyuncular daha meziyetli ve kaliteli olmasına rağmen siz malzemeden daha verim alıyorsunuz dedim.

Ben Oğuzhan kötü oyuncu,Oğuzhan kalitesiz gol atamıyor diye bir şey de demedim.Yine alakasız bir yaklaşım.Bizim orta saha ortasında oynayan ikilimiz Josef-Topal sizin Atiba-Oğuzhan ondan attım dedim hala tatava yapıyorsun.

Adama bak ya,takımını övüyoruz daha fazla üste geliyor yok yok bizim takım daha iyi biz über takımız dememizi bekliyor.Kafaya bak.Adamın takımın övmüşüz hala laf ediyor tuhaf.

• boun1631 kullanıcısına yanıt
    Arkdaşım sizde anlama sorunu mu var?Ben 7'li grup olarak karşılaştırma yapmışım gelmişsiniz oradan birilerini çekip bu daha iyi yeaaa bu kim Oğuzhan ne yaaa diyip duruyorsunuz.Hakkınızı verip övüyoruz işte ne diyeyim daha.Atiba kötü savunma yapıyor mu demişim dememişim.İlla oyuna savunmacı olarak bakacaksan Topal da Souza'da Atibadan kötü savunmacı değil olayı 1'e 1'e çevirecekseniz.
  • -Sizin takım iyi ama bizimki böyle şöyle diye bahsederek akıl oyunu yapmaya çalışıp, sadece çoluk çocuğu aldatırsın.

-Laf sokmuyorum. Gelip kendi takımından bahseden sensin. İsim veren sensin, Hasan Ali yazan sensin, İsmail'i yeren sensin gelmişsin bizim takımı övdüğünden bahsediyorsun. Geçiniz.

-Sizin defansif oyuncular ne yapmış yahu neye göre iyiler Allah aşkına? Somut bir veri göster. Defansif oynamakla defansımız daha kuvvetli diyemezsin.

-Bak yazdığın bir cümleyi alıntılıyorum
    "Fark zaten o.Savunmadaki ve orta sahadaki oyuncularınızın defansif meziyetleri ve defansif kalitelileri bizimkilerden düşük olmasına rağmen...

Bunu neye göre söylüyorsun ve bunu söyleyip bizim takımı övmüş olmuyorsun zeki çocuk.

Tatava diye nitelendirdiğin duymak istemediğin gerçekler maalesef.

• Kağıt üzerindeki kalitelere göre söylüyorum neye göre söyleyeceğim.Kağıt üzerini sahaya iyi yansıtmak,kötü yansıtmak veya yansıtamamak oyuncuların ve teknik direktörlerin başarısı başarısızlığıdır.Konu da şu an bu zaten.Beşiktaş kadrosundan verim almayı bilen,kadrosunu iyi kullanan,uyumunu yakalamış bir takım.Fenerbahçe ise kadro kalitesine oranla verim alamayan,kalitesini sahaya yansıtamayan,oyun olarak rakibinden daha aşağıda bir yerde.

İsim verdim de ben Hasan Ali verdim,Rodolfo ve Atibayı araya sıkıştıran sensin.Ben Rodolfo veya Atiba hakkında kişisel yorum yaptığımı hatırlamıyorum.Evet İsmail Caner'den de Hasan Aliden de iyi oyuncu değil.Fener'e gelse sol bek rotasyonunda 3.sırada olur.
  • -Kağıt üzerinde tabirinin elle tutulur bir yanı yok. Bonservis bedelleriyle şişirilmiş futbolcular ve buna inanan taraftarlar var.
    -Rofolfo ve Atiba bu takımın en iyi savunmacıları olduğundan ve senin paylaştığın isimler içinde bulunduğundan yazdım. Kafama göre Gomez veya Töre'ye getirmedim ki konuyu.Kimden konuşuyorsak onu yazdım.
    -Caner ve Gökhan Gönül benim de beğendiğim futbolcular ama İsmail'in şu an gösterdiği performans ve gelecek potansiyeli en az onlar kadar. Hasan Ali biraz ekmek yesin bakalım onu da görürüz.
    -Fener'de çok ilginç isimler yedek klübesinde oturuyor, İsmail'i de oturtmasına şaşırmazdım.

Yukarıda da yazdığım gibi hele bir lig ve Avrupa macerası bitsin sonra irdeleyelim neye göre daha iyi olduğunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdem88

Ası olsa nolur alves çöp ba çöp kadlec çöp. Kjaer var işte sadece gerisi hikâye

Alves'e çöp mü dedin sen

Ba sizde banko ilk 11 oynar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.