Şimdi Ara

⚫⚪ Beşiktaş 2020 / 2021 Sezonu (ANA KONU) ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM 🏆🏆 (812. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76.392
Cevap
83
Favori
2.124.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Topu ayağından zamanında çıkarmama gibi bi sorunu var söylediğiniz gibi burda o pası verse kırmızı karta kadar gider iş.

Bunun dışında bi pozisyon daha var böyle rosier e kanada açmadı sosa gelip arkadan bozdu.

Ama top hakimiyeti,dikine sürüşü,saklayışı Fener orta sahasını çok bozdu bence bazı yerlerde tek top oynasa çok etkili olacak.
  • Bizim daha çok yolumuz var. beşiktaş öyle geçiş oyunu ile lig bitirecek takım değil. çoğu görüş stoper ve kaleciden dem vursada on numara olmadan sıradan maçlar bile çözülmez.

Josef iki senedir çok istediğim bir oyuncuydu keşke balotellide olsaydı sıkıştığında abou atardın sağ tarafa ghezalı alırdın ortaya. abou, larinden daha büyük tehdit olacağı için ordan rakip gelemezdi iki haftadır larin sadece fizik ile bile rakip çıkarmıyor, sağ tarafında öyle olduğunu düşünün. Devre arasına nerde gireceğimiz önemli, stoper ve kaleciyi çözmek kolayda bu mevcut sistemde bizde olması gerek oyuncu başakşehirde çok iyi uyardı sisteme giuliano yada arjantin ligindeki urugaylı bir oyuncu vardı cruz mu neydi. Planlama yanlış yapıldı normalde giuliano filan yazmamda ordaki adamların statik olması hocayı çok rahatsız ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Derbi hakemi dinlendirilecekmiş. Bu adama kim emir verdi esas o düzeneği bitirmezsek böyle daha çooook dinlendirlir hakemler.

BJK yenilse ne olacaktı maç objektif hakemle tekrar mı oynanacaktı? Yoooook tabii ki.

İsterse sezon boyu dinlensin bundan sonra.⚫⚪ Beşiktaş 2020 / 2021 Sezonu (ANA KONU)  ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM  🏆🏆 

• Larin sezonun en büyük süprizi olur böyle giderse.2 ay önceye kadar ben bu adamın futbolcu olduğunu düşünmüyordum.Hala daha çok zayıf yönleri var ama fiziğini iyi kullanmaya başladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Am@deus kullanıcısına yanıt

Bizim takım Layiçe çok güvendi.Formda bir Layiç 10 numarayı çözerdi.Ama yönetime de kızamıyorum yüksek maliyetli Layiç elden çıkmadan başka bir 10 numara alınamazdı.Guliano bize uymazdı ama fenerin aldığı Pelkası biz alsaydık çok bambaşka bir takım olurduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuel20 -- 1 Aralık 2020; 23:40:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Topu ayağından zamanında çıkarmama gibi bi sorunu var söylediğiniz gibi burda o pası verse kırmızı karta kadar gider iş.

Bunun dışında bi pozisyon daha var böyle rosier e kanada açmadı sosa gelip arkadan bozdu.

Ama top hakimiyeti,dikine sürüşü,saklayışı Fener orta sahasını çok bozdu bence bazı yerlerde tek top oynasa çok etkili olacak.

İki yıldır ljacic copunden bişey olmucagini söylüyodum. Herkes beni linç ediyodu. Şimdi herkes ljacice sovuyor. Mensahi da hiç beğenmiyorum. Sürekli top eziyo. Pas şiddetini ayarlayamiyo. Aboubakara iki top attı. Bi tık yavaş atsa ikisinde de karşı karşıya kalcakti. Hızlı attığı için iki pozisyonda öldü. Bide şu adam için GS ile kapistik. Top surmesinden başka hicbi özelliği yok

• muratdem88 M kullanıcısına yanıt

Mensah sıkıntı değil ama Layiç ve Vida sıkıntı.Onlardan kurtulmamız gerekiyor en az zararla.

• muratdem88 M kullanıcısına yanıt
    Top sürmesinin yanında zaten öyle bi pas vizyonuda olsa atletico da oynardı.
    Bizde zaten Atiba Oğuzhan gibi pas özelliği olan adamlar var ama atletizmi olan dikine giden tipte bi adam yoktu farklı profilden oyuncular olmasında bi zarar yok bence zaten kiralık adam yararlı olmazsa bonservisini almayız olur biter.
    Gs ile kapıştık da adama yüksek maaş artı astronomik bonservis vermedik ki üstüne rakibi o mevkide eksik bıraktık yalnış bi hamle olduğunu düşünmüyorum ben.
    Orta sahamız için yalnış olan Ljajic ten sene başında medet ummamız bence keşke satıp yerine o profilde ama daha istikrarlı karakterli birini almamak oldu..
  • hücum hattına nasıl bir oyuncu gelmesi gerektiği konusunda ben biraz kararsızım. yani hem arkada josef, önde atiba-xx şeklindeki dizilişte xx'e bir oyuncu gelsin istiyorum hem de abou'ya bişey olması halinde yaşanacak eksik gözümü korkutuyor, bir forvet gelsin diyorum. bilemiyorum yani ne lazım tam olarak.

o xx dediğim mevkide ljajic'i çöpe atsan dahi oğuzhan ve mensah'ın varlığı, mensah'ın az maliyetli bir oyuncu olmayışı da işi zorlaştırıyor. hoca arada dorukhan'ı da kullanıyor. ben hasic'i de orada bi görmek istiyorum.

bu saydığım 3 mevkiden en az ikisinde oynayan skorer bir oyuncu olsa tadından yenmez. talisca gibi bi oyuncunun tam zamanı aslında. o xx dediğim yerde böyle biri olması halinde santraforda abou'nun değil larin'in olduğu maçlarda da santrafor çok yalnız kalmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 2 Aralık 2020; 1:27:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Top sürmesinin yanında zaten öyle bi pas vizyonuda olsa atletico da oynardı.
    Bizde zaten Atiba Oğuzhan gibi pas özelliği olan adamlar var ama atletizmi olan dikine giden tipte bi adam yoktu farklı profilden oyuncular olmasında bi zarar yok bence zaten kiralık adam yararlı olmazsa bonservisini almayız olur biter.
    Gs ile kapıştık da adama yüksek maaş artı astronomik bonservis vermedik ki üstüne rakibi o mevkide eksik bıraktık yalnış bi hamle olduğunu düşünmüyorum ben.
    Orta sahamız için yalnış olan Ljajic ten sene başında medet ummamız bence keşke satıp yerine o profilde ama daha istikrarlı karakterli birini almamak oldu..

Pas vizyonuna gerek yok hocam. Beş metre çaprazında koşan adamın onune de bıraksın o topu bi zahmet. Sen ben bile beceririz muhtemelen. İlk yarı her topu ezdi. Kaç tane top kaybı var çok merak ediyorum. Bence çok yetersiz bi oyuncu. Bize hiç bi katkısı olmaz. Umarım ben yanilirim

• Aboubakar ön tarafta ki hücum organizasyonunu bir 10 numara gibi yönetiyor. Ayrıca bize geldiği ilk dönemde göremediğimiz tipik pivot santrafor gibi topu da saklamaya başladı, bu da Larin ve Ghezzal gibi adamların hücum da daha hareketli olmasını sağlıyor. Bu yüzden de şu ana kadar 10 numara eksikliği hissetmedik.

Ben 10 numara transferi yerine, daha çizgide oynayabilecek bir kanat oyuncusu alarak (Salvio vs) tarzında, Abobuakar ve Larin ile 442 klasik bir hücum ile kapanan takımları açabileceğimizi düşünüyorum. Rosier ve Rıdvan gerçekten ciğersiz adamlar. 442 sisteminde eğer önlerinde kanat oynayabilecek kaliteli adamlar olursa sistemi taşıyabilirler.

Artık 10 numara kullanan takım kalmadı Avrupa da. Bizim de bu takıntılı ve saha içinde pres ve baskı gücünü düşüren sistemden uzaklaşmaya başladığımız bir anlayışa devam ederek, bu sisteme uygun adamlar almalıyız.

• Gslip geldigimiz ve yenildigimiz maclarda en az 2-3-4 gol yiyoruz..bunda en buyuk sebep nskala welinton..sakarliklari ve penaltilari her mac gol yediriyor..kalecide ekstra kurtaris yapamiyor..souzada cok dikkatsiz oynuyor..dorukhan oynayabilir..nkoudu tore baslayinca hucumda zenginlesir...ama sakar sakirler sorun olacak..bu adamlar varken yukarilar hayal..17 gol nedir? En dandik takim yememis..

• quote:

Orijinalden alıntı: lindeman

Gslip geldigimiz ve yenildigimiz maclarda en az 2-3-4 gol yiyoruz..bunda en buyuk sebep nskala welinton..sakarliklari ve penaltilari her mac gol yediriyor..kalecide ekstra kurtaris yapamiyor..souzada cok dikkatsiz oynuyor..dorukhan oynayabilir..nkoudu tore baslayinca hucumda zenginlesir...ama sakar sakirler sorun olacak..bu adamlar varken yukarilar hayal..17 gol nedir? En dandik takim yememis..

17 golün 10 tanesi kaleci hatası, 3 tanesi Vida (Konya maçında ki 3 hatası), 3 tane Wellinton. Toplasan 1 tane adam gibi gol ancak yemişizdir.

• Sezonun en iyi transferlerinden birisi. Net. Atiba'ya daha fazla yardımcı olabilecek başka bir oyuncu bulamazdık. Bedava geldi ve ideal bir ücrete oynuyor. Sezon sonu sözleşmesini uzatmak iyi olur. Daha 31 yaşında, 2-3 sene daha bu tempoda oynar.

• Instagram'dan takip ediyorum, eleman her gün spor salonuna gidip bireysel çalışıyor. Bunu yapan bir bu var, bir de N'Skala. Diğer topçulardan hiç bireysel çalışma paylaşımı görmedim. Devre arasına kadar stoper tandemi Necip-Montero olmalı. Çok gol yiyoruz deniliyor da, Fener'den yediğimiz gollerden biri yalan bir penaltı, diğeri direkten sekip adamın önüne düşen tam bir FIFA golü, öteki de duran top. Başakşehir maçında 2 golü de zaten Erdoğan girdi, sola Montero geçti de yedik. Ben Necip-Montero ikilisinin Vida-Welinton ikilisinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

⚫⚪ Beşiktaş 2020 / 2021 Sezonu (ANA KONU)  ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM  🏆🏆
  • Şahsen Sergen hocamın zekasına güveniyorum, düşündüklerini uygulatabilir ise farklı bir takıma evrileceğiz. Yine kendi beyanı, oyuncular çift yönlü olacak ( Abubakar'ın, Larin'in defanstan top çıkarması... Necip ve N'Skala'nın gol atması gibi ) unutmadan en son Alanya da tükenmiş O.Tufan'ı geri kazandırdı.

Gelelim Mensah Konusuna, dikine gidiyor, rakip orta alan ve defansın dengesini bozuyor... arkadaşlar pas demişler, o ivme olaydı Atletico dan Kayseri'ye gelmez biz rüyamız da görürdük. Adam takımla kaç antreman yaptı, kaç kez 11 yaptı daha yeni pandemiden çıktı... Sergen hocam ona da dukunacak elbet.

Hala Adem ve Oğuzhan'dan umudum var ( bunlar ozan'dan daha yetenekliler ), Sergen hocam onları da kazanacak, Ligin boyu uzun, ihtiyaç duyulacak maçlarımız olacak, yeter ki bu gibi forumlar da arkadaşlar gereksiz gerilim yapmasın, takımına, topçusuna sahip çıksın.

• https://www.youtube.com/watch?v=9CNqJDO5hFQ&feature=youtu.be

bakın bu yetenektir ağalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 2 Aralık 2020; 12:36:32 >
  • Cok iyi ya hala spor programlari izliyorum. Ins Kasimpasayi da yener cila yapariz.

• Anılar :)

⚫⚪ Beşiktaş 2020 / 2021 Sezonu (ANA KONU)  ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM  🏆🏆
  • Bir çok arkadaşımızın dediği gibi kolay gol yiyoruz. Yani çok fazla kaleciyle karşı karşıya pozisyon vermeden çok fazla gol yemişiz. Ts maçı dahil yediğimiz gollerin bir çoğu ya kaleci hatası ya Vida-Welinton-Nskala ıskası yada penaltı. Ts-Denizli-Antep maçları bunların en güzel örneği.

İlk önce savunma işini toparlamak lazım. Valla Necip-Montero izlediğim kadarıyla bana daha çok güven veriyor hemde f/p oranında daha mantıklı. Aynı şekilde Utku Ersin'e göre daha bir bütün kaleci olarak geliyor. Vida-Welinton-Nsakala'ya keşke talip çıksa da satsak. Bunların yerine 1 tane adam akıllı stoper, 1 tane kaleci ve 1 tane iyi bir sol bek alsak yeter. Rıdvan ile forma mücadelesine giren, yeri geldiğinde oynayan ayakları düzgün bir sol bek yeterli olur.

İşin orta saha ve kanat kısmına gelirsek durum daha farklı. Orta saha ortasında Atiba-Josef-Dorukhan-Oğuzhan-Mensah-Adem var. Hatta Raşit'i bile orta saha yazabiliriz. Ama anlaşılan Adem'den bir cacık olmayacak! Elimizde ki en değerli 10 no Adem ama adamın futbolla ilgisi kesilmiş durumda.

Bazı arkadaşlarımız Mensah'ın 10 no oynayabileceğini yazmış ama hala iddia ediyorum Mensah bizim takımda 10 no falan oynayamaz. Driplinlgle gitmekten başka birşey bilmiyor. Toplu veya topsuz oyunda hiç yok. Geçiş oyunu desen onda da yok. Yani kapalı savunmaları açacak, oyunu geriden kuracak, baskı geldiğinde saçmalamayan bir oyuncu değil.

Fener maçında Mensah az daha iyi olsaydı ilk yarı 3-0 yapmıştık. Dediğim gibi tek güçlü özelliği dripling ile gitmek. Fizik kapasitesi düşük olan Sosa ve arkada tek kalan fazla hızlı olmayan Gustova karşısında driplingleri işe yaradı. Bunların dışında son pas kalitesi ve tercihleri çok kötüydü. Roiser'in skor katkısı Mensahtan çok önde olması herşeyi açıklıyor bence.

Mesela Raşit'e bakalım. Adam sağ iç-sağ kanat-merkeze gelebiliyor, topu taşıyabiliyor, eli ayağı birbirine dolaşmadığı gibi attığımız gollerde ya kilit pasları atıyor yada asist yapıyor. İşte bize bu tip oyuncular lazım. 10 numarada bunun gol atan halini bulsak yeter.

Son maçlarda hücum anlamında kaleye gitmemizin ana nedenleri, Roiser-Rıdvan gibi modern beklerin olması, Raşit'in katkısı, Abuşun top tutması ve pas alış verişi gelmektedir. Bunlara birde basit oynama konusunda uzmanlaşan Atiba ve doğru koşu yapabilen Larin'i de eklediğimizde halkalar tamamlanıyor. Eksik olarak sadece 10 no kalıyor. O bölgede uygun oyuncu bulablirsek tadından yenmez (tabi defansif sorunları giderdiğimizi düşünürsek) . Malesef Mensah bu formata uymuyor.

• 
Sayfa: önceki 810811812813814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.