Şimdi Ara

[Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1905. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.469
Cevap
80
Favori
2.066.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dunku macin özetini izledim de Ersinden cacik olmaz..ilk gol filan nedir ya refleksin R si yok bu cocukta..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Ben sildim mesaji onceki sayfadan 1903 e dustu mu mesaj ?

Ruiz geldiginden beri yaziyorum adam Caner i kapatmaktan defans yapamadi. Yalniz ilk golde Ruiz in hatasi var bence.

Ridvan olunca Ruiz de daha saglam durmaya basladi. Dun yine Caner iyi kotu Q7 yi kapatti zaten Q7 hizli degil cizgiye inmeden bir sey yapmadigi icin o taraf saglamdi.
    Isin sakasi hocam gonuller 1903 zaten gerisi onemli degil.

Evet daha oturmus bir takimda Ruiz yaninda hizli tarz stoperle is yapabilcek bir oyuncu Roco gibi tamamen mukavvadan yapilma buzdolabi gibi durmuyor.

Bakalim pztsi ne yapacagiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Uzun uzun yazdım çok karıştı sonra sildim yazdıklarımı. Kısa ve net; stoper almaları lazım, o stoper hava topu almalı benim mantığımda ersin mesela kayseri maçında boşuna öne çıkmadı zira ilk atışta vuruşu karşılayacak bir stoperin yok. Ama bunların alacağı atletik kısa stoper olacak bana kalırsa kaleciyi uzun tutacaklar maalesef.

Yani senin ve benim istediğim kaleci için uzun boylu marcelo gibi stoper lazım. Adam her ne kadar temassız oyun oynasada temiz ve duracağı yeri biliyordu. üstelik yanında oynayan tosiç stoper bile değildi, ruiz çöplerle oynuyor diyenlere duyrulur...

Alıntıları Göster
    O zaman ki takımla bu zaman ki takım arasında dağlar kadar fark var hocam. O zaman ki kadro oyunun her iki yönünü çok iyi oynayan bir yapıdaydı. Defansın sürekli 4-4, 4-5 yakalandığını çok az görürdük. Çünkü takımın bloklar arası mesafesi çok kısaydı. Kanatlar beklerine yardıma geliyordu. Olcay-Töre-Babel-Kerim vs. Hatta geçen sene bile bu tip pozisyonları vermiyorduk.

Şimdi bu takımda 4-5 kişi geride gerisi ileride kalıyor. Saha parselizasyonu sıkıntılı. Özellikle Diaby-Boyd oynadıklarında alanlarını boşaltıyorlar. Ben şahsen bu adamların defansta kiritk topları kestiklerini hatırlamıyorum. Bu durumda defans çok önde yakalanmamak adına kendini geriye atıyor. Haliyle mesafe daha da açılıyor.

Bu durumda kim olursa olsun çoğu durumda defans hallaç pamuğuna döner. Ayrıca defans oyuncun rakibi döndürmemeli. Ersan-Tosic bunu çok iyi yapıyordu. Yeri geliyordu orta saha yakınlarında rakip forveti döndürmüyordu. Şimdi Vida-Roco'ya bakın. Her topu forvet alıyor! 2-1 ile ceza sahasına rahatça sarkıyorlar (Bakınız Antalya'nın golleri, Kayseri'nin son golü, dün ki yenen goller).
    Vida aslında forvetlere top bırakmaz ve döndürmezde. Ama alışkanlık gereği Vida zaman zaman geriye kaçıyor!

Hoca, takımın hücumda kötü olduğunu bildiği için Atiba'yı ceza sahasına sokmaya çalışıyor. Elneny öndeki oyuncular yüzünden geride kalmak durumunda kalıyor. Haliyle dönen kontra toplarda 4-5, 5-5 falan yakalanıyor takım. Ama Şenol hocanın dönemindeki gibi oyuncu bütünlüğü ve sistemin beraber işlemesi durumu çok farklı yere götürür. Bu yüzden öndeki oyuncuların tamamının değişmesi şart. Adem-Burak dışında iş yapan hücum oyuncusu yok. Burak ise 1 maç var 1 maç yok.

Stoper bu takıma şart. Hemde 2 tane şart. Kaleci ve 2 bekte lazım. Kanat oyuncularını saymıyorum bile. Yani dün ki on birin en az 7-8 ismi değişmesi lazım.

• Ana probmemiz kanatlar bek hucumcularımız.

Son 2 maçta buna 10 numarasız etkisiz oyun eklendi.

Güven veya Ersin kısa vade elde tutup geliştirmek lazım. Güven potansiyelli biri.
  • Quaresma'nın mevcut tüm kanatlarımızdan daha etkili olduğunu düşünüyorum. Yazık.
  • Forumla farklı görüşlerdeyim ama sıkınyı yok 40 golün tamamı sergen yalçın döneminde yenmedi. Gollerin tamamı farklı oyun yapılarında (avcı,sergen) yendi. İki tane sıradan afrikalı alsanız bu takım bütün sezonu stopersiz geçiren fb kadar gol yemezdi. Bu takıma ilk kaleci, ikinci ön libero lazım yoksa vida yada ruiz önde oynayan takım stoperleri değiller.
  • Ne zaman izlesem tüylerim diken diken oluyor.

• Bende ve hepimiz öyle be hocam :( o güzel günlere kavuşuruz inşAllah gene.

• Allahım bu gariban tinerci kullarına yaşat bu mutluluğu lütfen

[Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

• beni de bu video çok gaza getiir. özellikle 6.30'da vodafone arena'nın göründüğü kısımda tüyler halay çekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 11 Temmuz 2020; 4:48:7 >
  • Pitx1 kullanıcısına yanıt
    Ersan ve Tosic'in rakibi önde atak başlamadan karşılamaları bizim savunmaya inanılmaz katkı veriyordu.Çoğu kişi bunu görmüyordu o dönem.Hata yapınca pahalıya mal oluyordu ama genelde tam yerinde hamleler geliyordu.

Şu anda takım savunmamız ilk yarıdakinden daha kötü durumda açıkcası.Ama hücum olarak daha akıcı olduğumuz için farkedilmiyor.Sergen hocanın kesinlikle bunu düzeltmesi lazım.Ama tabi bu rotasyon zaten bu oyunu oynamaya uygun değil ,önde karşılaman lazım.Ruiz buna uygun değil Vida ise çok hata yapıyor bu noktada.Kim gelecek kim gidecek bu takımdan 10 oyuncu gidecekse sana 15 oyuncu lazım olacak.Çünkü elde tutulur 6-7 oyuncun var sadece.Bunlar ise artık tüm sezon güvenilmemesi gereken isimler.Yani Atiba Gökhan Burak.Hem diğer mevkilere iyi adamlar lazım hem bu adamları rotasyona sokacak adamlar lazım.Atiba 'nın yerine,yanına böyle birini 5 yıldır bulamadık şimdi mi bulacağız ? Kaleci lazım yönetim kalkar Sinan Bolat'ı falan transfer eder diye korkuyorum.Ya da geniş uzun çizgi kalecisi bulur getirir falan...

Herkes kızıyor falan ama durum böyle iken ve yabancı sınırı geliyorken Gökhan'ın tutulması zaten şart ama ben Caner bile tutulmalı diyorum.Yani eldeki sol kanat oyuncularına bakalım hiç biri güvenli değil.Caner'i ön tarafta rotasyonlu kullanmak bize yeterli olacaktır.Ama diğer mevkileri toparlarsak...Orta alanda sayı olarak yeterlilik var ama bütünlük yok.Dorukhan gelecek, nerede nasıl kullanılacak bunu bilmiyoruz.

• Rüyamda Ersin tüm geri pasları içeri alıyordu :(
  • Geri pas diyince aklıma Fevzi, o ayağının altından kaçırdığı top ve bizi şampiyonluk tan edişi geliyor aklıma hep. Öyle bir travma yaşattı ki o çocuk yaşım da çıkamadım etkisinden.

• Dark Saga kullanıcısına yanıt
    Delikanlı o da birşey mi..benim yaşım 61..Uğursuz 2 ekim 1974 Steagul Rosu maçı..15 yaşındaydım..Hüngür hüngür ağlamıştım sinirimden..hala unutmam ,aklıma geldikçe duvarlara vurasım gelir.Bizim takımımız büyük takımdır ölür dirilir gene gelir ..neden mi? arkasında ne federasyon ne daha büyük makamlar vardır..arkasında sen ben varızdır sadece cefakar taraftar vardır..
  • Gökhan Gönül kalıyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin, Aralık 2019:

- evet beyler bu GS baya iyi gidiyor şampiyonluk yolunda, neler yapmalıyız?
    - bence virüs yaratıp pandemi başlatalım. GS için büyük bir darbe olur
    - güzel fikir. ama pandemi bütün dünyayı çok fazla etkiler, ve milyonlarca ölebilir. onlar nolcak?
    - bize ne lan önemli olan GS'yi şampiyonluktan etmek. virüsü yaratmaya başlayın
    - tmm

[Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ersan ve Tosic'in rakibi önde atak başlamadan karşılamaları bizim savunmaya inanılmaz katkı veriyordu.Çoğu kişi bunu görmüyordu o dönem.Hata yapınca pahalıya mal oluyordu ama genelde tam yerinde hamleler geliyordu.

Şu anda takım savunmamız ilk yarıdakinden daha kötü durumda açıkcası.Ama hücum olarak daha akıcı olduğumuz için farkedilmiyor.Sergen hocanın kesinlikle bunu düzeltmesi lazım.Ama tabi bu rotasyon zaten bu oyunu oynamaya uygun değil ,önde karşılaman lazım.Ruiz buna uygun değil Vida ise çok hata yapıyor bu noktada.Kim gelecek kim gidecek bu takımdan 10 oyuncu gidecekse sana 15 oyuncu lazım olacak.Çünkü elde tutulur 6-7 oyuncun var sadece.Bunlar ise artık tüm sezon güvenilmemesi gereken isimler.Yani Atiba Gökhan Burak.Hem diğer mevkilere iyi adamlar lazım hem bu adamları rotasyona sokacak adamlar lazım.Atiba 'nın yerine,yanına böyle birini 5 yıldır bulamadık şimdi mi bulacağız ? Kaleci lazım yönetim kalkar Sinan Bolat'ı falan transfer eder diye korkuyorum.Ya da geniş uzun çizgi kalecisi bulur getirir falan...

Herkes kızıyor falan ama durum böyle iken ve yabancı sınırı geliyorken Gökhan'ın tutulması zaten şart ama ben Caner bile tutulmalı diyorum.Yani eldeki sol kanat oyuncularına bakalım hiç biri güvenli değil.Caner'i ön tarafta rotasyonlu kullanmak bize yeterli olacaktır.Ama diğer mevkileri toparlarsak...Orta alanda sayı olarak yeterlilik var ama bütünlük yok.Dorukhan gelecek, nerede nasıl kullanılacak bunu bilmiyoruz.
    Hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz ve hemen hemen aynı fikirdeyiz. Tosic-Ersan önde basıp atağı başlatmadan kesiyordu, rakibi döndürmüyordu ve yanında oynayan Rhodolfo veya Marcello ile birbirlerini tamamlıyorlardı. Rhodolfo-Marcello-Ruiz bunlar denge stoperidir. Ersan-Tosic ise hareketli stopelerler. Vida'da hareketli stoper ama geriye kaçarak oynuyor. Rakibi döndürmesi de cabası. Aynı şekilde Mitrovic'te denge stoperiydi.

Hatırlayın Pepe-Vida, Vida-Tosic, Medel-Vida tandemlerini. Hep aynı sorunu yaşıyorduk. Çünkü Vida sürekli geriye kaçıyor! Yani aynı sorunlar devam ediyordu. Hatta o dönemde Vida'ya baya baya eleştiriler yapmıştık. Hala aynı gaz devam. Buradaki asıl nokta Ruiz'in bu tip stoper olmaması. Yani Ruiz daha çok iyi alan tutan, duracağı yeri iyi bilen, aklıyla ve zamanlamasıyla ön plana çıkan ve topu oyuna iyi sokan bir stoper. Elinizde bu tip stoper varsa onu tamamlayan oyuncunun Ersan-Tosic modelinde olması gerekir.

Yabancı kuralına gelirsek, elimizdeki yerlileri tutmamız gerekir. Gökhan-Dorukhan-Rıdvan-Oğuzhan gibi. Hatta Kaan Ayhan'ı alabilsek çok güzel olur. Ayrıca elimizde Burak var. Yabancı sınırlamasında Caner kadroda tutulabilir ama maliyeti ona göre olmalı.

Adem-Nkoudu-Ruiz-Atiba dışındaki yabancılarla vedalaşmamız gerekir. Belki Lens makul ücrete inerse tutulabilir. Elneny ise kiralık, gelecek sezon burada olmaz. Vida'ya 6-7 milyon € veren varsa hemen yollasınlar! Boyd-Diaby için ise yoruma açık hiç birşey yok!

• [Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
  • İyi dedin abi..Daha güzel şeyleri,daha çok şampiyonluğu hak etmişti bu taraftar ama fırsat vermediler işte o saydıkların abi.

• 
Sayfa: önceki 19031904190519061907
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.