Şimdi Ara

[Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.469
Cevap
82
Favori
2.066.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Algıyla alakası yok hocam herkes aynı şeyi söyleyip duruyor, biz hocaya karşı tavır yapmadık oynattığı futbola karşı tavır yaptık, yine aynı taktikle oynasın yine tepki gösteririm.

Yolunu düzelten Avcı oldu. Dorukhanı kaç maç ademle beraber forvet arkası oynattı her maç 3 lük olduk. Yapma dedik olmaz dedik o inat ettikçe biz inat ettik. O inadından vazgeçti takım oynamaya başladı. Aramız düzeldi.

Anlatmaya çalıştığım şey biz galibiyet gelince hocanın arkasında durmadık taktiğini değişip, saçma pas oyunundan vazgeçtiği için, inadını kırdığı için arkasında durmaya başladık. Şahsen ben öyleyim yani. Ayrıca arkadaşın dediği gibi avcı şuan Şenol Güneş'ten sonra en iyi hocadır o konuda da hem fikirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

Algıyla alakası yok hocam herkes aynı şeyi söyleyip duruyor, biz hocaya karşı tavır yapmadık oynattığı futbola karşı tavır yaptık, yine aynı taktikle oynasın yine tepki gösteririm.

Yolunu düzelten Avcı oldu. Dorukhanı kaç maç ademle beraber forvet arkası oynattı her maç 3 lük olduk. Yapma dedik olmaz dedik o inat ettikçe biz inat ettik. O inadından vazgeçti takım oynamaya başladı. Aramız düzeldi.

Anlatmaya çalıştığım şey biz galibiyet gelince hocanın arkasında durmadık taktiğini değişip, saçma pas oyunundan vazgeçtiği için, inadını kırdığı için arkasında durmaya başladık. Şahsen ben öyleyim yani. Ayrıca arkadaşın dediği gibi avcı şuan Şenol Güneş'ten sonra en iyi hocadır o konuda da hem fikirim.
    Bak bu konuda kesin katılıyorum.
    Sonunda kendi de anladı.
    Şimdi kayseri ile oynuyorsun içeride, kapasitesi belli, önde kur defansı sana kimse bir şey demez.
    Ama Sivas maçında yaptın bu hatayı, gittin bratislava'da yaptın, o da yetmedi gazişehir maçında yaptın.
    Bu olmayacak işte belli. Stoperlerimiz ağır. Daha sağlam geriden kur oyunu. Gerekirse 500 pas yapsınlar aralarında.
    Garantiyi futbola döndün, hem Ruiz rahatladı, hem Vida. Neydi bir ara arkaya atılan her top pozisyon.
    Neyse ki gelişime açık bir hoca. Futbol ile ilgili eleştirilere her zaman açığım diyor.

Kayseri maçı sonrası dediği gibi. Bundan sonra nabza göre şerbet.
    Takım konya maçında nasıldı? Kayseri maçında nasıldı?
    Şimdi paşa maçında elbet ayrı senaryo olacak.

Ben çoğu deplasmanda 1-0'a razıyım. Deplasman galibiyetlerimiz artar ise zati şampiyon oluruz.
    İçeride bu takım puan vermez kimseye.

Hele birde geçen hafta taraftar çağırdı hocayı. Şu an 2 katı çalışıyor eminim. Birlik bütünlüğümüzü bozmayacağız. Algıya kapılmadan herkese destek vereceğiz. O çöp bu leş olmuyor.

• Bu senenin dönüm noktası;
    1- 7 numaralı futbol fakirinden kurtulduk.
    2- Başkan istifa etti.

Kayseri maçında 12 orta atmışız. 11 tanesi ilk yarı. Kilidi açmak için. Denizli maçı 16 orta.
    Neydi geçen sene malum şahıs babasının çiftliği gibi her zaman 20 30 tane orta kesiyordu tek başına.

Kasımpaşa 2-0 yenildiği sivas maçında 30 orta atmış 6 tanesi isabetli. Tahmin edin kim var işin içinde
  • Ben maçı izlememiştim şimdi özete bakayım dedim.
    Bunlar cidden iyi kollanıyor ha.
    Tokat at sarı ye.
    Kalecinin ayağına hazımsızlık yapıp bilerek bas kaleci kart görsün.
    Geçen sene rize maçı gibi. Adam topa ayak soktu diye kırmızı kart görmüştü.
    Böyle kollanıp bu kadar hakem mağduru başka bir takım yok ha
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam. Bende deplasmanlarda tek şutla tek gol ve galibiyete razıyım. Zaten şuda var hep söylenir ya kötü oynadığında da kazanırsan şampiyon olursun. Ama biz kötü futbol oynadığımız haftalarda hep yenildik. Epeğidir gerçekten iyi futbol oynuyoruz. İLk 6 haftada toplam 10 şutumuz yokken şimdi maç başı atıyoruz o kadar şut. Ayrıca bir konuda da hak veriyorum sana rakibe göre oynamak şart. Herkese aynı futbol oynanmaz. Bizim messimiz xabimiz iniestamız yok rakip farketmeksizin pas yapabilen skor yapabilen.

Hocaya inadını kırdığı için şahsen teşekkür ederim. Hoca uyumlu olsun, fantazi yapmasın varsın yenilsin problem değil. Biz sevinmek için sevmedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamece

Bana kalırsa bu mantıklı bir argüman değil çünkü bir hocanın tam anlamıyla taktiğini oturtması zaten yarım sezon alıyor. O süreçte hep aynı oyuna bağlı kalan, sezon başı oyununu bütün sezon oynayan hoca yok gibi. Yani yine aynı şeye geliyoruz, siz sabretmediniz; bir bekleyin adam takımın oyununa göre şekillendirecek zaten oyununu. 5 haftada "BU HOCAYLA OLMAZ KOVULSUN" demek nedir yapmayın Allahınızı seversiniz... Bence herkes şapkasını önüne koyup düşünecek, cidden 5. hafta kovsak ne olurdu?

He varsa şöyle bir iddianız: Ben 5 haftada çoktan taktiğimi oturturdum diyen buyrun lisans eğitimleri alsınlar, hocalıklarını göstersinler. Ama hiiiç sanmıyorum. Bana kalırsa hemen hepiniz ağır taraftarlık duygularınızla kötü gidince işler kovalım, iyi gidince kalsın mantığıyla bakıyorsunuz. Kötü giderken neden kötü, iyi giderken neden iyi bakmıyorsunuz. Örnek veriyorum, GS 2 sene şampiyon oluyor, iyi gidiyor; ama kimse NEDEN İYİ? Demiyor. Birisi sorgulasa acaba cidden hak ederek mi kazandık bu şampiyonlukları diye anlarlar neden şampiyonluktan sonraki sene bu kadar kötü durumdalar, neden avrupada 5 maçta tek golleri var. Ama hayır; şampiyon olalım da nasıl olursa olsun, kazanalım da nasıl olursa olsun. Yenilirsek de olumlu şeyler önemsiz, yenildiysek herkes gitsin yallah...

Ben hep diyorum, Türk futbolunu bu hale sokan da, asla gelişmeyecek olmasının da sorumlusu Türk taraftarı. Yarın şampiyonluğu kaçırırsak yangın yeri olacak yine kovalım diye, adım gibi biliyorum. O yüzden pek umudum yok. Şimdi işler iyi gidince herkes zaten "Ben zaten güvenmiştim" yapacak, ya da "ben zaten seviyordum ama şu ufak hatasından kızmıştım"(KOVMAK İSTEDİM)a çekecek. Bu hep böyle.

He kimse alınmasın gücenmesin, ben sadece diyorum ki; şampiyonluk bu ligde futbolla alakalı değil. %90 lobi ile alakalı, örnek veriyorum 2-3 sene önce Aykut Kocamanla Fener 3 puan ile şampiyon olamadı değil mi? En güzel örnek bence, neden? Aykut'a karşı öyle algılar yapıldı ki Fener'in stadını bir kere dolu görmedim. Sonuç? GS şampiyon. Bu ligde takım kaliteleri hemen hemen hep aynı oldu; ama konsantre olan, İNANAN, işi bitirdi. İnanmayan, iki mağlubiyette kovalım edelime getirenler hep hezimet yaşadı. Mesela bu sene son haftalardaki düşüşüne rağmen FB şampiyon olacak yazın kenara. Eğer bu tespitim azıcık haklıysa bu gerçekleşir. Sebebi bizim taraftar şu an inanmıyor; işler iyi diye inanır gibi yapıyor. GS zaten heyecanını kaybetmiş. FB yenilse bile öyle ağır ithamlar yok, çıkıp yine şampiyon olacaz diyor hocası başkanı. He bana forumu örnek vermeyin. Buradaki kitle zaten direkt "holigan" denecek kitle sabahı akşamı burada. Onlar ne diyor pek umrumda değil; ben genel, normal futbol izleyen kitleden bahsediyorum.

• atiuser A kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel yazmışsın da sanki hoca taktiğini oturmuşta galibiyetler gelmiş gibi bir hava yaratmışsın. sen olayı yanlış yorumluyorsun bence. Hoca zaman içinde taktiğini oturtmadı tam tersi taktiğini Beşiktaş'ın alışık olduğu düzene geri döndürdü ve başarılı sonuçlar geldi. Eğer hocanın taktiğini oturtmasını bekleseydik biz çift santrafor arkalı pas oyununu şuan ligte sonuncuyduk. Eğer o taktiğe devam etse zaten şuan Sergen vardı takımın başında.

Benim fikrim hala aynı. Özet olarak bizde değişiklik yok hocanın taktiği değişti ve herkes mutlu oldu. Şampiyon olmuşuz olmamışız problem değil benim sorunum hep o sene sonundaki kupa değil. İzlediğim maçlardan aldığım haz benim için önemli. Hocanın o övdüğün taktiğiyle maç başı 1 şutla oynuyorduk. O oyunun neyine sabır göstericem Allah aşkına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roberto Baggio

Olur mu canım. Onlar Avropa fatihö. Hocaları Fatih Terim varken kimse şampiyon olamaz. Alanyaspor kim.

Alıntıları Göster
    olan var mı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendineAteist

olan var mı :D

Alıntıları Göster
    Adam işler kötü gidince paso kaçıyor, göremiyor ki.

Hani bu mantıkla amatör kümedeki herhangi bir hoca da süperligde hiç şampiyonluk kaçırmadı diyebiliriz. Şampiyonluk kaçırmak için önce sezon sonuna kadar durmak lazım, işler kötü gittiği an gemiyi ilk terk eden olmak övülecek bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atiuser -- 5 Aralık 2019; 10:32:5 >

• Ben takımın düzelmesini Atiba'nın koşulsuz yazılmasına bağlıyorum. Sene başında yedek bırakılıyor bazen sonradan giriyordu. O maçlarda bile Atiba oynarken ayrı oynamazken ayrı oyun vardı. Sadece kendi oynamıyor en önemli özelliği etrafındakileri düşünerek oynaması ve onların performansını arttırması. Beşiktaş'ta etrafı pozisyonları onun kadar iyi kovalayan başka biri yok.
  • Kaçma yok! Oynaaaa

[Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eren1s

Kaçma yok! Oynaaaa

İntikam soğuk yenen ...
  • Dun TR kupasi ozetlerini izliyeyim dedim yaziklar olsun yahu. 10 dakikalik ozete kirmizi gorme pozisyonunu Ademin basmasini nasil koymazsiniz? Bakin TR de buyuk takimlar taraftar medya baskisiyla avantajli hale gelir hakemler nezdinde ancak bu gs cok baska kollaniyor. Gecen seneki maclar fln bu kadar acik sekilde sampiyonluk haftasinda GS den baskasinin lehine olmaz. Levent Tuzemen GS Ermeni takimina karsi oynar gibi yorumlar fln yapiyor. Bein sports bile bu kadar abartmiyor. ATV grubundan alsinlar su yayin hakkini.

Bugun ins biz kazaniriz genclerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Sadece Caner mi?

Caner Gökhan Atiba Burak.

Var mı daha iyisi ligde?

Caner ilk 11 başlıyor diye forumda tepki var yahu.

Kayseri maçında yüzde 58 sol kanat yüzde 22 sağ kanat, kalan ise göbekten saldırmışız.

Adam Konya maçında sağ açık oynadı yine yaptı asistini. Her maç asisti, 2-3 tane de net gol pası var.

Kıymet bilmiyorlar maalesef.

Alıntıları Göster
    Caner'in başlamasında sıkıntı yok, sol bek olarak başlamasında sıkıntı var. Rebecho müsaitken çıkıp Caner'i sol beke koyarsan tepki verirler tabi, sağ açıkda da etkisiz. Bu adamın yeri net belli o da sadece sol açık.

• [Beşiktaş 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Son bir şarkı istiyorum senden
  • quote:

Orijinalden alıntı: orox

Caner'in başlamasında sıkıntı yok, sol bek olarak başlamasında sıkıntı var. Rebecho müsaitken çıkıp Caner'i sol beke koyarsan tepki verirler tabi, sağ açıkda da etkisiz. Bu adamın yeri net belli o da sadece sol açık.

Alıntıları Göster
    Caner bu ligin ofansif anlamda en iyi sol bekidir. Bu adam sol açık değil. Savunma zaafı var bu bir gerçek, ama hücum olarak yerine kimse yok. fb ve gsnin tüm orta saha oyuncularının ve bizimkinin asistlerine bak. Hangisi daha fazla.

Şu ligdeki tüm hocaların eline Rebocho ile Caner'i ver, kaç tanesi portekizliyi tercih eder?

Caner en etkili savunmadan çıkar ikendir. Sol açık olduğu vakit önünü 2-3 adam kapatıyor. Ama Kevin ile oynarken daha fazla alan kalıyor ve geriden gelirken çok çok daha etkili oluyor.

Rebocho bratislava maçında ne katkı verdi hücuma misal? 1.70 boyun var adamı arkana alıyorsun. Hop kenara. Mücadele gücü iyi ama ben genel olarak beğenmiyorum portekizliyi.

Adriano varken bile bir çok maçta Şenol hoca bile Caner'i oynattı.

Tabi ben iç saha olarak konuşuyorum. Misal ciddi bir deplasmanda oynayacak isek, rakibinde hızlı oyuncuları var ise, Rebocho Caner yap kabul.

• Bence içerde sol bek Caner deplasmanda Rebecho oynamalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rebecho takıma adapte oldukça daha iyi olacak göreceksin. Adamın içeri çıkardığı/kestiği toplar ve top kontrolüne bakarsan çok teknik olduğunu görürsün. Hem hücuma hem defansa fazlaca katkı verebilecek tam çağımız futboluna uygun bir bek. Evet Caner'in ofansif katkısı tartışılmaz ama defanstaki zaafı da normal bir zaaf değil. Rakibe göre değişir, mesela haftaya Quaresma'ya karşı oynarsa fazla sıkıntı yaşayacağını sanmam ama karşısına kıpır kıpır sprinter ve devamlı içeri kateden bir adam koy anında patlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orox -- 5 Aralık 2019; 12:34:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orox

Rebecho takıma adapte oldukça daha iyi olacak göreceksin. Adamın içeri çıkardığı/kestiği toplar ve top kontrolüne bakarsan çok teknik olduğunu görürsün. Hem hücuma hem defansa fazlaca katkı verebilecek tam çağımız futboluna uygun bir bek. Evet Caner'in ofansif katkısı tartışılmaz ama defanstaki zaafı da normal bir zaaf değil. Rakibe göre değişir, mesela haftaya Quaresma'ya karşı oynarsa fazla sıkıntı yaşayacağını sanmam ama karşısına kıpır kıpır sprinter ve devamlı içeri kateden bir adam koy anında patlar.
    Kesinlikle öyle. Deplasmanda pırpır adamın karşısına Caner'i koymam bende.
    Rebocho gs maçında müthiş top oynadı misal. Ama sonra yok. İstikrar yok.
    İnşallah dediğiniz gibi daha katkı verir.
    Hepsi bizim topçumuz hepsi bize lazım.

• 
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.