Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
58.744
Cevap
85
Favori
1.282.568
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    9809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Hocam elbette o iyi oldu 3 puani aldik ama diger maclardan tonla puan kaybettik takim iyi olmadiktan sonra bu tarz kucuk sanslarda pek para etmiyor.

Alıntıları Göster
    Tabi ki.Ben sadece hava şartlarından oluşacak dezavantaj olmayacak dedim.Yoksa oyun düzelmedikten sonra olacak iş değil 5 maç sonra bırakırız artık izlemeyi.
    |
    |

Orijinalden alıntı:

Yeni transfer edilen çocuğun vücudu futbolcu vücudu değil umarım geliştirir kendini.
    Zaten su anda kadroya giremez.A2 de oynayacak ,gelişmesi lazım gelişirse sezon başındaki kampa göre ve takımın durumuna göre davranılır.Mantıklı olan olması gereken budur.
    |
    |

Şenol Güneş Burak Yılmaz geyiklerini bırakalım.

Bütçede bir takım kısmaları yaptık. Önümüzdeki sezon Ş.ligine gitmemiz şart oğlu şart.

Şenol Hoca bu süreçte risk aldı. Başarılı olursa ne ala. (Bence sezon sonu her halükarda gidecek ama neyse o şimdi konumuz değil)

Burak Yılmaz istenmediği yere gelerek risk aldı. İyi çalışıyor görünüyor.

Bizde taraftar olarak hep destek tam destek vermeliyiz.

Sezon sonu hesap her türlü kesilir.

Sonuçta aslolan Beşiktaş!...

Şimdi artık her sene...

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
  • Yarbay
    9809 Mesaj

O maç yaratılan kaos ortamı sürekli atak oynadığımız anlara denk gelmesi Caner'in oyununa müsait idi.Tam Caner'in performansı vereceği bir oyun vardı sahada.

Fark yaratması bundan oldu.Tabi ki Caner oynayacaksa orada oynamalı bunu çok yazdık zaten.İlk geldiği sezon sakatlanmadan öncede oldukça iyi idi.Hatta bek olarak çıktığı maçlar bile olmuştu.Adriano önde kendisi geride Olcay önde kendisi geride.Tabi takım savunması ve takımın oynadığı alanın dar olması sayesinde bek olarak yaşadığı sıkıntılar pek görülmüyordu o maçlarda.Şimdi takımın mesafesi uzamışta uzamış.Takım savunması delik deşik.Atiba performanslı değil Adriano değil forvetin top tutamıyor takım yerleşme fırsatı bulamıyor.Eee tüm bunlar olunca Caner'in defoları da iyice açığa çıkıyor ,Necip'in yaptığı hatalar daha fazla göze batıyor.Aslında bizim bütün sorunumuz bu oyun bozukluğu oyun yapısı.Bunu düzeltsek oyuncuların eksiklerinden kaynaklanan sıktıntılarımız bitecek

Bu saatten sonra diğer 2 yere doğru düzgün adam gelsin de hatta sadece sağ bek düzgün olsun da yeter diyorum.Adriano -Caner olarak bitireceğiz sezonu.Adriano sağlam kalırsa pek sıkıntı yaşamayız.
    |
    |
    Lawagolem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Herkes iyi falan demiş ama adam alt ligde bile oynayamıyor.

Bize gelip nasıl oynayacak?

Oğuzhan Aydoğan ın bile cv si daha iyiydi.

Şekil olarak bu tür transferleri çok destekliyorum ama biraz detaylı izlemek de fayda var.

Umarım yanılırım.

(PS. beğenmediğimiz transferler daha çok tutmuş, sallayalım buna da. )
    |
    |

Şimdi artık her sene...

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
  • Yarbay
    9809 Mesaj

Tabi doğru.Burak açısından da kolay değil.Biraz empati yapacak olursak işi zor.Yerinde olmak istemezdim.Erzurum maçının atmosferini şimdiden düşünüyor mudur bilmem ? Zor şeyler bunlar.Ama bunu düzeltmek için de çok büyük şans aslında.Her şey kendisinin elinde.
    |
    |
    whitebaby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    787 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    eXcitinG_jr

Birde şu forumda uzun zamandır pas oyununa dönelim, pas oyununa dönelim muhabbetleri dönüyor. Abi o iş kadar kolay oluyor mu ? Belli bir sistem ve uzun çalışmanın neticesinde olabilecek bir durum ve sistem o. Klopp Dortmund ve Liverpool da sistemini yerleştirene kadar 3 sene bekledi. Guardiola ilk zamanlarında City de döküldü, varlık göstermiyordu. Xavi ve İniesta dan sonra Barça nın pas futbolu bitti. Real Madrid elinde Kroos, Modric gibi adamlar olmasına rağmen hücum hattında kaliteli adam olmadığından o eski pas futbolunu oynayamıyor.

O kadar kolay olsa bu pas futbolunu oynamak, herkes oynardı zaten. Senin her 6 ayda bir kadronda ki oyuncu değişiyor, sonra kalkıyorsun pas futbolu oynasınlar. He oynarlar evet, Halı saha futbolu bu zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eXcitinG_jr -- 17 Ocak 2019; 13:8:4 >

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

• Binbaşı
    1455 Mesaj

Aga ben de bu Real Madridi anlamıyorum. Ya dünyanın en iyi kulübünün forveti nasıl Benzema olur ya. Çıldırmamak elde değil. Yani hangi kafa yapısı o adamı forvette oynatıyor başka adam aldırmıyor çözemedim.

Bu arada Pas futbolu gerçekten o kadar kolay bir şey değil. Tek bir oyuncu bile bütün her şeyi bozabiliyor.

Bir de dün Juventus Milan maçını seyreden var mı Milan hakkındaki kırmızı kart görmeden önce gol yemeden önceki görüşlerinizi merak ediyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang_88 -- 17 Ocak 2019; 13:18:42 >
    |
    |
    eXcitinG_jr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    eXcitinG_jr

quote:

Orijinalden alıntı: mustang_88

Aga ben de bu Real Madridi anlamıyorum. Ya dünyanın en iyi kulübünün forveti nasıl Benzema olur ya. Çıldırmamak elde değil. Yani hangi kafa yapısı o adamı forvette oynatıyor başka adam aldırmıyor çözemedim.

Bu arada Pas futbolu gerçekten o kadar kolay bir şey değil. Tek bir oyuncu bile bütün her şeyi bozabiliyor.

Bir de dün Juventus Milan maçını seyreden var mı Milan hakkındaki kırmızı kart görmeden önce gol yemeden önceki görüşlerinizi merak ediyorum!

Alıntıları Göster
    Cristiano Ronaldo her sene 50-55 arası gol atınca Benzema gibi birisinin beğenilmemesi normal. Benzema şu anda Chelsea da, Milan ya da Napoli gibi takımlarda oynasa çok daha iyi bir seviye de olur. Benzema aslında kötü bir forvet değil, aksine çok iyi bir golcü ama arkasında etki bırakmış oyuncu çok özel bir adam, onun ezilmesini yaşıyor.

Keşke bizim forvetimiz olsa...
    |
    |

• Yarbay
    9809 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Xayro

Birde şu forumda uzun zamandır pas oyununa dönelim, pas oyununa dönelim muhabbetleri dönüyor. Abi o iş kadar kolay oluyor mu ? Belli bir sistem ve uzun çalışmanın neticesinde olabilecek bir durum ve sistem o. Klopp Dortmund ve Liverpool da sistemini yerleştirene kadar 3 sene bekledi. Guardiola ilk zamanlarında City de döküldü, varlık göstermiyordu. Xavi ve İniesta dan sonra Barça nın pas futbolu bitti. Real Madrid elinde Kroos, Modric gibi adamlar olmasına rağmen hücum hattında kaliteli adam olmadığından o eski pas futbolunu oynayamıyor.

O kadar kolay olsa bu pas futbolunu oynamak, herkes oynardı zaten. Senin her 6 ayda bir kadronda ki oyuncu değişiyor, sonra kalkıyorsun pas futbolu oynasınlar. He oynarlar evet, Halı saha futbolu bu zaten.
    Beğenmedikleri Olcay gitti ,çok kilt işler yapıyordu.Kısıtlı verim ama çok doğru oyuncuydu.Bunlar önemli işte.Oyuncunun üstün yetenekli olmasına gerek olmaz bazen.Doğru oyuncun olması her şeyi çözer.Ama işte Şenol Güneş'in evladı diye diye ıslıkladılar adamı !

Asıl komik olan öyle bir anlatılıyor ki sanki uzun yıllar öyle oynamışız gibi.Biraz daha sürdürebilseydik işte o zaman diyebilirdik ki tamam artık Beşiktaş'ın oyunu bu oldu böyle böyle oynar buna göre oyuncular buna göre teknik adamlar almak lazım derdik.Bunu diyebilecek noktaya ancak gelmiştik.3-4 yıl geçtikten sonra yani.
    Samet Aybaba-Bilic-Şenol Güneş hepsi diğerinin üstüne koyarak gittiler.Kolay değil yani.Hep aynı yapıda adamlar alman lazım ki biz bunu zaten son şampiyonluğun geldiği sezon bozmaya başladık.

Devrenin son dönemlerinde bu takım bambaşka oyun oynamaya çalıştı.Başakşehir ile başlayan maçlardan sonra.Dorukhan Güven Pektemek kadroya girmeleri ile oyun tarzımız değişti.Şimdi yine değişecek ama temel sanırım hep Başakşehir maçındaki oyun olacak ? Açıkcası uygun değil diyemeyiz.Babel gitti Tolgay gidiyor Love yok.Sürekli hırpalayan sinek gibi rahatsız eden bir hücum hattı takım yapısı olursa bir şeyler yaparız.Seneye de bu oyunun üzerine kalite koyarsak işlerimiz düzelir.Bu yüzden zaten Pektemek bile fark yarattı.Adamın ne yaptığı ne oynadığı belli değil ama rakip için tam bir soru işareti işte.Ne Tolgay ne Ozi ne Medel hiç ceza sahasına girmezdi bile.Dorukhan oynadı pat pat girmeye başladı adam.Geriden gelen tehditin olması rakibi rahat bırakmaz.Bize bunlar lazım.Tabi yazdığım gibi kalite lazım olacak bir yerden sonra.Pektemek falan hep bir yere kadar yapıyor.O kalite de artık sene sonunda olur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 17 Ocak 2019; 13:27:41 >

Orijinalden alıntı: mustang_88

Adam tam bir gol makinesi neyini beğenmiyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    eXcitinG_jr

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Beğenmedikleri Olcay gitti ,çok kilt işler yapıyordu.Kısıtlı verim ama çok doğru oyuncuydu.Bunlar önemli işte.Oyuncunun üstün yetenekli olmasına gerek olmaz bazen.Doğru oyuncun olması her şeyi çözer.Ama işte Şenol Güneş'in evladı diye diye ıslıkladılar adamı !

Asıl komik olan öyle bir anlatılıyor ki sanki uzun yıllar öyle oynamışız gibi.Biraz daha sürdürebilseydik işte o zaman diyebilirdik ki tamam artık Beşiktaş'ın oyunu bu oldu böyle böyle oynar buna göre oyuncular buna göre teknik adamlar almak lazım derdik.Bunu diyebilecek noktaya ancak gelmiştik.3-4 yıl geçtikten sonra yani.
    Samet Aybaba-Bilic-Şenol Güneş hepsi diğerinin üstüne koyarak gittiler.Kolay değil yani.Hep aynı yapıda adamlar alman lazım ki biz bunu zaten son şampiyonluğun geldiği sezon bozmaya başladık.

Devrenin son dönemlerinde bu takım bambaşka oyun oynamaya çalıştı.Başakşehir ile başlayan maçlardan sonra.Dorukhan Güven Pektemek kadroya girmeleri ile oyun tarzımız değişti.Şimdi yine değişecek ama temel sanırım hep Başakşehir maçındaki oyun olacak ? Açıkcası uygun değil diyemeyiz.Babel gitti Tolgay gidiyor Love yok.Sürekli hırpalayan sinek gibi rahatsız eden bir hücum hattı takım yapısı olursa bir şeyler yaparız.Seneye de bu oyunun üzerine kalite koyarsak işlerimiz düzelir.Bu yüzden zaten Pektemek bile fark yarattı.Adamın ne yaptığı ne oynadığı belli değil ama rakip için tam bir soru işareti işte.Ne Tolgay ne Ozi ne Medel hiç ceza sahasına girmezdi bile.Dorukhan oynadı pat pat girmeye başladı adam.Geriden gelen tehditin olması rakibi rahat bırakmaz.Bize bunlar lazım.Tabi yazdığım gibi kalite lazım olacak bir yerden sonra.Pektemek falan hep bir yere kadar yapıyor.O kalite de artık sene sonunda olur umarım.

Alıntıları Göster
    Anlatmak istediklerim de aynen bu yöndeydi. Zaten artık futbol pas oyunundan ziyade, hız oyununa evrilmeye başladı. Bu pas futbolu olayını çokta takılmamalıyız. Avrupa pas futbolundan sıyrılıp, hızlı ve daha atak oyuna dönerken biz hala pas futbolu konuşuyoruz. EPL de en çok topa sahip olan ve pas yapan takımlar sıralamasında 1. Arsenal, 2. Wolves. Ama Liverpool, Tottenham ve City topa daha az sahip olmalarına ve bir çok aşırı zayıf rakipler dışında diğer rakipler ile oynadıkları maçlarda pas yüzdeleri daha az olmasına rağmen daha başarılılar. Neden ? Çünkü adamlar artık topu daha az ayağında tutup, daha keskin ve net paslar ile direk rakibin üzerine gitmeye çalışıyorlar. Biz bunları düşünmeli, bunları biraz uygulamaya çalışmalı iken hala pas futbolu için yanıp, tutuşuyoruz. Quaresma kesecekte, biri kafa vuracakta, Tolgay-Atiba-Ozzy orta sahada bir sağa bir sola pas atacakta. Ooo, savunma yerleşiyor zaten.

Mesela bu sene Kasımpaşa neden çok başarılı ? Ligde topla hücuma en hızlı çıkan takım durumundalar. Geren topla giden oyuncuları olsun, gerek orta sahadan topu hücuma taşıma konusunda olsun adamlar ligde bir çok takımdan daha hızlı bunu yapıyorlar ve başarılarının sebebi de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eXcitinG_jr -- 17 Ocak 2019; 13:34:16 >

• Yarbay
    3045 Mesaj
    Cuma günü oynuyoruz ve hakem Ümit Öztürk. Demek ikinci yarıya da puan kaybıyla başlıyoruz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: K E N

Böyle adamlar alıp maaş falan ödeyemeyeceksek almayalım,bence güven caner bir şekilde idare eder sol kanadı zaten çok fazla ümit yok bu sene için.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Atmayın şu oyunu resmini. Mor mor canımız çekiyor. İyi zaman öldürüyor.
    |
    |
    10 Numara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
Bey Azura
seo paketleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.