Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1968. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
58.447
Cevap
66
Favori
1.355.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19661967196819691970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hoca gülüyor diye çok da şey yapmamak lazım.Geçen senede güldüğü oluyordu arada.Yine bu tarz haberler yorumlar çıkmıştı hatta.Hoca gülüyorsa iş bitmiştir falan diye.
    Durun daha hele bir bekleyelim maçlar başlasın o zaman bakarız

Evet umutlanmak istiyoruz tamam bunun için ise en ufak şeyden bir anlam çıkartmaya çalışıyoruz.Ama beklemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 7 Ocak 2019; 23:22:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K E N

Larin içinde geçen sene yaş mevzusu olmuştu diye hatırlıyorum.Yine Larin 600-800'e aldık demiştik kaç para çıktı adam.Bu da aynısı olmasın
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    larinin çöplüğü kesindi, bunu real barça bvb benfica felan istiyormuş en azınddan qenç. ++ larine 1.85 milyon euro bonservis verdik....................
  • bu torino tolgay davası doğru olabilir. baktım, torino'nun elinde ilk 11 oynattığı 3 merkez orta sahadan başka orta saha yok ve 3-5-2 oynuyorlar, net 3 merkez orta saha ile oynuyorlar, ellerinde de sadece 3 tane var. tolgay'ı istiyorlarsa eğer doğruluk payı vardır gibi geldi bana. alternatifsizler çünkü o mevkide.
  • Lawagolem kullanıcısına yanıt
    bi ara napoli teknik direktörü tolgay'ı takımımda görmek isterdim diyordu. noldu o adama
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0110engin

bi ara napoli teknik direktörü tolgay'ı takımımda görmek isterdim diyordu. noldu o adama
    chelsea'nin başında şu an, fabregas'ı beğenmiyor; bizimki de soyunma odasında kavurma pilav yediği için kadro dışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 8 Ocak 2019; 1:29:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pitx1

Hasic, olursa Orkun, Guven ve Dorukhan gibi genc ve yetenekli oyuncularin yanina Vida gibi tecrubeli oyuncularla kadro yaparsak uzun bir sure ekmek yeriz.

Gelelim son transferlere. Burak ile ilgili soylenecek pek fazla birsey yok.

Mirin ise surekli hucum yapan bir takimdan geldi. Hal ve hareketleri ozellikle tamda aradigimiz gibi. Takimi sahiplenen, sicak kanli ve takimdasligi pekistirecek tipten bir oyuncu. Dikkat edin takimdaki oyuncularin yuzu guluyor. Ayrica hocayi uzun zamandir ilk defa bu kadar neseli gordum.
    Hocam çok güzel yazmışsınız ama Vida olmaz abi olmazzz. Neden olmaz tamda 2.paragrafta yazdığınız gibi hücum oynayan takım oyuncusu değil Vida. Rakibi geride karşılıyor, ağır oyuncu, penaltı yapma oranı yüksek. Son maçlarımızda güzel hamlelerle iş yapsada kötüye gidişimizin nedenlerinden biri de Vida'dır

• Vida çok iyi oyuncu ama bizim sisteme uymuyor para ederken dünya kupası sonrası satmamız lazımdı...şimdide ederi var da alıcısı var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslantr55

Herkes tolga'ya sallıyor tamam cok iyi kaleci değil ama en azından aldırdıgı maçı hatırlıyorum (leipzig maçi ) karius'un öyle bir maçı aklıma gelmiyor malesef sana maçı aldırabilecek bir kaleci değil.
    Rodellagadan yediği gol

Başaktan yediği gol

Kpaşa nın ilk golü say say bitmiyor

Bende geldiğinde ümitliydim ama adam bitmiş biran önce kurtulmak lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    ya o değilde ben nedense hâlâ tolgay'a bi şans daha verilmesi taraftarıyım. oyuna sonradan oğuzhan girceğine tolgay girsin
    tolqaya 1 milyondan fazla vermez onlar sıktı maaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: l053r

tolqaya 1 milyondan fazla vermez onlar sıktı maaş...
    ljajic'in alınmasında kullanılsa bile bişeydir fakat dediğin gibi burda aldığı maaşı vermezler. bildiğim kadarıyla 2-2,5 arası bir maaş veriyoruz ve 2022'ye kadar sözleşmesi var. bana kalırsa fenerbahçe bu denli istekliyse çok da zorluk çıkarmamak dahi mantıklı bir iş olur, verelim gitsin derim ben. kimse şu haliyle ne maaşına ne de hayalini kurduğumuz yüksek bonservislere razı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 8 Ocak 2019; 3:45:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazzow

Hocam çok güzel yazmışsınız ama Vida olmaz abi olmazzz. Neden olmaz tamda 2.paragrafta yazdığınız gibi hücum oynayan takım oyuncusu değil Vida. Rakibi geride karşılıyor, ağır oyuncu, penaltı yapma oranı yüksek. Son maçlarımızda güzel hamlelerle iş yapsada kötüye gidişimizin nedenlerinden biri de Vida'dır

Alıntıları Göster
    Vida'yı tecrübeli iyi oyuncuya örnek olarak yazdım. Aynı şekilde örnekleri çoğaltırsak Adem'de bu kategoride bir oyuncu.
    Bana kalırsa önde oynayan takımların stoperi Vida değil. Ama sonuçta oyuncunun bir piyasası ve tanınmışlığı var. Yani tecrübeli iyi oyuncular, genç yetenekler ve görev adamları gibi bir kadro planlaması gerekir diye düşünüyorum.

15-17 arası kadro çok iyi kurgulanmıştı. Atiba-Beck-Olcay-Ersan-Tosic görev adamları, Oğuzhan-Töre-Kerim-Cenk-Talisca genç yetenekli oyuncular, Rhodolfo-Marcello-G.Gönül-Adriano-Q7-Sosa-Babel-Abubakar-Gomez ise tecrübeli iyi oyunculardı. Başarının anahtarı burada işte. Ayrıca oyuncular birbirlerini çok iyi tamamlıyordu. Takımdaşlık üst düzeydeydi.

Şu ana bakacak olursak hem planlama hemde uyum açısından kadro dengesi yeterli düzeyde değil.

Genç ve yetenekli oyuncular: Hasic-Güven-Dorukhan
    Tecrübeli iyi oyuncular: G.Gönül-Adriano-Adem-Babel-Vida-Burak
    Görev adamları: Mirin-Medel

Elimizde şuan var olan oyuncular bunlar. Görev adamları sayısında sorun olduğu ortada. Mesela Mirin transferi ve Polonyalı sağ bek tamda buna uyan oyuncular. Eksik olarak orta alana Atiba'nın yerine koyacağımız oyuncu yok. Orta saha ve sağ bek transferi bu kadronun dağılımını daha da sağlam yapar.

Kısacası başarı istiyorsak. Dengeli dağıtılmış bir kadro ve birbirleriyle uyum içinde olan oyuncular. Bunun içinde belli bir planlama, disiplin, iyi analiz etme gibi faktörlerin etkin bir biçimde kullanılması gerekir. Menajere oyuncu sorarak iş yapılmamalı.

• Kamp başladı çabuk gelse iyi olur.

• Radyospor'da canlı yayın konuğu olan İtalyan Corriere dello Sport gazetesi yazarı Andrea Ramazzotti, "Beşiktaş'la Oğuzhan Özyakup'un AS Roma'nın transfer planları içerisinde olduğunu duydum. Transferi olasılık dahilinde; fakat Roma o mevkii için başka bir oyuncuyu öncelik kabul ediyor. Onun için yapacağı görüşmelerden istediği sonucu alamazsa Oğuzhan'ın transferi gerçekleşebilir" dedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız kızıyoruz ediyoruz ama Tolgay Oğuzhan birden giderse büyük eksiklik çekeriz.Zaten o bölgede verim olarak eksik kalıyoruz 1 yıldır şimdi sayısal olarak bile eksik kalacağız demektir.

Hep sayı olarak fazla ama verim eksikliği çekiyorduk bu durumda bile transfer şart diyorduk şimdi 2 hatta 3 isim şart.Seneye Medel-Atiba durumları soru işareti olacak yine transfer gerecek. Medel tam bize uygun oyuncu değil.Atiba artık verimini 90 dk gösteremiyor.Necip nerede eksiklik varsa oraya kayıyor.Sadece Dorukhan kalıyor verimli olacak olan.

Umarım komik rakamlara gitmezler hem Tolgay hem Oğuzhan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pitx1

Vida'yı tecrübeli iyi oyuncuya örnek olarak yazdım. Aynı şekilde örnekleri çoğaltırsak Adem'de bu kategoride bir oyuncu.
    Bana kalırsa önde oynayan takımların stoperi Vida değil. Ama sonuçta oyuncunun bir piyasası ve tanınmışlığı var. Yani tecrübeli iyi oyuncular, genç yetenekler ve görev adamları gibi bir kadro planlaması gerekir diye düşünüyorum.

15-17 arası kadro çok iyi kurgulanmıştı. Atiba-Beck-Olcay-Ersan-Tosic görev adamları, Oğuzhan-Töre-Kerim-Cenk-Talisca genç yetenekli oyuncular, Rhodolfo-Marcello-G.Gönül-Adriano-Q7-Sosa-Babel-Abubakar-Gomez ise tecrübeli iyi oyunculardı. Başarının anahtarı burada işte. Ayrıca oyuncular birbirlerini çok iyi tamamlıyordu. Takımdaşlık üst düzeydeydi.

Şu ana bakacak olursak hem planlama hemde uyum açısından kadro dengesi yeterli düzeyde değil.

Genç ve yetenekli oyuncular: Hasic-Güven-Dorukhan
    Tecrübeli iyi oyuncular: G.Gönül-Adriano-Adem-Babel-Vida-Burak
    Görev adamları: Mirin-Medel

Elimizde şuan var olan oyuncular bunlar. Görev adamları sayısında sorun olduğu ortada. Mesela Mirin transferi ve Polonyalı sağ bek tamda buna uyan oyuncular. Eksik olarak orta alana Atiba'nın yerine koyacağımız oyuncu yok. Orta saha ve sağ bek transferi bu kadronun dağılımını daha da sağlam yapar.

Kısacası başarı istiyorsak. Dengeli dağıtılmış bir kadro ve birbirleriyle uyum içinde olan oyuncular. Bunun içinde belli bir planlama, disiplin, iyi analiz etme gibi faktörlerin etkin bir biçimde kullanılması gerekir. Menajere oyuncu sorarak iş yapılmamalı.

Alıntıları Göster
    Aboubakar fazla tecrübeli değildi, potansiyelliydi. İkisi farklı şeyler. Ülkesiyle kupayı aldıktan sonra özgüveni yerine geldi. 2. yarı gerçek potansiyelini ortaya koydu. Tam mayası tutmuştu ki geri döndü. Sözde, başkan 4 yıllık sözleşme imzaladık bizim oyuncumuz falan demişti. Lens'e akıtacağımız para keşke Aboubakar'a ödenseydi. FFP diyorsunuz da Mitrovic'e 4.2 milyonu verecek gücü olan kulüp Aboubakar'a 10'da verir. Hatta FFP'yi delen kulüpler ceza almadığı gibi bizim transferlerimizi eleştirmişti. En büyük kayıp oldu gerçekten. Aboubakar olsaydı elimizde geçen sene net şampiyon olurduk. Aboubakar ileride top tutmamızı sağlayan stoperleri rahat bırakmayan bir güçtü. Talisca ile iyi ikili olmuşlardı. Takım oyunu oynamasak da şampiyon yaparlardı yine. Maalesef takım oyunu oynamak için basit ve uyumlu oynayan bir iskelet oluşturmamız lazım. Bu da bir anda olacak bir şey değil. Ki ön tarafı ayarlasak defans boş kalıyor (2015-2016), defansı ayarlasak hücum boş kalıyor (2017-2018). Umarım ya kiralık yetenek kovalarlar ya da takım oyuncularından kurulu bir omurga. Aksi taktirde şampiyonluğa baya uzağız. Şuan 2.'yi yapıyor gibi duruyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yalnız kızıyoruz ediyoruz ama Tolgay Oğuzhan birden giderse büyük eksiklik çekeriz.Zaten o bölgede verim olarak eksik kalıyoruz 1 yıldır şimdi sayısal olarak bile eksik kalacağız demektir.

Hep sayı olarak fazla ama verim eksikliği çekiyorduk bu durumda bile transfer şart diyorduk şimdi 2 hatta 3 isim şart.Seneye Medel-Atiba durumları soru işareti olacak yine transfer gerecek. Medel tam bize uygun oyuncu değil.Atiba artık verimini 90 dk gösteremiyor.Necip nerede eksiklik varsa oraya kayıyor.Sadece Dorukhan kalıyor verimli olacak olan.

Umarım komik rakamlara gitmezler hem Tolgay hem Oğuzhan.
    Tolgay ve Oğuzhan ne kattı takıma ki, niye eksiklik çekelim?
  • 
Sayfa: önceki 19661967196819691970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.