Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1922. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58.447
Cevap
66
Favori
1.355.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19201921192219231924
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyoruk

Öyle bır hava yaratılıyor ki hoca sadece bu isimler istiyor sanıyorlar , oyle dusunuyorlar .Böyle yaparak Besıktaş’ı karıstırıyorlar başka şey değil.Taraftar da kalkıyor kendı takımının hocasına küfür hakaret ediyor ! Hatta bilmeden tanımadan yargılıyor.

Merak etmesınler cok gördük yaşadık kendı adamlarını kendısi prim alacak diye belli adamlarıni çalıştırdıkları takımlara aldıran teknık adamları.. Bazıları unutmus olabılır ama bız unutmadık !
    Amatörün aklına giren 3.sınıf algı oyunları bunlar. Taraftar bilinçli olmak zorunda. Şenol Hoca daha önce Dendoncker ismini verdi bu sezon 200 dk oynamış kiralamak çok mu zor mesela getirsinler. Jonathas doğru dürüst oynamıyor getirsinler, dünyada 1 forvet 2 stoper mi var devamlı aynı isimler dönüyor anlamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Amatörün aklına giren 3.sınıf algı oyunları bunlar. Taraftar bilinçli olmak zorunda. Şenol Hoca daha önce Dendoncker ismini verdi bu sezon 200 dk oynamış kiralamak çok mu zor mesela getirsinler. Jonathas doğru dürüst oynamıyor getirsinler, dünyada 1 forvet 2 stoper mi var devamlı aynı isimler dönüyor anlamıyorum

Verdiği isme bak. Tüm Beşiktaş kadrosundan daha pahalı. Tilemansla birlikte Anderlecht'in son yıllarda altyapıdan çıkardığı en gözde 2 oyuncudan birisi. Gören de zanneder ki adı sanı duyulmamış, kimsenin bilmediği bir oyuncu öneriyor. Kiralanması da çok zor. Zaten kiralık oynadığı bir takımdan nasıl kiralayacağız acaba? Pratto 11.5 milyon €'ya River Plate'e gitmiş. Nasıl alacaksın? Jonathas aynı şekilde. Sizin hocanıza Burak, Volkan Şen, Şener falan yeter.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yönetimde iş yok. Planlama transfer komitesi rezalet
    Umarım bu lafları yuttururlar 1 hafta sonra , umarım Burak vs isimleri şaşırtmadır.
    Hep eski hep eski yeter yani , 2 sene sonra bu yazılanlar bırakmıs olacka o zaman kımı yazacaklar bakalım
    Şimdi düşünüyorum , istiyorum ki bir değişiklik olsun yeni bır yapılanma olsun sonra bakıyorum bunları planlayacak isimlere beynim duruyor anında . 3 yıldır sağ bek almayan yönetim teknık adam konusunda doğru isimlere gidip yapılanma mı yapacak diyor gülüyorum.Cünkü gerçekten artık değişim iyi olabilir (doğru isimlerle )

• (Hocanın istediği adam Burak Yılmaz'dır.)
    eyoruk: Hocanın istediği adamlar alınmıyor ondan sonra hoca başarısız deniyor !

(Burak Yılmaz alınır.)
    eyoruk: Yönetime yazıklar olsun Burak Yılmaz ne ya başka oyuncu mu kalmadı piyasada !

eyoruk mesajlarini anlamak icin Turkiye'de eyoruk dili ve edebiyatı bölümü acilmasi gerekiyor kesinlikle. Yillardir bu forumdayim, nijat, vocatus, yenerbalci ve bilimum fantastik üyeleri gördük buraya kendi ütopyalarını ve distopyalarını sunan ancak eyoruk kadar paradoksu dibine kadar hissettiren mesaj atan bir uye gormedim ben.

• Burak kalitesi tartışılmaz bir oyuncudur. Takımı onun üzerine kurmanız şartıyla tabi. Bireyselde takım oyununu bozduğu aşikar. Onun haricinde Zeki Yavru ve Mustafa Yumlu Trabzonspor kalibresinde oyuncular olmadıklarından gönderildi. Zeki sadece torpili ve iyi bir alternatif olur diye geri alındı ve nitekim doğru düzgün oynamadı bile. Koskoca Beşiktaş bu vasat oyunculara kaldıysa yazık gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

hocam bende bir kaç kişinin kişisel maili, telefon numarası falan var bundan 3 yıl önce falan ali ece aracılığıyla kendimi tanıtmıştım, o sayede ulaşabiliyorum. he eskisi kadar yazmıyorum ama hala gözüme çarpan bir şey olduğunda yazıyorum. hani bir beklentiyle yaptığım bir şey değil yani. istiyorsanız belirtirim tamam, rica üzerine söylüyorum derim

Alıntıları Göster
    Keşke bu tarz izlemelerle birilerinin kulağına kar suyu kaçırsalar da bizim vizyonsuz yönetim haspel kader güzel transferler yapsa. Bir yönetimin hiç mi vizyonu olmaz arkadaş . ancak menejer kucağına otursun bu dangalaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Valentino

quote:

Verdiği isme bak. Tüm Beşiktaş kadrosundan daha pahalı. Tilemansla birlikte Anderlecht'in son yıllarda altyapıdan çıkardığı en gözde 2 oyuncudan birisi. Gören de zanneder ki adı sanı duyulmamış, kimsenin bilmediği bir oyuncu öneriyor. Kiralanması da çok zor. Zaten kiralık oynadığı bir takımdan nasıl kiralayacağız acaba? Pratto 11.5 milyon €'ya River Plate'e gitmiş. Nasıl alacaksın? Jonathas aynı şekilde. Sizin hocanıza Burak, Volkan Şen, Şener falan yeter.

Alıntıları Göster
    Hoca bari scouting işini de kendi yapsın ki burada Lawa'nın ilettiği, Ali Naibi'nin araştırdığı adamlarla dolu ya takımımız

Dendoncker'i Wolves satın almış oynatamamış, kiralık sözleşmelerini feshedip oynatmak isterler, Jonathas aynı şekilde Brezilya'da oynayamamış, sezonları bitmiş kiralık sözleşmelerini rahat feshederler ki zaten Love'la da ilgilendikleri konuşuluyor.

Nitekim kadromuzdaki oyuncuları gören de ucuz oyuncular zanneder, sadece Larin yıllık 1.6M€ alıyor Aras'ın bile maaşını biz ödüyoruz Hollanda'da oynasın diye de demiyorum onlar bile oynatmıyor, adam hayatını yaşıyor. Ödeme bunların maaşını, yaşlı ve doymuş oyuncuları gönder onların maaşlarına vereceğin parayı Anderlecht'ten bonservisli adam al ki Anderlecht'te en iyi oyuncu, bakın altyapıdan yeni çıkmış, genç yetenek falan demiyorum en kral oyuncu 600 bin ya alıyor ya almıyordur

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de top koşturan en yeteneksiz 10 futbolcu listesi yap desler Zeki'yi tereddütsüz eklerim. Tamam hırslı, iyi niyetli ama çok yeteneksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Türkiye'de top koşturan en yeteneksiz 10 futbolcu listesi yap desler Zeki'yi tereddütsüz eklerim. Tamam hırslı, iyi niyetli ama çok yeteneksiz.

Ben Trabzonlu olduğum için zekiyi uzun zamandır tanırım, aslında belli yetenekleri var ama ne Trabzon ne Beşiktaş kalibresinde bir oyuncu değil. Kümede kalmaya oynayan Anadolu takımlarında veya 2.ligde oynar. Sağ bek olarak değil orta saha olarak değerlendirilirse duran toplara da iyi vuruyor bazen. Orta sahaya bir dinamizm katar ama yetenek fakiri ve teknik kapasitesi çok düşük olduğu doğrudur.

• Menajer eliyle yazdırılmış provokasyon amaçlı bir haber.

Haberi yazanı Zeki Yavru ve Selçuk İnan ile birlikte 1 ay tatile göndermek lazım.
  • Bir de Ahmet Oğuz lafları geçiyor. Nereden buluyorlar çıkarıyorlar bu kadar ayağı yamuk futbolcuyu şaşırıyorum. 100 tane orta yap deseniz Ahmet'e 1 tanesini hedefe ulaştıramaz. Sakar mı sakar, topla oynama konusunda son derece yeteneksiz bir arkadaş.
  • quote:

Hoca bari scouting işini de kendi yapsın ki burada Lawa'nın ilettiği, Ali Naibi'nin araştırdığı adamlarla dolu ya takımımız

Dendoncker'i Wolves satın almış oynatamamış, kiralık sözleşmelerini feshedip oynatmak isterler, Jonathas aynı şekilde Brezilya'da oynayamamış, sezonları bitmiş kiralık sözleşmelerini rahat feshederler ki zaten Love'la da ilgilendikleri konuşuluyor.

Nitekim kadromuzdaki oyuncuları gören de ucuz oyuncular zanneder, sadece Larin yıllık 1.6M€ alıyor Aras'ın bile maaşını biz ödüyoruz Hollanda'da oynasın diye de demiyorum onlar bile oynatmıyor, adam hayatını yaşıyor. Ödeme bunların maaşını, yaşlı ve doymuş oyuncuları gönder onların maaşlarına vereceğin parayı Anderlecht'ten bonservisli adam al ki Anderlecht'te en iyi oyuncu, bakın altyapıdan yeni çıkmış, genç yetenek falan demiyorum en kral oyuncu 600 bin ya alıyor ya almıyordur

Alıntıları Göster
    Kiralık sözleşmeyi feshedemezler, daha doğrusu feshetmezler zira adamlar gelecek sezon için oyuncuyu satın almış.
    Hoca scouting yapsın demedim. Madem oyuncu önerecek, kendisinde Manchester City bütçesi varmış gibi isimler önermesin dedim. Pratto, Dendoncker bu isimleri alabilmemiz mümkün mü Allah aşkına? Kiralık alalım dediğin gibi ona da en az 15-20 milyon € opsiyon koyuyorlar. Sonra Aboubakar gibi, Talisca gibi alamayınca arkasından avel avel bakmak zorunda kalıyoruz.
    Jonathas dediğin oyuncu için şunu diyeyim, Love-Corinthians haberleri çıktığında tweetleri okudum ve Corinthians taraftarı Jonathas kazması yerine daha büyük bir kazma geliyor tribinde takılıyorlardı. Bence 1,92 boyuyla Şenol Güneş'in orta-kafa-gol futbolunda iş yapabilecek bir topçu gibi gözüktüğü için Şenol istiyordur bunu. Gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamamış, Turist Ömer gibi sürekli takım takım gezmiş bir adam. İyidir kötüdür bilmem ama Gomez, Aboubakar'dan sonra Love seviyesine düşmekten bir farkı yok şu adamı alıp gelmenin. Sırf hoca istiyor diye bunu almak ne kadar doğru?
    Ben hocayı eleştiriyorum diye insanlar zannediyor ki yönetime tapıyorum. Hayır yok öyle bir şey. Fikret Orman'ı burda benden fazla eleştiren yoktur. Larin geldiğinde ilk ben dedim bu adam Amerika'da 100 bin dolar alıyormuş burda neden 1.6 milyon € verildi bu adama diye. Taraftar olarak yanlışı yanlışla kamufle etmeye çalışmak gibi bir huyumuz var. Biri Şenol'u eleştirdiğinde öteki hemen yönetimin bir hatasını söyleyip Şenol'u aklamaya çalışıyor. Biri yönetimi eleştirince de öteki gelip Şenol'un bir şeyini söyleyip yönetimi aklamaya çalışıyor. Diğer taraftarlar gibi bir türlü eleştirilmesi gereken herkesi, ayırt etmeksizin eleştirmeyi bir türlü öğrenemedik. Buna hocanın elindeki kadro kötü o yüzden başarısız deyip, Bursaspor, Konyaspor maçlarında 1-0 öndeyken yaptığı saçmasapan değişikliklerle verdiği maçlar da dahil. Yaptığı değişiklikleri kadro kötü olduğu için kadro kendi kendine yapmıyor sonuçta değil mi? Boşuna demedik o gün Bursa maçında Şenol kenarda uyuyakalıp, Necip'i oyuna almasaydı maçı 1-0 kazanırdık diye.

• 35 yaşında ki Pepe yi gönderip, 34 yaşında ki Burağı alarak epey gençleşme operasyonu yapılmaya başlanmış.

Git Bursaspor un kapısına, kardeşim benim sende bir oyuncum var adı da Umut Nayir, bana forvet lazım, kusura bakma da geri alacağım de. Daha hayırlı iş yaparsın.
  • Demba Ba'yı tercih etsek daha doğru olurdu ama biz istemeyince gs'ye transfer olmuş. Önce Göztepe, sonra gs; sarı kırmızıya iyi alıştı.

• Valentino V kullanıcısına yanıt
    Larin, Aras vs örneklerini yönetimi eleştiresin diye değil bunlara maaş vereceğine bu parayı bonservise ver diye söyledim. Bonservisi düşük olunca insanlar maaş ödenmiyor diye düşünüyor herhalde. 1.8 bons 1.6x4 toplam yaklaşık 8.5M€ para, bu para bonservis olarak ödenemiyor mu? Bu sadece Larin'in maliyeti diğer oyuncuların her birini yazsam çok rahat birçok genç yetenek alınır. Yukardaki oyuncular hocanın geçmiş sezonlarda ismini verdiği adamlar bugün değil yanlış anlaşılmasın.

• Babel videoda olduğuna göre yeni sözleşmeyi kaptı.

• https://www.transfermarkt.com.tr/ruben-semedo/profil/spieler/197602

"The 24-year-old was charged with a number of offences including: Robbery, assault, kidnapping and attempted murder.carrying a firearm at a nightclub,smashing a man over the head with a glass bottle."

Mapus yatmış adamı transfer etmeye çalışmak neyin kafası?
  • Bugün sayın Fikret Orman ile baş başa özel konuşma fırsatım olsa soracağım tek soru şudur, niçin Şenol Güneş batağına saplandık çıkamıyoruz ? Niçin tazminatını verip yolumuza bakamıyoruz ? Son 3 senede kazanılan paraların değerlendirilmesinden, menajer oyunlarından, yönetim içindeki çatlaklardan vs ötedir bu sorunun cevabı benim için.

Hiçkimse Beşiktaş'tan üstün değildir, Beşiktaş'a hizmet eden herkesi destekler bu taraftar, adamcılık yapanlar bu takımı batağa çekenlerdir. "A oyuncusu B hocası C yöneticisi" bunların hiçbirisinin omzunda Beşiktaş apoleti takılı değilken değeri yoktur camia için. Herkes görevini yapar, misyonunu tamamlar veda eder, burası profesyonel kulüp, hiçbir hocanın oyuncunun veya bunlara tapanların çiftliği değil. Bazı isimlere körü körüne bağlanmak, parti fanatikliği yapmak gibi acınası bir durum maalesef.

2 senedir temcit pilavı gibi aynı konuları tartışıyoruz, yeter yahu.

• Valentino V kullanıcısına yanıt
    Artık konuşacak bir şey yok bence kimseyi transfer etmesinler herkes satılsın şampiyonluk şansını bırak 3.olma şansımız yok zaten Şenol Güneş şampiyon olması için elinde ya roket gibi kadro ya da rakip olmaması lazım bu sene toplayacağımız en en en fazla 55 puan sanmam o kadar olacağını da yönetim ve hocadan kurtulursak yeni şeyler konuşuruz şampiyonluktan ziyade geleceği kurtarmamız lazım iyi bir yönetim teknik ekip her sene üzerine konulabilcek futbol ekibi kurulması lazım tabi bunlar çok zor burda sürekli şampiyonluk isteyen etrafa loser diyen tayfa olduğu sürece inşallah düzgün şeffaf bir yönetim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Bugün sayın Fikret Orman ile baş başa özel konuşma fırsatım olsa soracağım tek soru şudur, niçin Şenol Güneş batağına saplandık çıkamıyoruz ? Niçin tazminatını verip yolumuza bakamıyoruz ? Son 3 senede kazanılan paraların değerlendirilmesinden, menajer oyunlarından, yönetim içindeki çatlaklardan vs ötedir bu sorunun cevabı benim için.

Hiçkimse Beşiktaş'tan üstün değildir, Beşiktaş'a hizmet eden herkesi destekler bu taraftar, adamcılık yapanlar bu takımı batağa çekenlerdir. "A oyuncusu B hocası C yöneticisi" bunların hiçbirisinin omzunda Beşiktaş apoleti takılı değilken değeri yoktur camia için. Herkes görevini yapar, misyonunu tamamlar veda eder, burası profesyonel kulüp, hiçbir hocanın oyuncunun veya bunlara tapanların çiftliği değil. Bazı isimlere körü körüne bağlanmak, parti fanatikliği yapmak gibi acınası bir durum maalesef.

2 senedir temcit pilavı gibi aynı konuları tartışıyoruz, yeter yahu.
    Cevabı bence basit.Ortada büyük bir maddi sorun var, başka biri gelse hem para isteyecek hem oyuncu isteyecek.Buna imkan yok.Yeniden bir plan yapılsın denirse onu uygulayacak bir komite yok grup yok. Sadece bu.
    Bir yaptırım değişim olmadığı sürece 6 ay sonra tartışmaya devam ederiz.
    İlk başlarda yapılan yanlış transferler için olabilir diyordum ama artık olabilir diyemiyorum yönetimin hataları için..Burak gelsin kim gelirse gelsin artık da sonunda yine olmazsa zaten Şenol hoca da gidecek bu açıkca görülüyor.Sonra kucağımızda kocaman bir Burak sorunu olacak ve yeniden yapılanması gereken bir takım olacak.Hem teknik hem oyuncu anlamında.Şu anki yönetim bunu taşıyamaz. Bu yüzden ne yapacaklarsa bu arada yapsınlar istiyorum.Bu kadro zaten bu oyun düzeninde devam ettiği sürece Burak gelse de gelmese de 3.olur.Ama değişirse yine oynamaya başlarsak şampiyon olur çıkarız.
    Tabi asıl olan Beşiktaş yani.Bu takımdan kimler geçti de şu ankiler geçmeyecek.Hoca da başkan da bunu söylüyor ama sadece sözde oluyor.Yaptıkları bambaşka şeyler çıkıyor.Aslında istikrar temelde iyi bir şey.Ama böylesi değil.Bir yapı sallanmaya başladığında onun çözümünü bulamazsan yıkılırsın.Uzun süre çalıştığında bir süre sonra bazı şeyler eklemen yenilik yapman gerekir değişim gerekir bunlar da sıkıntılı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 31 Aralık 2018; 16:9:3 >

• 
Sayfa: önceki 19201921192219231924
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.