Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1669. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58.447
Cevap
66
Favori
1.354.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16671668166916701671
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: C.Rodriguez

Yukarıda açıkladım. Ben sert oynuyor demedim.Zaten açıklamışsınız. Kart görmüyor adam
    Aynen görmüyor ne tesadüf ki o istatistiğin içinde avrupa maçları da var. Sadece bu ligde değil tüm kariyerine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryad Boudebouz -- 25 Kasım 2018; 23:39:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yukarıda açıkladım. Ben sert oynuyor demedim.Zaten açıklamışsınız. Kart görmüyor adam
    kusura bakmayın ama bu çok düz bir mantık. yani sert oynamadığını kabullenmenize rağmen hala "nasıl olur da önlibero kart almaz" diye kabullenebilmiş değilsiniz. atiba'yı tanımadığınız, izlemediğiniz belli.

atiba'nın kart görmemesinin beşiktaş'ta oynamasıyla bir alakası olmaması durumunu anlamak için mevkidaşı medel'in ne kadar kart gördüğüne bakabilirsiniz. o sizi rahatlatır. 1,5 yılda atiba'nın 5,5 yılda gördüğünden fazla, hatta belki 2 katı fazla kart gördü adam. medel afyon afjetspor'da mı oynuyor ?

atiba böyle oyuncu, çok çok gerekmedikçe faul bile yaptığını göremezsiniz, gerektiğinde dahi yapmaz hatta. 2 yıl art arda şampiyon olduğumuz dönemde topa çok sahip olduğumuz maçlardan birinde hiç faulsüz maç tamamladığı eminim vardır. bilmiyorum, aklımda yok ama kesin vardır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 25 Kasım 2018; 23:34:26 >
  • Larin'in takimda tutulup Umut'un kiralanmasi kendi icinde cok celisen bir karar. Larin, Umut'tan daha genc bir oyuncu. Hadi diyelim Umut'tan iyi yine de, niye Umut'u aldın? Umut da Besiktas kalitesinde ve yerli diye aldın madem, -yine- neden kiraladın?

Umut uzun vadede Pektemek yerini alsın diye alındı ama galiba. Böyleyse iyi hamle. Devre arası acilen Love ve Babel gönderilmeli, sezon sonu Pektemek ile yollar ayrılıp Larin kiralanmalı. X-Güven-Umut şeklinde olmalı forvet rotasyonu.

Devre arası mutlaka gitmesi gereken diğer isim Tolgay. Orkun Kökçü alınırsa Oğuzhan da gitsin artık sezon sonu.

Sezon sonu Pepe ve Atibaya teşekkür edip yollanmalı. Atibaya görev verilebilir kulüpte eger futbolu birakip kalmak isterse. Quaresma muhakkak gitmeli zaten. Adriano devre arası da gidebilir talibi varsa varlığı yokluğu belli degil kaslar iflas etmiş belli.

2 bek, 1 forvet, 3 ortasaha, 2 kanat, 1 stoper katilmali yani gelecek sezon bu takima gidenler yerine. Daha ufak bir operasyonla atlatilmaya calisilarsa en az 1 sene daha boşa gider. Bu yeni takimin hocasi da elbette ŞENOL GÜNEŞ olmalı. En önemlisi bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Young Sinatra

Larin'in takimda tutulup Umut'un kiralanmasi kendi icinde cok celisen bir karar. Larin, Umut'tan daha genc bir oyuncu. Hadi diyelim Umut'tan iyi yine de, niye Umut'u aldın? Umut da Besiktas kalitesinde ve yerli diye aldın madem, -yine- neden kiraladın?

Umut uzun vadede Pektemek yerini alsın diye alındı ama galiba. Böyleyse iyi hamle. Devre arası acilen Love ve Babel gönderilmeli, sezon sonu Pektemek ile yollar ayrılıp Larin kiralanmalı. X-Güven-Umut şeklinde olmalı forvet rotasyonu.

Devre arası mutlaka gitmesi gereken diğer isim Tolgay. Orkun Kökçü alınırsa Oğuzhan da gitsin artık sezon sonu.

Sezon sonu Pepe ve Atibaya teşekkür edip yollanmalı. Atibaya görev verilebilir kulüpte eger futbolu birakip kalmak isterse. Quaresma muhakkak gitmeli zaten. Adriano devre arası da gidebilir talibi varsa varlığı yokluğu belli degil kaslar iflas etmiş belli.

2 bek, 1 forvet, 3 ortasaha, 2 kanat, 1 stoper katilmali yani gelecek sezon bu takima gidenler yerine. Daha ufak bir operasyonla atlatilmaya calisilarsa en az 1 sene daha boşa gider. Bu yeni takimin hocasi da elbette ŞENOL GÜNEŞ olmalı. En önemlisi bu.
    larin'e verilen maaş umut'a verilenin kat kat fazlası. o sözleşmeyi adamın eline verince ne kiralaması kolay oluyor, ne de göndermesi. özellikle talibi, ısrarla isteyeni yoksa larin'i zarar ederek gönderirsin artık. o da yok zaten.
  • Lawagolem kullanıcısına yanıt
    Atibayı son 2 şampiyonluğunuzda iyi idare ettiler. Medelin zaten kart almaması mucize olur. İtirazdan bile kart alacak potansiyelde ve sertlikte

• Kerem inan denen holigan kova, yine yorumculuk!! Yapmaya devam edecek mi acaba?

• Biraz önce bi daha izledim özeti. Laic le Ouzanın golleri aynı. Acaba Ouzan kıskandı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

larin'e verilen maaş umut'a verilenin kat kat fazlası. o sözleşmeyi adamın eline verince ne kiralaması kolay oluyor, ne de göndermesi. özellikle talibi, ısrarla isteyeni yoksa larin'i zarar ederek gönderirsin artık. o da yok zaten.

Alıntıları Göster
    aynen öyle genç oyunculara fazla para verilmesinin sebebi takım içi dengeler ama adam kendini kanıtlamamış tak diye veriyosun kalıyo ondan sonra. Ver 600 bin euro kendini kanıtlarsa yeni sözleşme imzalarsın bayıla bayıla imzalar tekrardan yüksek sözleşmeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Kerem inan denen holigan kova, yine yorumculuk!! Yapmaya devam edecek mi acaba?
    Emre Bol denen şahsiyet devam ettiğine göre bu şahsında devam etmesi normaldir.
  • atibanin bana 3 tane verilemyen kirmizi kartini bul koy buraya madem o kadar cok

• bak simdi sertlik baska bisidir faul baska bisidir. mesela italyada sert futbol oynanir butun takim oyundan atiliyormu hayir bunu kafana yaz

Simdi gelelim atiba medel diye tutturuyosunya bir oyunda faul olabilir dun aksam serdar azize calinan pzosiyon gibi hakem net goremeyebilir hatalar olabilir bunlari anlayisla karsilarim.

AMA sizin gole giden rodriqezi akhisarlinin arkadan cekip sari gormesi

belhandanin medele dirsek atip oyundan atilmamasi

emenikenin formasini cikarip sari kart gormemesi

tolgayin benziayi cekip 2. sariyi gormemesi

emenikenin sivok a kafa atip atilmamasi

bunlar tartisilicak pozisyon degildir ve net hatadir

umarim anlamissindir ?

• quote:

Atibayı son 2 şampiyonluğunuzda iyi idare ettiler. Medelin zaten kart almaması mucize olur. İtirazdan bile kart alacak potansiyelde ve sertlikte

Medelin ikinci sarıdan kırmızı görüp atıldığı an. Sizin ortalığı ayağa kaldırdığınız penaltıyla aynı pozisyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.r.k. -- 26 Kasım 2018; 4:35:46 >
  • -Dorukhan Toköz(22)
    -Güven Yalçın(19)
    -Umut Nayır(25)
    -Alpay Çelebi(19)=Fatih'ten çok çok daha iyi kesinlikle üzerine düşmemiz lazım.Kendi mevkilerinin özelinde değerlendirdiğimizde Güven'den bile daha potansiyelli bence.
    -Karius(25)
    -Ljajic(27)
    -Fatih Aksoy?(21)=Kendisi hakkında şüphelerim var,beğenmiyorum pek ama biraz daha şans vermek gerek.
    -Gökhan Töre(26)=Ne olacak bu adamın hali bilmiyorum,sakatlık sorunu olmasa değişmez oyuncumuz olacak ama bir türlü kurtulamadı,çıkmadık candan umut kesilmez.
    -Necip(27)=Kazma,yeteneksiz.Bazı oyuncular saha içinde hiç beğenmezsiniz ama saha dışında yararlıdır.Necip'in takımdaşlık adına kadroda bulunması zarar vermez.Bazen iyi maçlarda çıkartıyor.
    -Vida(29)

Seneye kadroda görmek istediğim 30 yaş altı futbolcularımız yukarıda.

-Tolgay Arslan(28)=Leş performansından ziyade aidiyet duygusu bu adamda hiç yok.Bir an önce gönderilmeli.GS'sine kavuşsun orada topunu oynasın bizden uzak olsun.
    -Roco(26)=Hava hakimiyetini çok beğeniyorum bu adamın ama genel anlamda çok vasat daha iyisini bulup rotasyona dahil edebiliriz.
    -Larin(23)=Fiziken baya incelmiş,güzel çalışmış ama yetenek,beyin yok.Beklenti içine girmem büyük hataydı.Bizim için tamamen fazlalık.Bu adamdan o maaşla nasıl kurtuluruz bilmiyorum ama inşallah gider.
    -Oğuzhan Özyakup(26)=Hep savundum,hala da savunurum.Takımda en sevdiğim adamdır kendisi.Oğuzhan'a karşı inanılmaz bir algı var kötü anlamda.Ben böyle bir şey görmedim gerçekten.Adam takımın en iyisi olduğu maçlarda bile en çok eleştirilen oyuncu oluyor.Bu adam ağzıyla kuş tutsa yaranamaz kimseye.Eleştiriyi hak ediyor mu tabi ki de ediyor şuan ama daha çok eleştirilmesi gerekenlere ses etmeyenler,Oğuzhan'a saldırıyor.Keşke bir çaresi olsa ama bağ koptu artık o yüzden yolları ayırmak en iyisi gibi.
    -Utku Yuvakuran(21)=Asla BJK seviyesine çıkamayacak biri.Hatta BJK'yi bırak hiç bir zaman Süper Lig'de bir takımın as kalecisi olacak seviyeye bile gelemeyecek.Genç vs. diye duygusallığa,zorlamaya gerek yok.
    -Orkan Çınar(22)=Yetenek var,kafa yok.Bu da çok yükselemez.

Bu 30 yaş altı futbolcularla da yolları ayırmamız gerekiyor.Ama tabi bunların en az 3-4 tanesiyle yola devam ederiz.Çok çok büyük sıkıntı değil.Asıl sıkıntı 30 yaş üstülerde.

30 yaş üstü oyuncular arasında seneye kadroda olacağı kesin gibi olan 4 futbolcu:Tolga,Lens,Caner Erkin,Gökhan Gönül.Bu 4'lü özellikle Caner maalesef istemesekte kalır takımda.Tolga ile 1 yıllık uzatılır.Aklımda 5.bir isim daha var ama dile getirmek istemiyorum Pektemek şuan gözümüze iyi gelse de sözleşme uzatmak gibi bir hata yapmamamız lazım.

Adriano,Pepe,Quaresma,Love,Babel,Pektemek,Atiba,Medel bu tayfadan 5'inin sözleşmesi bitiyor.Kalan 3 oyuncudan da bir şekilde kurtulmak gerek.

Kalmasını istediğim 30 yaş altı futbolcu sayısı:10
    Kalmasını istemediğim ama büyük ihtimal kalacak futbolcu sayısı:3-4
    Kalması kesin gibi olan 30 yaş üstü futbolcu sayısı:4

Seneye bizle devam edecek kısmen genç ağırlıklı 17-18 futbolcu üzerine 7-8 takviye gereklidir.Devre arası ve Yaz transfer dönemi çok kritik.Transfer yapmış olmak için değil,takımı yeniden kolej havasına sokacak isimler şart.

Sağ Bek,Sol Bek,Stoper(Roco giderse 2),6 numara,8 numara,2 Kanat oyuncusu(Babel kalırsa 1),Santrafor.

(Artık Modern Futbola ayak uydurabilmek için kanat oyuncusunu çevik,süratli,adam eksiltebilen kanat oyuncusu almamız lazım artık yeter.)
  • Menemenci Kenpachi kullanıcısına yanıt
    Gidecekler pektemekle sözleşme yenileyecekler o olacak

• u.r.k. U kullanıcısına yanıt
    medeli orda elinle arkadan bacagini tutmaya calisti diye atti iyi izle elinle bacagina hamle yapiyo

• Umut Nayir golünü atmış, ne varsa genç oyuncularda var işte aç olacaksın aç. Yada Quaresma gibi hırslı olacaksın, son maçta gayet iyi oynadı takım için çalıştı, hakkını yemeyelim iyi oynayanların.

• Karius/X/Utku

Rafael/X - X/Roco - Vida/Fatih - X/Rıdvan

Medel/X - Dorukhan/Oğuzhan

Lens/Töre - Ljajic/Orkun - X/Orkan

X/Güven/Umut

2019/2020 sezonu Beşiktaş'ı bu şekilde olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sangre -- 26 Kasım 2018; 11:45:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ckmz17

medeli orda elinle arkadan bacagini tutmaya calisti diye atti iyi izle elinle bacagina hamle yapiyo
    erol bulut bile kırmızı değil dedi buna.
  • 2 gündür,bende bloklu bir vatandaşa laf anlatmak için 20 tane alıntı yapan arkadaşlara teşekkürler. Atiba sert oynamıyor diyip neden kart görmüyor diyen birine laf anlatın. Bravo.

• Ankaragücü maçında eski iyi günlerimizden sahneler izledik.
    Formda ve gazlanmış Adem in neler yapabileceğini görmek gerçekten etkileyici.
    Güven'in Türkiye'de yetişmiş oyuncuların 26 yaşından sonra yapabildiği vuruşları bu yaşta yapıyorken görmek çok güzel.
    Dorukhan sezon başından beri yeterliydi ama Tolgay ha düzelecek diye beklerken kaybedilen puanlara yazık oldu.

Bütün bunlara rağmen havalara uçmamak lazım. Ayaklar yere bassın. Haftaya ligin bizim için çok kritik virajına giriyoruz.
    GS maçını kaybedersek psikolojik olarak ligi bırakmış oluruz. Bu sebeple konsanstrasyon
  • 
Sayfa: önceki 16671668166916701671
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.