Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (4391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43894390439143924393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Talisca'ya 20 milyon Euro aman ha.öyle bir hata yapmayalım.
  • valla benim de sene sonu lens'i almadigimizi dusundugumden ve quaresma'nin gidebilecegi ihtimalinden dolayi bi kenar oyunusu hayalim vardi ama bu hafta rafa kaldirdim. fikrim degismedi hala farkli tipte dar alanda hizli bi kanat isterim ama quaresma besiktas kariyerinin en iyi macini oynadi ve bide ustune lens'in alindigi ortaya cikti.

sene sonu baktiginda elimizde kanatlarda babel, quaresma, lens, gokhan tore, orkan rotasyonu olucak. quaresma'nin da sene sonuna kadar boyle 1 2 mac daha cikarmasi halinde gidecegini dusunmedigimden, 5 oyuncu varken kanat alinmaz diyorum.

talisca'yi alamayacagiz. alinmali alinmamali tartimasina girmiyorum direk alamayacagimizi dusunuyorum. su noktadan sonra kanat rotasyonuna da yeni biri eklenmeyecekse oraya cok iyi eksiksiz bi oyuncu paklar beni ancak acikcasi. artik sozlesmesini bi sene daha uzatmis olsa da mata mi olur, pastore mi olur kagawa mi olur teixeira mi olur brozovic mi olur renato augusto mi olur onu kendileri dusunup karar versinler

geriye bi tek atiba yerine bir oyuncu ve sag bek kaliyor. onun disinda santrafor durumu negredo'nun ayrilma ihtimaline bagli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 1 Mart 2018; 2:51:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 milyona ligde 30 gol atacak net forvet aliriz ,Talisca gibi mevkisi belirsiz adama verilmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi çoğu kişi son maçtan dolayı yine 3 gol istiyor ama, son maçta hiç gol atması beklenmeyen oyunculardan geldi 3 gol.

Vida ve Quaresma, vida perdeyi açmasa berabere biterdi zaten.

Bugünkü maçta forvetler gol atmazsa öyle 3-4 gol çok zor. 20 maçta bir böyle performans gösteriyor Quaresma, keşke ligin sonuna kadar böyle güzel vuruşlar yapsa ama zor.

• Yarın skor tahminim ya 2-1 yada 2-2 yada 1-1 böyle bir şey bekliyorum lig gibi olmaz bu maç 3 gün sonra sıkıntılı maçlar var fener için akhisar bizim için Ts 3 takımında ana hedefi lig şampiyonluğu yani ona göre birşey olur yarınki maçta zaten finalin diğer ucu Gs olacak.
  • Seneye şu kadroya 6 net transfer lazım. Gidenler olursa sayı artar.

Kaleci: Fabri, Tolga, Utku
    Bekler: GG, Caner, Adri, X
    Stoper: Pepe, Medel, Vida, Mitrovic
    Orta saha: Oğuzhan, Tolgay, Necip, X, X
    Kanatlar: Babel, Orkan, X, X
    Santrafor: Larin, Pektemek, X

Hem avrupa hem ligi götürmek istiyorsak hücum 4'lüsü genç dinamik başarıya aç oyunculardan oluşmalı. Arkasındakiler istediği kadar yaşlı olabilir sorun yok. 6 oyuncu değiştirmek zor olmamalı bizim için. Geçen yaz 5 oyuncu aldık. Ondan önce 9 oyuncu aldık. Üstelik kış transferinde alınanları saymadım.

Quaresma'nın lig performansı yetersiz. Ayrıca takım oyununu bozuyor. Dünya kupasından sonra hedefi kalmaz zaten. 35 yaşından sonra takımda tutmak gereksiz.

Lens komple yetersiz. Fener'deyken de söylemiştim bunu bizde iş yapmaz diye. Fazla zarar etmeden göndermek en iyisi. Çünkü sözleşmesi 4 senelik. Q7'yi kesemeyen adam seneye rotasyonda bile iş yapmaz.

Atiba bitik. İlk 11'de işi olmaz artık. Yerine net ve istikrarlı bir oyuncu alıp rotasyonu Necip ve Tolgay ikilisine bırakmak lazım. Ayrıca Medel de yeri geldiğinde oynar.

Negredo ve Love. Bu ikisine bişey yazmaya gerek yok. Takım santrafor diye bas bas bağırıyor. Biri 33 diğeri 34 yaşında adamları rotasyonda bile tutmam takımda. Larin çok kötüyse biri kalabilir belki.

• q7 nin gideceğini sanmıyorum ama %10 gitti diyelim (Çin vs) robben in sözleşmesi haziranda bitiyor. yeniler mi ki?

Hamburg tan Nicolai Muller i de alabiliriz tam Beşiktaş oyununa uygun hızlı şutları güzel bir kanat

Sivas'tan da Robinho yu alırız manyak takım olur. talisca gitse de olur bence 20m verilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 1 Mart 2018; 5:2:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patavatlı

quote:

Orijinalden alıntı: Graciar34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

Galatasarayi bu sene de tt aromada yenicez gibi duruyor.

Terim varken siz ne şampiyon olabilirsiniz ne de Galatasaray'ı yenebilirsiniz. Terimofobi denen bi olay var sizin td'de bu fobiden çok muzdarip.

2002-2003. GS'nin basında Terim varken içerde dışarda yenip şampiyon olduk. "Sergen attı şampiyonluk geldi" hani

Başınızda Lucescu gibi Galatasaray tecrübesi olan bir td vardı. Şimdi Konya'yı hakemle yenemeyen Şenol Güneş var ve ayrıca kendisinin hem Terimofobisi hem de Terim kompleksi var. Bu sezon imkansız.

Bu yorum aykut kompleksiyle ne kadar benzer :)

Terim ile Kocaman bir mi ? Terim ile Güneş bir mi?

Hepsi Terim'in elini öper af diler.

Peki kardeşim :)

• yarın çıkacak kadroya göre konuşmak lazım.

Şenol maça önem vermez rotasyon falan filan yaparsa( medel oynamazsa q7... Adriano oynamazsa) kısır bir maç olur. tahminim caner necip veya tolgay veya Oğuzhan başlar. Beşiktaş in yedeklerinin bile fenerle berabere kalacağını düşünüyorum.

---cibiliyet reis - - -

gg---pepe--tosic--caner

lens--tolgay - - Oğuzhan - - babel

-------talisca - - - - -

--- negredo----

benim kafamdaki şu takım güzel rotasyonlu bir W M. feneri rahat kanırtır.

------------------fabri-----

---gg-----------pepe------------- vida--

----------Tolgay------------Tosic

--------Oğuzhan----Negredo

Lens----------------------------Caner

---love-----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 1 Mart 2018; 5:43:42 >

• Taliscaya 20 verilecekse zaten Cenk Tosunun parasından verilir bu yüzden zaten her türlü karlıyız. Ama Taliscaya 20 verilip hiç transfer yapılmayacaksa rezillik olur. 1 sene daha Quaresmayı çekemeyiz.

Kanat oyuncularının 2side yenilenmesi lazım,
    Sağ bek
    Ön libero
    10 Numara
    Forvet

takımın gerçekten yenilenmesi lazım artık. Bu sene bu kadar pozisyona girip bu kadar az gol attıysak ofansif oyuncuların beceriksizliği yüzünden sondan 3. sıradayız.
  • Bugun bide talisca pepe 150 milyon var gerisini onlar dusunsun ;)

• Arkadaşlar maça ilk defa gideceğim. Stada powerbank alıyorlar mı? Şehir dışından geleceğim o yüzden soruyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Arkadaşlar maça ilk defa gideceğim. Stada powerbank alıyorlar mı? Şehir dışından geleceğim o yüzden soruyorum

Hayır hocam alınmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jefferson Starship

Talisca'yı alma ihtimalimizin zorlaşması açıkçası beni mutlu etti. 10m euro civarına 23-27 yaş arası üst düzey bir orta saha alınır. Üst düzey derken bizim seviyemiz için üst düzey. Serie A'da asist krallığında zirvede olan Gastón Ramírez daha bu yaz 9m euroya Samdoria'ya transfer oldu. Ziyech geçen sene 11 milyona gitti. Ljajic bile 9m euroya satıldı.

Talisca 21 etmez zaten bunu herkes biliyor. Ama yönetim 10-12'ye bağlarım diye düşünüyorsa hata olur. O paraya 25-26 yaşlarında sağlam bir adam alırsın en az 6-7 sene oynatırsın. Yüksek paralara satma imkanın da olur.

Ffp bittikten sonra 30 üstü oyuncu almanın mantığı yok. Yüksek bonservis ver ama yeter ki genç adam al. Bonservisi düşük diye aldığımız adamların hepsi uçuk maaşlar alıyor. Hem yaşlı adam alıyoruz hem de yüksek maaş yüzünden mantıklı bir transfer olmuyor. Tek olayı ffp'yi aşmak.

Ben performansının üst düzey olduğu bu dönemde dahi alınmamasını her fırsatta dile getiriyorum. Bize 10 numara lazım değil mi! Bu adam 10 numara değil arkadaş bunu herkes biliyor! Futbol takım oyunu değil mi? Sırf bireysel anlamda katkı sağlıyor diye 10 milyon paralar bu pozisyondaki bir adama vermemeli Beşiktaş. Abubakar olsaydı ona verildi görevi belli yeri belli yaptığı yapacağı iş belli ama bu adama bu kadar para verilmemeli, verilebileceğini de sanmıyorum zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Saga

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Arkadaşlar maça ilk defa gideceğim. Stada powerbank alıyorlar mı? Şehir dışından geleceğim o yüzden soruyorum

Hayır hocam alınmıyor.

O kötü oldu işte. Çok teşekkür ederim hocam sağolun

• Bence en önce As kalece ve as forvet belirlenmeli yani alınmalı. Bu sene ne çekiyorsak bu iki mevkinin adam akıllı performans gösterememesinden çekiyoruz.
  • Seneye Q7 gidecektir diye tahmin ediyorum.Geçen sene bayağı bir bahsi geçmişti transfer döneminde.
    Gitmesi gereken çok oyuncu yok benim gözümde.Ama alınması gereken ,nokta atışı olması gereken 3 yer var..Sağ bek-Orta alan ve forvet.

Forvet eğer Ba düşünülmüşse Ba-Love-Negredo bence gayet yeterli olacak
    Orta alan için Tolgay-Ozi ikilisinden birinin ayrılma ihtimalini de düşünürsek Talisca da gidici "gitsin zaten" 3 adam lazım gibi.Hem toplu topsuz alanda pas pres yapan bir orta alan Talisca yerine hem de Tolgay/Ozi yerine bir adam.Ayrıca rotasyon de gerekli olabilir.
    Atiba-Necip hamle oyuncular olarak kalsalar çok daha iyi olur.Atiba bakalım 2+ sözleşme ister gibi.Yönetim vermeye yanaşmadı.
    Defans için Vida var daha da geleşecek.Atınç ne durumda Leipzig durumu ne bilmiyoruz.Tosic 5-6 isterlerse verelim daha azına olmaz.Sadece nokta bir bek transferi yeterli.

Asıl gerekenler ,altyapı hamleleri.Yönetim ,idari kadroda değişiklikler

Neyse daha erken zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok duygusal olmaya gerek yok. Babel,Atiba,Q7,Tosiç,Negredo,Töre,Veli,Pektemek,Lens

Gibi oyuncular ile yolları ayırmanın zamnanı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menemenci Kenpachi

Talisca'ya 20 milyon Euro aman ha.öyle bir hata yapmayalım.

mesela başka kimi alırız 20 milyona?
  • talisca 20 eder. bence fazlası bile eder. alalım geçelim ffp yokken. abou'yu da alabilirsek 4-5 senemiz kurtulur. bunlar genç ve gelişen oyuncular. kafayı kullanmak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 43894390439143924393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.