Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3873. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38713872387338743875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnstagramda dolanırken Negredonun çocuğunun üzüldüğü fotoyu gördüm. Maçta da fark etmiştim o çocuğun ahı tutmaz inşallah dedim çok zor dakikalar geçirdik maçta. Şenol hocayı bazen anlamıyorum Quaresma 90 dakika sahada yürürken Negredo neden çıkıyor inanılır gibi değil. Hızlı oyuncu diyorsun Quaresmanın şeyini kaldıracak hali yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selates

Mitrovic, Club Brugge'da! İşte anlaşmanın detayları...

Beşiktaş'ın Hırvat savunma oyuncusu Matej Mitrovic, Club Brugge'a transfer oldu.

HABER1903'ün edindiği bilgiye göre; Mitrovic'in sezon sonuna kadar kiralandığı öğrenildi.

Hırvat oyuncunun maaşı, Belçika ekibi tarafından ödenecek.

Türkiye de bi takıma transfer olsaydı da görseydik ne oynuyor diye. Hemde Türkiye de çoğu kulübün ihtiyacı var bu tarz stopere kimse teklif etmemiş mi ilginç. Yalnız iyi performans gösterirse Belçika ligini premier ligden takip ediyorlar belki iyi paraya satarız. bide sene sonu dünya kupası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedymaster

Forumda deli gibi eleştirilen hatta adı şaklabana çıkan Q7 son 4 maçta 4 assitle oynuyor. Bu sebepledir ki futbol dehalarını bir süredir forumda göremiyoruz.

Hatta vatandaşını da al git deniyordu. Buradaki vatandaş Talisca Talisca son iki maç 4 gol olunca forum tertemiz oldu

Edit : Talisca

çok büyük katkı evet 4 asist onun sayesinde kazanıyoruz maçları Quaresma olmasa her maç kaybederiz. Bide 3 maç üst üste rakibe yaptığı asistleri say. Dün yediğimiz golden önce gene Quaresma rakibe pas veriyor.

Bide harcadığı pozisyonları say.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

İnstagramda dolanırken Negredonun çocuğunun üzüldüğü fotoyu gördüm. Maçta da fark etmiştim o çocuğun ahı tutmaz inşallah dedim çok zor dakikalar geçirdik maçta. Şenol hocayı bazen anlamıyorum Quaresma 90 dakika sahada yürürken Negredo neden çıkıyor inanılır gibi değil. Hızlı oyuncu diyorsun Quaresmanın şeyini kaldıracak hali yok.

Ve Babel yokları oynadı resmen bu kadar kötü isteksiz oynadığı ilk maçtı geldiğiden beri buna rağmen çıkarmadı oyundan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Negredo uyuşmadı diye birşey yok, adamı sisteme uydurmak adına hiçbir şey yapılmadı. Kaç defa pas geldi sanki oynadığı maçta da gol kaçırdı? Takımdaki belli isimler Negredo yokmuş gibi davranıyor. Bu durumda Negredo ileride top tutan ve pas gelmediği için diğerlerine pas atan oyuncu durumuna düşüyor. Yukarıda arkadaş Negredo 10 numara oynasın demiş, böyle görünmesinin sebebi bu. Final pasları sana gelmezse sen takım için mücadele etmek adına ceza sahası içi değil 10 numara mevkisinde takılırsın, gelen topları diğerlerine servis edersin. Bu da iş ahlakını gösterir. Cenkin yedeği oldu yine de küskünlük yapmadı. Van persie gibi ismiyle gelip de para aldığı klüple dalga geçmedi. Çok iyi bir profesyonel. İyi bir forvet. Gs maçında attığı gol, soğukkanlılığı takdir edilecek düzeyde. Ama bu adamdan verim alamıyorsak sebebi hocadır en başta. Vagner love en çok Negredoya yarar, üzerindeki baskı kalkar bence. Bu takım bu taktik ve zihniyetle devam ettiği sürece verim alamayız

Bir de negredo ortadan oynamayı seviyor. Ara koşuları ve oyun zekası çok iyi. Dün babel e attığı pasa babel bile şaşırdı. Negredoya ara paslarını atarsın, kazma gibi davranır kaçırır veya koşamaz ise o zaman deriz negredo çöp. Adamı kullanmıyoruz resmen. Kimse sahada onu görmüyor. Buna anlam veremiyorum cidden. Elimizde böyle birisi var ama kullanmıyoruz 2015-2016 yılındaki futbolu oynasak gomezden daha çok gol atardı bundan eminim

Negredo Love ile oynarsa daha sağlam bir hücum düzeni izleriz 5 pozisyondan 3 tanesi gollük olur.
    Fakat ! Negredo biraz hırçın değil çok naif çok sakin bir oyunu var.Bencil olmalı ,adamın şutu nasıl bilmiyoruz ? Şutları artık etkili mi ? Bilmiyoruz len adamın şutunu görmedim ben ya bunca maç Tamam eyvallah pas falan ama biraz şu at arkadaş topu al git falan.Hep ilk opsiyon pas pas pas.Yeter da ...

2 pozisyon oldu dün mesela.Bir tanesinde Negredo'ya uzun top geldi çevresinde 2 Paşa'lı ama uzaktalar.Negredo şut açısı vardı gidebileceği alan da vardı.Dedim hadi çek oradan.Tehlike olmasın ama şut çek şut..Yok ne yaptı ? Pas verdi

Şut çeken adam önemlidir arkadaş bu oyunda.Oğuzhana bu yüzden kızıp duruyorum.Tolgay keza öyle..Bir Babel var bir de Talisca" o da işte güvenemiyorsun " .İşte Love da geliyor.Bu yüzden Love şart.

Aynen hocam o pozisyonu izledim ve aynısını düşündüm. Forvet biraz bencil olmalı, fazla iyi niyetli olmaya gerek yok. Daha önceki kariyerinde böyle goller attığını bildiğim için o şutu bekledim ama pas denedi. Quaresma kesilip Love oynarsa kanatlar ceza sahasına yaklaşmış olacak ve talisca babel Love üçlüsü harika bi oyun izlettirir bize. Ortasahada medel şart. Sağlam ve hırçın oynuyor seviyorum o adamı. Beşiktaşlı futbolcu sahada savaşacak! İnşallah şu kupa maçında falan yetişip fe oynar da Bayern maçına kadar düzene alışırlar

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Q7 olmasa büyük ihtimal yine kaybetmezdik ama dün ilk yarıda Veysel'i madara eden Q7 ikinci yarı Lens'in girmesiyle sol tarafa geçti ve Lens sadece bir kere geçebildi Veysel'i... Bu arada Lens'i ilk defa beğendim daha doğrusu onu hırslı ve arzulu görmek hoşuma gitti. Başarılı olmasını çok isterim. Yediğimiz gole gelince tamamen Atiba'nın hatası... Atiba'ya çok saygı duyuyorum ve sene sonu onurlandırılmasını istiyorum. Bu arada Q7 nin sene başında satılmasını istiyordum yaşından dolayı ve sene sonunda da satılmasını istiyorum. ama kabul etmek gerek ki şu an eldeki en iyi kanat oyuncumuz o ve gününde olduğu zaman onu izlemekten keyif alıyorum.
  • İşe bak

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

https://twitter.com/Trabzonspor/status/957199395438710784

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Q7 olmasa büyük ihtimal yine kaybetmezdik ama dün ilk yarıda Veysel'i madara eden Q7 ikinci yarı Lens'in girmesiyle sol tarafa geçti ve Lens sadece bir kere geçebildi Veysel'i... Bu arada Lens'i ilk defa beğendim daha doğrusu onu hırslı ve arzulu görmek hoşuma gitti. Başarılı olmasını çok isterim. Yediğimiz gole gelince tamamen Atiba'nın hatası... Atiba'ya çok saygı duyuyorum ve sene sonu onurlandırılmasını istiyorum. Bu arada Q7 nin sene başında satılmasını istiyordum yaşından dolayı ve sene sonunda da satılmasını istiyorum. ama kabul etmek gerek ki şu an eldeki en iyi kanat oyuncumuz o ve gününde olduğu zaman onu izlemekten keyif alıyorum.

Lens futbolu unuttu adama forma vermiyor amatör topçularla kupa maçında oynatıyor adamı. Lens Q7 kadar özgür olsa belki daha çok iş yapar ki yapıyor zaten. Lens geçen sene rakiplerin içinden geçiyordu ayrıca Veyseli geçti çoğu pozisyonda hakem arka arkaya faul çaldı Lense. Zaten Lenste iyi demiyorum ama Quaresmadan iyi olduğu kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrBlackEagle

Vagner Love, Bursa karşısında ilk 11'de başlıyormuş. Bu ne saçma iş?
    Galiba yönetim Love gösterip başka birini transfer edecek.

Kadroda bile yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asasdas

Negredo'nun olmadığını herkes kabul etsin artık. RvP'yi koruyan Fenerbahçe taraftarı gibi abi alan açıyor, koşu yapıyor falan demeyin.
    Talisca oynarsa Sosa'yı aratmayacağını hepimiz gördük.
    Şenol Hoca basın toplantılarında santrafor için Babel'i de söylüyordu. Dünkü maçtan sonra bir daha hayatta söylemez.

Aynen öyle. Negredo gerçekten çok istekli, takıma bir şeyler katmak istiyor ama olmuyor. Çünkü bizim sisteme uygun bir oyuncu değil. Gomez gibi olur diye düşünüldü ama maalesef olmadı. Daha da fazla zorlamaya gerek yok bence. As forvetin oyundan çıkıp yerine sol kanat oyuncun forvet oluyorsa, orada bir durup düşünmek gerekir. Dediğin gibi, herkes kabul etsin artık Negredo tutmadı. Acilen yeni bir forvet almalıyız. Bu Love olur, başkası olur ama gol atacak bir forvet lazım. Forvet adamın asıl işi gol atmak, gol atmadıktan sonra diğer yaptıklarının çok da önemi yok.

Aslında gomez i bile geçerdi ama oynadığımız sistem ona göre değil. Orta kafa gol oynuyoruz. Biz yine bol paslı goller görmek istiyoruz. Paslaşalım Paslaşalım oğuzhan atsın negredo vursun. Paslaşalım Paslaşalım talisca boş bulup vursun uzaktan gol olsun. Biz bunları görmek istiyoruz ama ne hikmetse bu sene bütün toplar hemen sağ kanata atılıyor. Ortadan gitmeyi düşünen yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asasdas

Negredo'nun olmadığını herkes kabul etsin artık. RvP'yi koruyan Fenerbahçe taraftarı gibi abi alan açıyor, koşu yapıyor falan demeyin.
    Talisca oynarsa Sosa'yı aratmayacağını hepimiz gördük.
    Şenol Hoca basın toplantılarında santrafor için Babel'i de söylüyordu. Dünkü maçtan sonra bir daha hayatta söylemez.

Aynen öyle. Negredo gerçekten çok istekli, takıma bir şeyler katmak istiyor ama olmuyor. Çünkü bizim sisteme uygun bir oyuncu değil. Gomez gibi olur diye düşünüldü ama maalesef olmadı. Daha da fazla zorlamaya gerek yok bence. As forvetin oyundan çıkıp yerine sol kanat oyuncun forvet oluyorsa, orada bir durup düşünmek gerekir. Dediğin gibi, herkes kabul etsin artık Negredo tutmadı. Acilen yeni bir forvet almalıyız. Bu Love olur, başkası olur ama gol atacak bir forvet lazım. Forvet adamın asıl işi gol atmak, gol atmadıktan sonra diğer yaptıklarının çok da önemi yok.

Aslında gomez i bile geçerdi ama oynadığımız sistem ona göre değil. Orta kafa gol oynuyoruz. Biz yine bol paslı goller görmek istiyoruz. Paslaşalım Paslaşalım oğuzhan atsın negredo vursun. Paslaşalım Paslaşalım talisca boş bulup vursun uzaktan gol olsun. Biz bunları görmek istiyoruz ama ne hikmetse bu sene bütün toplar hemen sağ kanata atılıyor. Ortadan gitmeyi düşünen yok

Aslında kaleden uzak yerlerde pas yapıyor iyi bir şey ama ceza sahası içinde pas atmıyorlar adama. Negredonun olduğu takımda gol problemi olmaz fazla çevresini oynatıyor. Taliscanın 4 gol atması tesadüf değil. Ondan önce Babeli hattrick yapması tesadüf değil bunlar. Negredo hep ön direğe koşu yapıyor Cenk Tosun arka direkte dikiliyordu Quaresma orta açarken.

• Q7 genelde 1 ileri 2 geri yapiyor. Dun ise 2 ileri 3 geri yapti. 1 tane vermedigi top var, 1 tane kaptirdigi sonunda gol yenen pas ve Medel'in sari kart gordugu pozisyonda pasi Medel'e attiktan sonra oyle durmasi var. Hatta Medel o pozisyon sonrasi kizdi Q7 ye.

Q7 iyi oyuncu ve yetenekli. Buna hem fikiriz ama zamaninda yapamadigi veya kaptirdigi oyle toplar var ki. Oncelikle kaleye uzak bir oyuncu, asist yapar ama uygun olupta yapmadiklari asist sayisi yaptiklarinin en az 2 katidir. Yani 1 dogru yapiyorsa 4 yanlis yapiyor.

Gecen sene Fener macinda Abuya gol attirdi ama en az 3 pozisyonda rahat asist yapacakken harcadi. Mac 1-1 bitti. Bu sene icerdeki Gs maci. Alti pastan 2 tane net kacirdi. Simdi bu tip bir oyuncu genel anlamda faydalimidir?

Gecen hafta 1 asist yapti 1 gol yedirdi 1 net pasi atmadi. Kazandik ama ya puan kaybetseydik? Bu hafta 2 tane guzel asist yapti. Ama yapmadiklari veya yanlis yaptiklarini saydim. Benim icin bu macta kopma ani sagdan ceza sahasina girip atmadigi pasti. O pasi atsa soeumluluk uzerinden cikardi. Kayseri macinda Oguzhana cikartti bom bos pozsiyonda Oguzhan harcadi ama orda kimse Q7 yi suclamadi. Bu is boyledir. Verirsin pasi olay senden cikar.

Bir oyuncu dogruda yapar yanlista ama yanlislar daha cok ve sonucu etkiliyorsa sorun olur. Bu futbolun dogasi da vardir.

Q7 bu saatten sonra degismez, hucum sistemimizin %60'i onun ayagina bakmasida ayri bir sorun. Mesela bol alternatifli bir hucum planinda Q7 ekstra katki saglar. 2016 yili buna cok guzel bir ornek.

Talisca ise son 2 maca kadar hic birsey umrunda degildi. Eli belinde ceza sahasi icinde top bekliyordu. Hic bir sorumluluk almiyordu. Sorun buydu. Ama su da bir gercek buyuk maclarda Talisca etki etmekte. Cl maclari, Lyon maclari ve derbi maclarinda Talisca skoru degistirdi. Skora etki eden ilk oyuncumuz Talisca. Biraz kipirdandiginda 2 macta 4 gol atti. Talisca'dan bekledigimiz bu.

• Fener iç yönetim karışıklığına girecek gibi şimdiden aziz ve yandaşları ali koçla didişmeye başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pitx1

Q7 genelde 1 ileri 2 geri yapiyor. Dun ise 2 ileri 3 geri yapti. 1 tane vermedigi top var, 1 tane kaptirdigi sonunda gol yenen pas ve Medel'in sari kart gordugu pozisyonda pasi Medel'e attiktan sonra oyle durmasi var. Hatta Medel o pozisyon sonrasi kizdi Q7 ye.

Q7 iyi oyuncu ve yetenekli. Buna hem fikiriz ama zamaninda yapamadigi veya kaptirdigi oyle toplar var ki. Oncelikle kaleye uzak bir oyuncu, asist yapar ama uygun olupta yapmadiklari asist sayisi yaptiklarinin en az 2 katidir. Yani 1 dogru yapiyorsa 4 yanlis yapiyor.

Gecen sene Fener macinda Abuya gol attirdi ama en az 3 pozisyonda rahat asist yapacakken harcadi. Mac 1-1 bitti. Bu sene icerdeki Gs maci. Alti pastan 2 tane net kacirdi. Simdi bu tip bir oyuncu genel anlamda faydalimidir?

Gecen hafta 1 asist yapti 1 gol yedirdi 1 net pasi atmadi. Kazandik ama ya puan kaybetseydik? Bu hafta 2 tane guzel asist yapti. Ama yapmadiklari veya yanlis yaptiklarini saydim. Benim icin bu macta kopma ani sagdan ceza sahasina girip atmadigi pasti. O pasi atsa soeumluluk uzerinden cikardi. Kayseri macinda Oguzhana cikartti bom bos pozsiyonda Oguzhan harcadi ama orda kimse Q7 yi suclamadi. Bu is boyledir. Verirsin pasi olay senden cikar.

Bir oyuncu dogruda yapar yanlista ama yanlislar daha cok ve sonucu etkiliyorsa sorun olur. Bu futbolun dogasi da vardir.

Q7 bu saatten sonra degismez, hucum sistemimizin %60'i onun ayagina bakmasida ayri bir sorun. Mesela bol alternatifli bir hucum planinda Q7 ekstra katki saglar. 2016 yili buna cok guzel bir ornek.

Talisca ise son 2 maca kadar hic birsey umrunda degildi. Eli belinde ceza sahasi icinde top bekliyordu. Hic bir sorumluluk almiyordu. Sorun buydu. Ama su da bir gercek buyuk maclarda Talisca etki etmekte. Cl maclari, Lyon maclari ve derbi maclarinda Talisca skoru degistirdi. Skora etki eden ilk oyuncumuz Talisca. Biraz kipirdandiginda 2 macta 4 gol atti. Talisca'dan bekledigimiz bu.

tam olarak olay bu. kimse q7 nin yeteneğini tartışmıyor asıl eleştirilen ciddiyetsizliği, bencilliği ve vurdumduymazlığı. adam ilerde takımda en çok pas alan oyuncu ve bu yüzden en çok maç kaybettirme potansiyeli olan isim. biraz egosundan sıyrılıp takım için çalışınca neler yapabildiğini biliyoruz. dünkü 2 asisti zaten olması gereken şey adam en iyi orta açan kanat oyuncularından biri. artık biraz daha olgunlaşıp kariyerinin son yıllarında herşeyini vermesi lazım.

• quote:

Forumda deli gibi eleştirilen hatta adı şaklabana çıkan Q7 son 4 maçta 4 assitle oynuyor. Bu sebepledir ki futbol dehalarını bir süredir forumda göremiyoruz.

Hatta vatandaşını da al git deniyordu. Buradaki vatandaş Talisca Talisca son iki maç 4 gol olunca forum tertemiz oldu

Edit : Talisca

Talisca son iki maçta attığı 4 gol ve maçları tek başına kurtarmasının haricinde oyunda yoktu mirader

• Alanya Bursa maçına göz gezdirdimde büyük maç felan hikaye bu hakemler cidden kötü her maç maç maç farketmiyor bildiğin kötü
  • Anderson Talisca Beşiktaş'a geldiğinden bu yana tüm kupalarda 26 farklı maçta gol attı (31 gol); Beşiktaş bu maçların hiçbirinde yenilmedi (20G 6B).

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
  • Talisca her maç iki gol atsın ve maçta olmasın ben razıyım. Talisca'nın bitiricilik özelliği olmasa zaten oynayamaz. Negredo'dan çok daha iyi bir bitirici
  • Dün oynanan Beşiktaş Kasımpaşa maçında 69. dakikada oyuna giren Jeremain Lens sahanın en fazla faul yapan ismi oldu.
  • Alvaro Negredo, Kasımpaşa maçında oyunda kaldığı 69 dakika içinde topla 24 kez buluştu; kaleci Fabri aynı sürede 30 kez topla buluşmuştu.

Anderson Talisca bu sezon Süper Lig'de en fazla kafa golü atan isim (5)

Bu sezon Süper Lig'de en fazla isabetli şut çeken oyuncusu forvet olmayan dört takım var:

Beşiktaş (Talisca)
    Başakşehir (Visca)
    Fenerbahçe (Valbuena)
    Osmanlıspor (Serdar Gürler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 27 Ocak 2018; 14:25:24 >
  • 
Sayfa: önceki 38713872387338743875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.