Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (3 Mobil) - 16 Masaüstü3 Mobil
105.794
Cevap
134
Favori
3.660.534
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    339 Mesaj
    [18 Temmuz 2020 21:39:06 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

Orijinalden alıntı: speedymaster

Ben kötü oynadığımızı düşünmüyorum ama takımda son vuruş eksikliği ağır hissediliyor. Hatta deli gibi eleştirilen Q7 yi çıkarsan atak bile yapamayacağız gibi duruyor. Q7 li planda 3 forvet gibi oynuyoruz Talisca-Cenk ve Babel. Babel bu oyun tarzına o kadar alıştı ki sol taraftan adam akıllı atağımızı hatırlamıyorum. Q7 ortalayacak muhteşem üçlü gol arayacak.Babel her ne kadar gol attığı için göze batmasa da, bize gerçekten böyle bir kanat oyuncusu mu lazım diye düşünmüyor değilim. Babel için ne düşünüyorsam aynısını Talisca için de düşünüyorum. Hatta Talisca geçen sene old gibi verimlide değil. Töre'den hiç umudum yoktu ama devre arasında umarım yeni transfer etkisi yaratır. Hoca aslında gözünü karartsada son 30 dakika olsa dahi ORkan'ı izlesek. En azından genç oyuncu ve bugüne kadar aldığı şansları son derece iyi değerlendirdi.

Basmakalıp yorumları okumaktan sıkılmıştım. Aslında bende benzer şeyler düşünüyorum. Q7 kenarı alıp lensi koyunca oyun daha da geri gidiyor sebebini çözemedim. Hoca oyuncudan ziyade oyun formatını değiştirmeli sanırım kapalı savunmalara karşı, fazla ezberlendi sistemimiz. Q7 orta açınca rakip kimleri tutacağını çok iyi biliyor. Açık alanda sıkıntı yok zaten CL kanıtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 26 Aralık 2017; 4:21:29 >

• Yarbay
    4120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tou Meijin

Ocak'ta gitmeyeceğiz, sezon kapanırken o maç.

kupa maçını diyorum lig açılmadan 1 hafta önce rövanş var.
    |
    |
    Hücum planı yok demek doğru değil. CL de bu sistem tuttu ligde de üstüne gidiliyor olay bu ama kapanan takımlara karşı havadan orta iş yapmıyor bide forvetin Cenk olunca hiç yapmıyor. Cenkin kaç tane böyle zıplayıpta kafa golü attığını gördünüz? anca kafasına gelecek vuracak gol olacak öyle 2li mücadeleye girmez kesinlikle.

Negredo rakibin üstünden çıkıp çıkıp vuruyordu ohh be şükürler olsun dedim adam 5 dakika sonra oyundan çıktı. Hocanın oyuncu tercihleri skandal bu sene.

ŞL maçlarında da son dakikalarda Negredoyu alıyordu oyuna geniş alanlarda şaka gibi Lens oturuyordu. Ben anlamıyorum hocayı bu sene ama güvenimiz var genede. Ligdeki en iyi hücum oynatan hoca haksızlık yapmamak lazım.
    |
    |

Quaresma 15
    Cenk Tosun 11
    Talisca 10
    Oğuzhan 7
    Lens 4
    Pepe 2
    Atiba 3
    Negredo 3
    Babel 2
    Tolgay 2
    Tosic 2
    Gökhan Gönül 1
    Medel 1
    Andreas Beck 1

Twitter'dan biri izleyerek saymış. Antalya kampında yiyip içmeden son vuruş çalışılması gerek.
    Biraz kendinize haksızlık yapıyorsunuz orta yapma üzerine oyun geçen seneden beri devam ediyor, q7 yaklaşık 2 aydır formsuz şu 2 aylık süreçden 6 puan çıkarsaydık bugün farklı şeyler konuşurduk ama sizler hala arda gelecek dertler bitecek şeklinde bakıyorsunuz ki beşiktaşın salt sorunu bu değil. Beşiktaşın ihitiyacı olan hocanın adil ve hatalarını görüyor olması aksi durumda 10 numara bile alınsa değişen birşey olmayacak.
    |
    |

Orijinalden alıntı: MrWrong

quote:

Orijinalden alıntı: muratdem88

Bir forvet düşünün ki 17 maçta 8 gol atmış, bunların dördü penaltı ve bu adam Beşiktaşı sırtlayan adammış gibi gösteriliyor. Nerden torpilli bu adam Allâh aşkına? Top saklayamaz, top indiremez, pas atamaz, duvar olamaz, defans arkasına koşu yapamaz. Sadece son vuruşu iyi diye de beşiktaşın forveti olamaz

Evet bir futbol uleması daha Çöp olduğu için 25m bonservis konuşuluyor. Bu forumdaki nice futbol ulemaları gördü bu adamın çöplüğünü everton şenol hoca falan göremedi...

Kimse 25 falan vermez cenke kandırma kendini. Saydığım özelliklerin hangisi var sen söyle? Ayrıca İngiliz takımları için 20 milyonlar çerez parası. Adamların sonuncu takımı bile bu paralara cikabiliyo transferde. Senin tarihin boyunca bi futbolcuya ödediğin en büyük para 8 milyon sanırım o da tabata

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    780 Mesaj

q7 çalışsa da düzelmez

|
    |
    Tou Meijin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quaresma ve oğuzhan kale boş olsa gol atamaz.
    |
    |
    Tou Meijin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Takım da maalesef henüz adı konmamış sönmüş yıldızlar var. Kim ne derse desin, Oğuzhan,Quaresma,Cenk,Tosiç,Talisca bu beşli bizim dışımızda hiç bir takım da adından söz ettiremez. Şenol hoca bir şekil de bu heriflere katlanıyor. Çıktıkları 50 maçın 40 ın da takıma faydaları yok, kalan 10 maçın yarısın da yine faydaları yok ama ya gol atmış, ya asist yapmış, diğer beşin de ancak adam gibi oynamış.Bize 50 maçın en az 25 de istikrarını sürdürebilen adamlar lazım. Böyle ayda bir parlayıp sönen söz de yıldızlar değil.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MrWrong

quote:

Orijinalden alıntı: speedymaster

Ben kötü oynadığımızı düşünmüyorum ama takımda son vuruş eksikliği ağır hissediliyor. Hatta deli gibi eleştirilen Q7 yi çıkarsan atak bile yapamayacağız gibi duruyor. Q7 li planda 3 forvet gibi oynuyoruz Talisca-Cenk ve Babel. Babel bu oyun tarzına o kadar alıştı ki sol taraftan adam akıllı atağımızı hatırlamıyorum. Q7 ortalayacak muhteşem üçlü gol arayacak.Babel her ne kadar gol attığı için göze batmasa da, bize gerçekten böyle bir kanat oyuncusu mu lazım diye düşünmüyor değilim. Babel için ne düşünüyorsam aynısını Talisca için de düşünüyorum. Hatta Talisca geçen sene old gibi verimlide değil. Töre'den hiç umudum yoktu ama devre arasında umarım yeni transfer etkisi yaratır. Hoca aslında gözünü karartsada son 30 dakika olsa dahi ORkan'ı izlesek. En azından genç oyuncu ve bugüne kadar aldığı şansları son derece iyi değerlendirdi.

Basmakalıp yorumları okumaktan sıkılmıştım. Aslında bende benzer şeyler düşünüyorum. Q7 kenarı alıp lensi koyunca oyun daha da geri gidiyor sebebini çözemedim. Hoca oyuncudan ziyade oyun formatını değiştirmeli sanırım kapalı savunmalara karşı, fazla ezberlendi sistemimiz. Q7 orta açınca rakip kimleri tutacağını çok iyi biliyor. Açık alanda sıkıntı yok zaten CL kanıtı.

Doğru yanlış bilmem, şöyle bir teorim var benim;

Geçen sene biraz da hakem faciası ile CL'den elendikten sonra hoca bu sene ana hedef olarak Avrupa'da başarıyı koydu. CL'de bizi süper lig'de kanser eden taktik ile de çok başarılı oldu. Oyunu genelde sol kanada yığıp ters kanada atılan paslar ile Q7'yi demarke vaziyette topla buluşturmak ve birebir adam geçme yeteneğinden faydalanıp orta yaptırmak. CL maçlarında bu şekilde bayağı gol bulduk, Monaco maçında penaltı kazandık vs. Bu sistemi mümkün olduğu kadar geliştirmek için de lig maçlarına da aynı taktikle çıkıyoruz. Zira tahminime göre ŞG bu sistemi ne kadar çok çalışırsak o kadar başarılı oluruz diye düşünüyor. Dolayısıyla her lig maçı aslında bir tür CL provası.

Bakınız şimdi Bayern çıktıktan sonra da Medel - Atiba oynuyoruz. Son iki maçta muhtemelen Bayern provası yapıyoruz.

Tabi süper lig'de işler değişik. CL'de olduğu gibi kendi futbolunu oynamaya çalışan takımdan çok önce durdurma amacıyla çıkan takımlar var. Aykut hoca durumu sezdiğinden klasik FB taktiği olan "masayı devirme" yoluyla bizi bozdu. Orta sahayı sürekli kalabalık tut, oyunun temposunu yine orta sahada sık sık faul yaparak düşür, bizim futbolcuları sinirlendir, hakem de zaten malum zat olunca bizi yendi. Tudor ise adam gibi çıkıp takımına top oynatmaya çalıştı, böyle bir rakip bulunca da bizim takım coştu. Ligdeki tüm takımlar bunları görüyor, Beşiktaş'ı kilitlemek için son derece kolay bir formül belli. Biz de ısrarla CL provası yapıyoruz diye duvara kafa atıp duruyoruz.

ŞG muhtemelen sistemi değiştirmeden maçlarda futbolcular karakter ortaya koysun, bireysel yetenekleri ve tempoları ile rakibi yıpratıp gol atsın diye düşünüyor. Aslında 100% profesyonel futbolculardan bu davranışı beklersin. Orada da işte hepimizin bildiği "maç seçme" olayı devreye giriyor. Ama yorgunluk, ama konsantrasyon eksikliği ama başka bir şey oyuncular bireysel olarak CL performanslarını ligde sergile(ye)miyor. Hoca da CL iyi giderken sisteme müdahale etmek istemiyor, dolayısıyla CL ve ligde beyazla siyah kadar farklı oynuyoruz.

• Yarbay
    3318 Mesaj
    sowun 16 ettigi ligde cenkin 15 etmesi... (:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Haydaaaaa.
    Herşey için teşekkürler ne demek oluyor?

https://www.instagram.com/ricardoquaresmaoficial/
    quote:

Orijinalden alıntı: digital90

Haydaaaaa.

Bende şimdi gördüm

Anlamadım ayrılıyor herhalde bakalım

|
    |
    10068 Mesaj
    Sanmam..

Öylesine denk gelmiş de olabilir.

Ama zaten biz fazla abartıyoruz bazı şeyleri.Sorunun asıl kaynağı Q7 de değil oyun planını ona bağlı kalmasında sorun.Yani çok bindiriyoruz adama bu da olumsuz etki yapıyor hem takıma hem kendisine.Çünkü gerçekten bir şeyler vermek istiyor ama fazlası olduğu zaman yapamıyor.

Neyse.Zaten geçen sene teklfiler vardı gitmesi konuşuldu ama 1 sene daha diye anlaşıldı yani seneye "ya da bu devre arası" ayrılacak.Töre var Lens var Orkan var.Onun için ben Lens seneye gelse diye diyordum.Lens Töre hep seneye için yapılmış transfer olacaklar bana göre.

Giderse biz teşekkür ederiz ,para kazandıracaktır.Katkı vermiştir de.Hatta 2.yarı için bir güç kaybı da yaşayacak olmamız muhtemeldir.Ama artılara eksilere şu anki duruma bakarsak gitmesi daha olumlu olur.Elbet Q7 'ye ihtiyac duyacağımız maçlar çıkar ama genele bakmak lazım.Q7 yedek plan olacaksa alternatif güç olacaksa kalsın.Böyle daha çok katkı veriri.Ama diğer türlü olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 26 Aralık 2017; 11:8:42 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    2361 Mesaj
    Quaresma o mesajı 2017 yılı için atmıştır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

O zamandan bu zamana hiçbir gelişme yok hala sağdan orta açıyor, zidane roberto carlos tokatlamış q7'yi,benim anlamadığım nokta hani kapalı defanslara karşı oyunu kanatlara yayarak orta açarak gol bulabiliyorduk

• Teğmen
    204 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: digital90

Haydaaaaa.

gidiyorum diyor.

İnşallah gider
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

||Ryzen 5 3600X || MSI B450 Gaming Plus Max || 2x Corsair Vengeance 8gb 3000mhz || Gigabyte Geforce RTX 2070 Super || Xpg SX6000 Pro 1TB || Sandisk SSD Plus 480GB || James Donkey JD240 || Corsair RM750 80+ Gold ||
    Corsair Carbide Spec-05 || MSI MAG 241CR || Logitech G413 || Razer Deathadder Chroma || AKG K7XX Massdrop ||
  • Çavuş
    50 Mesaj

Katarla İngiltere liginini bir tutanların olması...(:
    |
    |
    Jersey Devil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.