Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
106.198
Cevap
169
Favori
3.584.730
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
      9200 Mesaj
      Yalnız yönetimin hamlelerine / dedikodulara göre Cenk ,Şenol hocanın tercihlerine göre de Ozi gidici gibi devre arasında.Bana öyle geliyor.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      5963 Mesaj
      Şimdi taliscanın 10 mılyonu vodafone biz veriyoruz dese 15'el sıkışma durumu olsa 'Fikret orman' 10 mılyonu vodafone'dan alıp vadeye 5 mılyonada o sezonun transfer bütçesini yaratır, Ne 20 mılyonundan bahsediyorsunuz Siz bakmayın başkan oyuncu fit kalsın diye ilgileniyoruz diyor keza aboubakarda iş ciddiye binince 10 mılyon için 'biz veremeyiz' dedi.

Ayrıca geçen seneki talisca bile o rakamlar etmez, etse zaten transfer yapardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 19 Aralık 2017; 16:50:29 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      olum ardayı falan alırlarsa buradan başkana direkt söverim söyliyim
      |
      |

LG Optimus G Pro Kullanıcıları Kulübü
    • Emekli Yönetici
      1971 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

talisca konusu sonuc olarak su durumda;

- oyuncu bizim oyuncumuz degil ve bonservisine verecek paramiz yok. allah askina ne 21 milyonu ? bu takimin 5 yildir odedigi maksimum bedel 6 milyon bi kere hayal kurmayin 21 milyonu besiktas bi oyuncuya veremez, vermemeli, besiktas bu seviye degil hala. besiktas bu oyuncuyu benfica'nin radarina girmemisken bulmak zorunda olan bi kulup. fikret orman dahi artık "1 sene benfica'da beklerse bonservissiz alırız" diyor her röportajında.

- oyuncu asiri halde formsuz. sl de gol atiyor, burda ceza sahasi icindeki oyuncu sayisini arttiriyor olmasi bir etken fakat dunyada bunu tek yapabilen adam talisca degil. inter'den eder'i istememe bi arkadas gulmus ama niye guldugunu soylememis, izlesin neden istedigimi anlar. oyundan kopuk olmayip hem ceza sahasi icerisinde pozisyon alacak onlarca oyuncu var ve talisca'nin anlik olarak tek fonksiyonu bu, ceza sahasina giriyor olmasi. bi oyuncuya quaresma'nin ortalarina kafa vuruyor diye 20 milyon verilmez.

sl'de gol atiyor. ligde de atiyordu gecen yil. ayriyetten bu adami alman halinde ligde sampiyon olamaman, seneye sl'ye gidememen gibi bi ihtimalinde gün gibi ortada. bi oyuncunun tek fonksiyonu ceza sahasi icerisinde bulunmak, yani fiziksel varligi olamaz. pas kalitesi yuksek oyuncu ozlemi degil bu. yine forvet arkasi tiplemesinde biri gelebilir; aradigimiz oyundan kopuk olmamasi, gol atamadigi muddetce takimi 10 kisi oynatmamasi.

biz şenol güneş'in beşiktaş'ında talisca'nın mevkisinde 1 sene sosa'yı, 1,5 senedir talisca'yı izliyoruz. bu ikisi de maksimumunu şenol güneş yönetiminde verdi ve dünyada sadece bu ikisi yok, bu ikisinin yaptığını da yapabilecek oyuncular var. cidden var, izlediğimden biliyorum

- oyuncu senin oyuncun degil. alicak paran yok. asiri formsuz sahada yuruyor ve hic bise umrunda degil sahadayken. devre arasi giderse bu adamdan para alma ihtimalin var. bunu kabul etmezse sene sonu her turlu gidecek.

bu senaryo tek bi sonuca cikiyor.

sen buyuk kulupsun 20 milyonu ver diye bisey yok. sen parasi cok olmayan bi buyuksun. "buyuk kulupsen ver al" diye bi dunya yok, buyuk kulupsen yenisini bulsana arkadasim. git arastir, kafa yol, incele ve o adamin yaptiklarni yapacak ve o adamin eksikliklerine sahip olmayan birini bul.

biz madrid, manchester olsak "buyuk kulupsen parasini verip alirsin" derdim ama bizim icin buyuk olmanin olcutu su an giden oyuncunun yerini doldurabiliyo olmak. buyuk kulupsen bulucaksin daha iyisini, baska caren yok.

senol gunes yonetimindeki besiktasta herkes zirvesini yasadigindan dikkat ettiyseniz kim gittiyse hep "allahim yandik bittik olmayacak" denildi ve hepsinin yerine gelen farkli farkli adamlar farkli katkilar verdiler. sosa dedigimiz adami da sadece 1 sezon, sag bekinde serdar sol bekinde tosic kalende tolga defansinda ersan varken izledik. talisca'bin sahip oldugu takima dahi sahip degildi.

pas kalitesi yuksek 10 numara gelsin, sosa gelsin demiyorum. yine talisca tipinde ama oyunun icinde biri gelsin. bul abi doldur yerini, seviye atlatacak olanini bul. isin ne ?

yani takımı şurdakilerin %20'si kadar umursamadığı sahada her halinden belli olan, tek fonksiyonu quaresma'nın ortalarına kafa vurmaya çalışmak olan talisca için bu kadar da dil dökülmez ayrıca hem talisca kalsın diyen adama yazık hem bana yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 19 Aralık 2017; 16:58:26 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      970 Mesaj
      Takımda Babel'in alternatifi yok. Talisca'nın kendisi yok. Hala Arda'ya burun kıvıran romantikler var. Quaresma'yı Caner'i bağrına basanlar Arda'a laf ediyor geçin bu işleri. Fizik olarak iyiyse her türlü katkı sağlayacaktır. Başkan kötü durumdaki adamı alamaz zaten. Korkudan Burak Yılmaz'ı bile alamadı o yüzden meraklanmayın.

• Bizim acilen 7-8 Milyon e paraya ihtiyacımız var Talisca'nın sözleşmesinin feshide olur birinin satılmasıda olur ama ciddi şekilde bir 10 numaraya ihtiyacımız var yoksa bu sezon geçmez bir tane adam akıllı 10 numara almamak şampiyonluğa mal olabilir
      |
      |

La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899
    • Yarbay
      9200 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Jefferson Starship

Takımda Babel'in alternatifi yok. Talisca'nın kendisi yok. Hala Arda'ya burun kıvıran romantikler var. Quaresma'yı Caner'i bağrına basanlar Arda'a laf ediyor geçin bu işleri. Fizik olarak iyiyse her türlü katkı sağlayacaktır. Başkan kötü durumdaki adamı alamaz zaten. Korkudan Burak Yılmaz'ı bile alamadı o yüzden meraklanmayın.

Romantiklik değil.Asıl sorn Arda'nın GS li olması değil "benim için" Fizik olarak iyiyse yazmışsın.İyi değil ,sorun burada.Bu yüzden ben olmaz alınmasın derim.Burak için demezdim bunu alınsın da demezdim ama niye alındı da demezdim
      |
      |

• Yarbay
      9200 Mesaj
      Atiba'nın eşi hamile imiş demek ondan yana biraz sıkıntı olmuş sahada.Şimdi daha rahat edecektir
      |
      |

• Teğmen
      234 Mesaj
      Bu sezon fener aradan sıyrılıp şampiyon olursa şaşırmayın. Gs hızlı başladı ve tükendi. Fener ise yeni yeni ısınıyor. Devre arası 2 tane nokta transfer feneri havaya sokar. En kötü haliyle devre arasına başa baş geldi adamlar. Aykut sene sonu şenolu bir kere daha tokatlarsa şenol bir daha takım çalıştıramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

without pain and sacrifice, we would be nothing...
    • Yüzbaşı
      422 Mesaj

PSN::::... Engn__sulc
    • Yüzbaşı
      535 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Jefferson Starship

Gazeteci dövmediler en azından.Sahanın içinde hırçın olan kişiler Caner ve Quaresma

|
      |

• Teğmen
      104 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Flo_Rida

Bu sezon fener aradan sıyrılıp şampiyon olursa şaşırmayın. Gs hızlı başladı ve tükendi. Fener ise yeni yeni ısınıyor. Devre arası 2 tane nokta transfer feneri havaya sokar. En kötü haliyle devre arasına başa baş geldi adamlar. Aykut sene sonu şenolu bir kere daha tokatlarsa şenol bir daha takım çalıştıramaz.

Bekleyip göreceğiz. Lig lideri ile 7. arasında sadece 5 puanın olduğu enteresan bir sezon yaşıyoruz. İkinci yarı herşeye gebe...
      |
      |

• Çavuş
      57 Mesaj
      Onu bunu birakin da bu sivas deplasmanından kayıpsız gecebilecek miyiz bana onu soyleyin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyp -- 19 Aralık 2017; 17:25:14 >
      |
      |

• Yarbay
      2959 Mesaj
      Fener şampiyon olamaz diye bir şey yok ama çok zor. Kilitlenmesi Beşiktaş'a göre çok daha kolay bir takım. Bakın ilk 5-6 hafta GS kaotik bir futbol ve çok yüksek tempo ile ligi gafil avladı, sonrasında rakipler iyi analiz edince son haftalarda kolayca hırpalıyorlar. FB için de aynı durum geçerli. Bu kilidi açabilmesi için çok yüksek tempolara çıkması gerekiyor, ki bütün lig sürekli bunu yapamazsınız. Ciddi bir yaratıcı oyuncu + çalışılmış hücum varyasyonu eksiği var FB'nin. Sürekli ya birileri şapkadan tavşan çıkaracak ya da duran toplardan bir şey olacak.

Osmanlı maçındaki tempoyu ikinci yarı bütün maçlarda en az 45-60 dakika oynayabilirsek hala en büyük aday biziz. Yok Malatya, Akhisar, Kayseri temposu ile oynarsak FB aradan sıyrılabilir.
      |
      |

• Çavuş
      50 Mesaj

-oyuncu bizim oyuncumuz opsiyonu bizde. Bjk bu güne kadar max 6 milyon bonservis ödedi doğrudur ama hep 30 yaş üstü oyuncular ( Ba Gomez Sosa Gökhan gönül ) aldı. Gelişim sağlaması beklenen ve süreç içinde gelişen bugün o halleriyle gelse oynayamayacak oyuncular ( Oguzhan Tolgay Töre Cenk) aldı. İdareten bazı oyuncular ( Beck ) aldı. Bir kaç tanede fırsat transferi yaptı. ( Babel, Marcelo, Atiba Adriano, Caner gibi) Bir de ciddi anlamda para verip Pepe'yi aldı. Bu oyuncuların gelişim grubu dışındakilerin tamamı 30 yaş civarı veya üstü. Takımın seviyesi Feda dönemindeki seviyenin üstünde. O gün taraftarı tatmin edecek Sosa gibi bir oyuncu şampiyonlar ligi grubundan lider çıkmış Beşiktaş da kimseyi tatmin etmez. Bu transfer politikasının sonuna geldik . Başkan takımın gençleşmesi lazım dediği bir noktada takımın en genç oyuncusunu gönderip 30 yaş üstü başka oyuncu almak mümkün değil. Onun için Talisca'nın tutulması bu takım için elzem. Benficadan önce de oyuncu falan alamayız. Adamlar lindelofe 5 milyon verip 3 yıl B takımında oynattı. Asıl bizim bu maliyete girebilecek maddi gücümüz yok. Hazırda oynayan oyuncu değil bu tip yatırımlar pahalı.
      - Oyuncu formsuz değil kaldı ki formsuz bile olsa her oyuncunun böyle bir dönemi olabilir. Eder dediğin oyuncu İnterde yedek hayatında şampiyonlar ligi görmemiş 30 yaş civarı bir oyuncu. Asıl mevkisi de kanat. Asla ve asla Türkiyede kapalı defanslara karşı çözüm üretebilecek bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. ayrıca brezilya asıllı ama italyan vatandaşı. Asla Türkiyeye gelmez. Gol atmayı basit bir olay olarak anlatılmasını da anlamıyorum. Taliscanın yaptığını her oyuncu yapamaz. Zaten bu yıl şampiyonlar liginde en golcü 2. 10 numara. Coutinyonun ardından o da zaten Maribora karşı oynama avantajını kullandı.
      - Talisca 23 yaşında bir oyuncu. Genç oyuncu oynatıyorsa bazı eksiklikleri olabilir. Oyundan düşmesi sadece Taliscayla ilgili bir durum değil. Ciddi anlamda tekme yiyor. Yapılan bir çok faul çalınmıyor. Ayrıca takım bazen başka hucum varyasyonlarına dönüyor. Dünya üstünde her oyuncu 90 dk etkili olamaz. Mesut özil de maç içinde etkinliğini kaybediyor. Daha 3 gün önce Wenger böyle bir açıklama yaptı. 90 dk etkili olmaya en yakın oyuncular Messi ve Ronaldo. Onlarında istatistikleri ortada. Böyle kıyaslar yapmak anlamsız.
      - Beşiktaşın bu sezon sonu transfer politikasına bakarsak alınacak oyuncular Talisca Genç sağ bek Deniz Türüç veya emre akbaba ve bence Babacardan oluşuyor. 40 milyon euro bonservis ödemesi yapmazsak takımın seviyesi düşer. Tekrar söylüyorum bedava oyuncularla artık daha ileriye gidemeyiz. Gerileriz. Gs ve Fb nin bittiği bir dönemde buna tahammülümüz yok. Bu arada bu yıl şampiyon olmama gibi bir ihtimalimiz de yok. Ciddi anlamda rakiplerle seviye farkımız var. Gelecek yıl takımın tek hendikapı olan yaşlılığı kaldırmamız şart. Pepe ve Adriano dışında 11 de 33 yaş üstü oyuncu kalmamalı.
      |
      |
      Lawagolem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      932 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: engin_17

Bu tudor aykut puan farkı suni dediğinde bencede suni devre arasına kadar puan farkı düşmez artar diyen ve Fenerbahçenin altına düşerek g...t olarak kovulan tudormu herkes 2017-2018 sezonu şampiyonunun Fenerbahçe olacağını biliyor kasmaya gerek yok

PSN ID : erenfb91
    • Emekli Yönetici
      1971 Mesaj

hocam sen besiktas'in talisca'ya verecek 20 milyonu var diyorsun, ben yok diyorum. kulubun kasasini bilmiyoruz ikimiz de, bunu tartismak anlamsiz fakat %99 ihtimalle oyle bi para verilmeyecek, gercekci olmak lazim.

bak sen dahi talisca alinsin ama emre akbaba-deniz turuc'ten biri de alinsin diyorsun. olayi bu istegin ozetliyor aslinda. bende diyorum ki niye boyle tam verim alabilmemiz icin 50 sartin ayni anda yerine gelmesini isteyen bi adama paramizin hepsini verelim ?

bakalim hayirlisi olsun, bence simdiden talisca yerine kimin olucagini dusunmek "talisca alinsin" demekten daha faydali bi yaklasim.

eder'i bosver sen gec onu alamazsin zaten, talisca'yi almak kadar zor su an onu almak sol kanat olarak göründüğğüne bakma yıllardır 3-4-2-1 veya 3-5-2 gibi sistemlerde forvet arkası olarak oynadı. 2016'da italya milli takımında pelle'nin arkasında oynuyordu. şu an dahi inter'de hem santrafor hem forvet arkasını yedekliyor, kanat en uzak olduğu mevki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 19 Aralık 2017; 17:41:47 >
      |
      |
      Bahsedilenler: froce1903

• Yarbay
      2577 Mesaj
      Mrmic'ten Vida açıklaması!

"Galatasaray'a veya Fenerbahçe'ye gideceği, takıma katılmadan satışının yapılacağı ve Dinamo Kiev'de kalacağı şeklinde söylentiler var. Ancak kendisiyle her konuda anlaşmaya vardık ve 3 Ocak'ta devre arası kampımıza katılacak." (Sportske Novosti)

https://twitter.com/GoalTurkiye/status/943111496330022912

• Yarbay
      4289 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: erenfb1907

quote:

Orijinalden alıntı: engin_17

Bu tudor aykut puan farkı suni dediğinde bencede suni devre arasına kadar puan farkı düşmez artar diyen ve Fenerbahçenin altına düşerek g...t olarak kovulan tudormu herkes 2017-2018 sezonu şampiyonunun Fenerbahçe olacağını biliyor kasmaya gerek yok

AHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH YILIN ESPRİSİ BUDUR BEYLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

hocam sen besiktas'in talisca'ya verecek 20 milyonu var diyorsun, ben yok diyorum. kulubun kasasini bilmiyoruz ikimiz de, bunu tartismak anlamsiz fakat %99 ihtimalle oyle bi para verilmeyecek, gercekci olmak lazim.

bak sen dahi talisca alinsin ama emre akbaba-deniz turuc'ten biri de alinsin diyorsun. olayi bu istegin ozetliyor aslinda. bende diyorum ki niye boyle tam verim alabilmemiz icin 50 sartin ayni anda yerine gelmesini isteyen bi adama paramizin hepsini verelim ?

bakalim hayirlisi olsun, bence simdiden talisca yerine kimin olucagini dusunmek "talisca alinsin" demekten daha faydali bi yaklasim.

Yahu Beşiktaş her oyunucuyu alabilir düzeyde Fenerde Gs'de öyle ama mali çerçevede aldın diyelim o çapta bir oyuncuyu faiş fiyata ffp'nin tokadıda ağır olur.
      |
      |

La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
SEO
SEO
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.