Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33163317331833193320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Orijinalden alıntı: selates

Ali Ece: "Ya Beşiktaş devre arasında Cenk Tosun'u 20 milyon Euro'ya satıp bedavaya Mario Gomez'i kiralarsa?"

Ali Ece: "Talisca için Çin'den Benfica'ya teklif var, 25 milyon Euro'luk."

https://twitter.com/kartaldurusu/status/942486854032642053

Şu Talisca'yı alsalar da bizde 4m€ paramıza baksak güzel olacak. Yerine adam bakmışızdır çoktan, Benfica'nın hareketi belirleyici olacaktır sanırım.

trabzon ocakta 3,5 milyon bedeli verip almaz asla sosa'yı, hiç başka bişeyle uğraşmadan tutup getirelim valla ben isim düşünüyorum düşünüyorum hiç biri tutmuyo aklımda, tutanları da devre arası alman imkansız.

Hocam bilgisayar oyunu mu bu? Adam bizi satıp gitti. Ayrıca son bir buçuk senedir futbolda değil kafası. Güzel günlerdi eyvallah ama şimdi alıp getirsen oynayamaz. Olmaz. Geçti o iş. Herkesin ağzında sosa sosa. Abartmayın şu adamı lütfen. Ben de o zaman oynadığımız futbolu özlüyorum ama o adamdan olmaz, başka birini bulmamız lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: junis

Seçmece güzel golleri de var ama keşke Sevilla kariyerindeki gibi olsa gollerini izlesek bu adamın yaşı 32'ye gelmiş bize çokta faydalı olabilek bir oyuncu olduğunu sanmıyorum, en azından Cenk'i kesebilecek kadar değil, bir Mario Gomez falan değil yani.

Cenk'i kessin demiyorum zaten. Maçına göre oynatilmalı ikisi de. Şenol hoca bazen çok inatçı bir şekilde bazı oyuncularda ısrar ediyor ve gereksiz yere hem oyuncuyu yoruyor hem de diğerini küstürüyor. Mesela şu maçın ikinci yarısına direk Lens ile başlayabilirdi. Babel yerine de Orkun'u oyuna alabilir ve hem de oyundan çıkarken alkışlatabilirdi. Talisca yerine de Oğuzhan alınabilirdi yada gençlerden birini alabilirdi oyuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

quote:

quote:

quote:

Ali Ece: "Ya Beşiktaş devre arasında Cenk Tosun'u 20 milyon Euro'ya satıp bedavaya Mario Gomez'i kiralarsa?"

Şu Talisca'yı alsalar da bizde 4m€ paramıza baksak güzel olacak. Yerine adam bakmışızdır çoktan, Benfica'nın hareketi belirleyici olacaktır sanırım.

trabzon ocakta 3,5 milyon bedeli verip almaz asla sosa'yı, hiç başka bişeyle uğraşmadan tutup getirelim valla ben isim düşünüyorum düşünüyorum hiç biri tutmuyo aklımda, tutanları da devre arası alman imkansız.

Hocam bilgisayar oyunu mu bu? Adam bizi satıp gitti. Ayrıca son bir buçuk senedir futbolda değil kafası. Güzel günlerdi eyvallah ama şimdi alıp getirsen oynayamaz. Olmaz. Geçti o iş. Herkesin ağzında sosa sosa. Abartmayın şu adamı lütfen. Ben de o zaman oynadığımız futbolu özlüyorum ama o adamdan olmaz, başka birini bulmamız lazım

başka biri alınabiliyosa tabi kim olduğuna bağlı olarak alınsın zaten. fakat ben sosa'ya o kadar olumsuz değilim yani gelmesi halinde ciddi fayda sağlayacağını düşünüyorum, oynayamaması için bi sebep yok orda. hatta takımın geri kalanına da etkisi çok büyük olur.

bu dediğim sosa ile alakalı değil sosa tipinde başka biri olsa da etkisi büyük olur, mevkisel bişeyden bahsediyoruz zaten hepimiz.

• Dünya'da başka oyuncu mu kalmadı hala Sosa diyip duruyorsunuz?
  • Şenol Güneş: Lens oyuna girdikten sonra olumlu katkı yaptı. Medel gayet iyiydi. Negredo gayretliydi. Hiçbir ayrımımız yok. Oyuncu da bunu kabul edecek. Biz de kabul edeceğiz. Oyuncular etkilenmeyecek.

video:https://twitter.com/kartalanalizcom/status/942483597096865792

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrWrong

quote:

Orijinalden alıntı: junis

Cenk kaleyi dümdüz mü görecek? Cenk'in attığı golü Negredo kariyeri boyunca denese atamaz, o kadar zor ve açıyı kaybetmiş pozisyonda boru gibi topu iğne deliğinden gerçirdi. Negredo boş kaleye gol attı destan yazmışsınız yok Talisca'ya asist yaptı falan. Negredo beleşçi ancak kale dibinde etkili olabilecek bir oyuncu . Ha şurasıda var Negredo biraz daha ikili mücadele bir tık üstün gibi ama şutları berbat, zaten şut çektiği yok, ya dönen topu tamamlayacak ya da iyi bir orta açılırsa kafaya çıkacak başka bir üstünlüğü yok. Cenk'in birde Porto'ya attığı bir gol var Negredo bu tip goller atabilecek bir santrafor değil.

Negredonun şanssızlığı Cenkin evrim geçirmesi. Cenki ingiltere kulüpleri dahil tek beğenmeyen şu forundaki 3-5 futbol uleması. Verkaç yapamazmış top takip edemezmiş. Biz başka adam izliyoruz galiba sahada. Mesela kritik CL maçındaki aşağıdaki video da 10. saniyede başlayan asisti Cenk yapmadı.

https://www.youtube.com/watch?v=bPs0XO0nbuk

Cenk'in kıymeti bu takımdan gidince anlaşılacak, adam hem ligde hem ŞL de bu takımı sırtlıyor hala laf ediyorlar, bunlara Pektemek gibi adam lazım.

• Kral bundan sonra 11'in değişmez ismidir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

başka biri alınabiliyosa tabi kim olduğuna bağlı olarak alınsın zaten. fakat ben sosa'ya o kadar olumsuz değilim yani gelmesi halinde ciddi fayda sağlayacağını düşünüyorum, oynayamaması için bi sebep yok orda. hatta takımın geri kalanına da etkisi çok büyük olur.

bu dediğim sosa ile alakalı değil sosa tipinde başka biri olsa da etkisi büyük olur, mevkisel bişeyden bahsediyoruz zaten hepimiz.

Evet bunda hemfikiriz. O tipte oyuncu lazım. Liderlik yapacak, ara paslarla oyunu hareketlendirecek oyuncu lazım. İnşallah yönetim de görür bunu

Taliscayı bu haliyle istemiyorum ama her an bir patlama yapabilecek gibi geliyor bana. O potansiyel var onda. Bugün geçen haftalara göre daha iyiydi. Bunda negredo ile oynamasının da etkisi vardır bence. Pas alış verişi yaptılar birlikte.

Ayrıca Atiba medel değil de oğuzhan medel ile oynarsak çok daha yaratıcı bir oyun oynarız diye düşünüyorum. Bugün Atiba önde medel arkasında oynadı, Atiba yerinde oğuzhan olsaydı sanki bir iki ara pasıyla bizi havalara uçururdu gibi geliyor. Onda o potansiyel var

• Jefferson Starship kullanıcısına yanıt
    Bunu futboldan men edeceksin yollayacaksın sirke vereceksin topu ayağına biletleri bedava yapacaksın bütün hayranları gitsin terelelli izleyip kendinden geçsin biz de kurtulalım.

• queresma hayranı bir taraftar olarak,lensin basit oyunu ,direk basları o kadar güzel geldiki bana.adam o kadar oynamadıki,oyuna ilk defa giren altyapıdan oyuncu gibi heycan yaptı.şu ana kadar hiç kadro yapmadım ama ,şöyle olsa bir dizilim olsa çok daha iyi olmaz mıyız?

fabri
    g.g pepe vida adri
    ati medel
    lens ozi babel
    negredo

• bu arada babelin takla attığını ilk defa gördüm şaşırdım açıkçası

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet bunda hemfikiriz. O tipte oyuncu lazım. Liderlik yapacak, ara paslarla oyunu hareketlendirecek oyuncu lazım. İnşallah yönetim de görür bunu

Taliscayı bu haliyle istemiyorum ama her an bir patlama yapabilecek gibi geliyor bana. O potansiyel var onda. Bugün geçen haftalara göre daha iyiydi. Bunda negredo ile oynamasının da etkisi vardır bence. Pas alış verişi yaptılar birlikte.

Ayrıca Atiba medel değil de oğuzhan medel ile oynarsak çok daha yaratıcı bir oyun oynarız diye düşünüyorum. Bugün Atiba önde medel arkasında oynadı, Atiba yerinde oğuzhan olsaydı sanki bir iki ara pasıyla bizi havalara uçururdu gibi geliyor. Onda o potansiyel var

talisca yetenekli ona kimse laf edemez fakat oynadığı yer için "olmalı" dediğimiz özelliklerin pek çoğu yok. bakın mesela yukarda caner-adriano örneğini gördüm. caner sol bek, bi sol bek için sol ayaklı olmak ve o ayağı iyi kullanmak çok önemli, caner'in müthiş bir sol ayağı var fakat adriano'nun o denli iyi bi sol ayağı olmamasına rağmen onu caner'den öncelikli yapan bir çok özelliği daha var.

talisca'nın da bu şekilde. ceza sahası içinde bulunma, uzaktan şut, quaresma'nın ortalarında kafa; bulunduğu mevki kullanılabilecek özelliklerin ucu bucağı olmayan bi mevki ama sadece bu üçüyle oynuyor.

he sosa'yı istememenize saygı duyarım o bi tercihtir ama kesinlikle birisi gerek.

• Medel artık formayı bırakmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c-ronaldo42 -- 18 Aralık 2017; 0:19:11 >
  • Cenk yaramaz Negredo super veya tam tersi demek oldukca yanlis. Oyun tarzi ve takimin isleyisi bir butundur. Buna gore degerlendirilir. Mesela kontra atak oynuyorsaniz size genis alanda etkili, hizli ve cabuk biri lazim.

Bu sene kanat ataklarindan ozelliklede Q7 nin oldugu taraftan pozisyon bulmaya calistik. Kapanan takimlar sag tarafi 3 kisi ile tuttu. Ortadan hizlida cikamayinca ve ara top atamayinca Cenk-Negredo etkisiz gorundu.

Kanat oyunu oynanir ama buna gore bir sablon olur. Ceza sahasinda merkezde kalan Cenk ve arka direkte bekleyen Babel ile kanatlardan gol bulma ihtimalin cok duser.

Cenk ceza sahasinin disina cikip kanatlara inen pas yapabilen biri. Kanat oynayabilir ve bazi maclarda oynadida. Fakat kapali savunmalarda ileride ozellikle tek basina oldugunda etkisiz gorunebilir. Negredo ise alan acmada ve ceza sahasi oyununda daha etkili. Bu yuzden kapanan takimlara karsi defansin dengesini daha cok bozar. Fakat Kanatlarda oynayamaz. Farkli tipte oyuncular kisacasi. Oyun sablonuna gore ve rakibe gore bu oyunculari dogru kullanmamiz gerekir. Ama oyunu bu sekilde acarsak ve pozisyon yaratma becerimiz her zaman bu seviyede olursa ikiside is yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hawk1903

bu arada babelin takla attığını ilk defa gördüm şaşırdım açıkçası

Aynen bende şaşırdım

• Bayern deplasmanında Atiba-Medel'in önünde kim oynar?

a)Talisca

b)Oguzhan

c)Tolgay

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan5005

queresma hayranı bir taraftar olarak,lensin basit oyunu ,direk basları o kadar güzel geldiki bana.adam o kadar oynamadıki,oyuna ilk defa giren altyapıdan oyuncu gibi heycan yaptı.şu ana kadar hiç kadro yapmadım ama ,şöyle olsa bir dizilim olsa çok daha iyi olmaz mıyız?

fabri
    g.g pepe vida adri
    ati medel
    lens ozi babel
    negredo

Hocam kadro budur. Oğuzhan ileriyi düşünecek sadece, işte o zaman harika asistler yapmaya başlar. Çünkü arkası sağlam, hata yapsa toplayacak birileri var. Kafası çok daha rahat oynar bu kadro ile. Tabi çok çalışması lazım, şutlarını geliştirmesi lazım. Bu sistemle çok net pozisyon da bulacak çünkü. Ayrıca Lens in oynaması da hızlı oluşu ve basit oyunu ile daha çok gol bulmamızı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Quaresma dan sonra onu izlemek çok iyi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

Bayern deplasmanında Atiba-Medel'in önünde kim oynar?

a)Talisca

b)Oguzhan

c)Tolgay

Zor soru hocam. Ama talisca daha ön planda gibi avrupada. Orda bizi sırtlıyor kim ne derse desin. Ama iyi bir oğuzhan ı her zaman tercih ederim. Tolgay ise hiç cazip gelmiyor. Defansif bir oyuncu o biraz

• Onu bunu bilmem de benim tanıdığım vida, bu tosici kesemez

• Eşleşmeyle ilgili gördüğüm en komik caps

• 
Sayfa: önceki 33163317331833193320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.