Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31403141314231433144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 takım içinde en istemediğim takım shakhtar.Bize çok ters geliyor bu tip takımlar.En soğuk zamanlarda oynanacak maç.Juventus bile olur ama Shakhtar gelmesin lütfen.

Bu 7 takım arasında Vodafone Park'ta kapalı savunma oynayacak tek takım da Shakhtar.Kapalı savunmaya karşı ne kadar zorlandığımız da malum.

Basel'i de rehavete kapılırız korkusuyla istemiyorum.Ama sanırım o konuda tecrubelendik.Clubbe Bruge olayından sonra.

7 takımdan birini seç derlerse net Sevilla'yı seçerim.Adamların yıllardır deplasman fobisi var.Vodafone'daki atmosferle gereken skoru alırız.

Sıralama yapacaksak ta Sevilla-Basel-Chelsea-Juventus-Madrid-Munih-Shakhtar sıralamasında isteğim.Hayırlisi olsun.Ama bi çeyrek final mükemmel olur.

Bir de şu var.Ortalarda Beşiktaş kolay takım istiyor diğerlerinden korkuyor geyikleri dönüyor.Grubu birinci bitirip zayıf takım tercih etmem benim en doğal hakkım.Niye birinci oldum.Bunun için.M.Utd Liverpool falan Real'i Bayern'i ister mi.Onlar da Basel'i ister.

Son bir hatırlatma da şu.Fenerbahce grup ikincisi olup Sevilla ile Galatasaray grup ikincisi olup Schalke ile eşleşmişti.Sanki böyle şeyler hiç yaşanmamış gibi konuşulması enteresan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

Orijinalden alıntı: batu78

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Kura çekilirken o verdiğiniz sitede önce 2. olan takımları seçiyor sonra 1. olan takımları eğer gerçekte de böyleyse Chelsea %33 ihtimalle bize düşüyor. Chelseayi PSG VE Barcelona ile eşleştirmemek için ilk turda direk bize verirler.

Diyelim 2. olan takımlardan birisi PSGyi ve Barcelonayı tutturdu o zaman bize hiç kura bile çekmeden direk Chelsea çıkıyor. Chelsea kaçınılmaz gibi görünüyor şuanda.

Burd chelsea ile karşılaşma ihtimalimiz %33 görünmüyor. Bir bilginiz var mı konuda?

chelseanin beşiktaşı çekme olasılığı %33.333 (1/3)

beşiktaşın chelsea'yi çekme olasılığı %28,???

chelsea'nin muhtemel 3 rakibi var. biri de beşiktaş. o yüzden 1/3. beşiktaş ise 7 muhtemel rakibe sahip. chelsea, grubunu lider tamamlayan 4 ingiliz takımıyla eşleşemeyeceğinden, ayrıca iki italyan ve üç ispanyol takımı olduğundan beşiktaş'ın chelsea'yi çekme olasılığı yükseliyor. diğer takımların oranı %11-12 civarı olması lazım.

Chelsea'nin çekebileceği üç takım Bjk,Barca ve PSG.Beşiktaş Porto harici herkesi çekebilir.PSG Bayern harici herkesi çekebilir.Barca Real,Sevilla ve Juve hariç herkesi çekebilir. Dolayısıyla olasılık olarak en yüksek ihtimal Chelsea - Barca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taarin -- 7 Aralık 2017; 15:45:17 >

• batu78 kullanıcısına yanıt
    2.torbadan bir takım psg veya barcelonayı çekerse chelseanın bize çıkma oranı artar demek istemiş orda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu78

quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Kura çekilirken o verdiğiniz sitede önce 2. olan takımları seçiyor sonra 1. olan takımları eğer gerçekte de böyleyse Chelsea %33 ihtimalle bize düşüyor. Chelseayi PSG VE Barcelona ile eşleştirmemek için ilk turda direk bize verirler.

Diyelim 2. olan takımlardan birisi PSGyi ve Barcelonayı tutturdu o zaman bize hiç kura bile çekmeden direk Chelsea çıkıyor. Chelsea kaçınılmaz gibi görünüyor şuanda.

Burd chelsea ile karşılaşma ihtimalimiz %33 görünmüyor. Bir bilginiz var mı konuda?

chelseanin beşiktaşı çekme olasılığı %33.333 (1/3)

beşiktaşın chelsea'yi çekme olasılığı %28,???

chelsea'nin muhtemel 3 rakibi var. biri de beşiktaş. o yüzden 1/3. beşiktaş ise 7 muhtemel rakibe sahip. chelsea, grubunu lider tamamlayan 4 ingiliz takımıyla eşleşemeyeceğinden, ayrıca iki italyan ve üç ispanyol takımı olduğundan beşiktaş'ın chelsea'yi çekme olasılığı yükseliyor. diğer takımların oranı %11-12 civarı olması lazım.

Sevilla ve Real Madrid ikinci torbada olduğu için Barca'nın Chelsea çekme olasılığı yükseliyor.Tek parametreden degerlendiremezsiniz.Yani %33 değil.Kuradaki en kuvvetli ihtimal Barca-Chelsea eşleşmesi.

• Son 16 turunda ilk maçlar 13 - 14 Şubat ve 20 - 21 Şubat, rövanş maçları ise 6 - 7 Mart ve 13 - 14 Mart tarihlerinde oynanacak.

İkinci maçlara gelirsek geçmiş olsun. Başakşehir ve Fener maçlarından önce şl maçları denk geliyor. Doğrudan iki rakibimiz yorgun bulmuşken çok zorlarlar. Fenerden önce Konya deplasmanı var bir de.

İlk maçları oynamak fikstür açısından çok daha avantajlı. Ayrıca elenirsek lige 1 hafta erken dönüş yapacağız.
  • quote:

dün maçın son 20 dakikasını izleyebildim.

bundan 1 ay önce beşiktaş maçlarının yine ya son 15-20 ya da ilk 30 dakikasını izleyebilirdim. hem avrupada hem ligde tutuk ve zevksiz bir görüntü çizerdi bana. beğenmezdim.

ancak son galatasaray ve dünkü maçla takımınıza ne kadar imrendiğimi anlatamam sanırım. şu an gözümde türkiyenin juventusu gibi bir imaja sahipsiniz. diyecek bir şeyim yok, büyük tebrik ederim.

ayrıca takım puanı bazında, seneye avrupa 15. olarak başlayacaksınız.(şu anki puanlarla) yıllar yılı galatasaray için ilk 10 hayali kurmuştum. bizim ilk 10 puanına ulaşmamış için şu durumda iyi puanlar toplamamız gereken 5 yıla ihtiyacımız var. siz ise seneye de 15.00 (bilgi olsun diye söylüyorum geçen sene 20.00 bu sene şimdilik 19.00 puanınız var) civarı bir puan yaparsanız ilk 15'te kesin kalıyorsunuz ve 20.00 üstü puanlar sizi ilk 10'a atıyor. bu da olası bir 2. hatta belki 1. torba (gerçi yeni statü ile öyle bir durum kalmamış olabilir) atıyor. tekrardan helal olsun. çok büyük bir başarı.

bir de daha önce avrupada böyle 'winner' görüntü çizen bir türk takımı görmemiştim. bizim 2000 dönemini görmedim ben, ancak 2005'ten sonra yedekleriyle gidip alman liginin ikincisini tokatlayan bir takıma sahip olmamız, beşiktaştan nefret eden biri olarak beni bile gururlandırdı. siz ne kadar gururlansanız azdır.

Şu memlekette şu taraftar ve spor kardeşliği anlayışı hakim kılındığı zaman toplumsal olarak kalkınmaya başlıyoruz demektir zira buradan hareketle bunun üstesinden gelen bir karakter, sağlıklı bir toplumsal anlayışın önünü açacaktır.

Hem Beşiktaşlı olup Galatasaray konularında hemde Galatasaraylı olup Beşiktaş konularında (vs diğer takımlarda dahil) birbirini kızdıran trolleyen ergen ve ergen zihniyetlerin yok olması ümidiyle..

• quote:

Orijinalden alıntı: civil wrongs

quote:

Orijinalden alıntı: ugurss222

Juve gelebilir renk benzerliğinden gelebilir :))

Gecen sene napoli galibiyetinden sonra juventus yönetimi biz olsak 4 atardık demişti. Juventus bize sempati duymuyor istemem gelmesini ben.

Juventus beneventoyu Zor yendi Ama defansi sağlam takım. Kontra ataktan deler geçer Beşiktaş Ama GS maçındaki gibi olmaması lazım her kontra atağı değerlendirmesi gerekiyor.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Yedeklerin oynamasını geçtim, bu adamlar Vodafone'da bizim as kadroyu bile çok zorladılar. Dün akşam birbirine alışmış adamlar oynasa bile yine böyle bir oyun izleyebilirdik. Bu yüzden yedek oyuncuların yaptığı iş yadsınamaz. Skoru çok güzel korudular. Ayrıca dediğin gibi hem yedek oyuncuları kazanmış, hem de potansiyellerini görmüş olduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitebaby

Shaktar daki bacaksız BERNARD dün enfes bir gol attı GGGGGGGGGGGGG City'e.
    Ve bu adam bu sezon sonu serbest. (Transfermarkt verisi)
    Adamın takıma 25 m EUR a geldiğini ve yaşının hala 25 olduğunu düşünürsek, Quaresma Lens OUT Bernard IN.

Come to Beşiktaş Tayfa göreve.
    Yönetime ulaşacak arkadaşlar devreye.

Aynen bunun yolunu şimdiden yapmak gerek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: epoolture

Belçika bizi değil biz onları geçmek üzereyiz.

Bizim takım bi tur atlar başakşehir üst tura çıkarsa bi ihtimal geçeriz onları.

Tek takımı kalmış onların zaten.

Belçika ve ukraynanın üstünde olmalıyız zaten bu kadar futbola yatırım yaparak.

bu sene geçmesek de olur.

biz ve fenerbahçe aptal gibi takımlara elenmese şu an 9.00 10.00 puandaydık.

bundan sonraki senelerde daima 8.00 yapmamız gerek. o zaman rusya ve portekizin arkasından 8. oluruz. bir süre 8. takılıp sonra rusya ve portekizi geçmeye hazırlanabiliriz. ama dediğim gibi avrupaya katılan her takım iyi puanlar getirmeli. bu senenin beşiktaşı gibi uçup giden takımlar da olursa ŞL'e iki takım gönderecek kıvama geliriz diye düşünüyorum. İnşallah.

İnşallah hocam. Buna önem vermeli tüm takımlar. Ama hepsi iyi yönetimden geçiyor. Amatörce yapılan transferler, saçma sapan söylemler ve mafya gibi kulüp yönetimleri Türk futbolu önündeki en büyük engel bence. Bu saatten sonra altyapıya da önem verilip güzel hocalar getirip özgüvenli futbolcular yetiştirmek lazım. Dünkü maça bakıp Orkan ı konuşuyoruz mesela. Adam şampiyonlar ligi maçına çıkıyor ve sırıtmadan oynuyor asist yapıyor. Özgüvene bakar mısınız. Cenk, oğuzhan, tolgay gibi eğitimini avrupada almış çünkü. Neyi eksik yapıyoruz bilmiyorum ama bunun düzelmesi gerek

Sonrasında avrupada birlik olup yapabileceğimizin en iyisini yapmak gerek. İnşallah Beşiktaş örnek olur da seneye bütün takımlar bu özveriyi gösterir. Yoksa başakşehir gibi kadro kurup Avrupa maçına yedeklerle çıkıp yenileceksek hiç gitmesin o takım

• Chelsea için 3 ihtimal: barca, psg ve biz. Bu turda psg ve barca ile eşleşmesin diye top oyunu yapıp kesin bize chelsea çıkaracaklar...
  • 7 kez kura çektim 3 Basel 2 Sevilla 1 Chelsea 1 Madrid çıktı. Tanrılar kurban istiyor.
  • cl statüsü bizim gibi takımlar için berbat, süpriz takıma yer yok bu sistemde. aynı ülke takımları 2. tur da birbiri ile karşılaşmalı en azından. yada bi çaresi bulunmalı. her sene aynı takımlar favori neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fantasticoo -- 7 Aralık 2017; 16:36:58 >
  • Neden bilmiyorum ama chelsea beni hiç korkutmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Herkesi tebrik ederim ama leipzig bizim ilk golden sonra gol atsaydi bu mac farka gidecekti.

İgrenctik resmen topu alan cok rahat gecip gitti bizimkileri. Tamam as kadro degil ama Besiktas in futbolcusu degil mi bunlar ? Mahalle topcusu degiller ya antreman yapiyorlar mac yapiyorlar

1 tane atsalardi kirilacakti mac

Hocam beşiktaşın yedek oyuncuları diye süpermen olmalarını mı bekliyorsun. Sadece keitanın değeri bizim sahaya çıkan 11 değerinden fazlaydı, adamlar ideal 11 ile çıktı. Ben 90 dk bizi ezerler diye düşündüm ama öyle olmadı. Oyunun bir çok bölümünde bizde çıkabildik. Bu bile sahaya çıkan 11 den beklentimden fazlaydı şahsen. Üzerine birde yendik şans mans. Çok enterasan işler oldu dün :) Yalnız maçın sonlarına doğru cenk ve orkan girince işin rengi değişti. Domine eden taraf biz olmaya başladık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

G: Beşiktaş (TUR)
    Can play: Basel, Bayern, Chelsea, Juventus, Sevilla, Shakhtar, Real Madrid

Basel,
    Shakhtar,
    Sevilla,

Real Madrid,
    Bayern,
    Chelsea,
    Juventus,
    http://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2523617.html#/

Bayern ya da Chelsea gelsin isterim. Real Madrid gelirse eminim Ronaldo takımı geriye yaslar Pepe ve Quaresma rezil olmasın diye.

Öte yandan Juventus da iyi bir takım ama hücum yollarında etkili değiller ve gençler. Beşiktaş kolay lokma olmaz.

Sevilla ve Basel zaten gelmesin, iyice Avrupa Ligi'ne döner iş.

Benim isteğim Bayern, sadece o fark atabilecek potansiyelde. Ama sırasıyla Chelsea, Real Madrid ve Juventus'a da fitim. Conte'nin çok acımasız bir karakteri var, tam bir manlet. Fırsatını buldu mu egosunu tatmin etmekten asla çekinmiyor.

Vardar'a fitiz bizde

• Beyler bsy dcem.

HER ZAMAN HERYERDE ŞAMPİYONLAR LİGİNDE KRAL SENSİN BU ALEMDEEEEEEE
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

2.turda aynı ülke takımları eşleşebiliyor mu?
    Çünkü grup birincleri arasında 4 ingiliz takımı var,grup 2.lerinde sadece chealse.Eğer eşleşemiyorsa chealse nin 3 rakibi var.
    paris,barca,beşiktaş

eşleşemiyor,gördüm şimdi.

Bende kura ihtimallerinde chealsea ne alaka yüzde 30 diyordum. Diğer takımlar yüzde 9-10 falandı.

O zaman chealsea diyebiliriz rakip sanki önemli bir ihtimalle.
  • Kim gelirse gelsin rakibimize zor anlar yaşatacağımızdan o kadar eminim ki takımımdan o kadar eminim ki kimse gözümü korkutmuyor.Sonuna kadar arkandayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexterr

Oğuzhanın kaçıncı karşıdan çekipte atamadığı maç bu. Hiçmi şut çalışmıyor bu adam. Sert çekemiyor plase vuramıyor. Cenkteki azim olsaydı deli şut çekerdi şimdiye dek

Keşke sihirli bir değnek olsada taliscanın şutlarıyla oğuzhanın oyun görüşü ve paslarını bir adamda birleştirsek
  • 
Sayfa: önceki 31403141314231433144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.