Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27102711271227132714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senol hocada iki sezondur dar kadro verildi şimdi geniş kadro geldi sıkıntı yaşıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4-4-2 oynayacak kadromuz yok boşuna uğraşmayın. Anca Babel ileri uçta oynarsa olur o da belki. Caner de orta sol olması lazım ama şu haliyle antremanda oynatmam. Zaten cezalı.

Tek çare Oğuzhan'ı oraya koymak. Daha kötü olamaz en azından koşar pres yapar.

• kültürlü cingen kullanıcısına yanıt
    o konuyu hiç açma sevgili kardeşim,

neler yazdım neler,
    ama burada çok saygı duyduğum kardeşlerimden ne cevaplar aldım bir bilsen,
    en hafif tabiri ile beni yağmaladılar

ama canları sağolsun,
    BEŞİKTAŞ'ım iyi olsun

bm hastası şg hakkında tafsilatlı 3-4 mesajım var çarşaf gibi onları bulursan oku,

kısaca şunu yazdım ;

BEŞİKTAŞ'ım üzerinden ts / fb kavgasını sürdürerek bize zarar veriyor,
    Sevgili abim Başkanımız Sayın Fikret ORMAN'ın hedeflediği BEŞİKTAŞ'a ulaşma yolunda şg ile başarılı olamayız !

Bak şimdiden yazayım ;

Takım devre arasında birkaç ülkeye gidecek ( planlar yapıldı ) şg yine surat yapacak huzursuzluk çıkartacak,
    Sayın başkanımız Dünya çapında bir kulüp olup yüz milyon taraftar için mücadele edip kafa yorarken şg ise buna ayak uydurmuyor vs vs vs...

yazacak daha dünyalar var ama burada kardeşlerimi tedirgin etmek, üzmek istemiyorum çünkü ben onları seviyorum,
    kardeşlerimin konumuzda yazdıkları fikirler / yorumları seslendiriyorum, yazdıkları hayat buluyor, ( @norveçlidahil ) evimde beynimde kulaklarımda çınlıyor,
    ve insan sevdiğini üzmez !
    ben de artık bu şg meselesini HAKLI DA ÇIKSAM artık dillendirmeyeceğim,

seni de ayrı seviyorum,
    sık ceza alıyorsun daha sakin ol / kal,
    derslerini ihmal etme lütfen

,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akabey -- 30 Ekim 2017; 12:41:25 >

• ne yapıp ne edip maicon ve muslera + emre nin ceza almasını sağlamalıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akabey_55

o konuyu hiç açma sevgili kardeşim,

neler yazdım neler,
    ama burada çok saygı duyduğum kardeşlerimden ne cevaplar aldım bir bilsen,
    en hafif tabiri ile beni yağmaladılar

ama canları sağolsun,
    BEŞİKTAŞ'ım iyi olsun

bm hastası şg hakkında tafsilatlı 3-4 mesajım var çarşaf gibi onları bulursan oku,

kısaca şunu yazdım ;

BEŞİKTAŞ'ım üzerinden ts / fb kavgasını sürdürerek bize zarar veriyor,
    Sevgili abim Başkanımız Sayın Fikret ORMAN'ın hedeflediği BEŞİKTAŞ'a ulaşma yolunda şg ile başarılı olamayız !

Bak şimdiden yazayım ;

Takım devre arasında birkaç ülkeye gidecek ( planlar yapıldı ) şg yine surat yapacak huzursuzluk çıkartacak,
    Sayın başkanımız Dünya çapında bir kulüp olup yüz milyon taraftar için mücadele edip kafa yorarken şg ise buna ayak uydurmuyor vs vs vs...

yazacak daha dünyalar var ama burada kardeşlerimi tedirgin etmek, üzmek istemiyorum çünkü ben onları seviyorum,
    kardeşlerimin konumuzda yazdıkları fikirler / yorumları seslendiriyorum, yazdıkları hayat buluyor, ( @norveçlidahil ) evimde beynimde kulaklarımda çınlıyor,
    ve insan sevdiğini üzmez !
    ben de artık bu şg meselesini HAKLI DA ÇIKSAM artık dillendirmeyeceğim,

seni de ayrı seviyorum,
    sık ceza alıyorsun daha sakin ol / kal,
    derslerini ihmal etme lütfen

,,,

Gitmesini istiyorum ama sezon sonuna kadar başımızda durmalı. Yoksa adapte olamaz bu takım ve çöküşe gider. Şampiyon olabilirsek ve şampiyonalar liginden iyi miktarda para gelirse;

-Şenol hocaya teşekkür edilip yollar ayrılmalı

-Q7, Atiba, Pepe, Tosic, Adriano, Gönül gibi yaşlı oyuncular yerlerine daha gençleri alınmalı.

-Şu yabancı ülkelerde kamp olayları daha düzgün planlanmalı.

-Özellikle Cenk TOSUN’un satılması bizim açımızdan ballı kaymak olur. Galatasaray’daki Burak olayına dönmesin. En tepe değeri buluyor bu sene ve bize iyi para kazandırarak gitmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: The Nameless Man

Ben de misafir tribünden alabildim 404.blok. Monaco taraftar getirmeyeceğini açıkladı. Onun üzerine satışa çıkardılar orayı da.

Aynen öyleymiş passoligi arayıp teyit ettirdim. 41.900 kişi olacağız Allahın izniyle ilk kez Vodafone Park a gideceğim şimdiden çok heyecanlıyım

• Beyler?

Fabri

Gönül-Pepe-Tosic-Adriano

Tolgay Medel Ozzy

Negredo-Babel

Cenk

Şu Anadolu takımından aldığımız zenci vardı ya kanat, Lens adı. O bu sistemde oynayamaz ama yapacak bişey yok beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: sfm1903

ne yapıp ne edip maicon ve muslera + emre nin ceza almasını sağlamalıyız.

Haklısın sosyal medyada boş durmamak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

senol hocada iki sezondur dar kadro verildi şimdi geniş kadro geldi sıkıntı yaşıyor

aynen öyle.. daha gelirken bana mütevazi bir kadro yeter diyordu. şenol hoca şapkadan tavşan çıkarmaya çalışan, onu şurada deneyim, şunu şu maç da şurada oynatayım diyen bir td değil. biliç sistemini de bozmadı franco hariç. çalışıyorsa kurcalama mantığı var.

başkan ile arasının açılması durumu doğru ise yeni transferleri takıma monte edememesi yüzünden olabilir. medel ve lensin oyuna girmek istemeyecek cesareti göstermesi de yönetimin arkalarında olmasından kaynaklı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfm1903

ne yapıp ne edip maicon ve muslera + emre nin ceza almasını sağlamalıyız.

+1903

Haklısın boş durmayalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Beyler?

Fabri

Gönül-Pepe-Tosic-Adriano

Tolgay Medel Ozzy

Negredo-Babel

Cenk

Şu Anadolu takımından aldığımız zenci vardı ya kanat, Lens adı. O bu sistemde oynayamaz ama yapacak bişey yok beyler

şu aralar Q7siz Beşiktaş mümkün değil

• Gerizekalı Sosa Trabzon'da yedek oturacağına bizde olsaydı şu an her iki taraf için de çok hayırlı olurdu Talisca cidden büyük kötü
  • Alanya gibi yumuşak bir takıma, üstelik de kalecisi ve iki savunmacısı olmadığı maçta, zar zor galip gelebilmek GS'nin puan kaybı karşısında çok da umutlu olmamızı engelliyor. Gençler'e yenilmek yerine yenseydik GS çok daha ciddi bir baskı hissederdi.

Bu senenin temel sorunu tekrar tekrar yazdığım gibi düşük tempomuz. Geçen iki yıl 8 saniye altında topu geri kazanma süremiz vardı ve ligin bu istatistikte açık ara önündeydik. Takım kompakt olarak oyunu 40 metrede oynuyordu ve attığımız gollerin yarısı kaptığımız toplar sonucunda geliyordu. Bu sene topu geri kazanma süremiz 9.6 saniyeye çıktı. TS 8.5, FB 8.7 ve GS 9.2 ile oynuyor bu sene. Koşu mesafemizde çok bir değişiklik yok, bu durumda bu sene topu karşı kaleye götürmek için daha az, topu kapmak için daha fazla koşuyoruz. Takımın kompakt yapısını henüz oturtamadığımız için o rakibi bunaltan, atak üstüne atak yapan takım görüntüsünden uzağız. Alanya maçının ikinci yarısında aslında eski oyundan örnekler gördük, biraz da Alanya'nın eksiklerinden kaynaklı ileri çıkma isteksizliğinin de etkisiyle. Rıdvan Dilmen'in söylediği gibi bu kadar sıcağa kar dayanmadı ve gol - geç de olsa - geliyorum dedi.

Bahsettiğim kompakt ve tempolu oyun olmayınca orta sahada pas seçeneklerimiz çok azaldı bu sene. Önce Q7 sonra Babel 50 metreden Fabri'ye pas verdi, nitekim Babel'in verdiğinde korner oldu ve gol yedik. Kanat oyuncularının pas seçeneği kaleci olmamalı. Sahada bir diziliş ya da boşa çıkma eksikliğini gösteriyor. Adriano gibi oyun zekası üst düzey oyuncu bile bir kaç kere havadan GG'e pas atmaya çalıştı, bir tanesi taca çıktı top kaybı oldu. Adriano bile çaresiz kalıyor demek ki bezen pas seçeneksizliğinden.

Caner'in sorumsuz ileri çıkışları ve sürekli adam kaçırması, GG'nin henüz toparlayamaması ve Talisca'nın formsuzluğu nedeniyle bu sene takım boyu çok uzadı. Zaten Q7, Talisca gibi defans yönü zayıf oyuncular varken bir de kompakt oynayamayınca kalemizde çok pozisyon veriyoruz. Aynı şekilde biz topu kapıp pozisyona girmekte zorlanıyoruz. Oğuzhan da artistlik yapıyor ama çok güçsüz maalesef. Sürekli gölge pres yapıyor. Bizim takımın top yekün temposunu arttırıp topu kapma süresini düşürmesi ve hızlı atağa geçmesi gerekiyor - ama bu yaş ortalaması ile nasıl olacak bilmiyorum.

4-4-2'ye dönsek daha da kötü olabilir diye korkuyorum. 2.5 senedir oynadığımız oyunun çok farklı bir yere evrilmesi gerekecek. 4-4-2'yi kaldıracak fiziksel dirence sahip bir orta sahamız yok. Bir de ŞG CL'deki düzeni bozmak istemiyor gördüğüm kadarıyla. Takım CL'de farklı süper lig'de farklı oynayabilecek kapasitede değil. Tek çare tempoyu bir vites yükseltmek, oyuncu değişikliklerini öne alıp yorulanın yerine dinç adamı daha erken sokarak tempoyu koruyabilmek diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

İlk yarının kalan maçlarını sağlam tamamlarsak sezon sonu şampiyon oluruz. Ama şu takımdaki düzeni değiştirmek gerek. Talisca oğuzhan çok kötü, yedek kalmalı bu ikisi. Kendilerine çeki düzen verene kadar ilk 11 yüzü görmemeli bu ikisi.

Devre arası da vida gelecek, Kaan ayhan gelir inşallah, bir de 10 numara takviyesi şart. Oyunu iyi okuyan, cenk ve negredo ile güzel anlaşacak bir 10 numara lazım. O zaman bizi kimse tutamaz. Zaten kağıt üstünde kadrolara bakınca bizden iyisi yok, oynamıyolar o ayrı. Ya kafalarında bişey var, ya da maç seçiyolar

İşte o 10 no yusuf yazıcı bence,hem defansif özellikleri de var.Ancak yaz döneminde transfer etmeye çalışmıştık olumsuz sonuçlanmıştı ts nin içi karışık bu sefer alabiliriz.

20 25 cıkarıp verecek çok takım olur, çünkü hakikaten komple oyuncu.

Turkiyede kalması zor yani. Bence 30a bile alıcı bulabilir trabzon

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

serdar ali çeliker: newcastle united cenk için 20milyon euro teklif etti..

başkan euro değil sterlin istiyormuş :D

devre arası yolcu gibi.. bakalım.

derhal gönderilmelidir. Onun yerine enes ünal gelsin
  • quote:

Şu kullanıcı adını bi değiştir allasen ya

Valla çok gıcık kapmaya başladım

Değiştirdim hocam daha ne yapayım
  • quote:

Beyler?

Fabri

Gönül-Pepe-Tosic-Adriano

Tolgay Medel Ozzy

Negredo-Babel

Cenk

hala Q7'yi kesenler var, inanılcak bir şey değil...
  • tomthejeer kullanıcısına yanıt
    kardeş kusura bakmayacaksın öyle millete söv, üzerine futbolcu tokatla ceza alma caner 6 maç ceza alsın niye hayırdır. Himmetle ayağa kalkma peşinde misiniz sadece tek günah keçisi Beşiktaş mı olacak bakın işinize artık kimin ağzından küfür çıkarsa bari bir şekilde CEZA YIYECEK o kadar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

Alanya gibi yumuşak bir takıma, üstelik de kalecisi ve iki savunmacısı olmadığı maçta, zar zor galip gelebilmek GS'nin puan kaybı karşısında çok da umutlu olmamızı engelliyor. Gençler'e yenilmek yerine yenseydik GS çok daha ciddi bir baskı hissederdi.

Bu senenin temel sorunu tekrar tekrar yazdığım gibi düşük tempomuz. Geçen iki yıl 8 saniye altında topu geri kazanma süremiz vardı ve ligin bu istatistikte açık ara önündeydik. Takım kompakt olarak oyunu 40 metrede oynuyordu ve attığımız gollerin yarısı kaptığımız toplar sonucunda geliyordu. Bu sene topu geri kazanma süremiz 9.6 saniyeye çıktı. TS 8.5, FB 8.7 ve GS 9.2 ile oynuyor bu sene. Koşu mesafemizde çok bir değişiklik yok, bu durumda bu sene topu karşı kaleye götürmek için daha az, topu kapmak için daha fazla koşuyoruz. Takımın kompakt yapısını henüz oturtamadığımız için o rakibi bunaltan, atak üstüne atak yapan takım görüntüsünden uzağız. Alanya maçının ikinci yarısında aslında eski oyundan örnekler gördük, biraz da Alanya'nın eksiklerinden kaynaklı ileri çıkma isteksizliğinin de etkisiyle. Rıdvan Dilmen'in söylediği gibi bu kadar sıcağa kar dayanmadı ve gol - geç de olsa - geliyorum dedi.

Bahsettiğim kompakt ve tempolu oyun olmayınca orta sahada pas seçeneklerimiz çok azaldı bu sene. Önce Q7 sonra Babel 50 metreden Fabri'ye pas verdi, nitekim Babel'in verdiğinde korner oldu ve gol yedik. Kanat oyuncularının pas seçeneği kaleci olmamalı. Sahada bir diziliş ya da boşa çıkma eksikliğini gösteriyor. Adriano gibi oyun zekası üst düzey oyuncu bile bir kaç kere havadan GG'e pas atmaya çalıştı, bir tanesi taca çıktı top kaybı oldu. Adriano bile çaresiz kalıyor demek ki bezen pas seçeneksizliğinden.

Caner'in sorumsuz ileri çıkışları ve sürekli adam kaçırması, GG'nin henüz toparlayamaması ve Talisca'nın formsuzluğu nedeniyle bu sene takım boyu çok uzadı. Zaten Q7, Talisca gibi defans yönü zayıf oyuncular varken bir de kompakt oynayamayınca kalemizde çok pozisyon veriyoruz. Aynı şekilde biz topu kapıp pozisyona girmekte zorlanıyoruz. Oğuzhan da artistlik yapıyor ama çok güçsüz maalesef. Sürekli gölge pres yapıyor. Bizim takımın top yekün temposunu arttırıp topu kapma süresini düşürmesi ve hızlı atağa geçmesi gerekiyor - ama bu yaş ortalaması ile nasıl olacak bilmiyorum.

4-4-2'ye dönsek daha da kötü olabilir diye korkuyorum. 2.5 senedir oynadığımız oyunun çok farklı bir yere evrilmesi gerekecek. 4-4-2'yi kaldıracak fiziksel dirence sahip bir orta sahamız yok. Bir de ŞG CL'deki düzeni bozmak istemiyor gördüğüm kadarıyla. Takım CL'de farklı süper lig'de farklı oynayabilecek kapasitede değil. Tek çare tempoyu bir vites yükseltmek, oyuncu değişikliklerini öne alıp yorulanın yerine dinç adamı daha erken sokarak tempoyu koruyabilmek diye düşünüyorum.

Talisca sorunu cozulmezse, negredo- cenkli cift forvet ki bence guclu takimlara karsi zor.. yapamassin.. TOlga- Atiba - Ozzy denenebilir ama ortasaha yaraticiligi dusmus olur..

Isin icinden cikamiyorum. Sosa gibi bir oyuncu lazim bize. Veya Negredo - Cenk denenip tutarsa 4-4-2 den devam edilebilir..

• " Geniş kadroyu yönetemiyor " algısına karşıyım.

Transferler geç geldi ve 2 senedir tutuyor diye de 3. sene illa tutacak diye kaide yok. Her sene transferler geç geliyor ama bu sefer papaz pilav yemedi.

Lens Fb gibi anadolü klüplerinde iş yapar, çünkü hiçbiri oynamıyor lens ise göze batıyordu. Şu an da sadece iyi bir yedek. Ts maçında 2-1 iken atsaydı karşı karşıya olanı kral olacaktı ama sağlık olsun. Babel veya ku7 eksikliğinde; lens o bölgeyi rahat doldurur diyebiliyor muyuz ? Belki çıkış yapar diyoruz sadece..

Medel: Ya port ya lipzing maçıydı, aşırı baskı altındaydık bir dönem ve medel girdi, ve ozinin skoru korumadaki softluğu göze çarptı. SKoru korumaya yönelik - kontradan atmak istediğimiz maçlarda ozi - talisca tam bir terminatöre dönüşürken, top rakipteyken sevimli hayalet casper modunu açıyorlar. Şenol hoca yapacağımız kontralarda üstün güç istiyor, taliscanın ve ozinin savunma yönünü geliştirmesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyor.

Talisca : Geçen sene çok iyi çıkış yakaladı. Serbest vuruş kullanacağı zaman gol olacağına emin olduğumuz; sergenden sonra gördüğümüz, güvenebildiğimiz yıldızımız idi. Bu sene manu iddiaları ve karakolda ifade verme vs etkilemiş görünüyor. Epeyce serbest vuruş kullandı fakat 1 tane golü yok, ilginç. Bu araştırılmalı. Muhtemelen şenol güneş onu kaybetmeme çalışıyor.

Ve parlayıp giden yıldızlar; abubakar, gomez..şenol güneş emek verip oyuncuları parlatıyor. Kıvama getirene kadar 1 sene geçiyor hoop oyuncu gidiyor. ABubakar 2. yarı açılmıştı. Kanatta oynuyordu. Bugün istediğiniz kanada koyun iş yapar. AMa oyuncuya o özgüveni verirken de zaman harcıyor, emek veriyor. Negredo ve diğerleri konusunda beklemeliyiz. Çatlat ses çıkarırsak fenerden beter oluruz. Bugün Tr deki hangi takıma sorarsanız sorun Şenol güneşi ister. YArın Fenere gidiyorum desin, Aykuta teneke bağlarlar, gs ye gidiyorum tudoru ateşe verirler. 2 senedir avrupada sadece 2 mağlubiyetimiz var. Hiçbir başarı tesadüf değil. Zaten çeyrek final görürsek bu sene artık şenol hocayı istesekte tutamayız. Muhakkak avrupada is yapmak isteyecektir. Keşke fergusonumuz olsa..

Unutmayın ki; 100 maçın 100 ünü de kazanamayız. Hoca hata yapacak. Yapmazsa nasıl bulacak doğruyu ? SOnuca göre klavyeden atmak kolay, şu olsaydı bu olsaydı vs vs..Adamın bildiği birşey var. Belki yanlış, belki doğru. Ama yanlışları yapmazsa bu iş olmaz. Necip konusunda hepimizi utandıran bu adam...tosic olmaaaaaz dedik..Adeta stoper icat etti. Bir şekilde güven verdi. Ama eldeki malzemeyi en iyi yoğuran da kendisi. Yarın vida geliyor zaten. Tosic sağlam bir yedek olacak. o özgüveni aldı, solda da oynar, stoperde oynar. gönül isterdi pepe- marcelo olsun hatta şenolda dedi marcelo satılmasın ama görün eldeki malzemeye göre iş yapıyor. Bu yüzden ne olursa olsun destek olmalıyız. Bu adam desteğimizi kötü zamanlarda da gördüğü zaman " işte vefa bu " diyecek.

Uzun lafın özeti; Gitsin diyenler; Şenol hoca giderse çok anırırsınız. Demedi demeyin

• 
Sayfa: önceki 27102711271227132714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.