Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
104.888
Cevap
123
Favori
3.775.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25752576257725782579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Papa Het

Kostas mitrouglu(29) 16/17 sezonu sl istatistikleri
    7 mac 1 gol 1 asist
    Benficadan marsilyaya transfer bedeli 15 milyon euro.
    Cenk icin hala 20 milyondan bahsedenler var. Komik.

70-80 M Euro mu bekliyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lucas10 -- 18 Ekim 2017; 22:47:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bremen Bv-244

Dün ki maçtan aklıma takılan bir şey var pepe'nin kırmızı kartı çok netti son adam olduğu bariz belli neden kırmızı verilmedi? Yeni bir kural var ama o penaltı olduğu zaman oyuncunun topla oynama düşüncesi var mı yönünde varsa sarı kart ama bu durumda yeni bir kural var mı bilmiyorum birazda oyuncu sanki kendini pepenin üstüne attı gibiydi pozisyon belki bunu taraflıyım diye böyle yorumluyorum bilmiyorum ama ligde olsa kesinlikle kırmızı göreceğimiz bir pozisyondu.

Beşiktaşlıyım ve elimden geldiğince objektif olmaya çalışırım.Hakem elit kategoride bir hakem.Bu pozisyonlarda topun hareket yönü önemlidir.Yani Pepe oyuncuyu düşürmeden önce rakip topa biraz tıkladı top hafif sağa çapraza doğru yöneldi.Top düz devam etseydi kırmızıydı.Tekrar dikkatli izlersen görebilirsin.Yani bence hakem doğru yorumladı pozisyonu.Ama tartışmaya açık bir pozisyon gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkliburak92 -- 18 Ekim 2017; 22:53:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar konuyu troller basmış yine, lütfen cevap vermeyin. Biz kendi işimize bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Davy Jones.

Arkadaşlar bilmiyorum farkında mısınız ama Şampiyonlar liginde ilk 3 maçını kazanan tek Türk takımı biziz. Bakın burası çok enteresan ilk 2 maçını kazanan tek Türk takımı da biziz. Ve içerideki Monaco maçını da kazanırsak ilk 4 maçını kazanan ilk Türk takımı olacağız.

Çok enteresan.

Niye enteresan? Türk takımlar gruplarda hep dandik, bizden önce 2'den 2 yapan olmadığına hiç şaşırmadım ilk duyunca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

quote:

Orijinalden alıntı: Jefferson Starship

Monaconun yarı final oynayan kadrosu

Subasic - takımda
    Jemerson - takımda
    Sidibe - takımda
    Raggi - takımda
    Mendy - ayrıldı
    Glik - takımda
    Moutinho - takımda
    Silva - ayrıldı
    Bakayoko - ayrıldı
    Falcao - takımda
    Mbappe - ayrıldı

Sonradan girenler

Lemar - takımda
    Fabinho - takımda
    Germain - ayrıldı

Oynayan 14 oyuncudan 9 tanesi takımda. Adamlar kıskançlıktan ne söyleyeceklerini şaşırdılar artık. GG Oğuzhan oynamamış. Marcelona Aboubakar ayrılmış. Buna rağmen Fransa şampiyonunu deplasmanda yeniyoruz hala kılıf buluyorlar.

Kupa mı kaldırdın ? Hayır

Kupanın favori takımlarını yendin mi ? Hayır

Ne başarısı ?

Olm ölcen lan kıskançlıktan, git başka yerde ağla. Basari değilmiş, basarinin sözlük anlamı ne Ostersund a mağlup olmak mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allochthonous

quote:

quote:

Subasic - takımda
    Jemerson - takımda
    Sidibe - takımda
    Raggi - takımda
    Mendy - ayrıldı
    Glik - takımda
    Moutinho - takımda
    Silva - ayrıldı
    Bakayoko - ayrıldı
    Falcao - takımda
    Mbappe - ayrıldı

Sonradan girenler

Lemar - takımda
    Fabinho - takımda
    Germain - ayrıldı

Oynayan 14 oyuncudan 9 tanesi takımda. Adamlar kıskançlıktan ne söyleyeceklerini şaşırdılar artık. GG Oğuzhan oynamamış. Marcelona Aboubakar ayrılmış. Buna rağmen Fransa şampiyonunu deplasmanda yeniyoruz hala kılıf buluyorlar.

Ne başarısı ?

Olm ölcen lan kıskançlıktan, git başka yerde ağla. Basari değilmiş, basarinin sözlük anlamı ne Ostersund a mağlup olmak mi.

AVRUPA ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASI

1962-63 Çeyrek Final

27.02.1963 Galatasaray - AC Milan:1-3
    14.03.1963 AC Milan - Galatasaray:5-0

1969-70 Çeyrek Final

04.03.1970 Galatasaray - Legia Varşova:1-0
    18.03.1970 Legia Varşova- Galatasaray:2-0

1988-89 Yarı Final

05.04.1989 Steaua Bükreş - Galatasaray:4-0
    19.04.1989 Galatasaray - Steaua Bükreş:1-1

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ

2000-2001 Çeyrek Final

03.04.2001 Galatasaray - Real Madrid:3-2
    18.04.2001 Real Madrid - Galatasaray:3-0

1999-2000 Uefa Kupası Finali - Kopenhag

17.05.2000 Galatasaray - Arsenal: 4-1 (Penaltılarla)

UEFA SÜPER KUPA FİNALİ (Monaco)

25.08.2000 Real Madrid - Galatasaray: 1-2 (Uzatmalarda)

2012-2013 Çeyrek Final

03.04.2013 Real Madrid - Galatasaray: 3-0
    09.04.2013 Galatasaray - Real Madrid: 3-2

Başarının sözlük anlamı

• Bu elemana cevap verilmiyordu uzun zamandır kendi kendine yazıp gidiyordu şimdi niye kaale alındı anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaraDinKartalDon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Allochthonous

quote:

quote:

Subasic - takımda
    Jemerson - takımda
    Sidibe - takımda
    Raggi - takımda
    Mendy - ayrıldı
    Glik - takımda
    Moutinho - takımda
    Silva - ayrıldı
    Bakayoko - ayrıldı
    Falcao - takımda
    Mbappe - ayrıldı

Sonradan girenler

Lemar - takımda
    Fabinho - takımda
    Germain - ayrıldı

Ne başarısı ?

AVRUPA ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASI

1962-63 Çeyrek Final

27.02.1963 Galatasaray - AC Milan:1-3
    14.03.1963 AC Milan - Galatasaray:5-0

1969-70 Çeyrek Final

04.03.1970 Galatasaray - Legia Varşova:1-0
    18.03.1970 Legia Varşova- Galatasaray:2-0

1988-89 Yarı Final

05.04.1989 Steaua Bükreş - Galatasaray:4-0
    19.04.1989 Galatasaray - Steaua Bükreş:1-1

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ

2000-2001 Çeyrek Final

03.04.2001 Galatasaray - Real Madrid:3-2
    18.04.2001 Real Madrid - Galatasaray:3-0

1999-2000 Uefa Kupası Finali - Kopenhag

17.05.2000 Galatasaray - Arsenal: 4-1 (Penaltılarla)

UEFA SÜPER KUPA FİNALİ (Monaco)

25.08.2000 Real Madrid - Galatasaray: 1-2 (Uzatmalarda)

2012-2013 Çeyrek Final

03.04.2013 Real Madrid - Galatasaray: 3-0
    09.04.2013 Galatasaray - Real Madrid: 3-2

Başarının sözlük anlamı

Hocam en büyük başarınızı unutmuşsunuz ya

2017/18 UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme

Östersunds FK 2-0 Galatasaray
    Galatasaray 1-1 Östersunds FK

Ben başarıları yazdım görüp görmemek size kalmış. Başarıdan kasıt gruptan çıkmaksa eğer.

• Ya şu hiç konuşulmadı;

ŞL'de Gruptan çıktığımızda 43 milyon Euro (184 milyon lira) gelir elde edilecek. Bu da Beşiktaş ve Türkiye futbol tarihinde bir rekor. Üstelik Avrupa'ya Cenk transfer olduğunda gelecek muhtemel 20-30 milyon eur da rakama dahil değil.

Yönetim bu parayı önümüzdeki sezon nasıl kullanabilir? Bu çok ciddi bir gelir.
  • galatasaray: real madrid'e 3-0 yenilip ve rövanşta turu garantilemiş ve maçın hiç umrunda olmayan real madrid'i 3-2 yenmeği büyük başarı sanan dünyada tek kulüp herhalde
  • Chelsea-Roma maçı çok heyecanlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monaco transfere 100 milyon eur dan fazla para harcadı ama futbolda başarı her zaman para ile ölçülmüyor işte.

Öyle olsa bir oyuncuya 50-60 milyon verenler PSG, İngiliz kulüpleri sürekli şampiyon olurdu.

Monaco'dan kaç oyuncu Beşiktaş'ta oynayacak düzeyde. En fazla 2-3 oyuncu zor sayarız.
  • quote:

Cenk Oğuzhan ve Tolgay'ı satarsak yerli sıkıntısına gireriz. Piyasada yerli oyuncu yok zaten. Santrafor ve orta saha mevkisinde en iyiler bizde. Diğer mevkilerdeki yetenekli oyuncular da büyük takımlarda oynuyor zaten. Trabzon'dan Roma'dan oyuncu alacak halimiz yok.

Piyasada almaya değer ve alabileceğimiz 2 oyuncu var. Biri Emre Akbaba diğeri Kaan Ayhan. Emre bile zor. Anadolu takımından oyuncu almak Barcelona'dan almaktan daha beter. Emre Çolak da olabilir.

Bunlar haricinde U21 takımında bir sürü genç yetenek var onlar izlenmeli. Avrupa'daki gurbetçileri de izlememiz lazım. Başımızda böyle yöneticiler varken yabancı sınırı yarın gelse şaşırmam. O yüzden yerlileri satmadan önce iyi düşünmek iyi plan yapmak lazım.

Şl'de iyi oynadıktan sonra her oyuncu satılır. Yaşlılar ve yabancılar öncelikte olmalı satış konusunda. Ffp sorunumuz yok zaten satma mecburiyetinde değiliz. Ayrıca 25 26 yaşında oyuncuları satarsak bir anca huzur evinde döneriz. Orkan 22 Mitro 23 Ozzy 25 Cenk 26 Tolgay 27. Bunlar hariç 30 altı oyuncu yok. Kesinlikle yüksek paralar gelmediği sürece satılmamalılar.

Yerli bulunur illa iyi paraya her biri satilmali bence.
    Cenk 30
    Oguzhan 15
    Tolgay 10
    Hadi küsüratlarla 50 diyelim ucune. 10 milyon bile isteseler okay'i alirdim misal ben. 6-8 ve stoper oynayabilen fizikli yumusak ayakli uzaktan sut tehdidi olan bu yastaki bir oyuncu icin para bile degil yerli olmasini saymiyorum. Daha kaan ayhan, erdal rakip, ferdi kadioglu, daniel tan barlaser, pahali olsa da rezan corlu gibiler var. Yurt icinde altinordunun bekleri, forveti fatih akdogan var, bucasporlu kerem atakan kesgin var gelecegin en iyi yerli ortasahasi olma potansiyeli var cocukta. Kaan ayhan 5 milyon, kerem atakan 1 milyon, fatih ve kerim alici da 5 milyondan fazla olmaz. Ferdi ve rezan icim iyi para isterler ama cok potansiyelliler ikisinden biri alinabilir. Uste paramiz da kalir bunlari aldiktan sonra.

• Son 4 yilda 16 mac yapip 1 galibiyet alabilen basarinin sozluk anlami avrupa fatihlerini ciddiye almayin. bu arada bjk gecen yil 12 bu yil 3 toplam.15 macta 8 galibiyet 2 maglubiyet 5 beraberlik aldi. Basarinin gercek anlami takimin tarihinde sampiyonlar liginde ust uste 3 mac kazanmisligi da yok bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rider30

Ya şu hiç konuşulmadı;

ŞL'de Gruptan çıktığımızda 43 milyon Euro (184 milyon lira) gelir elde edilecek. Bu da Beşiktaş ve Türkiye futbol tarihinde bir rekor. Üstelik Avrupa'ya Cenk transfer olduğunda gelecek muhtemel 20-30 milyon eur da rakama dahil değil.

Yönetim bu parayı önümüzdeki sezon nasıl kullanabilir? Bu çok ciddi bir gelir.

Kısıtlı bütçe ve ondan ziyade ffp gibi bi sorun varken bunları yapan yönetim bu sorunlar yokken elbet daha iyisini yapacaktır hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

Seneye atiba, adriano, quaresma en basta, sonrasindan cikartilabilirse en az zararla gg ve negredo ile yollar ayrilmali. Pepe kalabilir ama vida-mitrovic tandemini oturtarak mitrovici gelistirerek onu avrupaya satmak da iyi bir plan olur. Talipleri olursa 5 milyon gibi bir paraya babel de satilabilir. Satmayalim kalsin iyi adam denecek ama eger seneye sampiyon olamazsak elimizde patlamis olacak hem maas vermis olacaksin hem de bonservis gelirinden mahrum kalacaksin. Bu sefer ertesi sene ya serbest kalacak yada sozlesmesi varsa uste para verip yollayacaksin. Bu sezon sonu ffp kalkiyor uzun vadeli adimlar atilmali muhakkak. Bu sl gelirleri ve oyuncu satisiyla elde edilen para hic bir turk takiminin tek senede kazanamayacagi bir para olacak. Dogru yatirim ile uzun vadeli dominisyan olur anca. 4 sene sampiyon olup ertesi 3 sene belki 4 sene bosa gecirmek yerine 10 senede 7-8 sampiyonluk olmali plan. Juve ve bayern bile ligini domine ederken gencleri oynatmayi altyapiya yatirim yapmayi ihmal etmiyor. Bir sene daha goturelim boyle denir ve kisa vadede sadece 1 sampiyonluk icin gelecek riske edilirse ilerde cok zor gunler bizi bekler. Bu strateji ile yolan cikan takimlar hep kaybediyor. Cunku sampiyonlugun garantisi yok. Diger iki takim da sampiyonlugu istiyor. Gelecegi ipotek etmek demek bu o sampiyonluk icin. Bu yarisa girebilmek icin geri donmeyecek paralar harcayip o yarisi kaybetme riskini almaktansa o yarisa hic girmemek cok daha kârli.

Yaw atiba tamam neyse ama dün sahanın en iyi 3 lüsü ve özellikle adriano ve babel i nasıl kestin anlamak mümkün değil?
    Hele adriano. Yaw bu adam takıma çıta değil sınıf atlattı. Garip yorumlar görüyorum ama artık görmek istemiyorum. BLOK

• Herkessiz olur ama Atibasız olmaz gibi geliyor, onun gibisi yok gibi geliyor bana da. Karşı takım atak yaptığında o karşılarsa bir rahatlama geliyor, top ayağında olduğunda bir güven. İşte öyle bir şey :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

Herkessiz olur ama Atibasız olmaz gibi geliyor, onun gibisi yok gibi geliyor bana da. Karşı takım atak yaptığında o karşılarsa bir rahatlama geliyor, top ayağında olduğunda bir güven. İşte öyle bir şey :))

Atibasız zaten olmaz Atibayı yedek bırakacaksan Fernando gibi birisini bulacaksın iyice araştıracaksın Medeli neye göre almışlar anlam veremiyorum Medel yardımcı ön libero olur en fazla Tolgay,Oğuzhan gibi ama ofansif yönü zayıf.
  • Babel ligde cezalı. Gökhan iyileşmiş durumda. Şenol hoca bekleri Adriano - Gökhan şeklinde yaparsa, sol açıkta Caner'i oynatabilir.

• atiba'ya bi halef arıyorsak; milan badelj'nin sözleşmesi sezon sonu bitiyor, kaptık kaptık. kapamazsak iş uzar.
  • 
Sayfa: önceki 25752576257725782579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.